Playoff Scores: C-E 
                                                                ​
CADDO MILLS (7-12-0)
1984: 28  Van Alstyne 30      BD
1986: 22  Kerens 31      BD
2001: 14  Whitewright 31      BD
2003: 14  Tom Bean 47      BD
2005: 26  Hughes Springs 41      BD
2006: 14  Grandview 36      BD
2007: 41  Grandview 21      BD
         34  Henrietta 6      Reg.
           6  Farmersville 42      QF
2008: 37  Kerens 12      BD
         37  McGregor 17      Area
         15  Pottsboro 33      Reg.
2009: 29  Kerens 28      BD
         21  Grandview 14      Area
         12  Callisburg 33      Reg.
2013:   0  Whitesboro 34      BD​
2014: 13  Pottsboro 44      BD​
2015:   7  Whitesboro 21       BD​
2017: 41  Wills Point 28       BD
         14  Gilmer 63      Area​​

CALALLEN (81-35-0)
1955: 19  Agua Dulce 6      BD
           0  Dilley 40      Regional
1956: 13  Flatonia 42      BD
1985: 33  Mercedes 26      BD
         55  SA Southwest 28      Reg.
         10  New Braunfels 27      QF
1986: 24  Raymondville 15      BD
         23  New Braunfels 37      Reg.
1987: 26  Raymondville 8      BD
           6  Kerrville 35      Reg.
1988: 17  Pleasanton 7      BD
         47  Mercedes 6      Area
         23  Kerrville 41      Reg.
1989: 12  Uvalde 13      BD
1990: 55  Floresville 0      BD
         25  Raymondville 7      Area
         27  Austin Reagan 7     QF
         26  Austin Westlake 29      SF
1991: 41  SA Kennedy 12      BD
         55  Edcouch-Elsa 20      Area
         32  Schertz Clemens 7     Reg.
         20  Austin Westlake 25      QF
1992: 27  Mercedes 15      Area
           6  Austin Westlake 14    Reg .
1993: 24  Edcouch-Elsa 17      Area
         23  NB Canyon 14      Reg.
         41  Austin Westlake 24     QF
         31  LaMarque 33      Semifinal
1994: 35  Uvalde 7      BD
         17  Edcouch-Elsa 0      Area
         28  Taylor 6      Reg.
         49  Buda Hays 16      QF
         14  LaMarque 36      Semifinal
1995: 40  Pleasanton 14      BD
         62  Los Fresnos 20      Area
         55  NB Canyon 30      Reg.
         49  Bastrop 0      QF
         21  LaMarque 32      Semifinal
1996: 61  Mercedes 13      BD
         42  Alamo Heights 23      Area
         42  Marble Falls 20      Reg.
         35  Waco University 7      QF
         21  LaMarque 24 (ot)      SF
1997: 35  Sharyland 13      BD
         15  Alamo Heights 12     Area
         14  Smithson Valley 10    Reg.
         28  Edcouch-Elsa 7      QF
           3  LaMarque 13      Semifinal
1998: 17  Pharr-SJ-Alamo 14      BD
         17  Schertz Clemens 28   Area
1999: 33  Edcouch-Elsa 0      BD
         13  Schertz Clemens 21   Area
2000: 35  Pharr-SJ-Alamo 20      BD
         19  Floresville 0      Area
         38  Kerrville 26      Reg. 
         39  Rockport-Fulton 16      QF
         21  West Orange-Stark 2 SF 
2001: 40  PSJA Memorial 0      BD
         10  Alamo Heights 14      Area
2002: 46  Floresville 6       BD
         42  Brownsville Lopez 7  Area
         14  Kerrville 31      Reg.
2003: 56  SA South San 14      BD
         42  Edinburg 11      Reg.
         21  Kerrville 14      QF
         21  Bay City 23      Semifinal
2004: 28  Edcouch-Elsa 27      BD
         59  SA McCollum 0      Area
           7  Pflugerville Connally 20  R
2005: 54  PSJA Memorial 7       BD
         53  Pleasanton 9      Area
         13  Austin McCallum 10    Reg.
         14  NB Canyon 13      QF
         31  Brenham 17      Semifinal
           0  Lewisville Hebron 28
                    (FINAL-5A-II)
2006: 27  Mercedes 0      BD
         28  Beeville 21      Area
         20  Buda Hays 21      Reg.
2007: 31  Mercedes 22      BD
         27  Port Lavaca 7      Area
         14  Lake Travis 45      Reg.
2008: 34  Mercedes 21      BD
         28  Beeville 30      Area
2009: 22  Weslaco East 18      BD
           0  Medina Valley 14      Area
2010: 54  Mercedes 19      BD
         42  Gregory-Portland 14   Area
         27  Alamo Heights 20      Reg.
         51  Boerne Champion 31     QF
         18  LaMarque 42      SF
2011: 46  Mercedes 10      BD
         68  Beeville 20      Area
         38  Dripping Springs 31    Reg.
         45  Kerrville 15      QF
         28  Manvel 31      Semifinal
2012: 27  Medina Valley 14      BD
           7  Alice 17      Area​​
2013: 49  Medina Valley 6       BD
         42  Alice 0       Area
           7  Alamo Heights 31    Reg.​​​
2014: 57  Somerset 13       BD
           0  Sharyland 28      Area​​
2015: 41  Medina Valley 6       BD
         42  Sharyland 21      Area
         60  Boerne Champion 39   Reg
         21  Cedar Park 35       QF​​​​
2016: 60  Uvalde 7      Bi-District
         49  Mercedes 0      Area
         20  Boerne Champion 7   Reg
         31  Victoria East 14      QF
         31  College Station 30    SF
         16  Aledo 24      FINAL-5A-II​​​​​​
2017: 56  Uvalde 21      Bi-District
         47  Mercedes 12      Area
         31  Kerrville Tivy 24     Regional
           7  Austin McCallum 20     SF​​​​

CALDWELL (14-19-1)
1924:   7  Belton 7      BD
           0  Belton 7      BD Playoff
1926:   0  Marlin 41      BD
1928: 26  Conroe 12      BD
         26  McGregor 6      Regional
1930:   0  Taylor 28      BD
1931:   0  Taylor 13      BD
1932:   7  Normangee 0        BD
         18  Center 13      Regional
1935:   0  Columbus 6      BD
1939: 34  Hearne 0      BD
         21  Galena Park 0      Regional
1971:   6  Rosebud-Lott 19      BD
1980: 20  Marble Falls 6      BD
           7  Waller 9      Regional
1984: 21  Navasota 6      BD
         13  Sweeny 25      Area
1994: 43  Dripping Springs 37      BD
         20  Cuero 57      Area
1999: 13  LaGrange 35     BD
2003:   7  Waco Connally 33      BD
2004: 30  Navasota 24      BD
         12  Waco Connally 21      Reg.
2007: 47  Columbus 31      BD
         28  Kirbyville 49      Area
2008:   7  West Orange-Stark 37    A
2009: 20  Cleveland 13      Area
         41  Carthage 56      Reg.
2014: 27  Sweeny 32        BD​
2015: 28  Columbus 21        BD
         42  LaMarque 39      Area
         13  West Orange-Stark 69   R
2016: 59  Robinson 77       BD​
2017: 25  Lorena 42      Bi-District​

CALLISBURG (8-11-0)
1987: 12  Electra 49      BD
1994: 14  Holliday 20      BD
1995: 19  Electra 28      BD
2001:   3  Jacksboro 40      BD
2002: 14  Jacksboro 27      BD
2006:   0  Farmersville 33      BD
2008: 17  Paradise 14      BD
         42  DeKalb 21      Area
         21  Grandview 36      Reg.
2009: 46  Jacksboro 19      BD
         24  Melissa 21      Area
         33  Caddo Mills 12      Reg.
         21  McGregor 13      QF
         34  Bushland 42      SF
2011:   0  Eustace 28      BD
2012: 21  Daingerfield 32      Area​
2015: 29  Scurry-Rosser 14      BD
         41  Harmony 8        Area
         14  Mineola 37      Regional​​​

#CALVERT (3-12-2)
1923:   0  Waco 73      BD
1938: 13  Elkhart 7     BD
           6  McGregor 18      Reg.
1946:   0  Tomball 46      BD
1947:   6  A&M Consolidated 6     BD
         31  Kerens 0      Regional
1949: 13  Little River Academy 25
1952:   0  Hempstead 38      BD
1958: 20  Magnolia 14      BD
         12  Barbers Hill 50      Reg.
1967:   6  Shepherd 7      BD
1968: 13  Montgomery 14      BD
1970:   6  Danbury 33      Reg.
1989:   6  Coolidge 30      BD
1990:   0  Thorndale 21      BD
1991: 12  Bartlett 12       BD (3-5)
1994:   0  Thorndale 52      BD

CAMERON YOE (72-38-3)
1934:   L  Smithville x       BD
1936: 15  Mart 13       BD
         19  IOOF Home 0       Regional
1946: 14  Fredericksburg 6      BD
           0  Mart 32      Regional
1947: 33  Fredericksburg 6      BD
           6  Mexia 8       Regional
1948: 27  San Saba 13      BD
         13  New Braunfels 19      Reg.
1951: 40  Gonzales 12       BD
           7  LaVega 13      Regional
1954:   7  Killeen 27      BD
1964:   7  Taylor 12      BD
1965: 33  Taylor 7      BD
         16  Bellville 34      Reg.
1966: 23  Del Valle 14      BD
           7  Bastrop 14      Reg.
1967:   0  Del Valle 14      BD
1974: 14  Burnet 0      BD
           7  West 6      Regional
           7  Newton 10      QF
1975: 24  Llano 0      BD
         33  McGregor 0      Reg.
           6  Hamshire-Fannett 33    QF
1978:   7  Manor 35      BD
1981: 15  Manor 14      BD
         23  Barbers Hill 8      Reg.
         28  Newton 28 (FD)      QF
         25  Port Isabel 14      Semifinal
         26  Gilmer 3       FINAL-4A
1982: 35  Willis 18      BD
           7  Waller 19      Area
1983:   9  Navasota 30      BD
1984: 20  Hempstead 23      BD
1985:   6  Bellville 0      BD
         42  Willis 14      Area
         41  Kirbyville 7      Reg.
           0  Van Vleck 7      QF
1986: 35  Splendora 14      BD
         19  Bellville 8      Area
         19  Groesbeck 14      Reg.
         14  PA Austin 21      QF
1987: 40  Splendora 0      BD
         21  Hitchcock 14      Area
         14  Newton 9      Reg.
         13  Corrigan-Camden 0      QF
         27  Cuero 34      Semifinal
1989: 12  Navasota 18      BD
1990: 41  Sealy 14      BD
           6  Crockett 14      Area
1991:   6  Columbus 37      BD
1992: 28  Palestine Westwood 27 BD
         14  Crockett 14      Area (3-4)
1993: 12  Mexia 12        BD (3-2)
         16  Coldspring 30      Area
1996: 33  Robinson 7      BD
         38  Mexia 6      Area
         14  Columbus3      Regional
         19  Coldspring 37      QF
1997: 20  Lorena 17      BD
         13  Corrigan-Camden 36  Area
1998:   7  Teague 3      BD
           0  Manor 34      Area
2000:   6  Lorena 2      BD
         34  Mexia 0      Area
         28  Sweeny 14      Regional
         26  Marlin 27      QF
2001:   9  China Spring 15      BD
2002: 28  Gatesville 21 (ot)      BD
           0  Jasper 46      BD
2004: 28  Altair Rice 6      BD
         35  Fairfield 7      Area
           7  Jasper 20      Regional
2005: 30  Hempstead 21      BD
         21  Robinson 0      Area
         42  Kirbyville 7      Reg.
         14  Hutto 35       QF
2006: 26  LaVega 42      BD
2007: 20  LaVega 49      BD
2010: 70  Newton 26      Area
         45  East Chambers 29     Reg.
         35  Tatum 14      QF
         42  Lago Vista 17      SF
         27  Daingerfield 33  
                 (​FINAL-3A-I)
2011: 14  Tatum 21      BD
2012: 42  Marion 14     Area
         31  Lago Vista 7       Regional​
         38  Hallettsville 19     QF​​
         39​  Newton 22      Semifinal
         38  Daingerfield 20  
                 (​FINAL-3A-I)​
2013: 59  Edna 20      Bi-District
         35  Aransas Pass 18     Area
         47  Troy 14        Regional
         28  Hallettsville 26      QF
         24  White Oak 21        SF
         35  Wall 14     FINAL-3A-I​​​​​​
2014: 41  Glen Rose 21       BD
         42  Teague 31       Area
         54  East Chambers 21     Reg.
         44  Rockdale 25      QF
         70  Edna 34      Semifinal
         70  Mineola 40   FINAL-3A-I​​​​​​
2015: 35  McGregor 7        BD
         45  Malakoff 44       Area
         42  Grandview 28     Regional
         28  Teague 21      Q-Final
         40  Mathis 14      Semifinal
         33  Brock 43      FINAL-3A-I​​​​​​
2016: 35  West 19      Bi-District
         48  Woodville 26      Area
         23  Teague 6       Regional
         34  Malakoff 37       QF (OT)​​​​
2017: 14  Teague 40     Bi-District​

CANADIAN (61-25-1)
1950:   6  Happy 6      BD
1951:   7  Dimmitt 28      BD
1972:   0  Clarendon 6      BD
1986: 21  Panhandle 24      BD
1988: 20  West Texas High 36      BD
1989: 27  Panhandle 30      BD
1992: 39  AmarilloHighland Park 0 
         28  Ralls 19      Area
           6  Goldthwaite 7      Reg.
1993: 22  Spearman 14      BD
           6  Idalou 21      Area
1994: 13  West Texas High 21     BD
1995: 26  Stratford 7      BD
         13  Sundown 14      Area
1997: 14  White Deer 20      BD
1998: 25  Quanah 6      BD
         62  Jim Ned 6      Reg.
         42  Sonora 7      QF
         19  Paul Pewitt 55     Semifinal
1999: 20  Hale Center 14      BD
         42  Jim Ned 0      Reg.
         35  Ozona 16      QF
           8  Boyd 34      Semifinal
2000: 44  Lockney 14      BD
         27  Albany 34       Area
2002: 37  Friona 7       BD
         20  Holliday 30       Regional
2003: 19  Floydada 0       BD
         41  Eastland 16       Regional
         41  Shallowater 48 (ot)     QF
2004: 53  Childress 42      BD
         23  Post 6       Area
         32  Jim Ned 27       Regional
         26  Holliday 25      QF
         13  Crawford 24       Semifinal
2005: 51  Electra 18      BD
         14  Idalou 26      Area
2006: 28  Friona 19       BD
           0  Idalou 33      Area
2007: 48  Tulia 14       BD
         43  Childress 28       Area
         21  Coleman 18      Reg.
         21  Idalou 18       QF
         17  Cisco 6       Semifinal
         40  Elysian Fields 25
                 (​FINAL-3A-II)
2008: 55  Wellington 20       Reg.
         63  Stanton 20       QF
         68  Quinlan Boles Home 27 SF
         38  Mart 7       FINAL-2A-I
2009: 48  Wellington 31     Reg.
         55  Olton 7       QF
         42  Haskell 7       Semifinal
         25  Goldthwaite 29
                  (​FINAL-2A-I)
2010: 49  Stamford 35      Area
         56  Quanah 15      Regional
         34  Albany 27       QF
         17  Mart 31      Semifinal
2011: 48  Clarendon 20      BD
         27  Albany 56      Area
2012: 49  Tulia 7      BD
         27  Cisco 20      Area​​
​         14  Sonora 24     Regional
2013: 54  Olton 6      Bi-District
         49  Hawley 20       Area
         28  Sonora 14      Regional
         14  Cisco 42       Q-Final​​​​
2014: 59  Windthorst 13     Area
         34  Stratford 0      Regional
         62  Abernathy 14      QF
         49  Mart 14      Semifinal
         34  Mason 7    FINAL-2A-I​​​​​
2015: 70  Hale Center 15       BD
         52  Stamford 20       Area
         56  Anson 7       Regional
         31  Stratford 0        QF
         61  Crawford 14     Semifinal
         61  Refugio 20     FINAL-2A-I​​​​​​
2016: 54  Lubbock Roosevelt 0    BD
         34  Eastland 20       Area
         21  Coleman 19      Regional
         27  Sonora 21        QF-ot
         34  Gunter 44       Semifinal​​​​​
2017: 63  Stanton 6       Bi-District
         56  Eastland 14      Area
         45  Colorado City 8     Regional
         35  Childress 20      Q-Final
         28  Gunter 56     Semifinal​​​​​

CANTON (10-13-0)
1953:   6  Hawkins 13      BD
1964:   7  Cooper 6      BD
           0  Atlanta 6      Regional
1998: 14  Alvarado 38      BD
2003: 14  Crandall 13       BD
           0  Tatum 56      Area
2005: 34  White Oak 27      BD
         61  Gilmer 58       Area
         42  Emory Rains 14      Reg.
         21  Tatum 45       QF
2006: 28  Crandall 10       BD
         48  Pleasant Grove 28     Area
           6  Celina 35       Regional
2007: 35  Kaufman 21      BD
         14  Pittsburg 45      Area
2010: 35  Ferris 0       Bi-District
         27  Carthage 56       Area
2012: 36  Gilmer 51     Bi-District​
2013:   0  Gladewater 48      BD​
2015: 34  Gladewater 27      BD
         28  Lorena 35       Area​​
2016: 21  Aubrey 41       BD​
2017: 24  Aubrey 35       BD​

CANUTILLO (11-17-0)
1961: 20  Bronte 39       BD
1963:   0  Big Lake 14      BD
1967:   0  Sonora 47      BD
1980: 32  Denver City 7      BD
         13  Stamford 36       Reg.
1998: 13  EP Ysleta 28       BD
2002:   7  EP Ysleta 41       BD
2003: 16  Mountain View 13      BD
         21  Pampa 42      Area
2006:   7  EP Riverside 29       BD
2007: 23  EP Chapin 20       BD
           8  Hereford 13      Area
2008: 48  EP Andress 7      BD
           7  Frenship 48      Area
2009:   7  EP Chapin 30       BD
2010: 28  EP Andress 35      BD
2011: 14  EP Chapin 35       BD
2012: 28  EP Burges 47       BD​
2013: 45  El Paso 7        BD
         28  Canyon Randall 21    Area
         10  Wichita Falls 19     Reg.​​​
2014: 63  EP Ysleta 28       BD
         27  Lake View 10      Area
         17  Azle 10      Regional
         17  Everman 14      QF
         13  Ennis 41      Semifinal​​​​​
2016: 33  EP Burges 16      BD
         23  Abilene Cooper 55      Area​​

CANYON (18-27-1)
1927:   7  Slaton 37      BD
1947:   6  Perryton 27      BD
1956: 28  Spur 13      BD
         12  Stamford 48      Reg.
1959:   8  Olton 14      BD
1962:   7  Dalhart 26      BD
1971: 21  Andrews 21      BD (3-4)
1974:   7  Monahans 34      BD
1983:   7  Monahans 20      BD
1987: 21  Monahans 7      BD
         42  Brownwood 22      Reg.
         14  Sweetwater 35      QF
1988:   5  Tulia 3       BD
         14  Brownfield 22       Area
1989: 17  Floydada 14      BD
         24  Post 29      Area
1996: 14  Levelland 18      BD
1998: 14  Borger 30       BD
1999: 17  Borger 3       BD
         33  EP Parkland 0       Area
         17  Wichita Falls 13      Reg.
         10  Stephenville 38      QF
2000: 14  Big Spring 35      BD
2002: 35  Muleshoe 19      BD
         12  Midland Greenwood 17   A
2004: 21  Levelland 7       BD
         20  Abilene Wylie 35      Reg.
2005: 32  Lubbock Cooper 21     BD
         36  Abilene Wylie 39      Reg.
2006: 28  WF Hirschi 21      BD
         21  Abilene Wylie 10      Reg.
         56  Andrews 28      QF
         20  Liberty-Eylau 36      SF
2007: 28  Burkburnett 35      BD
2008: 14  Big Spring 49      BD
2009: 13  Big Spring 31      BD
2011: 14  Lake Dallas 45      BD
2012: 23  Frenship 45     BD​
2013: 71  Hereford 21     BD
         45  EP Bowie 6      Area
         14  Aledo 54     Regional​​​
2014: 21  Lake View 26       BD​
2015: 58  Lake View 37       BD
         42  EP Burges 7      Area
         33  Everman 49     Regional​​​
2016: 34  Lubbock Cooper 48       BD​

CANYON RANDALL (17-17-0)
1991: 13  Lubbock Estacado 34     BD
1992: 14  Lubbock Estacado 74     BD
1993: 31  Frenship 27      BD
         29  Andrews 44      Area
1994: 21  Big Spring 12      BD
           6  Sherman 45      Reg.
1997: 28  Frenship 14      BD
         37  Big Spring 12      Reg.
         31  Brownwood 20      QF
         28  Corsicana 48      Semifinal
2000: 28  Big Spring 34      BD
2004: 41  Lake View 21      BD
         20  EP Riverside 35      Area
2006: 24  Frenship 45      BD
2007: 12  Frenship 55      BD
2008:   0  Abilene Cooper 35      BD
2010: 10  Lake Dallas 6      BD
         35  Clint Horizon 10      Area
         13  Stephenville 34       Reg.
2011: 35  Little Elm 21      BD
         49  EP Riverside 7      Area
         14  Aledo 42      Regional
2012: 31  Hereford 34     BD​
2013: 42  Lake View 10      BD
         21  Canutillo 28     Area​​
2014: 34  Abilene Cooper 27      BD
         49  EP Andress 33       Area
         35  WF Rider 28       Reg.
         29  Aledo 47      QF​​​​
2015: 21  Plainview 14        BD-ot
         53  EP Chapin 36      Area
         42  Burleson Centennial 7   Reg
         14  Aledo 28       QF​​​​
2017: 35  Lubbock Coronado 51     BD​

CARLISLE (19-15-0)
1942: 13  White Oak 27      BD
1960: 10  East Mountain 8      Reg.
1961: 31  New Diana 14      Reg.
1963: 33  Beckville 6       BD
         14  Hawkins 19       Reg.
1968: 24  Union Grove 14      BD
         20  Red Oak 14      Regional
1969: 44  Union Hill 20      BD
           0  Crandall 28      Reg.
1970: 14  Leveretts Chapel 25     BD
1985: 17  Celeste 7      BD
         12  High Island 29      Reg.
1989:   7  Lone Oak 27      BD
2006: 36  Maud 8      BD
         52  Celeste 3      Area
         20  West Sabine 14      Reg.
         12  Lovelady 35      QF
2009:   0  Joaquin 37      BD
2010: 36  Normangee 40      Area
2011: 39  Thrall 21      Area
         22  Lovelady 49      Regional
2013: 13  Bosqueville 41     Area
2014: 30  Groveton 13      BD
         27  West Sabine 26      Area
           0  Centerville 41       Reg.​​​
2015: 66  Anderson-Shiro 20      BD
         18  Shelbyville 32       Area​​
2016: 38  West Sabine 30       BD
         42  Cayuga 14      Area
         28  San Augustine 14     Reg.
         17  Centerville 23       QF​​​​
2017: 49  Groveton 22     Bi-District​
         41  Kerens 31       Area
         27  San Augustine 58     Reg.​​

CARRIZO SPRINGS (9-20-1)
1936:   6  Alamo Heights 7      BD
1947: 31  Karnes City 21      BD
           6  Weslaco 6      Regional
1948: 13  Devine 0      BD
         13  Falfurrias 31      Regional
1970: 27  Randolph 8      BD
         13  Boling 26      Regional
1982: 12  New Braunfels 28      BD
1983: 18  New Braunfels 56      BD
1988: 16  George West 0      BD
         20  Hebbronville 14      Area
           2  Hitchcock 27      Reg.
1989: 14  Taft 3       BD
           0  Bishop 35       Area
1990:   8  Gregory-Portland 56     BD
1991: 21  Gregory-Portland 27     BD
1992: 19  Sinton 43      BD
1993: 31  Taft 28        BD
           0  Port Isabel 14       Area
1994: 41  Odem 18       BD
           7  Port Isabel 28       Area
1995:   0  Odem 14       BD
1997: 18  Mathis 40       BD
1998: 34  Bandera 25       BD
           6  Cuero 26       Regional
2001:   0  Bandera 28       BD
2003: 16  Sinton 52       BD
2012:   0  Ingleside 62     BD​
2014: 20  Navarro 51      BD​
2017: 19  Wimberley 56      BD​

CARROLLTON CREEKVIEW
(0-6-0)

2001: 21  Colleyville Heritage 27 BD
2005:   7  Dallas Carter 37      BD
2008:   6  Garland Naaman 20      BD
2013:   9  Frisco Centennial 17    BD​
2014: 20  West Mesquite 34       BD​
2015:   7  Rockwall Heath 27      BD​

CARROLLTON
NEWMAN-SMITH (5-5-0)

1983: 41  Hurst Bell 7      BD
           3  WF Rider 24     Area
2009: 56  Sherman 35      BD
         49  Dallas Carter 27      Area
         25  Longview 28      Regional
2010: 28  Rockwall 14      BD
         35  Dallas Carter 28      Area
         34  Tyler 45      Regional
2014:   0  Rockwall Heath 48      BD​
2015:   0  Mesquite Poteet 44     BD​

CARROLLTON RANCHVIEW
(1-6-0)

2008:   0  Alvarado 27      BD
2010:   6  Prosper 28       BD
2013: 34  Decatur 62       BD
2014: 44  Alvarado 34        BD
         36  Liberty-Eylau 49      Area​​
2016:   7  Mineral Wells 33       BD​
2017: 14  Kennedale 59      BD​
​  
CARROLLTON TURNER
(3-6-1)

1959: 12  Mt. Pleasant 12    BD (2-4)
1960:   6  Greenville 33       BD
1961: 28  Gainesville 35      BD
1966: 21  Marshall 6        BD
         31  Dallas Bryan Adams 6   QF
         15  San Angelo 41     Semifinal
1977:   7  Highland Park 28      BD
2000: 24  Keller Fossil Ridge 28    BD
2001: 42  Coppell 23        BD
         14  Euless Trinity 35      Area

CARTHAGE (67-27-1)
1943:   0  Grapeland 43      BD
1944:   0  Huntsville 13      BD
1946:   0  Leveretts Chapel 7     BD
1947:   6  Leveretts Chapel 26    BD
1954: 20  Atlanta 6      BD
         21  Athens 14      Reg.
           6  Terrell 26      QF
1958: 20  Athens 0      BD
         12  Mount Pleasant 12      QF
1961:   6  Corsicana 19      BD
1978: 14  Atlanta 13       BD
         16  Gainesville 30      QF
1979:   7  Mount Pleasant 34      BD
1982: 15  Atlanta 7       BD
           0  Corsicana 32       QF
1983: 34  Atlanta 14       BD
         21  Corsicana 13       Reg.
         14  Terrell 7       QB
         16  Lubbock Estacado 20      SF
1984:   0  Denison 10       BD
1985: 21  McKinney 14      BD
           0  Austin Westlake 17      BD
1990: 14  Paris 13       BD
           0  Wilmer-Hutchins 25   Area
1991: 41  Texarkana 7        BD
         20  Lancaster 10      Area
         17  Dallas Roosevelt 14    Reg.
         21  Waxahachie 10      QF
         32  Sweetwater 13     Semifinal
         16  A&M Consolidated 35
                 (FINAL-5A)
1993: 15  Jacksonville 28      BD
1994: 21  Navasota 27      BD
1996: 31  Liberty-Eylau 6       BD
         21  Cleburne 28      Area
1997:   7  Mount Pleasant 35      BD
1998: 14  Waller 7       BD
         21  Silsbee 43      Area
2002: 24  Gladewater 7       BD
           6  Forney 10      Reg.
2003: 62  Spring Hill 30      BD
         22  Forney 52      Reg.
2005: 31  Lindale 10       BD
           0  Liberty-Eylau 12      Reg.
2007: 55  Mexia 7       BD
         14  Liberty Hill 41      Reg.
2008: 62  Tatum 20      BD
         49  Lorena 14       Area
         55  West Orange-Stark 23  Reg
         31  Gilmer 28      QF
         41  Giddings 14      Semifinal
         49  Celina 37     FINAL-4A-II
2009: 48  Gladewater 0       BD
         35  Mexia 26       Area
         56  Caldwell 41      Regional
         28  Lorena 21      QF
         27  LaGrange 13      Semifinal
         13  Graham 12     FINAL-4A-II
2010: 42  Pleasant Grove 0      BD
         56  Canton 27       Area
         42  Dallas Madison 13      Reg.
         44  Argyle 27      QF
         35  Brownwood 28         SF
         47  Coldspring 22   FINAL-4A-II 
2011: 28  Liberty-Eylau 7      BD
         31  North Forney 12      Area
         34  Argyle 35      Reg. (2 ot)
2012: 30  Palestine 27     BD
         56  Taylor 21      Reg.
         50  Silsbee 21      QF
         25  El Campo 29       SF​​​​
2013: 49  Mexia 6      Bi-District
         44  Navasota 14      Area
         49  Silsbee 6      Regional​
         28  West Orange-Stark 14   QF
         51  LaGrange 22     Semifinal​​​​
         34  Kilgore 23    FINAL-4A-I
2014: 10  LC-Mauriceville 0​       BD
         21  El Campo 28       Area​
2015: 44  Bridge City 20       BD
         34  Stafford 0       Area
         55  Navasota 48      Regional
         56  Silsbee 50       QF
           3  LaVega 39      Semifinal​​​​​
2016: 34  Silsbee 30      Bi-District
         41  North Forest 6      Area
         33  Henderson 31      Reg.
         27  Stafford 26       Q-Final
         26  China Spring 20     SF-ot
         31  Abilene Wylie 17  
                    (FINAL-4A-I)​​​​​​
2017: 46  Huffman Hargrave 10    BD
         45  Brazosport 21      Area
         64  Silsbee 36      Regional
         35  Henderson 0     Q-Final
         46  LaVega 39      Semifinal
         49  Kennedale 21    FINAL-4A-I​​​​​​

CAYUGA (15-9-0)
1994:   6  New Waverly 48       BD
2006: 14  West Sabine 58      Area
2007: 33  Lovelady 22      Area
         12  Maud 20      Regional
2008: 18  Tenaha 16      BD
         33  James Bowie 19      Area
         35  Bremond 32      Reg.
         27  Maud 18       QF
         42  Ganado 7       Semifinal
         13  Stratford 24    FINAL-2A-II
2009: 64  Beckville 21      BD
         48  Simms Bowie 7      Area
         38  Lovelady 29      Regional
         42  Mart 28      Q-Final
         41  Ganado 19      Semifinal
         38  Albany 24    FINAL-1A-II
2010: 13  DeLeon 0      BD
         24  Clarksville 28      Area
2012: 28  San Saba 21     BD-ot
         21  Lindsay 41      Area​​
2013:   7  DeLeon 36       BD​
2015: 14  Lovelady 56       BD​
2016: 27  Wolfe City 18      BD
         14  Carlisle 42       Area​​

#CEDAR BAYOU (7-3-2)
1939: 25  Somerville 0      BD
1946:   6  Huntsville 28      BD
1951:   6  Groveton 2      BD
         14  White Oak 14 (4-2)     Reg.
           0  Giddings 33      QF
1952: 25  Groveton 0      BD
         39  Gaston 13       Reg.
         26  Smithville 6      QF
         13  Deer Park 13 (P)      SF
1953: 25  Trinity 12      BD
         28  Leveretts Chapel 7      Reg.
         12  Luling 32      Q-Final

CEDAR HILL (34-16-0)
1967:   0  Clifton 14      BD
1979:   7  Wylie 55      BD
1980: 20  Allen 48      BD
1992:   6  Sulphur Springs 24      BD
1993: 17  Sulphur Springs 43      BD
1994: 14  Azle 17      BD
1998:   7  FW Wyatt 21      BD
2005:   7  Allen 21      BD
2006: 63  Dallas Jesuit 7      BD
         42  Lewisville Hebron 17 Area
         49  Amarillo 28      Reg.
         42  DeSoto 21      QF
         31  Garland 24      Semifinal
         51  Cypress Falls 17
                  (​FINAL-6A-II)
2007: 61  Irving MacArthur 24     BD
         18  Southlake Carroll 37   Area
2008: 52  Plano West 49 (3 ot)    BD
         31  Southlake Carroll 18   Area
         41  Mansfield 35      Reg.
         21  Wylie 31      QF
2009: 31  Plano West 22      BD
         41  FM Marcus 17      Area
         17  Abilene 41      Regional
2010: 29  Hurst Bell 23      BD
         35  Denton Guyer 48      Area
2011: 13  Hurst Bell 10      BD
           7  Southlake Carroll 40   Area
2012: 35  Copperas Cove 28     BD
         48  Denton Ryan 35      Area
         49  Arlington 14     Regional
         42  Hewitt Midway 21      QF
         31  Austin Westlake 28     SF
         24  Katy 35       FINAL-6A-II
2013: 39  Temple 35      BD
         42  Lewisville Hebron 21 Area
         28  Abilene Cooper 23     Reg.
         52  Denton Ryan 29      QF
         19  Lake Travis 10   Semifinal
         34  Katy 24      FINAL-6A-II​​​​​​​​​​​​
2014: 50  Colleyville Heritage 26  BD
         50  McKinney Boyd 28    Area
         36  Abilene 28      Regional
         62  Southlake Carroll 42     QF
         64  Spring Westfield 33      SF
         23  Katy 20      FINAL-6A-II​​​​​​
2015: 33  Southlake Carroll 37     BD​
2016: 52  Hewitt Midway 17      BD
         23  Denton Guyer 21      Area
         56  Mansfield 28      Regional
         41  DeSoto 55      Q-Final​​​​

CEDAR PARK (33-11-0)
2001: 38  Waller 39      BD
2004: 31  Buda Hays 7      BD
         35  Copperas Cove 7      Area
         31  Mesquite 28      Reg.
           7  Lufkin 24      QF
2006: 36  Killeen Ellison 29      BD
         28  Klein Oak 31      Area
2008: 42  Cypress Creek 48      BD
2009: 36  Cypress Ridge 39      BD-ot
2010: 70  Austin LBJ 20      BD
         28  Smithson Valley 23     Area
         48  Weslaco East 7      Reg.
         20  Lake Travis 21      QF
2011: 55  Austin LBJ 26      BD
         42  Buda Hays 0      Area
         49  Weslaco 0      Regional
           9  Lake Travis 14      QF
2012: 65  Austin Crockett 7     BD
         36  Kerrville Tivy 22       Area
         36  Alice 7      Regional
         32  SA Brennan 7       QF
         40  Manor 14      Semifinal
         17  Lancaster 7  FINAL-5A-II​​​​​​
2013: 64  Austin Travis 7       BD
         43  Kerrville 21      Area
         27  Port Lavaca 28      Reg.​​​
2014: 68  Austin Reagan 0      BD
         49  Boerne Champion 27  Area
         52  Sharyland 24     Regional
         45  Kerrville Tivy 21     QF
         49  Crosby 21      Semifinal
         35  Ennis 38      FINAL-5A-II​​​​​​
2015: 49  Bastrop 14      Bi-District
         49  Kerrville Tivy 14     Area
         42  Edcouch-Elsa 0     Regional
         35  Calallen 21       QF
         38  FB Ridge Point 17     SF
         22  Frisco Lone Star 6
                  (FINAL-5A-II)​​​​​​​
2016: 49  Willis 14       Bi-District
         42  Bryan 20        Area
         35  Manvel 47      Regional​​​
2017: 24  Magnolia 20      BD
         17  Ennis 14       Area
         17  Manvel 56      Regional​​​

CEDAR PARK VISTA RIDGE
(6-5-0)

2010: 41  Austin Travis 6      BD
         24  Alamo Heights 52      Area
2012: 82  Austin Travis 0     BD
         28  SA Brennan 31       Area​​
2014: 21  Austin LBJ 26       BD​
2015: 44  Austin LBJ 27       BD
         56  Lockhart 14      Area
         35  Victoria West 14      Reg.
         24  Leander Vandegrift 17   QF
         23  George Ranch 42  Semifinal​​​​​
2016: 38  SA Churchill 41       BD​

CELESTE (21-21-0)
1952: 21  Hallsville 42      BD
1953:   6  Royse City 47     BD
1983: 13  Tenaha 0      BD
         30  High Island 0      Reg.
           6  Overton 0      QF
           0  Bremond 8      Semifinal
1985:   7  Carlisle 17      BD
1987:   9  Maud 29      BD
1992: 49  Oakwood 14      BD
         12  Tenaha 20      Reg.
1993: 35  Collinsville 21      Area
           6  Tenaha 22      Reg.
1994: 14  Lindsay 21      BD
1995: 10  Muenster 45      BD
1996:   7  Karnack 14      BD
1997: 47  Cushing 0      BD
         27  Meridian 0      Reg.
         39  Burkeville 0      QF
         19  Granger 22      Semifinal
1999: 34  Muenster 13      Area
         35  Dawson 7      Reg.
           6  Detroit 33      QF
2000: 55  Petrolia 34      Area
           0  Roscoe 26      Reg.
2001: 21  Windthorst 21      Area
         33  Roscoe 13      Reg.
         20  Petrolia 7       QF
         32  Stratford 31     Semifinal
           8  Burkeville 27     FINAL-2A
2002: 42  Union Hill 32      BD
         28  Joaquin 21      Area
         30  Chilton 12      Reg.
         19  Bremond 12      QF
         46  West Sabine 12      SF
         18  Petrolia 39    FINAL-2A
2003: 12  Union Hill 43      BD
2004:   7  Big Sandy 46      Area
2006:   3  Carlisle 52      Area
2008:   0  Lindsay 26      BD
2015:   0  Hubbard 50       BD​
2017: 48  Alvord 20     Bi-District​
         15  DeLeon 46       Area​

CELINA (101-26-2)
1966: 14  Era 8      BD
           6  Chillicothe 19      Reg.
1967: 29  Era 9      BD
           6  Chillicothe 26      Reg.
1968: 28  Anna 6      BD
         40  Muenster 0      Reg.
1969: 23  Allen 13      BD
         13  Muenster 0      Reg.
1971: 27  Leonard 0      BD
         48  Perrin-Whitt 0      Reg.
1974: 28  Paradise 7      BD
         49  Valley Mills 6      QF
         57  Lefors 6      Semifinal
           0  Big Sandy 0    FINAL-2A
1975: 10  Era 0      BD
         21  Gorman 0      QF
         13  Groom 15      Semifinal
1978: 13  Holliday 0      BD
         14  Wolfe City 6      Reg.
           0  China Spring 7      QF
1985: 27  Electra 54      BD
1987:   8  Pottsboro 48      BD
1988: 42  Royse City 36      BD
         48  Olney 18      Area
         38  Lorena 26      Reg.
         29  McGregor 25      QF
         28  Quanah 42      Semifinal
1989: 13  Farmersville 28      BD
1990: 14  Howe 14 (2-3)      BD
1992: 21  Van Alstyne 58      BD
1994: 35  Tom Bean 6      BD
           6  Archer City 42      Area
1995: 31  Whitewright 7      BD
         49  Holliday 22      Area
         44  Rosebud-Lott 6      Reg.
         34  Goldthwaite 0      QF
         25  West Texas High 22      SF
         32  Alto 28      FINAL-3A
1996: 47  Whitewright 0      BD
           0  Italy 17      Area
1997: 50  Bells 6      BD
         21  Mart 15      Area
         20  Holliday 7      Reg.
         20  Italy 28      QF
1998: 35  Van Alstyne 0      BD
         31  Olney 0      Area
         27  Grand Saline 9      Reg.
         17  Italy 10      QF
           9  Stanton 0      Semifinal
         21  Elysian Fields 0
                 (​FINAL-3A-II) 
1999: 49  Van Alstyne 0      BD
         28  Seymour 8      Area
         42  Grand Saline 0      Reg.
         28  Gunter 0      QF
         56  Stratford 13      Semifinal
         38  Elysian Fields 7  
                 (​FINAL-3A-II)
2000: 38  Boyd 0      BD
         38  Goldthwaite 7      Area
         41  Cooper 14      Reg.
         31  Whitewright 14      QF
         59  Stanton 7      Semifinal
         21  Mart 17     FINAL-3A-II
2001: 47  Boyd 7      BD
         35  Hamilton 21      Area
         35  Italy 0      Reg.
         28  Whitewright 20      QF
         35  Sonora 13      Semifinal
         41  Garrison 35   FINAL-3A-II
2002: 46  Quinlan Ford 14      BD
         20  Daingerfield 21      Area
2003: 28  Commerce 14      BD
         22  Gilmer 45      BD
2004: 53  Scurry-Rosser 3      BD
         31  Whitewright 0      Area
         35  Hamilton 18      Reg.
         26  Crawford 49      QF
2005: 49  Mildred 0      BD
         53  DeKalb 7      Area
         65  Hamilton 7      Reg.
         47  Crawford 5      QF
         35  Childress 7      Semifinal
         28  Paul Pewitt 17
                (​FINAL-3A-II)
2006: 35  Quinlan Ford 7      BD
         43  Dallas Madison 6      Area
         35  Canton 6      Reg.
         35  Brownsboro 14      QF
         30  Vernon 13      Semifinal
         19  Liberty Hill 22 (ot)
                (FINAL-4A-II)
2007: 48  Emory Rains 6      BD
         41  West 0      Area
         50  Pittsburg 23      Reg.
         70  Glen Rose 21      QF
         33  Snyder 7      Semifinal
         21  China Spring 14
                (FINAL-4A-II)
2008: 54  Van Alstyne 13      BD
         54  Kennedale 21      Area
         52  Pleasant Grove 21     Reg.
         50  Kaufman 6      QF
         40  Liberty Hill 12     SF
         37  Carthage 49   FINAL-4A-II
2009: 35  Van Alstyne 14      BD
           6  Kennedale 10      Area
2010: 49  Sanger 7      BD
           0  Lucas Lovejoy 17     Area
2011: 42  Sanger 21      BD
         37  Lucas Lovejoy 17     Area
         19  Henderson 42      Reg.
2012: 58  Krum 27      Bi-District
         51  Dallas Madison 20     Area
         35  Henderson 64      Regional​​​
2013: 49  Gainesville 55      BD-ot​
2014: 67  Dallas Madison 2       BD
         43  Monahans 15       Area
         52  Iowa Park 27       Reg.
         41  Sweetwater 34       QF
         14  Gilmer 67       Semifinal​​​​​
2015: 63  Venus 0       Bi-District
         49  Monahans 21       Area
         46  Perryton 0      Regional
         42  Krum 13      Q-Final
         49  Gilmer 44     Semifinal
           3  West Orange-Stark 22
                 (FINAL-4A-II)​​​​​​​
2016: 62  Emory Rains 21      BD
         44  Gladewater 41      Area
         23  Pleasant Grove 19     Reg.
         17  Gilmer 43      Q-Final​​​​
2017: 63  Ferris 13      Bi-District
         35  Jasper 27       Area
         23  Melissa 35     Regional​​​

CENTER (20-29-1)
1926:   7  Gilmer 26      BD
1928:   6  Gilmer 20      BD
1932:   7  Waxahachie 0      BD
         13  Caldwell 18      Reg.
1933: 14  Woodville 6      BD
         12  Groveton 7      Reg.
1936:   6  New London 0      BD
           7  Van 18      Reg.
1938:   6  Overton 19      BD
1939: 45  Jefferson 6      BD
         19  Overton 7      Reg.
1940:   6  Linden 0      BD
         20  Gaston 15      Reg.
1941: 27  Atlanta 0      BD
           7  Gaston 25      Reg.
1952: 41  Clarksville 7      BD
           7  Terrell 14      QF
1958:   0  PA Austin 20      BD
1982: 14  Crockett 28      BD
1984: 21  Madisonville 33      BD
1988: 12  Orangefield 25      BD
1989:   6  Newton 41      BD
1990: 13  Navasota 28      BD
1991: 28  Splendora 6      BD
         22  Anahuac 32      Area
1992: 18  Coldspring 39      BD
1993: 10  Coldspring 12      BD
1994:   7  Coldspring 7 (3-2)      BD
           7  LaVega 25      Area
1995: 32  Montgomery 2      BD
           7  Robinson 27      Area
1996: 21  Crockett 20      BD
         33  Elgin 24      Area
           7  Coldspring 14      Reg.
2000: 19  Robinson 21      BD
2004: 35  Chapel Hill 0      BD
         27  Liberty-Eylau 26      QF
           8  Royse City 35      QF
2009: 42  Tatum 21      BD
         10  Lorena 13      Area
2010: 18  Chapel Hill 48      BD
2011: 14  Bullard 24      BD
2012: 17  Fairfield 21      BD​
2013: 45  Groesbeck 21       BD
         28  Rockdale 75      Area​​
2015: 51  Emory Rains 14       BD
         42  Fairfield 28      Area
         21  Gilmer 36      Regional​​​
2016: 28  Bridge City 35       BD
2017: 17  Silsbee 37      Bi-District​

CENTER POINT (3-11-1)
1986: 35  Agua Dulce 10      BD
         26  Louise 7      Reg.
           6  Bremond 20      QF
1989: 25  Charlotte 0      Area
         14  Bartlett 35      Reg.
1990:   0  Bartlett 42      Area
1991: 12  Thorndale 43      Area
1992: 15  Iola 15 (FD)      BD
         13  Runge 14      Reg.
1993:   6  Bartlett 20      Area
2002:   3  Flatonia 20      BD
2003: 28  Falls City 54      BD
2011: 14  Winters 40      BD
2016: 16  Granger 38        BD​
2017:   0  Burton 44      Bi-District​

CENTERVILLE (20-17-0)
1964: 12  Coldspring 26      BD
1965:   0  Magnolia 29      BD
1966:   8  Evadale 36      BD
1969:   0  Montgomery 22      BD
1993: 12  New Waverly 42      BD
2000: 14  Trinity 7      BD
           0  San Augustine 34      Reg.
2001: 20  Grapeland 0      BD
         14  Garrison 18      Area
2002: 35  Hearne 7      BD
         17  Alto 13      Area
         38  DeKalb 7      Reg.
         13  Rosebud-Lott 28      QF
2003: 22  Franklin 26      BD
2007:   0  Crawford 35     BD
2011: 14  Corrigan-Camden 22     BD
2012: 34  Garrison 7      Area
         27  Hughes Springs 28   Reg.-ot​​
2013: 63  Groveton 14     BD
         48  Garrison 27      Area
         20  Corrigan-Camden 22   Reg.​​​
2014: 69  San Augustine 36       Area
         41  Carlisle 0      Regional
         23  Alto 20        QF
           7  Mason 27      Semifinal​​​​
2015: 48  Grapeland 35       BD
         34  Harleton 26       Area
         21  Shelbyville 27      Reg.​​​
2016: 49  Alto 28        BD
         55  Kerens 6       Area
         43  Lovelady 14      Reg.
         23  Carlisle 17       QF
         14  Refugio 38     Semifinal​​​​​
2017: 20  Joaquin 10     Bi-District
         35  Big Sandy 34       Area
         62  Rivercrest 36      Regiional
         14  San Augustine 50      QF​​​​

CHANNELVIEW (1-3-0)
1993: 26  Silsbee 12      Area
         14  A&M Consolidated 35  Reg
2015: 21  Manvel 71      Bi-District​
2016: 49  LaPorte 63      BD​

CHAPEL HILL (28-13-0)
1969: 25  McGregor 12      BD
           6  Georgetown 27      Reg.
1988: 31  Terrell 7      BD
         13  Midlothian 19      Area
1989: 17  Terrell 0      BD
         25  Lancaster 0      Area
         16  Denison 14      Reg.
         13  Mount Pleasant 0      QF
         59  Big Spring 6      Semifinal
         14  A&M Consolidated 0
                (FINAL-5A)
1991: 42  Belton 0      BD
         47  New Caney 2       Area
         29  Bay City 8      Reg.
         10  A&M Consolidated 21   QF
1995: 35  West Mesquite 15      BD
           0  Sulphur Springs 34      Area
1996: 24  Navasota 33      BD
2004:   0  Center 35      BD
2006: 30  Mabank 14      BD
         20  Liberty-Eylau 31      Reg.
2007: 48  Ferris 14      BD
         28  Pleasant Grove 31      Area
2008: 34  Jasper 20      BD
           8  LaVega 56       Regional
2010: 48  Center 18       BD
         59  Madisonville 7      Reg.
         42  Navasota 13      QF
         41  West Columbia 14     SF
         21  Henderson 28 FINAL-4A-I
2011: 70  Jasper 28      BD
         27  LaVega 20      Regional
         56  Navasota 46      QF
         21  West Columbia 16      SF
         20  Alvarado 19    FINAL-4A-I
2013: 56  Athens 26      BD
         38  Crandall 14        Area
         55  Decatur 40     Regional
         19  Kilgore 59        QF​​​​
2014: 57  Huffman Hargrave 43   BD
         28  Navasota 49      Area​​
2015: 46  Silsbee 67       Bi-District​

CHARLOTTE (13-19-0)
1960: 21  Medina Valley 6      BD
           8  Pflugerville 26       Reg.
1961: 27  Rocksprings 6      BD
           0  Pflugerville 26      Reg.
1975:   8  Ben Bolt 16      BD
1980: 22  Sabinal 10      BD
           0  Woodsboro 14      Reg.
1984: 15  Ben Bolt 14      BD
           0  Flatonia 33       Reg.
1988: 14  Skidmore-Tynan 31      BD
1989: 17  Flatonia 7      BD
           0  Center Point 25      Area
1993:   7  Flatonia 34      Area
1994: 29  Ben Bolt 7      Area
           0  Thorndale 55      Reg.
1995: 34  Ben Bolt 14      Area
         20  Granger 46      Reg.
1996: 20  Nixon-Smiley 14      BD
         14  Refugio 50      Area
1997: 27  Marion 21      BD
         36  Freer 14      Area
         34  Rogers 56      Reg.
1998: 33  Sabinal 7      Area
           8  Iola 40      Reg.
1999: 25  Leakey 14      Area
         13  Jarrell 7      Reg.
           8  Bartlett 48      QF
2004:   7  Shiner 37      Area
2005:   6  Shiner 21      Area
2010:   6  Shiner 49      BD
2012:   6  Sabinal 61      BD​
2013: 16  D'Hanis 42       BD​

#CHEROKEE (0-3-0)
1947:  0  Granger 41      BD
1950:  6  Granger 54      BD
1951:  0  Fort Hood 7      BD

#CHESTER (2-10-0)
1953: 13  Sugar Land 33      BD
1958:   0  Barbers Hill 30      BD
1968:   0  Sheridan 39      BD
1970: 12  Danburry 44      BD
1971: 20  Danbury 7      BD
         16  Chilton 6      Regional
1972:   6  New Waverly 18      BD
1975: 14  Axtell 26      BD
1976:   0  Mildred 33      BD
1981:   6  Italy 16      BD
1989: 14  Frost 28      Area
1992:   6  Overton 48      Area

CHICO (0-6-0)
1994:   0  Archer City 40      BD
1999: 17  Paducah 34      Area
2000:   3  Petrolia 19      BD
2001: 20  Windthorst 43      BD
2016: 20  Valley View 68      BD​
2017: 19  Valley View 69      BD​

CHILDRESS (60-40-0)
1921:   7  Electra 29      BD
1936:   0  Amarillo 46      BD
1951: 19  Quanah 7      BD
         25  Shamrock 7      Reg.
           6  Anson 26      QF
1952: 20  Seymour 6      BD
         32  Floydada 0      Reg.
         13  Stamford 28      QF
1953:   7  Stamford 35      BD
1970: 14  Phillips 6      BD
         27  Denver City 8      Reg.
         15  Haskell 50      QF
1971: 37  Phillips 7      BD
         14  Lubbock Roosevelt 6    Reg
           0  Eastland 22      QF
1972: 37  Panhandle 0      BD
         10  Floydada 13      QF
1973: 22  Dalhart 21      BD
         27  Littlefield 13      Reg.
           6  Alpine 31      QF
1975: 29  Spearman 0      BD
         21  Olton 8      Reg. 
         27  Slaton 0      QF
         20  Decatur 14      Semifinal
           6  LaGrange 27     FINAL-4A
1976: 16  Spearman 14      BD
         34  Floydada 13      Reg.
         20  Ozona 14      QF
         44  DeKalb 12      Semifinal
           8  Rockdale 23     FINAL-4A
1977: 19  Spearman 3      BD
         41  Littlefield 7      Reg.
         32  Tahoka 21      QF
           7  Wylie 27      Semifinal
1978: 21  Spearman 14      BD
         24  Muleshoe 0       Reg.
           9  Kermit 2      QF
           7  Wylie 12      Semifinal
1979: 19  Dalhart 7      BD
         20  Muleshoe 0      Reg.
         19  Fabens 7      QF
           9  Van 13      Semfinal
1980: 22  Slaton 15       BD
           0  Littlefield 17      Reg.
1983: 19  Denver City 9      BD
           6  Littlefield 19      Area
1984:   0  Littlefield 27      BD
1986: 22  Littlefield 21      BD
           0  Crane 6      Area
1987:   0  Littlefield 38      BD
1988:   0  Littlefield 28      BD
1989: 21  Tulia 12      BD
         33  Denver City 20      Area
           7  Vernon 35      Reg.
1990: 17  Tulia 10      BD
         38  Denver City 13      Area
         45  Sonora 7      Reg.
           6  Vernon 42      QF
1991: 21  Floydada 20      BD
           7  Breckenridge 20      Area
1992:   7  Floydada 0      BD
           0  Graham 29      Area
1994: 20  Friona 3      BD
           7  Springtown 32      Area
1995: 31  Shallowater 14      BD
         20  Springtown 21      Area
1998: 38  Ballinger 3      BD
         21  Glen Rose 14      Area
         56  Colorado City 14      Reg.
         10  Crane 7      QF
         10  Daingerfield 21      SF
1999: 42  Brady 7      BD
         54  Eastland 14      Area
         21  Midland Greenwood 14 Reg
           0  Crane 14      QF
2001: 28  Muleshoe 34      BD
2004: 42  Canadian 53      BD
2005: 50  Spearman 14      BD
         37  Abernathy 13      Area
         38  Coleman 7      Reg.
         28  Crane 24      QF
           7  Celina 35      Semifinal
2006: 53  Lubbock Roosevelt 0    BD
         27  Stratford 33      Area
2007: 42  Post 0       BD
         28  Canadian 43       Area
2008: 32  Sanford-Fritch 20      BD
         20  Lubbock Roosevelt 21   A
2011: 40  Colorado City 20      BD
         13  Merkel 21      Area
2013:   0  Idalou 20      BD​
2014: 28  Brownfield 35       BD​
2015: 31  Denver City 34       BD​
2016: 58  Coahoma 6       BD
         21  Cisco 14          Area
         36  Sonora 40      Regional​​​​​​​​​​​​​​
2017: 44  Idalou 23      Bi-District
         42  Cisco 20       Area
         19  Sonora 16      Regional
         20  Canadian 35       QF​​​
​​
#CHILLICOTHE (9-3-1)
1940: 25  Hamlin 6      BD
         18  Bowie 0      Regional
1941:   6  Stamford 33      BD
1955: 20  Lewisville 6      BD
         20  Rockwall 13      Reg.
         48  Leveretts Chapel 28     QF
         20  Stinnett 20 (5-6)      SF
1965:   6  Bronte 25      BD
1966:   7  Groom 6      BD
         19  Celina 6      Regional
1967: 55  Groom 0      BD
         26  Celina 6      Regional
1972:   6  Lometa 25      BD

CHILTON (38-22-0)
1939: 13  LaVega 6      BD
1953: 13  Magnolia 26      BD
1956: 13  Buffalo 6      BD
         14  Magnolia 19      Reg.
1958: 12  Hubbard 54      BD
1959:   0  Little River Academy 28 
1960:   0  Somerville 6      BD
1968: 16  Crawford 0      BD
         26  Rising Star 0      Reg.
1969: 28  Lorena 0      BD
           6  Lometa 12      Reg.
1971:   6  Chester 16      Reg.
1972: 20  D’Hanis 6      BD
         26  Skidmore-Tynan 6      QF
         21  New Waverly 14      SF
           6  Windthorst 0    FINAL-2A
1992: 15  Bartlett 22      BD
2000: 22  Mildred 21      BD
         49  Iola 26      Area
         50  Simms Bowie 20      Reg.
         13  Tenaha 27      QF
2002: 44  Normangee 35      BD
         21  Hubbard 14      Area
         12  Celeste 30      Reg.
2003: 52  Oakwood 0      BD
         34  Wortham 13      Area
         40  Union Hill 21      Reg.
         52  Bosqueville 24      QF
         39  Shiner 47      Semifinal
2004: 28  Bartlett 13      BD
         35  Harper 12      Area
           7  Shiner 24      Reg.
2005: 37  Milano 7      BD
         35  Rocksprings 6      Area
         24  Shiner 0      Reg.
         13  Bremond 31      QF
2006: 35  Thrall 0      Area
         22  Rocksprings 0      Reg.
         34  Thorndale 0      QF
         35  Lovelady 14      Semifinal
         20  Windthorst 10  
                  (​FINAL-2A-II)
2007: 13  Milano 28      Area
2008: 20  Bartlett 14      BD
           6  Ganado 21      Area
2009: 31  Thrall 30      BD
         34  Louise 9      Area
         31  Falls City 41      Regional
2010: 49  Gorman 20      BD
         55  Era 28      Area
         21  Mount Enterprise 37  Reg.
2011: 29  Cross Plains 7      BD
         59  Detroit 0      Area
         24  Mount Enterprise 27  Reg.
2012: 12  Frost 16      BD​
2013: 58  Mount Enterprise 14   BD
         28  Hubbard 6      Area
         16  Tenaha 28      Regional​​​
2014: 33  Timpson 7       Area
           9  Iola 34      Regional​​
2015: 20  Lindsay 66        BD​

CHINA SPRING (34-27-0)
1966:   0  Kemp 20      BD
1973: 14  Blooming Grove 19      BD
1974:   6  Aledo 42      BD
1977:   8  Aledo 15      BD
1978: 35  Blooming Grove 0      BD
         27  San Saba 7      Reg.
           7  Celina 0      QF
         13  Haskell 7      Semifinal
         42  Lexington 3    FINAL-2A
1979: 42  Whitney 0      BD
           7  San Saba 0      Reg.
         20  Pilot Point 6      QF
         16  Seagraves 9      Semifinal
         18  Hull-Daisetta 28   FINAL-2A
1986: 10  Mart 19      BD
1987:   0  Mart 44      BD
1990: 14  Mart 17      BD
1991: 28  Rosebud-Lott 21      BD
         14  Crandall 21      Area
1992: 16  Mart 14      BD
         14  Grandview 35      Area
1998:   7  Glen Rose 36      BD
1999: 24  Glen Rose 0      BD
         25  Iowa Park 29      Area
2000: 35  Giddings 9      BD
         20  Marlin 49      Area
2001: 15  Cameron 9      BD
         43  Marlin 14      Area
         38  Newton 59      Regional
2002: 13  Rockdale 24      BD
2003: 23  Rockdale 0      BD
         41  Diboll 38      Area (2 ot)
         19  Bellville 56      Regional
2004: 31  Marlin 36      Bi-District
2005: 25  Marlin 40      Bi-District
2006: 27  Liberty Hill 54      BD
2007: 30  Rockdale 27      BD
         38  Palestine Westwood 7 Area
         35  Kirbyville 14      Reg.
         31  LaVega 28      Q-Final
         37  Crane 14      Semifinal
         14  Celina 21     FINAL-4A-II
2008: 24  Burnet 0      Bi-District
         17  Burkburnett 3      Reg.
         21  Abilene Wylie 24      QF
2009: 31  Canyon Lake 20      BD
         31  Bridgeport 34      Area
2012: 16  Navasota 62      BD​
2014: 22  Liberty Hill 51      BD​
2015: 63  Boerne 12        BD
         42  LaFeria 21      Area
         21  Gatesville 14      Regional
           7  LaVega 20      QF​​​​
2016: 32  Boerne 10      Bi-District
         55  RGC LaGrulla 7        Area​
         52  Liberty Hill 21     Regional​
​​​         21  LaVega 10      Q-Final
         20  West Orange-Stark 26  SF​
2017: 48  Taylor 0      Bi-District
         43  Somerset 35       Area
         28  Liberty Hill 33     Regional​​​

CHISUM (1-4-0)
1998:   8  Grand Saline 49      BD
1999: 15  Grand Saline 51      BD
2003:   0  Linden-Kildare 16      BD
2007: 36  Quitman 21      BD
           7  Gunter 63      Area

CHRISTOVAL (0-10-0)
2000:   7  Roscoe 40      BD
2001:   0  Roscoe 51      BD
2002:   7  Roscoe 33      BD
2005: 17  Hamlin 63      Area
2006:   6  Roscoe 27      BD
2007: 13  Albany 41      BD
2013:   6  McCamey 14      BD​
2014: 13  Hawley 40       BD​
2015:   6  Anson 44       BD
2016: 20  Hawley 29       BD​​

​CIBOLO STEELE (38-10-0)
2007: 17  Burnet 10      BD (ot)
         28  Fredericksburg 21      Area
         10  Beeville 24      Regional
2008: 42  SA Jefferson 14      BD
         21  Lake Travis 38      Area
2009: 62  SA Jefferson 8      BD
         20  Lake Travis 27      Area
2010: 33  SA Roosevelt 13      BD
         35  SA Brandeis 17      Area
         48  McAllen Memorial 31 Reg 
         49  SA MacArthur 26      QF
         44  SB Memorial 20      SF
         24  Denton Guyer 21  
                (FINAL-6A-II)
2011: 24  SA Johnson 14      BD
         28  SA Brandeis 6      Area
         28  Laredo Alexander 0    Reg.
         35  SA Reagan 10      QF
         51  PA Memorial 31      SF
         14  Spring DeKaney 34
                (FINAL-6A-II
2012: 49  SA Marshall 17      BD
         45  SA Roosevelt 0      Area
         38  Edinburg North 0      Reg.
         28  SA Brandeis 12       QF
         33  Katy 45       Semifinal​​​​​
2013: 52  SA Clark 6       BD
         40  SA Reagan 23       Area
         48  Edinburg North 14   Reg.
         41  SA Johnson 42       QF​​​​
2014: 70  SA MacArthur 21      BD
         24  SA Brennan 12      Area
         48  Weslaco East 17      Reg.
         31  SA Brandeis 28       QF
         20  Katy 27     Semifinal-OT​​​​​
2015: 62  SA MacArthur 13      BD
         38  SA Brennan 7       Area
         28  Del Rio 10       Regional
         35  Schertz Clemens 14     QF
           0  Katy 38       Semifinal​​​​​
2016: 42  SA Brandeis 21      BD
         17  Leander Vandegrift 0  Area
         55  Weslaco East 0      Reg.
         38  SA Churchill 7      Q-Final
         35  Katy Cinco Ranch 14    SF
         29  DeSoto 38     FINAL-6A-II​​​​​​
2017: 31  SA Brennan 3     Bi-District
         36  Leander Vandegrift 18  Area
         36  Weslaco East 21      Reg.
         14  Austin Westlake 28     QF​​​

CISCO (49-25-2)
1924: 43  Stephenville 12      Reg.
         30  Cleburne 0        QF
           7  Dallas Oak Cliff 52     SF
1925: 70  Colorado City 0       BD
         76  Amarillo 0       Regional
           0  Cleburne 0      Q-Final
         14  Cleburne 3     QF Playoff
           7  Dallas Forest 7    Semifinal
           0  Dallas Forest 7    SF Playoff
1958: 43  Granbury 6       BD
         14  Stamford 46        Regional
1959: 31  DeLeon 0       Bi-District
         22  Stamford 32      Regional
1973:   6  Bowie 20         Bi-District
1983:   7  San Saba 6        BD
         13  Archer City 7      Area
           7  Frisco 6         Regional
         14  Boyd 25        Q-Final
1992: 20  Hamlin 34      Bi-District
1993: 28  Hamlin 46      Bi-District
1995:   0  Hamlin 35      Bi-District
1996: 18  Mason 26      Bi-District
1997: 20  Goldthwaite 41        BD
2002: 36  WF City View 20      BD
         48  Panhandle 33       Area
         20  Idalou 17        Reg. (Ot)
         34  Crane 28        QF (Ot)
         55  Winters 27       Semifinal
           0  Rosebud-Lott 34                                    (FINAL-3A-II)
2003: 39  Electra 17       Bi-District
         21  Panhandle 41       Area
2004: 45  Jacksboro 0        BD
         24 Crawford 27       Area (3 ot)
2005: 24  Paradise 27       BD
2006: 48  Olney 0       Bi-District
         31  Lone Oak 29       Area
         51  Aubrey 20       Regional
         14  Holliday 10        Q-Final
         38  Stratford 19      Semifinal
         13  Mart 23        FINAL-3A-II
2007: 63  Nocona 0      Bi-District
         51  Lone Oak 0       Area
         21  Gunter 14       Regional
         43  Boyd 23        Q-Final
           6  Canadian 17      Semifinal
2008: 44  Henrietta 15      Bi-District
         43  Bangs 29        Area
         42  Lubbock Roosevelt 25  Reg
         27  Idalou 13       Q-Final
         33  Pottsboro 26     Semifinal
           8  Daingerfield 26
                 (​FINAL-3A-II)
2009: 41  Holliday 40         BD (ot)
         35  San Saba 27      Area
         28  Crane 31        Regional
2011: 61  Sanford-Fritch 28     Area
         27  Idalou 14        Regional
         34  Holliday 0       QF
         35  Mildred 28       Semifinal
         35  Refugio 36    FINAL-3A-II
2012: 20  Canadian 27       Area
2013: 54  Stanton 10        BD
         37  Spearman 6      Area
         41  Abernathy 14      Reg.
         42  Canadian 14       QF
         55  Leonard 6       Semifinal
         56  Refugio 36     FINAL-3A-II​​​​​
2014: 53  Amarillo Highland Park 7
         49  Post 7       Area
         41  Spearman 32      Reg.
         35  Sonora 36      QF​​​​
2015: 48  Amarillo Highland Park 18
         28  Coleman 34 Area-OT​​
2016: 49  Alpine 12       Bi-District
         14  Childress 21        Area​​
2017: 41  Ballinger 13     Bi-District
         20  Childress 42        Area​​
​​​

CLARENDON (14-19-0)

1926:   0  Floydada 28       BD
1931: 12  Lamesa 6       Bi-District
           0  Masonic Home 60      Reg.
1956:   6  Stinnett 33      Bi-District
1967: 14  Gruver 6        Bi-District
           6  Sudan 13       Regional
1969: 41  White Deer 15       BD
         35  Petersburg 16      Reg.
           6  Sonora 40        Q-Final
1970:   0  White Deer 28        BD
1972:   6  Canadian 0        BD
         21  Hart 6       Regional
         20  Plains 7        Q-Final
         31  Aledo 8        Semifinal
         10  Schulenburg 14    FINAL-3A
1973: 12  Stinnett 22      Bi-District
1980:   0  Panhandle 48      BD
1981: 49  Panhandle 21      BD
         14  Hale Center 31      Reg.
1999: 19  Stratford 49        Bi-District
2007:   6  Nazareth 35       Bi-District
2008: 10  Vega 7       Bi-District
           7  Sunray 23       Area
2009: 25  Nazareth 18       BD
         20  Stratford 28       Area
2010:   7  Seymour 14       Area
2011: 20  Canadian 48       BD
2013: 21  New Deal 56       BD
2016: 18  Wheeler 20       BD​​
2017: 36  Vega 14       Bi-District
         26  Bovina 20      Area
         30  Hamlin 19     Regional
           0  Wellington 33      QF​​​​

​​CLARKSVILLE (8-18-1)

1933:   0  Rockwall 35      BD
1946:   0  Terrell 24      Bi-District
1947:   7  Athens 20      Bi-District
1952:   7  Center 41      Bi-District
1966:   7  Mineola 21      BD
1967:   7  Kaufman 7      BD (FD)
1983:   0  Daingerfield 43      BD
1988: 16  Mount Vernon 0      BD
           7  Daingerfield 34      Area
1989: 21  Mount Vernon 9      BD
           0  Daingerfield 37      Area
1990: 28  Wills Point 13      BD
         21  Gladewater 49      Area
2004: 12  Whitewright 29      BD
2006: 50  Hawkins 19      Bi-District
         25  Melissa 26      Area
2010: 28  Cayuga 24      Area
           6  Mart 48      Regional
2011: 52  Valley Mills 13      Area
         28  Mart 33      Regional
2012: 43  Jacksboro 31      Area
         14  Mildred 44      Regional​​
2013: 14  Gunter 49       BD​
2014: 41  Bells 46       Bi-District​
2015: 42  Bells 41       Bi-District
           0  Bosqueville 43      Area​​
2017:   6  Bremond 36     Bi-District​


CLAUDE (3-7-0)
1939: 32  Lefors 7      Bi-District
1940: 13  Higgins 0      Bi-District
1952: 25  Estelline 0      Bi-District
           7  Idalou 46      Regional
1981:   9  Motley County 21      BD
1982:   7  Sudan 35      Bi-District
1994:   7  Wheeler 34      Bi-District
1999:   7  Nazareth 14     Bi-District
2012: 28  Wheeler 46     Bi-District​
2013:   0  Claude 67       Bi-District​


CLEAR BROOK (14-14-0)
1992: 18  Jasper 34      Area
1994: 35  El Campo 23      BD
         34  Houston King 3      Area
         17  Jasper 34      Regional
1995: 33  El Campo 12      BD
         40  Houston Scarborough 7    A
         31  Jasper 14      Regional
           0  LaMarque 30      QF
1996: 31  Houston Worthing 0     BD
         13  Texas City 14      Regional
1997: 25  Houston Worthing 7     BD
           0  Texas City 28      Regional
1998: 27  LaPorte 21      BD
         31  Aldine 29      Area
         16  H-Washington 13     Reg.
           0  Katy 40      Q-Final
1999: 20  Pasadena Dobie 23      BD
2004:   0  Pasadena Dobie 24      BD
2007: 28  FB Clements 49      BD
2008: 34  FB Marshall 12      BD
         27  LaPorte 49      Area
2011: 21  FB Hightower 47      BD
2012: 28  FB Austin 24       BD
           9  GP North Shore 31     Area​​
2016: 55  Pearland Dawson 42     BD
         42  Humble Kingwood 28  Area
         14  Cypress Ridge 49       Reg.​​​


CLEAR CREEK (5-17-0)
 (Webster through 1954)

1945:   0  Pasadena 26      BD
1966: 23  Rosenberg Lamar 15    BD
           7  Bridge City 36      QF
1991: 21  FB Willowridge 37      BD
1992: 17  FB Clements 35      BD
2000:   0  Baytown Lee 29      BD
2001: 28  Baytown Lee 38      BD
2002: 21  GP North Shore 41      BD
2005: 22  Deer Park 21      BD
         27  Bmt. West Brook 47   Area
2006: 14  FB Hightower 20      BD
2007:   8  FB Hightower 30      BD
2008: 17  FB Hightower 59      BD
2010: 37  FB Travis 34      BD
         16  LaPorte 0      Area
         34  Cypress Woods 52     Reg. 
2011: 21  FB Bush 29      BD
2012: 10  FB Bush 24      BD​
2013: 28  FB Bush 47      BD
2014: 29  FB Travis 34      BD​
2015: 63  FB Travis 10      BD
         56  Manvel 70       Area​​

CLEAR FALLS (0-1-0)
2013: 24  FB Hightower 31     BD​​​​


CLEAR LAKE (10-10-1)
1990: 21  FB Dulles 20     BD
         14  Bmt. West Brook 28   Area
1991:   7  FB Dulles 45      BD
1992:   7  FB Willowridge 6      BD
         14  Aldine Eisenhower 45 Area
1993: 21  FB Dulles 21      BD
1994:   7  Deer Park 24      BD
1996: 28  Deer Park 7      BD
         16  Aldine Eisenhower 34 Reg.
1999: 31  GP North Shore 30      BD
         13  Aldine Eisenhower 41  Reg.
2003:   0  GP North Shore 52      BD
2004: 49  LaPorte 26      Bi-District
         42  Houston Lamar 10      Area
         37  SB Memorial 29      Reg.
         35  Katy 34      QF (2 ot)
         10  Smithson Valley 18      SF
2008: 21  FB Kempner 7      BD
         28  Pearland 34      Area (ot)
2017: 24  George Ranch 8      BD
         30  Humble Kingwood 38    Area​​

CLEAR SPRINGS (7-9-0)
2009: 28  FB Elkins 26      BD
         26  Pasadena Memorial 14    A
         41  SB Memorial 35      Reg.
         21  Katy 38      QF
2010: 35  FB Hightower 41      BD-ot
2011: 43  FB Dulles 25      BD
         35  PA Memorial 38      Area
2012: 35  FB Travis 37      BD​
2013: 14  FB Austin 65      BD​
2014: 28  Alief Elsik 21       BD
         20  GP North Shore 45    Area​​
2015: 28  Alief Taylor 24        BD
         14  GP North Shore 52    Area​​
2016: 17  Pearland 20       BD​
2017: 54  Pearland 29       BD
         21  GP North Shore 52    Area​​


CLEBURNE (31-24-7)
1920: 19  Comanche 0      Bi-Dist.
           7  Dallas Crozier Tech 0   QF
          28  Abilene 20      Semifinal
           0  Houston Heights 0   FINAL
1922:   9  Comanche 0      Regional
         18  Denison 0      Q-Final
           3  Abilene 13      Semifinal
1924: 70  Lampasas 10      Reg.     
           0  Cisco 30      Q-Final
1925:   7  FW Paschal 0      BD
         40  Graham 10      Regional
           0  Cisco 0      Q-Final
           3  Cisco 14    QF Playoff
1926: 14  Dallas Adamson 18      BD
1927:   0  Dallas Forest 6      BD
1928: 12  Dallas Sunset 6      BD
           6  Abilene 20      Semfinal
1956: 20  Kilgore 0      Bi-District
           6  Garland 20      Q-Final
1957:   7  Kilgore 0      Bi-District
         20  Garland 0      Q-Final
           0  Sweetwater 26    Semifinal
1958:   3  Aldine 0      Bi-District
         32  Alvin 0      Q-Final
           2  Kingsville 12      Semifinal
1959: 12  Brenham 7      Bi-District
         28  LaMarque 0      Q-Final
         53  Falfurrias 8      Semifinal
         20  Breckenridge 20
              ​  FINAL-5A (Co-Champion)
1960: 26  Huntsville 7      BD
           6  LaMarque 6      QF (2-1)
           0  Port Lavaca 20 Semifinal
1961: 13  Nederland 13      BD (FD)
1969: 14  Texarkana 14     BD (3-4)
1982: 21  WF Hirschi 14      BD
         21  Lubbock Dunbar 6      Reg.
           7  Lubbock Estacado 0      QF
           3  Corsicana 7      Semifinal
1983: 28  WF Hirschi 12      BD
         10  Monahans 0      Reg.
           3  Lubbock Estacado 13     QF
1984: 20  WF Hirschi 21      BD
1985: 10  WF Hirschi 10     BD (4-3)
           0  Sweetwater 42      Reg.
1986: 21  Vernon 20      Bi-District
           7  Hereford 9      Regional
1988: 14  Taylor 10      Bi-District
         20  Everman 7      Area
         35  Hereford 20      Regional
         22  Monahans 14      Q-Final
           0  Paris 40      Semifinal
1992:   7  FM Marcus 20      BD
1993: 12  FM Marcus 23      BD
1996: 24  Lancaster 0      Bi-District
         28  Carthage 21      Area
         27  Highland Park 34      Reg.
1997:   6  Ennis 22      Bi-District
1998: 28  Big Spring 6      BD
           7  WF Rider 14      Reg.
2002:   7  Ennis 62      Bi-District
2012:   7  Aledo 45      Bi-District​
2016: 21  Mansfield Legacy 56    BD​


CLEVELAND (7-16-0)
1936:   0  Freeport 39      BD
1943:   0  PA Austin 27      BD
1964:   6  PA Austin 20      BD
1984: 28  Van Vleck 27      BD
         18  Hempstead 29      Area
1986: 20  Van Vleck 42      BD
1997: 14  LC-Mauriceville 52      BD
1998: 27  Rusk 37      Bi-District
1999: 40  Diboll 35      Bi-District
         34  Hardin-Jefferson 15    Reg.
           8  Gatesville 20      QF
2000: 16  Wharton 12      Bi-District
         25  Bridge City 20      Reg.
           0  Gatesville 24      QF
2006: 20  Bridge City 42      BD
2007: 14  Kirbyville 24      BD
2008: 46  Hardin-Jefferson 14      BD
           8  Rockdale 17      Area
2009: 44  Bridge City 17      BD
         13  Caldwell 20      Area
2011: 14  WO-Stark 58      BD
2012:   0  WO-Stark 57      BD​

CLIFTON (31-32-1)
1942:   6  Groesbeck 34      BD
1952: 25  Lancaster 13      BD
           7  Crowell 47      Regional
1953:   7  Richardson 0      BD
          28  Paducah 27      Reg.
          13  Whitewright 6      QF
            6  Ranger 21      Semifinal
1954: 12  Richardson 7      Bi-Dist.
         20  Paducah 52      Regional
1957:   7  Mart 39      Bi-District
1960: 21  Mart 8      Bi-District
         12  Thrall 0      Regional
           6  White Oak 21      Q-Final
1962: 27  Forney 8      Bi-District
         28  Van Alstyne 6      Regional
         21  Albany 28      Q-Final
1963: 26  Midlothian 6      BD
         12  Van Alstyne 14      Reg.
1964:   0  Midlothian 0      BD (2-1)
         47  Honey Grove 0      Reg.
         14  Archer City 26      QF
1965: 14  Forney 16      Bi-District
1967: 14  Cedar Hill 0      BD
         28  Frisco 7      Regional
         10  Ranger 0      Q-Final
         20  Seagraves 0      Semifinal
           6  Tidehaven 7    FINAL-3A
1968: 37  Crowley 21      Bi-District
         21  Honey Grove 7      Reg.
         14  Ranger 12      Q-Final
           0  Sonora 47      Semifinal
1969: 43  Crowley 0      Bi-District
           6  Honey Grove 7      Reg.
1970: 39  Brady 19      BD
         12  Iowa Park 28      Reg.
1971: 21  Llano 0      Bi-District
           0  Jacksboro 30      Regional
1976: 13  Aledo 7      Bi-District
           7  DeLeon 32      Regional
1980:   6  Moody 17      Bi-District
1984:   7  Menard 27      Bi-District
1990: 39  Moody 6      Bi-District
         27  Godley 0      Regional
         21  Pilot Point 28      Q-Final
1993: 29  Rogers 20      Bi-District
         31  Hubbard 14      Area
           9  Boyd 26      Regional
1994: 29  San Saba 20      BD
           6  Hubbard 19      Area
1996: 14  Aledo 24      Bi-District
1997: 17  Bridgeport 28      BD
2000: 13  Godley 14      Bi-District
2001: 13  Grandview 21      BD
2002:   0  Bangs 42      Bi-District
2004:   6  Maypearl 27      BD
2005: 19  Maypearl 34      BD
2014: 44  Palmer 35       BD
         44  Crockett 48      Area​​
2015: 46  Palmer 7        BD
           0  Franklin 42       Area​​
2016: 28  Hearne 24     Bi-District
           0  Crockett 35       Area​​
2017: 41  Marlin 29      Bi-District
         21  Garrison 40       Area​​

CLINT (0-21-0)
1960:   0  Hermleigh 58      BD
1965:   6  Sonora 40      Bi-District
1982: 13  Big Lake 47      BD
1983:   0  Wall 24      Bi-District
1990: 15  Crane 35      Bi-District
1992: 14  Big Lake 29      BD
1993: 17  Big Lake 19      BD
1994: 21  Midland Greenwood 57  BD
1998: 12  EP Riverside 58      BD
1999: 10  EP Riverside 53      BD
2006: 14  Midland Greenwood 31    A
2008:   6  Monahans 70      BD
2009:   7  Seminole 55      BD
2010:   8  Monahans 52      BD
2011:   6  Monahans 43      BD
2012:   0  Midland Greenwood 51  BD​
2013: 21  Snyder 48     BD​
2014: 18  Levelland 54       BD​
2015: 27  Borger 34        BD​
2016: 21  Pampa 45        BD​
2017:   7  Levelland 28        BD​


CLINT HORIZON (2-3-0)
2010: 42  EP Bowie 7      BD
         10  Canyon Randall 35      Area
2011: 31  EP Burges 34      BD-4 ot
2012: 62  EP Bowie 18      BD
         14  Frenship 42       Area​​


CLINT MOUNTAIN VIEW
(0-9-0)

2000: 23  EP Ysleta 27      BD
2001:   9  EP Ysleta 33      BD
2003: 13  Canutillo 16      BD
2010: 14  Andrews 52      BD
2012: 21  Abilene Wylie 49     BD​
2014:   7  Lubbock Estacado 68   BD
2015: 13  Pampa 47       Bi-District​​
2016: 13  Levelland 69       BD​
2017:   0  Lubbock Estacado 45     BD​


CLYDE (9-18-0)
1940: 27  Lueders 0      Bi-District
1946:   6  Rochester 27      BD
1947: 15  Rochester 12      BD
         26  Melvin 0      Regional
1950: 13  Rochester 20      BD
1955:   0  Rochester 20      BD
1986:   7  Breckenridge 21      BD
1988: 17  Brady 14      Bi-District
           7  Springtown 20      Area
1989: 27  Llano 23      Bi-District
           0  Springtown 42      Area
1991: 13  Marble Falls 47      BD
1993:   7  Southlake Carroll 63      BD
1996: 23  Vernon 62      Bi-District
2006: 22  Sanger 49      Bi-District
2007:   0  Argyle 17      Bi-District
2008: 12  Bowie 0      Bi-District
         35  Jim Ned 0      Regional
           7  Muleshoe 42      Q-Final
2011: 19  Breckenridge 32      BD
2013: 30  Comfort 23       BD
         20  Bushland 36     Area​​
2014: 16  Breckenridge 23       BD​
2015: 40  Bowie 44       Bi-District​
2016: 42  Ponder 6       Bi-District
         13  Rockdale 21        Area​​
2017:   3  Brock 49       Bi-District​

COAHOMA (9-15-0)
1953: 40  Grandfalls 7      BD
           7  Rochester 46      Regional
1964: 26  Seagraves 34      BD
1965: 51  Plains 14      Bi-District
         25  Sonora 14      Regional
         20  White Deer 23      QF
1968: 34  Aspermont 6      BD
           6  Sonora 7      Regional
1971: 34  Alpine 15      Bi-District
         30  Eastland 56      Regional
1972:   0  Alpine 14      Bi-District
2000:   6  New Deal 29      BD
2001: 28  Idalou 6      Bi-District
         49  Mason 14      Area
         14  Quanah 21      Regional
2003: 52  Post 20      Bi-District
         21  Ozona 20      Area
         27  Panhandle 35      Reg.
2007: 20  Ballinger 35      Bi-District
2010:   7  Spearman 27      BD
2011: 20  Spearman 23      BD
2014: 18  Sonora 35      BD​
2016:   6  Childress 58        BD​
2017: 22  Spearman 31       BD​

COLDSPRING (33-23-1)
1964: 26  Centerville 12      BD
         14  Danbury 18      Regional
1966: 14  Van Vleck 13      BD
         22  Evadale 8      Regional
1974:   6  Columbus 27      BD
1975:   0  Columbus 27      BD
1990: 29  Woodville 26      BD
           7  Newton 14      Area
1992: 39  Center 18      Bi-District
         29  Robinson 6      Area
         31  Columbus 14      Reg.
         20  Bellville 17      Q-Final
         32  Marble Falls 29    Semifinal
           0  Southlake Carroll 48 
                   (FINAL-4A)
1993: 12  Center 10      Bi-District
         30  Cameron 16      Area
         12  Columbus 27      Reg.
1994:   7  Center 7      BD (2-3)
1995: 14  Rusk 28      Bi-District
1996: 21  LaGrange 12      BD
         39  Newton 21      Area
         14  Center 7      Regional
         37  Cameron 19      Q-Final
         14  Sealy 21       Semifinal
1998: 24  Diboll 37      Bi-District
2001: 20  Altair Rice 49      BD
2002: 20  Hardin 12      Bi-District
         18  LaGrange 55      Area
2006: 12  Kirbyville 27      BD
2007: 14  West Orange-Stark 51  BD
2008:   8  West Orange-Stark 36   BD
2009: 41  West Orange-Stark 36   BD
         51  Rockdale 28      Area
         29  Lorena 33      Regional
2010: 44  Bridge City 13      BD
         53  Columbus 3      Area
         27  Kirbyville 20      Regional
         44  Athens 14      QF
         26  Wimberly 14      Semifinal
         22  Carthage 47   FINAL-4A-II
2011:   7  Bridge City 0      BD
         21  Bellville 14      Area-OT
         13  Lorena 7      Regional
         35  West Orange-Stark 13   QF
         14  Wimberley 21      SF
2012: 47  Bridge City 7      BD​
         21  LaMarque 35     Area​
2013: 28  Orangefield 14     BD
         37  LaMarque 10      Area
         14  Rockdale 21     Regional​​​
2014: 25  Lorena 21       BD
         12  Tatum 35       Area​​
2015: 28  Groesbeck 23        BD
           0  Atlanta 41      Area​​
2016: 40  LaMarque 7         BD
         13  Rockdale 21        Area​​
2017: 20  LaMarque 42        BD​


COLEMAN (19-23-0)
1946: 13  DeLeon 0      Bi-District
         27  Munday 13      Regional
1947:   7  Eastland 26      Bi-District
1950: 27  Ranger 0      Bi-District
           6  Kermit 12      Regional
1956: 31  Hamilton 7      Bi-District
           7  Crane 21      Regional
1960: 16  Dublin 0      Bi-District
           0  Anson 6      Regional
1970: 13  Haskell 21      Bi-District
1972: 18  Jacksboro 27      BD
1983: 35  Breckenridge 14      BD
           0  Ballinger 34      Area
1984: 19  Itasca 6      Bi-District
         22  Olney 29      Area
1985:   7  Kennedale 17      BD
1988: 33  Lorena 35      Bi-District
1998: 20  Troy 36      Bi-District
2000:   3  Comanche 21      BD
2002: 15  Hico 37      Bi-District
2004: 21  Stanton 7      Bi-District
           6  Mason 33      Area
2005: 28  Anson 7      Bi-District
         35  Sonora 14      Area
           7  Childress 38       Regional
2006: 48  Haskell 42      BD (3 ot)
         28  Ozona 7      Area
           7  Stamford 20      Regional
2007: 17  Haskell 7      Bi-District
         33  Crane 22      Area
         18  Canadian 21      Reg.
2011: 14  Three Rivers 28      BD
2013: 12  Crane 32       BD​
2014: 51  Crane 0      BD
         28  Eastland 38       Area
2015: 75  Alpine 39       Bi-District
         34  Cisco 28       Area-OT
           0  Idalou 37      Regional​​​
2016: 32  Big Lake 8       BD
         22  Idalou 14      Area
         19  Canadian 21      Regional​​​
2017:   0  Coleman 43       BD​

COLLEGE STATION (11-3-0)
2014: 52  Hutto 56      Bi-District
2015: 38  Hutto 6        Bi-District
         52  Houston North Forest 7
         20  Angleton 38     Regional​​​​​​​​
2016: 51  Whitehouse 14       BD
         63  Magnolia 25       Area
         52  Port Neches-Groves 28   Reg
         31  FB Marshall 27      QF
         30  Calallen 31       Semifinal​​​​​
2017: 65  Jacksonville 0      BD
         34  Georgetown 31     Area
         66  Port Neches-Groves 40   Reg
         49  FB Marshall 47      QF
         49  Austin McCallum 21     SF
         20  Aledo 19       FINAL-5A-II​​​​​​

COLLEYVILLE HERITAGE
(13-16-0)

1998: 31  Dallas Pinkston 12      BD
         27  Waxahachie 16      Area
         16  Highland Park 28      Reg.
1999: 34  Dallas Roosevelt 36      BD
2001: 22  Carrollton Creekview 21
         14  DeSoto 35      Area
2002: 14  Arlington Houston      23
2006: 52  Coppell 20      BD
         38  South Grand Prairie 14    A
         42  Lubbock Monterey 6   Reg.
           7  Southlake Carroll 33      QF
2007: 21  Lewisville 24      BD (ot)
2008: 17  Southlake Carroll 31      QF
2009:   7  Southlake Carroll 55      BD
2010: 44  Mansfield 17      BD
         17  Southlake Carroll 34  Area
2011: 19  Mansfield Timberview 44 
2012: 50  Lewisville Hebron 24     BD
         44  Hewitt Midway 54     Area​​
2013: 34  Denton Ryan 44     BD​
2014: 26  Cedar Hill 50       BD​
2015: 22  Mansfield 45        BD​
2016: 50  FW Arlington Heights 16
         31  Justin Northwest 13    Area
         43  Lubbock Coronado 34   Reg
         10  Denton Ryan 24      QF​​​​
2017: 35  FW Arlington Heights 21   BD
​​         42  Northwest Eaton 7     Area
         62  Lubbock Coronado 80    Reg.​


COLLINSVILLE (14-14-0)
1989: 27  Union Hill 0      Area
         24  Frost 35      Regional
1991: 12  Italy 55      Bi-District
1993: 35  Dawson 14      BD
         21  Celeste 35      Area
1994: 39  Maud 0      Area
         12  Burkeville 55      Reg.
2000: 34  Tolar 7      Area
         27  Roscoe 20      Reg.
           6  Stratford 55      Q-Final
2006: 34  Gorman 20      BD
           7  Windthorst 63      Area
2007: 41  DeLeon 6      Bi-District
           0  Munday 63      Area
2008: 27  Quinlan Boles 44      BD
2009: 56  Quinlan Boles 21      BD
         34  DeLeon 13      Area
         35  Haskell 51      Regional
2010: 54  Blue Ridge 0      BD
           0  Mart 37      Area
2011: 48  Quinlan Boles 0      BD
         12  Mart 33      Area
2012: 14  Wolfe City 29       BD​
2013: 44  Wolfe City 22       BD
         35  Italy 0       Area
         15  Hico 54      Regional​​​
2016: 63  Alvord 16      Bi-District
         21  Crawford 41       Area​​


COLMESNEIL (4-14-0)
1959: 24  Hamshire 20      BD
           0  Magnolia 48      Reg.
1960: 22  Hamshire 13      BD
         16  Magnolia 30      Reg.
1980: 21  Italy 0      BD
         14  Valley View 29      QF
1982: 14  Italy 16      BD
1993:   0  Tenaha 49      BD
1994: 14  Dawson 26      BD
1995:   0  Overton 44      BD
1996: 25  Granger 28      BD
1997: 13  Granger 50      BD
2009: 34  Riesel 49     Reg.
2012: 41  Bosqueville 63      BD​
2013: 36  Axtell 34       BD
           0  West Sabine 54     Area​​
2015: 14  Tenaha 63      Bi-District​
2017:   0  Tenaha 74      Bi-District​


COLORADO CITY (19-26-0)
1925:   0  Cisco 70      BD
1940: 18  Brownfield 3      BD
         14  Wink 8      Regional
1950:   0  Kermit 38        BD
1954: 41  Seymour 27      BD
         21  Phillips 34      Regional
1977: 14  Tahoka 20       BD
1978: 21  Slaton 33        BD
1984: 23  Gatesville 6       BD
         20  Abilene Wylie 12      Area
         22  Littlefield 29      Regional
1987: 12  Llano 0      BD
           7  Decatur 27      Area
1995: 31  Fabens 6      BD
         13  Ballinger 36      Area
1996: 13  Monahans 23      BD
1997: 56  Alpine 30      BD
         10  Perryton 31       Area
1998: 29  Alpine 21      BD
         27  Amarillo River Road 18  Area
         14  Childress 56      Regional
2000:   0  Idalou 35      BD
2001: 25  Post 55      BD
2002: 14  Shallowater 33      BD
2003: 34  Shallowater 35      BD (ot)
2004: 35  Bangs 28      BD
         14  Wall 0      Regional
           7  Henrietta 40      Q-Final
2005: 20  Early 40      BD
2008: 21  Bangs 38      BD
2009: 23  Comanche 52      BD
2010: 35  Bangs 29      Area
         14  Littlefield 28      Regional
2011: 20  Childress 40      BD
2012: 20  Crane 0      BD
         21  Sanford-Fritch 19     Area
         28  Abernathy 14      Regional
         21  Sonora 42       QF​​​​
2014: 35  Alpine 41      BD​
2015: 22  Big Lake 15       BD
         14  Idalou 58        Area​​
2016:   7  Spearman 21       BD​
2017: 35  Tulia 14       Bi-District
         28  Tolar 14       Area
           8  Canadian 45     Regional​​​


COLUMBUS (30-29-2)
1935:   6  Caldwell 0      BD
           7  Lockhart 7      Reg. (Co)
1941: 20  Bloomington 0      BD
1946:   7  Yorktown 6      BD
         27  SA Edgewood 6      Reg.
1950: 64  Bastrop 6      BD
         21  Pearland 13      Regional
1959: 28  Taylor 45      BD
1961: 20  Livingston 6      BD
         19  Dayton 20      Regional
1964:   8  Katy 14      BD
1967:   6  Tomball 15      BD
1968:   6  Georgetown 0      BD
         33  Troup 0      Regional
         14  Lufkin Dunbar 32      QF
1969:   9  Georgetown 12      BD
1974: 27  Coldspring 6      BD
           0  Newton 33      Regional
1975: 27  Coldspring 0      BD
           7  Hamshire-Fannett 17  Reg.
1984: 14  Pflugerville 13      BD
         21  Bandera 14      Area
         35  Cuero 7      Regional
         13  Medina Valley 28      QF
1985: 19  Pflugerville 20      BD
1990: 28  Elgin 32      BD
1991: 37  Cameron 6      BD
           7  Fairfield 28 Area
1992: 35  Elgin 28      BD
         14  PA Austin 7      Area
         14  Coldspring 31      Reg.
1993: 19  Giddings 6      BD
         20  Liberty 7      Area
         27  Coldspring 12      Reg.
         18  Robinson 12      QF
           0  Cuero 32      Semifinal
1994:   7  Sweeny 7      BD (3-2)
         35  Newton 12      Area
         49  LaVega 14      Reg.
           6  Sealy 12      QF
1995: 12  Sweeny 40      BD
1996: 32  Madisonville 12      BD
         42  Hamshire-Fannett 28 Area
           3  Cameron 14      Regional
1997: 27  Madisonville 8      BD
         29  Newton 12      Area
         30  Crockett 21      Reg.
         20  LaGrange 48      QF
1998: 13  Manor 21      BD
2000:   7  Wimberley 24      BD
2001:   0  Wimberley 35      BD
2002:   0  LaGrange 10      BD
2007: 31  Caldwell 42      BD
2010: 20  Rockdale 19      BD
           3  Coldspring 53      Area
2011: 21  Smithville 14      BD
           9  West Orange-Stark 52   Area
2013: 21  Cuero 42       BD​
2014:   0  LaGrange 35        BD​
2015: 21  Caldwell 28       BD​
2017: 14  Salado 42      Bi-District​

COMANCHE (12-23-1)
1920:   0  Cleburne 19      BD
1922:   7  Junction 3      BD
           0  Cleburne 9      Reg.
1931:   0  Albany 0      BD (3-2)
         45  Stanton 7      Regional
1938: 14  Brady 34      BD
1941: 20  Bowie 0      BD
           6  Stamford 7      Regional
1953: 60  Handley 6      BD
         26  Dallas Hillcrest 13      Reg.
           6  Henderson 0      QF
         13  Ballinger 20      Semifinal
1954: 48  Monahans 12      BD
         33  Littlefield 35      Reg.
1962:   7  Crane 24      BD
1974: 12  Bowie 23      BD
1975: 12  Decatur 14      BD
1976:   7  Bowie 14      BD
1991:   0  Burnet 31      BD
1998:   0  LaVega 42       BD
2000: 21  Coleman 3      BD
           0  Pilot Point 13      Reg.
2001: 20  Jim Ned 27      BD
2002: 12  Iowa Park 28      BD
2004: 14  Bridgeport 35      BD
2005: 14  Bridgeport 27      BD
2009: 52  Colorado City 23      BD
         36  Henrietta 37      Regional
2013: 26  Bangs 31        BD​
2014: 24  Rockdale 48       BD​
2015: 27  Rockdale 42       BD​
2016:   7  Breckenridge 14       BD​
2017: 40  Boyd 14       Bi-District
         52  Slaton 14      Area
         35  Merkel 19      Regional
           7  Brock 34      Q-Final​​​​

COMFORT (19-22-0)
1971: 19  Somerset 41      BD
1974: 10  Dilley 14      BD
1979: 24  Dilley 6      BD
           0  Falls City 14      Regional
1985:   0  Dilley 15      BD
1989: 13  LaVernia 39       BD
1994: 20  Rogers 39      BD
1998: 33  Blanco 10      BD
         52  Kenedy 6      Regional
           8  Brookshire-Royal 28    QF
1999: 63  SA Cole 0      BD
         42  Karnes City 6      Reg.
         55  Brookshire-Royal 0     QF
           6  Mart 35      Semifinal
2000: 30  Rogers 48      BD
2001: 26  Hutto 24      BD
         17  Ganado 49      Area
2002: 76  Lexington 28      BD
         38  Hitchcock 20      Reg.
         13  Odem 20      Q-Final
2003: 40  Lexington 20      BD
         61  Brookshire-Royal 26  Reg.
         23  Karnes City 16      QF
         14  San Augustine 21 Semifinal
2005: 42  Stockdale 27      BD
         31  Brookshire-Royal 27  Reg.
         21  Vanderbilt Industrial 17  QF
         34  Newton 63      Semifinal
2006: 44  Alpine 20      BD
         28  Early 31      Regional
2007: 21  Crane 50      BD
2008:   7  Navarro 41      BD
2009: 52  Navarro 21      BD
         23  Hempstead 10      Reg.
         38  George West 24      QF
           7  Kirbyville 60      Semifinal
2012:   0  Merkel 20      BD​
2013: 23  Clyde 30       BD​
2014: 29  Altair Rice 35       BD​
2015: 29  Altair Rice 35       BD​
2016: 17  Boling 35      BD​


COMMERCE (38-29-4)
1929:   0  Masonic Home 6      BD
1932:   6  Graham 33      BD
1936:   0  Plano 24      BD
1942:   0  Van 33      Bi-District
1944: 13  Van 13      Bi-District
         14  Mount Vernon 53      Reg.
1945:   0  Edgewood 18      BD
1960: 26  Lancaster 28      BD
1976:   6  DeKalb 21      BD
1982: 28  Bowie 13      BD
           5  Van 42      Area
1984:   0  Wylie 47      BD
1988:   6  Southlake Carroll 52      BD
1991:   7  Southlake Carroll 56      BD
1992: 26  Bonham 18      BD
         21  Alvarado 21      Area (FD)
         21  Atlanta 21      Reg. (FD)
         21  Gainesville 35      QF
1993: 42  Farmersville 7      BD
         21  Ferris 0      Area
         12  Tatum 40      Regional
1994: 42  Lake Dallas 8      BD
         28  Forney 7      Area
           3  Jefferson 40      Regional
1995: 45  Gainesville 14      BD
         49  Forney 28      Area
         38  Tatum 14      Regional
         21  Alvarado 14      Q-Final
         17  Springtown 17      SF (4-3)
         20  Sealy 21      FINAL-3A
1996: 14  Sanger 0      BD
         20  Van 21      Area
1997: 23  Frisco 9      BD
         42  Eustace 14      Area
         14  Paul Pewitt 6      Reg.
         38  Linden-Kildare 27      QF
         33  Aledo 14      Semifinal
         21  Sealy 28     FINAL-3A
1998: 19  Sanger 13      BD
         28  Alvarado 6      Area
         26  Daingerfield 33      Reg.
1999: 38  Sanger 9      BD
         41  Lake Worth 7      Area
         29  Atlanta 21      Regional
         42  Alvarado 20      QF
         30  Crane 0      Semifinal
         17  Sealy 10    FINAL-4A-II
2000: 17  Wills Point 7      BD
         27  Gainesville 14      Area
         21  Spring Hill 10      Reg.
         14  Forney 24      Q-Final
2001: 28  Wills Point 14      BD
         63  Dallas Pinkston 20      Area
         39  Winnsboro 14      Reg.
         14  Gladewater 10      QF
         41  Bridgeport 28      Semifinal
         14  LaGrange 11  FINAL-4A-II
2002: 17  Pilot Point 14      BD
           6  New Boston 9      Area
2003: 14  Celina 28      BD
2004: 21  Wills Point 49      BD
2005: 19  Kaufman 28      BD
2011:   7  Argyle 49      BD
2012: 32  Winnsboro 13      BD
           7  New Boston 40     Area​​
2014: 22  Farmersville 7      BD
         14  Mineola 42       Area​​
2015:   0  Pottsboro 28       BD​
2017: 35  White Oak 34      BD
         20  Sunnyvale 17     Area
         14  Kemp 23      Regional​​​


COMO-PICKTON (0-4-0)
2000: 14  Troup 15      BD
2001: 28  Kerens 37      BD
2002: 12  Whitewright 13      BD
2004: 14  Paul Pewitt 49      BD

#COMYN (0-1-0)
1947:   7  Melvin 13       BD

CONROE (13-30-2)
1928: 12  Caldwell 26       BD
1937: 47  Robstown 7       QF
           0  Longview 34       Semifinal
1949:   7  Marshall 28       BD
1950:   7  Texarkana 7       BD
           6  Baytown Lee 27       QF
1951: 13  Temple 34       BD
1962:   6  Orange 20       BD
1963: 24  Nederland 7       BD
         14  LaMarque 21       QF
1965:   8  Bridge City 52       BD
1966: 17  Bridge City 41       BD
1967: 10  Silsbee 17       BD
1968: 14  Houston Smiley 22       BD
1973: 26  Bryan 13       BD
           7  Tyler 10       Regional
1974:   6  Bryan 21       BD
1975: 50  Killeen 29       BD
         13  Longview 14      Reg.
1977:   3  Temple 0       BD
           9  Plano 28       Reg.
1978:   0  Temple 28       BD
1980:   0  Temple 35       BD
1982: 10  Cypress-Fairbanks 3     BD
           7  Bryan 6       Area
          11  Dallas Carter 15       Reg.
1983:   5  Cypress Creek 7       BD
1984: 31  Klein Oak 7       BD
           7  Temple 6       Area
           7  Plano East 3       Reg.
         16  Highland Park 17       QF
1985: 42  Cypress Creek 3       BD
         27  Temple 27       Area (6-5)
         17  Plano East 7       Reg.
         11  Cypress-Fairbanks 20    QF
1990:   7  Cypress Creek 17       BD
1996: 12  Langham Creek 42       BD
1997: 22  Cypress Falls 41       BD
1998: 21  Cypress-Fairbanks 49    BD
1999: 23  Cypress-Fairbanks 20   BD
         10  Austin Westlake 14     Area
2007: 13  Klein 19       BD
2008:   7  Klein Forest 13       BD
2009:   7  Spring Westfield 42      BD
2012:   7  Spring Westfield 77      BD​

CONROE CANEY CREEK
(3-4-0)

1998:   0  Jacksonville 25       BD
2001: 12  Houston Sterling 19      BD
2002: 22  Beaumont Central 21    BD
           7  Brenham 35       Area
2006: 21  Austin LBJ 7       BD
         56  Houston Furr 0       Reg.
         10  Rosenberg Lamar 40      QF

CONROE OAK RIDGE (3-10-0)
1991:   0  Corsicana 35       BD
2002: 16  Beaumont Ozen 13      BD
         17  Pflugerville Connally 13
           7  Dayton 3       Q-Final
           7  New Braunfels 17      SF
2003:   7  Beaumont Central 29    BD
2006: 21  Klein Oak 41      BD
2008: 21  Klein Oak 28      BD
2009:   7  Klein Collins 44         BD
2010: 22  Klein Collins 37      BD
2013: 21  Spring Westfield 52    BD​
2014: 20  Klein Collins 38        BD​
2017: 24  Mesquite Horn 45      BD​

CONVERSE JUDSON
(97-34-1)

1966: 12  Stockdale 38      BD
1967:   3  Stockdale 6      BD
1971: 12  Hondo 41      BD
1977: 14  SA Holmes 20      BD
1978: 30  SA Jay 6      BD
         14  SA Churchill 30      Reg.
1979:   0  SA Jay 28      BD
1982: 28  SA Clark 16      BD
         34  Austin LBJ 14      Area
         12  Edinburg 0      Reg.
         10  SA Churchill 7      QF
         12  Bmt. West Brook 27      SF
1983: 24  SA Clark 21      BD
         20  FB Dulles 7      Area
         25  Alice 6      Regional
         39  SA Churchill 0       QF
         29  Houston Yates 19      SF
         25  Midland Lee 21    FINAL-6A
1984: 14  SA Holmes 0      BD
           7  Austin Reagan 6      Area
         14  Edinburg 7      Regional
         16  SA Madison 19       QF
1985: 38  SA Clark 13       BD
         17  Austin LBJ 12       Area
         28  SA East Central 13      Reg.
         29  SA Holmes 30       QF
1986: 48  Austin Travis 3       BD
         41  Victoria 22       Area
         54  SA Holmes 22       Reg.
         15  Austin Reagan 18       QF
1987: 31  Austin Crockett 14      BD
           8  FB Willowridge 17      Area
1988: 47  SA Jefferson 0       BD
         42  Alice 0       Area
         24  SA Clark 13       Regional
         30  C.C. Carroll 0       QF
         16  SB Stratford 0      Semifinal
         14  Dallas Carter 31   ​FINAL-6A
               (Awarded forfeit, 1-0)
1989: 21  SA Jefferson 0      BD
​         27  C.C. Carroll 12      Area
         17  SA Clark 14      Regional
         31  Harlingen 9      QF
         14  Aldine 48       Semifinal
1990: 62  SA McCollum 0       BD
         31  SA Clark 12       Area
         33  Victoria 7       Regional
         49  SA Marshall 30      QF
         51  Humble Kingwood 20      SF
         19  Marshall 21      FINAL-6A-I
1991: 55  SA McCollum 13        BD
         42  SA Clark 14       Reg.
         ​45  C.C. Carroll 42        QF
         26  FB Dulles 27       Semifinal
1992: 35  SA Harlandale 14      BD
         63  SA Jay 33      Regional
         41  McAllen 6       QF
         38  Aldine Eisenhower 20     SF
         52  Euless Trinity 0  FINAL-6A-I
1993: 49  SA Harlandale 7      BD
         45  SA Holmes 7      Reg.
         63  Eagle Pass 7     QF
         27  Aldine Eisenhower 27     SF
         36  Plano 13    FINAL-6A-I
1994: 49  Austin Bowie 12      BD
         30  SA Holmes 14      Reg.
         29  Harlingen 20       QF
         19  Katy 42       Semifinal
1995: 28  Austin Bowie 6       BD
         43  SA Holmes 28       Reg.
         48  Eagle Pass 20      QF
         49  Aldine Eisenhower 13   SF
         31  Odessa Permian 28
                (FINAL-6A-I)
1996: 32  Austin Bowie 31     BD
         38  SA Taft 22      Regional
         21  Eagle Pass 6      QF
         30  GP North Shore 21      SF
         34  Lewisville 58     FINAL-6A-I
1997: 15  Austin Crockett 26      BD
1998: 42  SA Holmes 32      BD
         46  C.C. Carroll 15      Reg.
         54  Edinburg 13      QF
         29  Aldine Eisenhower 22     SF
         21  Duncanville 24    FINAL-6A-I
2000:   6  Austin Westlake 35     BD
2001: 49  Austin Bowie 21     BD
         13  SA Taft 32       Regional
2002: 17  Austin Bowie 16     BD--ot
         27  SA Clark 20      Reg. (Ot)
         58  Victoria Memorial 21   QF
         30  Alief Elsik 21     Semifinal
         33  Midland Lee 32   FINAL-6A-I
2004: 31  Schertz Clemens 0      BD
         49  SA O’Connor 37      Reg.
         43  LaJoya 14       QF
         14  Spring Westfield 28      SF
2005: 21  Seguin 0        BD
         30  SA O’Connor 28       Reg.
         37  Harlingen 15      QF
         17  Spring Westfield 14      SF
         14  Euless Trinity 28  FINAL-6A-I
2007: 21  Austin Bowie 10      BD
         24  SA Southwest 16      Area
         34  LaJoya 16      Regional
         42  SA Reagan 21      QF
         28  GP North Shore 7      SF
         10  Euless Trinity 13  FINAL-6A-I
2008: 12  SA Stevens 14      BD
2009: 27  SA Stevens 24      BD
         17  Austin Westlake 43     Area
2010: 24  SA Madison 17       BD
         27  SA Stevens 33       Area
2011: 24  SA Madison 25       BD
2012: 34  SA Churchill 20      BD
         28  SA O'Connor 34      Area​​
2013: 42  SA Churchill 21      BD
         50  SA Warren 15       Area
         68  Laredo United 21    Reg.
         29  SA Madison 33 QF
​2014: 28  SA Churchill 10      BD
         50  SA O'Connor 35      Area
         55  Laredo United 20     Reg.
         34  SA Reagan 24      QF
         31  Cypress Ranch 38      SF​​​​​
2015: 40  SA Churchill 13       BD
         56  SA O'Connor 28     Area
         45  Laredo United 0     Reg.
         38  Smithson Valley 24    QF
         17  GP North Shore 23     SF​​​​​
2016: 36  SA O'Connor 24        BD
         21  Austin Westlake 24    Area​​
2017: 55  SA Warren 14     Bi-District
         39  Lake Travis 47      Area​​


CONVERSE WAGNER (3-5-0)
2008: 33  SA O’Connor 47      BD
2009: 10  SA Clark 17      BD
2010: 27  SA Churchill 13      BD
         26  SA Warren 23      Area
         31  Edinburg 10      Regional
         14  SA Stevens 31      QF
2011: 19  SA Churchill 28       BD
2012: 21  SA Madison 37      BD​

#COOLIDGE (5-4-0)
1984:   6  Apple Springs 60      BD
1987: 14  High Island 7      BD
           6  Tenaha 14      Reg.
1989: 30  Calvert 6       BD
         40  Evadale 0       Area
         29  Bells 13       Regional
         40  Frost 7      Q-Final
           6  Thorndale 40       Semifinal
1991:   6  Muenster 21       BD

COOPER (19-35-1)
1939:   6  Plano 31      BD
1943:   6  Van 44      BD
1949:   7  Van Alstyne 33      BD
1950: 13  Seagoville 20      BD
1957:   6  Wilmer-Hutchins 20      BD
1958: 14  Liberty-Eylau 16      BD
1964:   6  Canton 7      BD
1972: 19  Kerens 20      BD
1975: 12  Princeton 25      BD
1977:   7  Farmersville 14      BD
1980:   3  Pilot Point 14      BD
1981: 12  Pilot Point 42      BD
1985:   6  Van Alstyne 6      BD (L)
1986: 31  Simms Bowie 22      BD
           6  Kerens 15      Area
1987: 28  New Diana 8      BD
         20  Kerens 27      Area
1988: 48  Alba-Golden 0      BD
         22  Hughes Springs 34      Area
1989: 40  Edgewood 20      BD
         55  Harmony 27      Area
           6  Groveton 82      Reg.
1990:   0  New Diana 40      BD
1992: 19  Paul Pewitt 57      BD
1994:   0  Lone Oak 14      BD
1995:   7  Grand Saline 35      BD
1996: 20  New Diana 9      BD
         18  Grand Saline 21      Area
1997:   8  Elysian Fields 56      BD
1998: 23  Lone Oak 12      BD
           0  Italy 30      Regional
1999: 27  Lone Oak 12      BD
           0  Italy 22      Regional
2000: 30  Gunter 7      BD
         28  Rio Vista 17      Area
         14  Celina 41      Regional
2002: 20  DeKalb 39      BD
2003:   0  Paul Pewitt 27      BD
2004: 49  Gunter 14      BD
         17  Prosper 11      Area
         12  Crawford 49      Reg.
2005: 21  Gunter 0      BD
         14  Prosper 31      Area
2010: 47  Harleton 20      BD
           7  Lone Oak 34      Area
2011: 34  Elysian Fields 20      BD
         14  Gunter 21      Area
2012: 44  Leonard 22      BD
         14  Mildred 38     Area​​
2013: 43  Whitewright 7      BD
         64  Henrietta 26      Area
         56  Scurry-Rosser 18    Reg.
         20  Leonard 28      QF​​​​
2014: 20  Howe 30      Bi-District​
2017:   0  Holliday 48     Bi-District​


COPPELL (18-16-0)
1963:   0  Leonard 15      BD
1999: 37  South Oak Cliff 18      BD
         27  FW Dunbar 16      Area
         21  Greenville 59      Regional
2000: 35  McKinney 30      BD
         31  DeSoto 28      Area
         27  Abilene Cooper 28      Reg.
2001: 23  Carrollton Turner 42     BD
2002: 28  Irving 14       BD
           0  Arlington Lamar 56   Reg.
2003: 21  South Grand Prairie 0    BD
         18  Arlington Lamar 35     Reg.
2006: 20  Colleyville Heritage 52 BD
2008: 31  Justin Northwest 17      BD
         28  Allen 56      Area
2009: 33  Keller 13       BD
         14  Plano East 0      Area
         29  Arlington 31      Reg.
2010: 23  Plano 6      BD
         35  Duncanville 10      Area
         49  Midland 7      Regional
         40  Euless Trinity 41      QF
2012: 31  Irving MacArthur 7      BD
         14  DeSoto 42       Area​​
2013: 56  Irving 8      BD
         30  DeSoto 34       Area​​
2014: 35  DeSoto 52       BD​
2015: 31  DeSoto 35       BD​
2016: 27  Garland Rowlett 20      BD
         29  Rockwall 25       Area
         45  Round Rock 49      Reg.​​​
2017: 37  Garland Rowlett 6      BD
         34  Mesquite Horn 24     Area
         34  RR Cedar Ridge 35     Reg.​​​


COPPERAS COVE (21-19-0)
1960:   0  Albany 47      BD
1998: 27  Arlington Lamar 24      BD
         38  Irving Nimitz 7      Area
         17  Midland Lee 43       Reg.
1999: 13  DeSoto 39       BD
2000: 41  RR McNeil 35       BD
           7  The Woodlands 13      Reg.
2001: 47  RR McNeil 31       BD
         12  The Woodlands 28      Reg.
2002: 27  Leander 45       BD
2004: 56  Klein Collins 24       BD
           7  Cedar Park 35       Area
2005: 62  Klein Forest 12      BD
         42  Leander 28       Area
         30  Garland 14       Reg.
         28  Lufkin 38       QF
2006: 33  Waxahachie 28       BD
         21  Dallas Wilson 14      Reg.
         30  Texarkana 27       QF
         35  Aledo 12       Semifinal
         28  Alamo Heights 40
                   (FINAL-5A-I)
2007: 37  Waxahachie 35      BD
         55  Dallas Samuel 7      Reg.
         48  McKinney Boyd 26      QF
         15  Aledo 9       Semifinal
         14  Rosenberg Lamar 20
                 (FINAL-5A-I)
2008: 21  Mesquite Horn 7       BD
         16  Garland Naaman 9      Area
         45  Klein Oak 7       Reg.
         55  Cypress Ridge 48       QF
           7  Wylie 23        Semifinal
2009: 21  Tyler 49       Bi-District
2010: 14  Mesquite Horn 48       BD
2011: 48  Mesquite Horn 47       BD
         38  Garland Rowlett 48    Area
2012: 28  Cedar Hill 35       BD​
2013: 21  DeSoto 67        BD​
2014: 42  Rockwall 70       BD​
2015: 35  Rockwall 67       BD​
2017:   6  DeSoto 44       BD​


CORPUS CHRISTI CARROLL
(19-28-1)

1974: 28  McAllen 39       BD
1982: 26  Pharr-SJ-Alamo 25      BD
         21  SA East Central 0       Area
           7  SA Churchill 21       Reg.
1987: 10  FB Willowridge 15       BD
1988: 35  Austin Westlake 21     BD
         13  SA Sam Houston 12    Area
         21  Harlingen 10      Reg.
           0  Converse Judson 30      QF
1989: 21  Austin Westlake 14      BD
         12  Converse Judson 27     Area
1990: 26  Del Rio 7       BD
         21  Pharr-SJ-Alamo 28    Area
1991: 47  Laredo United 14       BD
         31  Harlingen 13       Reg.
         42  Converse Judson 45       QF
1992:   7  Eagle Pass 7      BD (W)
         14  McAllen 32      Regional
1993:   7  Eagle Pass 26      BD
1994: 28  Eagle Pass 19      BD
         14  Harlingen 41      Reg.
1995: 10  Eagle Pass 13      BD
1997: 28  Eagle Pass 7      BD
         35  Weslaco 16      Reg.
           7  SA Taft 23      QF
1998: 16  SA Southwest 14      BD
         15  Converse Judson 46     Reg.
1999: 17  SA East Central 7      BD
         14  SA Taft 28      Regional
2000: 21  Laredo United South 6   BD
           7  Donna 6      Regional
           0  Austin Westlake 42      QF
2001: 42  Laredo United South 21 BD
         26  LaJoya 13    Regional
         21  SA Taft 29      QF
2003: 14  Eagle Pass 16      BD
2005:   7  SA Jay 21      BD
2006: 20  SA Jay 60      BD
2007: 20  SA O’Connor 42      BD
2008:   7  SA Warren 28      BD
2009: 24  SA O’Connor 10      BD
         14  New Braunfels 42      Area
2010:   3  SA O’Connor 35      BD
2011: 14  SA O’Connor 56      BD
2013:   7  SA Brandeis 23       BD​
2014: 14  SA Brandeis 63       BD​
2015: 14  SA Brandeis 49       BD​
2016: 14  Eagle Pass Winn 21     BD​

C.C. KING (8-10-0)
1991: 24  Laredo Cigarroa 8      BD
           7  Weslaco 52      Area
1992: 17  Del Rio 13      BD
         10  San Benito 0      Area
         25  SA Holmes 27      Reg.
2002: 42  Laredo Cigarroa 24     BD
         49  Donna 23      Area
           7  Smithson Valley 40     Reg.
2003: 49  Laredo Alexander 21     BD
         35  Edinburg Economedes 28
         10  Schertz Clemens 38    Reg.
2010: 21  SA Brandeis 51       BD
2011:   7  SA Brandeis 34       BD
2012: 14  SA Brandeis 66       BD​
2014:   0  SA Brennan 29       BD
2015: 17  SA Brennan 44       BD​
2016: 42  Floresville 21       BD
         28  Edcouch-Elsa 58      Area​​

C.C. LONDON  (1-4-0)
2014:   0  Shiner 63        BD
2015:   7  Flatonia 48       BD​​​​​
2016:   7  Dilley 43       BD​
2017: 34  Poth 26      Bi-District
           0  East Bernard 61     Area​​


C.C. MILLER (34-26-3)
1920:   6  Houston Heights 7      QF
1921: 14  Hondo 6      BD
           0  Austin 13      QF
1922: 20  Brownsville 6      BD
         20  Del Rio 6      Reg.
         13  Beaumont 7      QF
           7  Waco 55      Semifinal
1923: 38  Sabinal 7      BD
           0  Beaumont 6      QF
1931:   0  Harlingen 32      BD
1932: 60  Harlingen 0      BD
           7  Houston Reagan 39      QF
1933: 32  Brownsville 6      BD
           6  Port Arthur 25      QF
1934: 10  SA Jefferson 9      BD
         30  Houston Jeff Davis 6    QF
         34  Greenville 14     Semifinal
           0  Amarillo 48      FINAL
1935: 13  SA Brackenridge 13      BD
         14  Port Arthur 12      QF
           0  Greenville 45      Semifinal
1936: 25  Edinburg 0       BD
           7  Port Arthur 17      QF
1938: 59  Pharr-SJ-Alamo 0      BD
         40  Houston Reagan 0      QF
         20  Temple 7      Semifinal
         20  Lubbock 6      FINAL
1940: 14  SA Brackenridge 13      BD
           6  Houston Jeff Davis 0     QF
           0  Temple 28      Semifinal
1941: 12  Austin 30      BD
1954: 14  Waco 13       BD
         20  Houston Austin 21      SF
1955:   0  Tyler 20      BD
1958: 24  Waco 22      BD
         40  SA Jefferson 25      QF
           6  Pasadena 7      Semifinal
1960: 27  Waco 7      Bi-District
         26  SA Jefferson 6      QF
           6  Port Arthur 0      Semifinal
         13  Wichita Falls 6     FINAL-6A
1963: 18  Temple 6      BD
         21  SA Lee 19      QF
         14  Spring Branch 6   Semifinal
           0  Garland 17     FINAL-6A
1968: 27  Alice 21      BD
           0  Austin Reagan 26      Reg.
1969: 15  Brownsville 25      BD
1976:   7  Harlingen 7      BD (7-2)
         10  Brazoswood 41      Reg.
1984: 14  Harlingen 14      BD (W)
         24  SA Highlands 33      Area
1986: 21  FB Willowridge 29      BD
1991: 38  Laredo Martin 34       BD
         55  Mission 41      Area
           6  SA Marshall 46      Reg.
2001: 50  Laredo Alexander 28     BD
         34  Edinburg 14        Area
         35  Austin Westlake 51   Reg.
2006: 15  SA South San 21      BD
2010: 48  Zapata 33       Bi-District
         14  West Columbia 56      Reg.
2012:   3  Edcouch-Elsa 35      BD​

C.C. MEMORIAL (2-1-0)
2017: 35  Eagle Pass Winn 0      BD
         55  Brownsville Memorial 41 Area
         14  Richmond Foster 42     Reg.​​​​​


C.C. MOODY (1-7-0)
1973: 13  Harlingen 23      BD
1996: 21  Laredo Alexander 27    BD
1998: 20  SA South San 27      BD
1999: 21  SA Highlands 13      BD
           7  SA Marshall 37      Area
2002: 21  Laredo Nixon 24      BD
2003:   7  Laredo Nixon 21      BD
2004: 21  SA Clark 38      BD

C.C. RAY (15-22-0)
1951: 21  Waco 14      BD
           0  Baytown Lee 32      BD
1952: 39  Wichita Falls 14      BD
           7  Baytown Lee 14   Semifinal
1953: 13  Waco 28      Bi-District
1956: 33  Waco 6      Bi-District
         33  Alice 13      QF
         13  Baytown Lee 6     Semifinal
           0  Abilene 14     FINAL-6A
1957: 14  Austin 26       BD
1959: 26  Temple 7       BD
         42  SA Edison 0      QF
         26  Port Arthur 7     Semifinal
         20  Wichita Falls 6    FINAL-6A
1961: 46  Austin 7      BD
         26  SA Jefferson 7      QF
           6  Galena Park 21    Semifinal
1970:   9  Weslaco 0       BD
           0  Austin Reagan 31      Reg.
1975:   7  McAllen 24      BD
1978:   7  Pharr-SJ-Alamo 0      BD
         20  Rosenberg Lamar 30   Reg
1982:   6  Edinburg 25      BD
1996: 13  Eagle Pass 21      BD
1997: 14  Laredo Nixon 20      BD
2000: 14  Laredo Nixon 24      BD
2004:   7  SA Taft 44      BD
2005: 14  SA Clark 48      BD
2006: 14  SA Warren 41      BD
2007: 22  SA Warren 38      BD
2008: 34  SA McCollum 7      BD
         17  Alice 27      Area
2009: 14  SA Harlandale 41      BD
2010: 14  Weslaco East 20      BD
2012: 36  Mission 30      BD
         42  Gregory-Portland 70   Area
2013: 40  Rio Grande City 48     BD​​​


CORRIGAN-CAMDEN: 41-26-0
       (Corrigan until 1970)
1951:   0  Sugar Land 34      BD
1952:   7  Sugar Land 48      BD
1956:   6  Groveton 20      BD
1971: 20  Hubbard 40      BD
1987: 20  Fairfield 7      BD
         31  Kirbyville 14      Area
         21  Navasota 12      Regional
           0  Cameron 13      QF
1988: 62  Grapeland 6      BD
         55  Hemphill 6      Area
         35  Grand Saline 3      Reg.
         34  Hughes Springs 20      QF
         23  Refugio 17      Semifinal
         35  Quanah 14     FINAL-3A
1989: 21  Grapeland 12       BD
         33  Hawkins 21       Area
         19  Tatum 14       Regional
           0  Groveton 35       QF
1997: 42  Fairfield 14       BD
         36  Cameron 13       Area
         14  LaGrange 20     Reg.--2 ot
1998: 20  Crockett 21       BD
1999: 47  Orangefield 32       BD
         12  Barbers Hill 27      Area
2000: 14  Jewett Leon 7      BD
         20  Garrison 0       Area
         41  Troup 14      Regional
           6  Mart 20      Q-Final
2001: 23  Mart 23      Bi-District
2002: 30  McGregor 6      BD
         35  Hemphill 0      Reg.
         34  Hooks 14       Q-Final
         47  Odem 14      Semifinal
         33  Bangs 14      FINAL-3A-I
2003: 27  McGregor 21      BD
         17  San Augustine 21      Reg.
2004: 20  West Hardin 7      BD
         18  Alto 12       Area (4 ot)
           0  Troup 28       Regional
2005: 28  Deweyville 12       BD
         13  Kerens 47       Area
2006: 42  Deweyville 14       BD  
         20  Crawford 17       Area
         28  Elysian Fields 12      Reg.
         27  Mart 46      Q-Final
2007: 28  East Chambers 26      BD
         30  Hamilton 15       Area
           6  Arp 24       Regional
2008: 15  Kirbyville 34       BD
2009: 28  Kirbyville 51       BD
2010: 20  Franklin 14       BD
         25  Lexington 56      Area
2011: 70  West Rusk 49      BD
         22  Centerville 14      Area
         21  Arp 41       Regional
2012: 26  Crawford 27        BD-ot​
2013: 60  Buffalo 14        BD
         62  Hughes Springs 34   Area
         22  Centerville 20     Reg.
         22  Waskom 24        QF​​​​
2014: 38  Jewett Leon 8        BD
         14  Rogers 40       Area​​
2015: 64  Trinity 28      Bi-District
         78  Dublin 35      Area
         24  Crockett 49      Regional​​​
2016: 13  Arp 55         Bi-District​
2017:   7  West Rusk 42       BD​

CORSICANA (46-37-4)
1930: 26  Dallas Adamson 0      BD
         25  Tyler 33       Semifinal
1931: 19  Tyler 0      Bi-District
           7  Austin 6      Q-Final
           6  Beaumont 13      Semifinal
1932: 13  SA Brackenridge 0       BD
           0  Greenville 0       QF (1-0)
         19  Houston Reagan 7       SF
           0  Masonic Home 0    FINAL
             (Won via penatrations 3-0)
1933:   0  SA Brackenridge 49      BD
1934: 26  Athens 13      Bi-District
           0  Greenville 20       QF
1947:   0  Breckenridge 12      BD
1949: 19  Austin 33      Bi-District
1960:   7  Jacksonville 7      BD (1-2)
1961: 19  Carthage 6      BD
         19  Gainesville 38      QF
1962: 13  Jacksonville 14      BD
1963: 21  Palestine 14      BD
         13  McKinney 7       QF
         14  Graham 13       Semifinal
           7  Pharr-SJ-Alamo 0
                 (​FINAL-4A) 
1965: 17  Alice 14      Bi-District
         21  SA Lee 26      QF
1970: 30  Spring Branch 7      BD
         29  South Garland 21    Reg.
         14  South Oak Cliff 42      QF
1979: 13  Euless Trinity 14      BD
1982: 37  Dallas Madison 0      BD
         32  Carthage 0      Reg.
         49  McKinney 6      QF
           7  Cleburne 3      Semifinal
         17  FB Willowridge 22
                (FINAL-5A)
1983: 27  McKinney 22      BD
         13  Carthage 21      Reg.
1984: 30  Paris 13      BD
         31  Taylor 0      Reg.
         21  Denison 49      QF
1986: 28  Sulphur Springs 3      BD
         22  McKinney 24      Reg.
1988: 10  Kilgore 27      BD
1989: 14  Henderson 28      BD
1990: 21  Georgetown 21     BD (3-4)
1991: 19  Georgetown 12      BD
         35  Conroe Oak Ridge 0    Area
         12  A&M Consolidated 14 Reg.
1993:   0  Henderson 10       BD
1994: 31  Mesquite Poteet 8      BD
           7  McKinney 0      Area
         28  Dallas Samuell 6      Reg.
         13  Sulphur Springs 7      QF
           6  Stephenville 28    Semifinal
1995: 35  Lancaster 14       BD
           3  Mt. Pleasant 19      Area
1996:   7  Waxahachie 14       BD
1997: 30  Burleson 12       BD
         27  Texarkana 6        Reg.
         35  Mesquite Poteet 0      QF
         48  Canyon Randall 28      SF
         34  Texas City 37    FINAL-5A-II
1998:   0  Texarkana 38      BD
2000: 10  Hallsville 9      BD
         16  Greenville 9      Reg.
         29  Denton Ryan 33      QF
2001: 10  Pine Tree 7      BD
         24  Richardson Pearce 14 Reg.
         10  Denton Ryan 16      QF
2002: 24  Waxahachie 31       BD
2003: 35  Waxahachie 21       BD
         14  Texarkana 42        Reg.
2004: 42  Seagoville 7      BD
         38  Brownwood 21      Area
         21  Dallas Lincoln 28      Reg.
2005: 47  Dallas Pinkston 18      BD
         21  Killeen Ellison 38      Area
2006: 17  Waco 41      Bi-District
2009: 32  West Mesquite 21      BD
         14  Marshall 34        Area
2010: 34  Bastrop 51       BD
2011: 53  Manor 36       BD
         47  Sulphur Springs 33     Area
         52  Frisco Centennial 31    Reg.
         42  Kilgore 21      QF
         28  Aledo 68      Semifinal
2012: 20  Red Oak 58      BD
2016: 10  Temple 34       BD​

​​

Texas High School 
Football History​
#CORSICANA STATE HOME
(3-9-2)

1928:   6  McGregor 7        BD
1929:   7  Mart 7         BD (1-3)
1931:   0  McGregor 14      BD
1933: 19  Mart 6         BD
           0  Gilmer 6         Regional
1938:   0  Wills Point 28         BD
1943:   0  Gatesville 39         BD
1948:   6  Brownsboro 0        BD
         13  Masonic Home 12     Reg.
1949:   0   Richardson 0     BD (1-2)
1950:   7  Valley Mills 33       BD
1951:   0   Masonic Home 7      Reg.
1952:   7  Joshua 19        BD
1953: 13  Forney 14        BD

COTULLA (4-10-0)
1959:   8  Boerne 19        BD
1997:   6  Goliad 41        BD
2002: 14  Aransas Pass 31       BD
2004: 27  Ingleside 41       BD
2005: 27  Ingleside 44       BD
2006: 34  Navarro 14         BD
         38  George West 20      Reg.
         21  Hearne 8        QF
         13  Tatum 40        Semifinal
2007:   6  Randolph 35       BD
2010: 25  Santa Rosa 28      BD
2014: 21  Kingsville Academy 14   BD
           0  East Bernard 50      Area​​
2015: 18  Odem 43        Bi-District

​​​​​CRANDALL (10-24-1)
1962: 14  Overton 30      BD
1967:   0  Bruceville-Eddy 38      BD
1969: 28  Carlisle 0      Regional
1970: 36  Wortham 27      BD
           0  Leveretts Chapel 19    Reg.
1971: 20  Dawson 20       BD (3-6)
1975:   3  Grapeland 30      BD
1983:   0  Whitney 7        BD
1984:   6  Franklin 12       BD
1985:   7  Jewett Leon 26      BD
1991: 22  Grandview 14      BD
         21  China Spring 14      Area
         12  Farmersville 46      Reg.
1993: 15  Alvarado 21      BD
1994: 14  Alvarado 6      BD
           7  Gainesville 21      Area
1998: 33  Lake Worth 27     BD – ot
         25  Royse City 32      Area
1999: 14  Alvarado 28      BD
2000:   0  Forney 33       BD
2001: 23  Bonham 0       BD
           0  Wilmer-Hutchins 23  Area
2002: 40  Brownsboro 14      BD
         14  Spring Hill 38      Area
2003: 13  Canton 14      BD
2004: 21  Mount Vernon 28      BD
2005: 16  Emory Rains 19      BD
2006: 10  Canton 28      BD
2010: 21  Van 42      BD
2013: 22  Paris 7        Bi-District​
         14  Chapel Hill 38        Area
2015: 24  Pittsburg 35         BD​​
2016:   0  Paris 21      Bi-District​
2017: 28  Paris 7       Bi-District
         20  Midlothian Heritage 51   Area​​

CRANE (35-31-3)
1947: 47  Sanderson 0      BD
           6  Menard 6      Reg. (W)
1955: 25  Spur 21      BD
           6  Breckenridge 28      Reg.
1956: 21  Coleman 7      Reg.
           7  Stamford 39      QF
1958:   8  Spur 30       BD
1960:   0  Denver City 27      BD
1961: 12  Denver City 36      BD
1962: 24  Comanche 7        BD
         12  Winters 14       Reg.
1963:   3  Dublin 0       BD
           9  Winters 8       Reg.
           0  Dalhart 38       QF
1967:   7  Stamford 6       BD
           0  Granbury 0      Reg. (W)
         13  Phillips 21      QF
1975:   0  Alpine 28      BD
1983:   6  Kermit 0       BD
         27  Electra 17      Area
         11  Post 33       Reg.
1985: 14  Lampasas 30      BD
1986: 15  Denver City 8      BD
           6  Childress 0      Area
           8  Lampasas 10       Reg.
1989:   6  Post 6        BD (1-2)
1990: 35  Clint 15       BD
         14  Abilene Wylie 15      Area
1996: 26  Alpine 20       BD
           0  Amarillo River Road 31   A
1998: 45  Seminole 8       BD
         28  Muleshoe 14      Area
         16  Iowa Park 7       Reg.
           7  Childress 10       QF
1999: 44  Slaton 0       BD
         43  Friona 16       Area
         41  Iowa Park 25      Reg.
         14  Childress 9       QF
           0  Commerce 30      Semifinal
2000:   0  Denver City 7       BD
2001: 19  Midland Greenwood 13 BD
         22  Muleshoe 0       Area
         28  Bridgeport 30       Reg.
2002: 20  Post 12       BD
         23  Wall 21      Area
         24  Anson 3       Reg.
         28  Cisco 34       QF (ot)
2003: 20  Idalou 14      BD (ot)
         14  Sonora 21      Area
2004: 14  Sonora 0      BD
         14  Jim Ned 54      Area
2005: 49  Ozona 15       BD
         27  Idalou 13       Reg.
         24  Childress 28        QF
2007: 50  Comfort 21       BD
         22  Coleman 33      Area
2008: 14  Lubbock Roosevelt 21   BD
2009: 13  Idalou 7      BD (2 ot)
         43  Friona 22      Area
         31  Cisco 28       Regional
         28  Bushland 35       QF
2012:   0  Colorado City 20      BD​
2013: 32  Coleman 12      BD
           0  Abernathy 7     Area​​
2014:   0  Coleman 51      BD​
2015: 12  Post 51        Bi-District​
2016: 20  Littlefield 63       BD​
2017: 29  Muleshoe 35       BD​

CRAWFORD (57-36-2)
1946:   0  Bartlett 25       BD
1947:   0  Rogers 32       BD
1956: 13  Meridian 0      BD
           6  Marble Falls 26       Reg.
1957: 13  Meridian 27       BD
1958: 42  Valley Mills 20      BD
         22  Whitney 42       Reg.
1959: 12  Valley Mills 29      BD
1960: 20  Valley Mills 14      BD
         14  Dawson 16        Reg.
1961: 22  Meridian 8       BD
         22  Mabank 8        Reg.
1962: 20  Valley Mills 6      BD
         62  Dawson 0       Reg.
1963:   0  Meridian 8       BD
1964: 26  Valley Mills 0      BD
           0  Mildred 0        Reg. (W)
1965:   0  Valley Mills 6      BD
1968:   0  Chilton 18      BD
1973: 26  Rocksprings 8       BD
         14  Runge 17       QF
1984:   0  Runge 34       BD
1988:   6  Thrall 32       BD
1989:   0  Thorndale 42      Area
1991: 54  Bryson 20      Area
           7  Rotan 61      Reg.
1992: 14  Baird 14      Area (4-2)
         48  Menard 7       Reg.
           6  Riesel 21       QF
1993: 35  Baird 7       Area
         21  Alvord 14      Reg.
         28  Robert Lee 6      QF
           8  Sudan 34       Semifinal
1994: 54  Bryson 6       Area
         21  Robert Lee 12      Reg.
         45  Santo 0      QF
         14  Sudan 6       Semifinal
         13  Thorndale 36    FINAL-2A
1995: 21  Windthorst 7       Area
         36  Bronte 7       Reg.
           7  Roscoe 20       QF
1996: 21  Salado 0       BD
         16  East Bernard 21       Area
1997: 24  Hutto 0       BD
         29  Ganado 28       Area (ot)
         10  Refugio 17       Reg.
1998: 15  Thorndale 12       BD
         22  Garrison 20       Area
           0  Elysian Fields 24      Reg.
2002: 20  Winters 26       BD
2003: 46  San Saba 0        BD
         34  Gunter 12       Area
         13  Whitewright 29       Reg.
2004: 63  Grandview 6       BD
         27  Cisco 24       Area (2 ot)
         49  Cooper 12       Reg.
         49  Celina 26       QF
         24  Canadian 14      Semifinal
         28  Troup 14   FINAL-3A-II
2005: 41  Rio Vista 0       BD
         21  Paradise 14       Area (ot)
         45  Prosper 16        Reg.
           5  Celina 47       QF
2006: 35  Teague 6        BD
         17  Corrigan-Camden 20   Area
2007: 35  Centerville 0       BD
         35  Hardin 15       Area
           3  Elysian Fields 20      Reg.
2009: 14  Grandview 35      BD
2010: 20  Spearman 0       BD
           6  Idalou 42       Area
2011:   9  Nocona 21       BD
2012: 27  Corrigan-Camden 26 BD-ot
         28  Arp 63       Area​​
2013: 62  Anderson-Shiro 16    BD
         21  Arp 13       Area
         14  Waskom 33      Regional​​​
2014: 38  Goldthwaite 8      BD
         57  Alvord 7        Area
         14  Hico 16      Regional​​​
2015: 53  DeLeon 14         BD
         54  Blue Ridge 6       Area
         36  Goldthwaite 12       Reg.
         35  Tolar 0        Q-Final
         14  Canadian 61     Semifinal​​​​​
2016: 47  Italy 0         Bi-District
         41  Collinsville 21       Area
         27  Mart 20        Regional
         41  DeLeon 14         QF
         42  Abernathy 7     Semifinal
         20  Refugio 23     FINAL-2A-I​​​​​​
2017: 50  Riesel 21      Bi-District
         44  Valley View 26     Area
         62  Bosqueville 25     Regional
           6  Mart 47      Q-Final​​​​

#CRESCENT (0-1-0)
1954: 13  Barbers Hill 26       BD

CROCKETT (35-33-2)
1931: 13  Timpson 0      BD
           6  Dayton 27      Reg.
1938: 18  Silsbee 0      BD
         19  Overton 33      Reg.
1956:   0  Hillsboro 27      BD
1960:   8  Bellville 39       BD
1965:   0  PA Austin 7      BD
1967: 28  Buna 6       BD
         20  Kountze 54       Reg.
1978:   0  West 15       BD
1981: 27  McGregor 16       BD
         31  Newton 40       Reg.
1982: 28  Center 14       BD
         20  Anahuac 22       Area
1983: 12  Newton 0       BD
         18  Buna 17      Area
         12  Navasota 14      Reg.
1984: 35  Hemphill 0       BD
         21  Newton 21       Area (FD)
1985: 55  Woodville 12      BD
         14  PA Austin 37      Area
1986: 24  Diboll 2       BD
           0  PA Austin 28      Area
1987: 14  Diboll 21       BD
1988: 21  Kirbyville 16       BD
         13  Trinity 10       Area
           7  Fairfield 32        Reg.
1989: 34  Woodville 7       BD
         15  Montgomery 20       Area
1990: 43  Marlin 20       BD
         14  Cameron 6       Area
         17  Newton 7       Reg.
         35  Waco Connally 6       QF
         15  Sinton 14        Semifinal
         20  Vernon 41     FINAL-4A
1992: 46  Shepherd 23       BD
         14  Cameron 14      Area (4-3)
           0  Bellville 13       Reg.
1993: 41  Splendora 7       BD
           8  Robinson 23       Area
1996: 20  Center 21         BD
1997: 16  Rusk 7       BD
         42  Gatesville 21       Area
         21  Columbus 30       Reg.
1998: 21  Corrigan-Camden 20     BD
         41  Orangefield 31       Area
           6  Manor 7      Regional
1999: 47  Shepherd 0      BD
         24  Newton 30       Area
2000:   6  Mexia 40        BD
2001: 27  Mexia 28        BD (ot)
2003: 12  Diboll 44       BD
2005: 21  Kirbyville 43      BD
2006: 49  Mexia 12      BD
         19  Liberty Hill 56       Area
2007: 24  Madisonville 19      BD
         13  LaVega 40        Area
2008: 18  Mexia 20       BD
2010: 49  Anahuac 33      Area
           7  Tatum 49       Reg.
2011: 42  Newton 27        Area
         55  Harmony 21      Regional
         33  Tatum 34        QF
2014: 34  Trinity 27        BD
         48  Clifton 44       Area
         28  Rogers 51        Reg.​​​
2015: 48  Lexington 14         BD
         42  Jarrell 28        Area
         49  Corrigan-Camden 24   Reg.
         50  Franklin 76       QF​​​​
2016: 56  West Rusk 7      Bi-District
         35  Clifton 0       Area
         32  Arp 35        Regional​​​

CROSBY (23-28-0)
1948:   6  Anahuac 13       BD
1955: 32  Woodville 7       BD
         34  Alto 12         Regional
           6  Luling 13       QF
1959: 19  Anahuac 48      BD
1960: 20  Sour Lake 6      BD
         28  Waller 3       Reg.
         30  George West 14       QF
         14  White Oak 6      Semifinal
           0  Albany 20     FINAL-3A
1961:   6  Hull-Daisetta 9       BD
1965:   0  Tidehaven 18       BD
1970:   0  Friendswood 35       BD
1978: 20  Houston King 7      BD
         14  Brownwood 28       QF
1984:   0  Jasper 70      BD
1988:   7  West Orange-Stark 35   BD
1989: 21  Port Neches-Groves 41 BD
1990: 30  Athens 28       Area
         19  Bay City 21      Reg.
1998: 26  Houston Jones 21      BD
           7  LaMarque 13      Reg.
1999: 28  Houston Jones 27       BD
         13  LaMarque 36      Reg.
2003: 50  Houston Jeff Davis 28   BD
         14  LaMarque 69       Area
2005: 23  Beaumont Central 35    BD
2006:   0  Dayton 35       BD
2007:   7  Dayton 49       BD
2008: 31  Lumberton 21       BD
         24  Brenham 31       Area
2009: 35  Nederland 29       BD
         31  Montgomery 26       Area
         20  Pearland Dawson 27    Reg
2010: 25  Nederland 19      BD
         21  Montgomery 42       Area
2011: 20  Vidor 42      BD
2012: 22  Beaumont Ozen 15   BD-ot
         32  Manor 49      Area​​
2013: 49  Port Neches-Groves 28    BD​
         28  Elgin 56     Area​
2014: 41  Beaumont Ozen 24      BD
         36  Port Lavaca 14       Area
         38  Brenham 20       Reg.
         31  Hutto 25        QF
         21  Cedar Park 49     Semifinal​​​​​
2015: 42  Lumberton 13       BD
         14  FB Ridge Point 42       Area​​​​
2016: 33  Vidor 24       Bi-District
         21  ​​FB Marshall 42       Area
2017: 69  Port Neches-Groves 72    BD​

CROSBYTON (10-14-0)
1967:   6  Sudan 21      Bi-District
1982: 23  Haskell 7      Bi-District
         28  Wellington 33      Area
1984:   0  Abernathy 19      BD
1985: 15  Abernathy 56      BD
1991: 25  Springlake-Earth 6      BD
           0  Spearman 27      Area
2000: 19  Paducah 40      BD
2003: 45  Morton 15      BD
         28  Wink 20        Area
         23  Stratford 28       Reg.
2010:   0  Archer City 47      BD
2011: 22  Van Horn 21      Area-OT
         14  Munday 63        Regional
2012: 14  Sudan 42       BD​
2013: 36  Sudan 41       BD​
2014: 62  Sunray 34      BD
         42  Quanah 14     Area
         21  Seagraves 49      Reg.​​​
2015: 21  Sundown 6        BD
         26  Vega 14         Area
         19  Memphis 34      Regional​​​
2016: 34  Vega 32       Bi-District
         42  Roscoe 79      Area​​

CROSS PLAINS (5-14-0)
1933: 13  Stephenville 6       BD
           0  Wink 32        Regional
1950: 12  Eden 14        BD
1956:   7  Eastland 26      BD
1988: 20  Menard 10       BD
         12  Baird 14        Regional
1994:   8  Bryson 25       BD
1996: 12  Bronte 0        BD
         14  Munday 38       Reg.
1997: 21  Irion County 0      BD
         14  Alvord 20       Reg.
2000:   0  Roscoe 29      BD
2001:   0  Roscoe 62      BD
2011:   7  Chilton 29         BD​
2012:   0  Muenster 49      BD​
2015: 13  Seymour 55       BD​
2016: 50  Wink 42      Bi-District
           0  Munday 60        Area​​
2017:   6  Iraan 28      Bi-District​

#CROWELL (16-14-0)
1933: 25  Graham 6       BD
           6  Rockwall 34       Reg.
1934: 33  Graham 0       BD
         44  Plano 13       Regional
1938: 18  Haskell 0        BD
         26  Newcastle 7       Reg.
1942:   0  Stamford 9       BD
1943:   7  Stamford 6       BD
           0  Ballinger 19      Reg.
1944:   0  Seymour 20      BD
1945: 13  Anson 19       BD
1952: 26  Grapevine 0       BD
         47  Clifton 7       Regional
           7  Van 14        Q-Final
1957:   0  Henrietta 6        BD
1958: 28  Keller 20       BD
           8  Mason 20       Reg.
1959: 40  Keller 6       BD
           8  Albany 7      Reg.
         49  Liberty-Eylau 14      QF
         12  Sundown 27      Semifinal
1960: 42  Keller 0      BD
           8  Albany 12       Reg.
1961: 37  Burleson 0       BD
           0  Albany 21       Reg.
1966:   6  Keller 20        BD
1975: 25  Rotan 7      BD
           3  Seagraves 6       Reg.
1985: 14  Muenster 0       BD
           0  Wheeler 47      Reg.

CROWLEY (5-9-0)
1968: 21  Clifton 37      BD
1969:   0  Clifton 43      BD
1971: 14  Valley Mills 6      BD
         30  Wylie 0       Regioinal
         12  Sonora 19      QF
2001: 31  FW Eastern Hills 26      BD
         20  Saginaw Boswell 22    Area
2010:   7  Stephenville 28      BD
2012: 34  Granbury 10      BD
         21  Birdville 45      Area​​
2013: 52  FW Arlington Hts. 21  BD
         18  Birdville 34      Area​​
2016: 42  Mansfield Lake Ridge 49  BD
2017:   2  Mansfield Summit 21     BD​​

CRYSTAL CITY (4-7-0)
1945: 20  Pleasanton 0       BD
1953: 13  Karnes City 6      BD
           6  Lyford 34       Regional
2004: 12  Sinton 61       BD
2007: 12  Lytle 28        BD
2014: 13  Hondo 30       BD​
2015: 26  Llano 42        BD​
2016: 22  Llano 18        BD
           0  Cuero 48       Area​​
2017: 20  Llano 14       BD
          7  Cuero 70      Area​​

CUERO (87-33-1)
1928: 12  Del Rio 13      BD
1938:   6  Pearsall 0      BD
         10  Junction 19      Reg.
1942: 12  Hondo 27       BD
1951: 14  Uvalde 7      BD
           6  Donna 52       Regional
1957: 14  San Benito 28      BD
1970: 20  Gatesville 7      BD
         14  Gregory-Portland 10      QF
         12  Ennis 6       Semifinal
           0  Brownwood 14  FINAL-5A
1973:   7  Wharton 0       BD
         20  Gregory-Portland 0       QF
         35  Henderson 25       Semifinal
         21  Mount Pleasant 7   FINAL-5A
1974: 14  Brazosport 13       BD
         19  Gregory-Portland 14  QF
         31  Jacksonville 21  Semifinal
         19  Gainesville 7      FINAL-5A
1975: 14  West Columbia 2      BD
           9  Gregory-Portland 3      QF
         14  Jacksonville 0      Semifinal
         10  Ennis 13     FINAL-5A
1983: 21  Medina Valley 23      BD
1984: 24  Aransas Pass 14      BD
         35  Hebbronville 8       Area
           7  Columbus 35         Reg.
1985: 35  Sinton 7       BD
         20  Sharyland 10      Area
         14  Medina Valley 7      Reg.
         49  SA Cole 14      QF
         38  Van Vleck 36      Semifinal
         22  Daingerfield 47    FINAL-4A
1986: 35  LaGrange 10       BD
         18  Hondo 15       Area
         34  Sharyland 7       Reg.
         21  Hebbronville 12       QF
         34  PA Austin 7       Semifinal
           0  Jefferson 24     FINAL-4A
1987: 47  Smithville 0       BD
         41  Medina Valley 6       Area
         50  Floresville 0       Reg.
         33  LaGrange 14       QF
         34  Cameron 27       Semifinal
         14  McGregor 6     FINAL-4A
1990: 18  Hitchcock 7       BD
         22  Randolph 14       Area
           7  Sinton 34       Reg.
1993: 45  Edna 8       BD
         14  Marble Falls 6       Area
         63  Port Isabel 8       Reg.
         43  Lampasas 16       QF
         32  Columbus 0       Semifinal
           6  Southlake Carroll 14
                  (FINAL-4A)
1994: 49  Hondo 6      BD
         57  Caldwell 20       Area
         20  Port Isabel 20     Reg.  3-5
1995: 27  Medina Valley 0       BD
         36  Giddings 20       Area
         44  Ingleside 14      Reg.
         31  George West 6      QF
         14  Sealy 17       Semifinal
1996:   0  Sealy 35      BD
1997: 28  Hitchcock 20      BD
         13  Llano 7      Area
         67  Mathis 20      Regional
           0  Sealy 31      QF
1998:   9  Needville 7       BD
         26  Carrizo Springs 6      Reg.
         31  Raymondville 7       QF
         13  Giddings 10       Semifinal
           7  Aledo 14      FINAL-4A
1999: 20  Sweeny 14       BD
         12  Burnet 20      Reg.
2000:   7  Sinton 14      BD
2002: 13  Altair Rice 28      BD
2003: 29  Wharton 32      BD
2004: 21  West Columbia 17      BD
         21  Wimberley 17      Reg.
         31  Sinton 0      QF
         27  Palestine 17      Semifinal
         14  Abilene Wylie 17
                 (FINAL-4A-I)
2005: 34  Sweeny 12      BD
         49  Llano 7       Area
         56  Ingleside 17       Reg.
         42  Liberty Hill 14      QF
         21  Hutto 23       Semifinal
2006: 48  Sinton 0       BD
         21  Rio Hondo 0      Area
         33  Wimberley 55      Reg.
2007: 64  Mathis 7      BD
         42  Port Isabel 14      Area
         29  Wimberley 15       Reg.
         42  Palacios 14       QF
         14  China Spring 37   Semifinal
2008: 47  Somerset 22      BD
         56  Sealy 24       Regional
         55  LaFeria 13       QF
         21  LaVega 41      Semifinal
2009: 46  SA Sam Houston 12      BD
         53  Sealy 36        Regional
         47  Ingleside 28      QF
         36  Gilmer 42       Semfinal
2010: 29  Devine 28      BD (ot)
         35  Wimberley 43      Area
2012: 13  Bellville 34      BD​
2013: 42  Columbus 21      BD
         51  Navarro 44      Area
         19  Sinton 26     Regional​​​
2014: 55  Rio Hondo 14      BD
         42  Navarro 14       Area
         34  Yoakum 43     Regional​​​
2015: 48  Port Isabel 14        BD
         55  Devine 21        Area
         25  Navarro 13      Regional
         28  Sinton 0        QF
         28  West Orange-Stark 41   SF​​​​​
2016: 59  Raymondville 20      BD
         48  Crystal City 0       Area
         28  Wimberley 7       Regional
         21  Navarro 35         Q-Final​​​​
2017: 67  West Oso 10     Bi-District
         70  Crystal City 7      Area
         38  Navarro 14      Regional
         36  Wimberley 44      Q-Final​​​​

CUMBY (2-7-0)
1979:   0  Union Hill 25      BD
2007:   6  Tenaha 22      BD
2009: 14  Lindsay 48      BD
2011: 31  Beckville 39      BD
2014:   0  Hubbard 56       BD​
2016: 52  Hubbard 36       BD
           6  Iola 28       Area​​
2017: 40  Hubbard 0        BD
         34  Grapeland 49     Area​

CUSHING (0-2-0)
1990: 14  Burkeville 33      BD
1997:   0  Celeste 47      BD

CYPRESS CREEK (10-12-1)
1983:   7  Conroe 5      BD
           0  Temple 14      Area
1985:   3  Conroe 42      BD
1986: 28  The Woodlands 28      BD
1990: 17  Conroe 7      BD
         23  Round Rock 14      Area
           7  Marshall 33       Reg.
1991:   0  The Woodlands 24      BD
1992:   6  Houston Yates 24      BD
1993: 17  Houston Yates 13      BD
           3  Alief Elsik 7      Reg.
1994: 37  Tomball 10      BD
         21  Marshall 23      Area
2005: 21  Aldine Nimitz 12      BD
         14  Katy 53      Area
2008: 48  Cedar Park 42      BD
         21  Klein Oak 49      Area
2009: 35  Leander 39      BD
2010: 49  Alief Hastings 28      BD
         54  Katy Cinco Ranch 28  Area
           7  Pearland 54      Regional
2015: 34  Aldine Davis 32       BD
         28  Houston Strake 44      Area​​

CYPRESS-FAIRBANKS
(28-19-1)

1964:   9  Vidor 13      BD
1976:   7  Temple 21      BD
1982:   3  Conroe 10      BD
1985: 29  The Woodlands 19      BD
         14  Longview 7      Area
         35  Lewisville 7      Reg.
         20  Conroe 11      QF
           7  Odessa Permain 10      SF
1987: 28  Kingwood 21      BD
         21  Longview 7      Area
         28  North Mesquite 28     Reg.
         21  Plano 24      QF
1990:   7  Huntsville 21      BD
1998: 49  Conroe 21      BD
         14  Austin Westlake 41     Area
1999: 20  Conroe 23      BD
2002: 14  The Woodlands 21     BD
2005: 21  Aldine MacArthur 7      BD
         21  FB Kempner 6      Reg.
         28  Spring Westfield 35     QF
2006: 35  Katy Taylor 7      BD
         29  Houston Lamar 7      Area
         49  FB Hightower 7      Reg.
         15  Pearland 16      QF
2007: 40  Katy Cinco Ranch 27    BD
         34  Houston Lamar 22      Area
         31  GP North Shore 45      Reg.
2010: 24  Alief Elsik 14      BD
         20  Katy 55      Area
2011: 62  Aldine Nimitz 14      BD
         21  Katy Cinco Ranch 14  Area
         14  FB Hightower 21      Reg.
2012:   7  Alief Taylor 28      BD​
2013: 38  Alief Hastings 10     BD
         24  Katy Cinco Ranch 14  Area
           9  GP North Shore 7     Reg.
           3  Pearland 10       QF​​​​
2014: 31  Aldine Eisenhower 3    BD
         17  Houston Lamar 12     Area
         19  Dickinson 21      Regional​​​
2015: 28  Aldine Eisenhower 36    BD​
2016: 14  Houston Lamar 15       BD​
2017: 49  Houston Westside 14      BD
         17  Houston Strake 0      Area
         45  Friendswood 14     Regional
         31  Langham Creek 14      QF
         14  Austin Westlake 6    Semifinal
         51  Hewitt Midway 35   
                (FINAL-6A-II)​​​​​​​

CYPRESS FALLS (18-12-0)
1996: 10  The Woodlands 7      BD
         17  Killeen Ellison 21      Reg.
1997: 41  Conroe 22      BD
         40  Temple 0      Area
           7  Tyler 10      Regional
2000: 28  Spring Westfield 21      BD
           3  Waco 21       Area
2004: 34  Aldine Eisenhower 13    BD
         35  FB Kempner 17      Reg.
         14  Spring Westfield 42      QF
2005: 14  SB Memorial 6      BD
         27  Houston Strake 22      Area
         38  LaPorte 35      Reg.
         28  Katy 32       QF
2006: 47  Alief Taylor 28      BD
         34  SB Stratford 33      Area
         44  Bmt. West Brook 27    Reg
         28  Katy 21       Q-Final
         30  SA MacArthur 14      SF
         17  Cedar Hill 51 FINAL-6A-II
2007: 50  Katy Mayde Creek 7     BD
         34  SB Stratford 43      Area
2009:   7  RR Stony Point 56      BD
2011: 48  Alief Elsik 22      BD
         34  Houston Lamar 35      Area
2012: 10  Alief Elsik 38      BD​
2015: 72  Aldine Nimitz 6       BD
         42  Houston Bellaire 33   Area
         21  GP North Shore 28     Reg.​​​
2017: 10  Houston Lamar 14      BD​

CYPRESS LANGHAM CREEK
​(10-17-0)

1987: 43  Bryan 21      BD
           8  Waco 23      Area (F, 1-0)
         14  Plano 21      Regional
1988: 10  Huntsville 17      BD
1995:   7  A&M Consolidated 24   BD
1996: 42  Conroe 12      BD
         21  Temple 23      Area
1997: 20  The Woodlands 18     BD
         16  Waco 13      Area
         10  Lake Highlands 20     Reg.
1998: 20  The Woodlands 21      BD
1999:   7  The Woodlands 31      BD
2000: 28  Klein 0      BD
         10  Round Rock 14      Area
2001: 12  Klein Forest 13      BD
2002: 24  Klein Forest 38      BD
2011: 47  Alief Taylor 48      BD
2012: 38  Aldine Eisenhower 21    BD
           0  Katy 49       Area
2013: 23  Alief Taylor 27       BD​
2014: 14  SB Memorial 24      BD​
2016: 50  Houston Reagan 13     BD
         21  Katy Cinco Ranch 29   Area​​
2017: 60  Houston Reagan 15     BD
         35  Katy Taylor 14     Area
         51  HumbleKingwood 16    Reg.
         14  Cypress-Fairbanks 31     QF​​​​

CYPRESS RANCH (11-5-0)
2012: 42  Aldine Nimitz 36     BD
         17  SB Memorial 7      Area
         43  Manvel 42      Regional
         21  Katy 70       QF
2014: 52  Aldine 0       BD
         48  Katy Cinco Ranch 20  Area
         31  GP North Shore 27     Reg.
         31  Dickinson 28       QF
         38  Converse Judson 31      SF
         16  Allen 47      FINAL-6A-I​
2015: 44  SB Memorial 13        BD
         20  Katy 59        Area​​ ​​​​​​​​​​​​​
2016: 63  Houston Bellaire 42     BD
         14  Katy 31      Area
2017: 48  Houston Bellaire 12      BD
           7  Katy 55      Area​​​​

CYPRESS RIDGE (9-8-0)
2004:   0  SB Memorial 28      BD
2006: 14  Katy Cinco Ranch 24    BD
2007: 35  Alief Elsik 7      BD
         35  Aldine Eisenhower 28 Area
         21  FB Hightower 24      Reg.
2008: 26  Round Rock 22      BD
         42  Lufkin 32      Area
         48  Copperas Cove 55      Reg.
2009: 39  Cedar Park 36      BD-ot
         14  Klein 24      Area
2010: 36  Alief Taylor 37      BD
2013: 24  Aldine Eisenhower 23  BD
         13  SB Memorial 49     Area​​
2016: 30  Houston Westside 13   BD
         55  Katy Taylor 28      Area
         49  Clear Brook 14       Reg.
         17  Katy Cinco Ranch 34    QF​​​​

CYPRESS SPRINGS (1-1-0)
2003: 13  Spring 10      BD
           7  Leander 31      Area

CYPRESS WOODS (12-6-0)
2008: 21  Georgetown 20      BD
         22  Klein Forest 15      Area
         21  Dallas Skyline 35      Reg.
2009: 38  RR Westwood 28      BD
         35  Spring Westfield 29    Area
         28  Dallas Skyline 21       Reg.
         12  RR Stony Point 55       QF
2010: 45  Aldine Eisenhower 35   BD
         67  Katy Taylor 7      Area
         52  Clear Creek 34      Reg.
         45  SB Memorial 48      QF
2011: 42  Aldine Eisenhower 7     BD
         30  Katy 44      Area
2013: 56  Aldine Nimitz 10     BD
           7  Katy 51      Area​​
2014: 66  Aldine Davis 15       BD
         63  Katy Taylor 17      Area
         47  Manvel 63       Regional​​​

D’HANIS (10-28-0)
1963: 19  Menard 12      BD
           0  Stockdale 29     Reg.
1964: 21  Johnson City 16      BD
         12  Riviera 14      Regional
1965:   3  Johnson City 7      BD
1966:   6  Buda 7      BD
1967: 12  Blanco 27      BD
1969: 33  Bertram 6      BD
         14  Banquete 8      Regional
1970: 21  Agua Dulce 22      Reg.
1971:   0  Agua Dulce 35      Reg.
1972:   6  Chilton 20       BD
1974: 14  Moody 16       BD
1976:   7  Valley Mills 12      BD
1977:   0  Valley Mills 40      BD
1987: 40  San Isidro 6       BD
         21  Bremond 27       Regional
1988:   7  Flatonia 33       Area
1991: 13  Bartlett 39       Area
1992: 20  Bartlett 22       Area
2002: 14  Shiner 20       BD
2003:   2  Shiner 48      BD
2007: 42  Louise 6       Area
         14  Bremond 21      Reg.
2008:   0  Mason 39       BD
2009: 28  Mason 51       BD
2010: 14  Woodsboro 13      BD
         21  Evadale 55       Area
2011: 20  Burton 47        Area
2012: 35  Runge 28      Area
           0  Burton 19     Regional​​
2013: 42  Charlotte 16      BD
           0  Falls City 53      Area​​
2014:   6  Louise 20       Area​
2015: 34  Agua Dulce 0        BD
           8  Falls City 59       Area​​
2016: 26  Milano 30      Bi-District​
2017:   0  Milano 41      Bi-District​

DAINGERFIELD (85-33-2)
1950: 19  Pine Tree 20      BD
1951: 14  Hawkins 51      BD
1959: 28  Hooks 12      BD
         14  New London 7      Reg.
         14  Olney 34       QF
1960: 14  Hooks 14      BD (4-2)
           8  Gilmer 30      Reg.
1962:   8  Paul Pewitt 6      BD
         22  Mineola 27      Reg.
1966: 10  Hooks 0      BD
         14  Mineola 0      Reg.
​         21  Plano 15      QF
           6  Granbury 15      Semifinal
1967: 29  Liberty-Eylau 0      BD
         27  Kaufman 0      Reg.
           7  Plano 14      QF
1968: 27  DeKalb 12      BD
         35  Kaufman 7      Reg.
         42  San Saba 6       QF
         14  Iowa Park 0      Semifinal
           7  Lufkin Dunbar 6    FINAL-4A
1969: 13  Ennis 14      Bi-District
1970:   6  Jacksonville 26      BD
1971:   7  Jacksonville 15      BD
1982: 56  Winnsboro 0        BD
           8  McGregor 12       Area
1983: 43  Clarksville 0       BD
         22  Robinson 0       Area
         46  Kaufman 0       Reg.
         51  Gladewater 0       QF
         42  Post 0       Semifinal
         42  Sweeny 0      FINAL-4A
1984: 45  Linden-Kildare 0       BD
         27  Wylie 0       Area
         33  Midlothian 7       Reg.
         27  Gladewater 27     QF (6-5)
         14  Vernon 7        Semifinal
         13  Medina Valley 21  FINAL-4A 
1985: 42  Hughes Springs 13      BD
         35  Kaufman 12      Area
         29  Gladewater 0       Reg.
         44  Pittsburg 14       QF
         20  Vernon 14       Semifinal
         47  Cuero 22        FINAL-4A
1986: 60  Mineola 0       BD
         30  Gladewater 13       Area
         28  Springtown 13        Reg.
           7  Jefferson 14       QF
1987: 42  Lindale 13       BD
         17  Linden-Kildare 21      Area
1988: 49  White Oak 21      BD
         34  Clarksville 7       Area
         13  Southlake Carroll 42   Reg.
1989: 41  Brownsboro 14     BD
         37  Clarksville 0       Area
         19  Southlake Carroll 13    Reg.
           6  Gladewater 40     QF
1995:   7  Atlanta 17      BD
1996: 33  Gladewater 6      BD
         20  Hooks 12       Area
         27  Kennedale 0       Reg.
         15  Tatum 18      QF
1998: 18  Hooks 7       BD
         33  White Oak 14      Area
         33  Commerce 26      Reg.
         24  Royse City 16      QF
         21  Childress 10       Semifinal
           0  Newton 21   FINAL-4A-II
1999: 14  Hooks 27       BD
2000: 13  Pleasant Grove 0      BD
         28  Lindale 7       Reg.
           8  Everman 34       QF
2001: 10  Atlanta 14       BD
2002: 36  Gilmer 23        BD
         21  Celina 20       Area
         34  Rusk 10        Reg.
         49  Spring Hill 21       QF
           0  Midland Greenwood 10   SF
2003:   0  Gilmer 43       BD
2004: 17  Pittsburg 14       BD
         14  Tatum 45       Area
2005: 32  Gilmer 42       BD
2007: 35  Jefferson 14       BD
         14  Tatum 24        Regional
2008: 49  Harleton 0        BD
         43  West Rusk 7       Area
         61  New Waverly 14       Reg.
         21  Newton 18       QF
         43  Blanco 7       Semifinal
         26  Cisco 8      FINAL-3A-II
2009: 68  New Diana 14      BD
         56  Garrison 7       Area
         64  East Chambers 14      Reg.
         27  Newton 6       QF
         35  Refugio 10       Semifinal
         62  Bushland 14    FINAL-3A-II
2010: 46  Pottsboro 14       Area
         37  Grandview 20       Reg.
         35  New Boston 7        QF
         18  Littlefield 9       SF
         33  Cameron 27    FINAL-3A-I
2011: 46  Winnsboro 19      BD
         49  Grandview 7       Area
         55  Redwater 13      Regional
         14  Melissa 42       Q-Final
2012: 58  Eustace 0      BD
         32  Callisburg 21      Area
         47  Winnsboro 14     Regional
         35  New Boston 28      Q-Final
         29  Wall 22       Semifinal
         20  Cameron 38    FINAL-3A-I​​​​​​
2013: 34  Eustace 7      BD
         41  Farmersville 35     Area
         56  Pottsboro 10    Regional
         14  New Boston 41      QF​​​​
2015: 41  Sabine 35       Bi-District
         13  Sunnyvale 38       Area​​
2016: 27  Winona 45      Bi-District​
2017: 41  Lone Oak 17     Bi-District
           3  Gunter 38       Area​​

DALHART (8-25-0)
1930:   0  Slaton 7       BD
1961: 14  Floydada 6       BD
         29  Denver City 8      Reg.
           6  Quanah 15       QF
1962: 26  Canyon 7       BD
         21  Denver City 23      Reg.
1963:   7  Tulia 0       BD
         16  Muleshoe 2       Reg.
         38  Crane 0       QF
           7  Rockwall 35      Semifinal
1965: 24  Iowa Park 41      BD
1969: 16  Iowa Park 61      BD
1973: 21  Childress 22        BD
1979:   7  Childress 19        BD
1982:   7  Littlefield 21       BD
1983:   0  Littlefield 49       BD
1991:   6  Littlefield 26       BD
1999: 15  Shallowater 14       BD
         21  Midland Greenwood 28    A
2000:   0  Muleshoe 37       BD
2003: 12  Littlefield 21      BD
2006: 15  Graham 33         BD
2007:   7  Graham 34         BD
2008:   0  Sweetwater 30       BD
2009:   7  Brownwood 33      BD
2010: 32  Lubbock Estacado 28    BD
           7  Monahans 32       Area
2011:   7  Shallowater 40      BD
2012: 13  Shallowater 41      BD​
2013: 12  Shallowater 42      BD​
2015:   0  Sweetwater 36       BD​
2016: 21  Sweetwater 48       BD​
2017:   6  Seminole 43      Bi-District​

DALLAS ADAMSON (9-8-2)
(Originally Oak Cliff)

1921:   0  Honey Grove 0      BD
           7  Honey Grove 0      Playoff
         24  Temple 17      QF
         28  Abilene 0       Semifinal
         13  Bryan 35       FINAL
1923: 10  Wichita Falls 13      BD
1924: 20  Highland Park 7      Reg.
         39  Vernon 0      Q-Final
         52  Cisco 7      Semifinal
         31  Waco 0       FINAL
1926: 18  Cleburne 14      BD
         25  Ranger 7      Semifinal
           7  Waco 20      FINAL
1930:   0  Corsicana 26      BD
1931:   7  FW Paschal 2      BD
1946:   9  FW North Side 21      BD
1981: 15  Weatherford 15      BD (L)
2009: 20  Dallas Lincoln 28      BD
2012: 14  Dallas Smuell 35     BD​

DALLAS BRYAN ADAMS
(3-13-1)

1966: 35  FW Eastern Hills 14      BD
           6  Carrollton Turner 31     QF
1967: 35  FW Terrill 6      BD
           0  Richardson 27      QF
1968: 12  South Oak Cliff 13      BD
1977:   0  Dallas Roosevelt 6      BD
1985: 14  Wilmer-Hutchins 14     BD
           7  Plano East 21       Area
2006:   0  Longview 68       BD
2008: 14  Dallas Carter 55      BD
2011: 24  Dallas Kimball 34      BD
2012: 13  Dallas Kimball 38      BD​
2013: 23  Dallas Kimball 56      BD​
2015: 44  Forney 77        Bi-District​
2016: 20  Dallas Spruce 28      BD​
2017: 20  Dallas Samuell 7     BD
           7  Mansfield Lake Ridge 70​​

#DALLAS BUCKNER HOME
(1-5-1)

1937: 13  Diamond Hill 19      BD
1938: 12  Diamond Hill 39      BD
1940:   6  Handley 6       BD
         12  Mart 13      Regional
1958: 40  Spring Hill 6      BD
           0  New Diana 18       Reg.
1959:   0  Union Grove 28       BD

DALLAS CARTER (45-36-2)
1971: 24  Dallas White 14      BD
         21  FW Eastern Hills 13    Reg.
           9  Killeen 0      QF
           7  Wichita Falls 13   Semifinal
1972: 12  Dallas Skyline 14      BD
1973: 15  Dallas Spruce 17      BD
1974:   7  Dallas White 7      BD
         34  FW Arlington Hts 21   Reg.
         19  Plano 7      QF
         12  Mesquite 14      Semifinal
1975: 21  Dallas Skyline 0      BD
         21  FW Eastern Hills 13    Reg.
           7  Longview 21      QF
1978: 13  Dallas White 0      BD
         13  Garland 0      Regional
           0  Plano 30      QF
1980:   0  South Oak Cliff 38      BD
1982:   9  Lewisville 7        BD
         24  Highland Park 21      Area
         15  Conroe 11       Reg.
         10  Plano 0        QF
         13  Hurst Bell 21      Semifinal
1983:   0  Richardson 10      BD
1984: 14  Plano East 14      BD (L)
1986: 14  Richardson 0      BD
         11  Highland Park 31      Area
1987: 28  Plano East 17      BD
           7  North Mesquite 9      Area
1988: 21  Plano East 7      BD
         28  Dallas Samuell 0      Area
         31  Lufkin 7       Regional
         22  Marshall 18      QF
         14  Odessa Permian 9      SF
         31  Converse Judson 14 
          (FINAL-6A (forfeited title)
1990: 19  Lake Highlands 7      BD
         34  South Garland 6      Reg.
         17  Huntsville 13      QF
           7  Arlington Lamar 28      SF
1991: 23  Lake Highlands 17      BD
         26  Longview 0      Area
         21  Temple 0      Regional
           7  Waco 10      QF
1992: 24  Arlington Lamar 23      BD
         18  Lake Highlands 24      Area
1993: 16  Arlington Houston 10   BD
         27  DeSoto 52      Area
1994: 14  Irving 0      BD
           2  Lake Highlands 31     Area
1995: 35  Irving 14      BD
         21  North Mesquite 48     Area
1996: 14  Tyler 23      BD
1997: 34  Tyler Lee 35      BD
1998:   6  Tyler 10      BD
1999: 18  Lufkin 24      BD
2000: 18  Tyler 48      BD
2001: 16  Lufkin 35      BD
2002: 10  Lake Highlands 0      BD
           7  Longview 17      Area
2003: 39  Richardson Berkner 16 BD
         42  South Garland 13      Area
           9  Leander 11      Regional
2004: 38  Lake Highlands 7       BD
         27  Mesquite 28      Area
2005: 37  Carrollton Creekview 7 BD
           7  Garland 12      Area
2006: 32  Tyler 21      BD
         29  Richardson Berkner 31    A
2007: 34  North Mesquite 24      BD
         28  Garland Naaman 20    Area
         18  Pflugerville 20      Reg.
2008: 55  Dallas Bryan Adams 14 BD
         62  Richardson Pearce 28 Area
         20  Longview 35      Reg.
2009: 30  Dallas Samuell 19      BD
         27  Carrollton Newman 49    A
2010: 28  Dallas Conrad 7      BD
         28  Carrollton Newman 35   A
2012: 19  Woodrow Wilson 7     BD
         18  Prosper 50      Area​​
2013: 13  Dallas Lincoln 30     BD​
2015: 26  Kennedale 65        BD​
2017: 49  Mineral Wells 21      BD
         26  Liberty-Eylau 30     Area​​

DALLAS CONRAD (2-3-0)
2009: 24  Dallas Pinkston 19      BD
         14  Denison 50      Area
2010:   7  Dallas Carter 28      BD
2011: 30  South Oak Cliff 23      BD
         13  Frisco Centennial 56   Area

#DALLAS CROZIER TECH (4-7-0)
   (Dallas High. then Bryan Street)
1920:   0  Cleburne 7      QF
1933:   7  FW Paschal 6      BD
         13  Highland Park 0      QF
         13  San Angelo 7      Semifinal
           0  Greenville 13      FINAL
1934:   0  Masonic Home 32      BD
1935: 13  Masonic Home 0      BD
         13  Wichita Falls 19      QF
1945:   0  FW North Side 16      BD
1956:   6  Highland Park 21      BD
1957:   7  Highland Park 56      BD

#DALLAS FOREST (4-3-1)
1925: 28  North Dallas 0      BD
           7  Marshall 0      QF
           7  Cisco 7       Semifinal
           7  Cisco 0       SF Playoff
           7  Waco 20       FINAL
1927:   6  Cleburne 0       BD
           6  Abilene 34      Semifinal
1947:   6  FW Arlington Hts 23    BD

DALLAS GATEWAY CHARTER
​ (1-5-0)

2010:   0  Mount Enterprise 35     BD
2011:   0  Mount Enterprise 56     BD
2014: 12  Muenster 35       BD​
2015: 20  Bremond 56       BD​
2017: 34  Frost 14       Bi-District
​​           0  Tenaha 51      Area

DALLAS HILLCREST (11-21-0)
1953: 14  Jacksboro 0      Bi-Dist.
         13  Comanche 26      Reg.
1964:   0  FW Paschal 7      Bi-Dist.
1965: 24  FW Arlington Hts 0     BD
           6  Texarkana 21      QF
1984: 10  Waco Moore 34      BD
1987: 19  Allen 21      BD
1989:   0  Mount Pleasant 28      Area
1992: 21  Dallas Samuell 0      BD
         28  Highland Park 41      Area
1993: 19  Dallas Smith 14      BD
         21  Highland Park 62      BD
1994: 20  Dallas Samuell 27      BD
1995: 28  Dallas Lincoln 12      BD
         21  Waxahachie 0      Area
         13  Mount Pleasant 28      Reg.
1996: 21  Terrell 35      BD
1999: 21  Grapevine 12      BD
         14  Hewitt Midway 35      Reg.
2000: 10  Dallas Lincoln 14      BD
2002: 22  Dallas Kimball 29      BD
2003:   7  Dallas Kimball 29      BD
2004: 20  McKinney 17      BD
2005: 15  McKinney North 31      BD
2006: 10  South Oak Cliff 0      BD
         14  Waco 35      Area
2008: 20  Dallas Pinkston 13      BD
         21  Rockwall Heath 58     Area
2010: 15  Seagoville 14      BD
         14  Highland Park 49      Area
2014: 22  Terrell 30        BD​

DALLAS JEFFERSON (1-6-0)
1958:   0  FW Carter-Riverside 6  BD
1970: 18  South Oak Cliff 37      BD
1988: 21  Paris 27      Area
1997:   6  Mesquite Poteet 35      BD
2001:   0  Dallas Samuell 16      BD
2002: 28  Dallas Smith 0      BD
         20  Wylie 38      Area

DALLAS JESUIT (8-11-0)
2004: 27  Dallas Samuell 7      BD
         14  Longview 44      Area
2006:   7  Cedar Hill 63      BD
2007: 24  DeSoto 45      BD
2010: 28  Garland Rowlett 35      BD
2011: 42  Garland Sachse 49      BD
2012: 45  McKinney Boyd 10     BD
         25  Longview 57      Area​​
2013: 48  Plano West 41      BD
         46  Rockwall 26      Area
         30  Lake Travis 55      Reg.​​​
2014: 59  Richardson Pearce 7     BD
         27  Rockwall 48       Area​​
2015: 42  Mesquite Horn 21        BD
         27  Rockwall 38        Area​​
2016: 32  Garland Naaman 6      BD
         21  Tyler 69       Area​​
2017: 79  Garland Naaman 55     BD
         43  Longview 75     Area​​

DALLAS KIMBALL (13-32-0)
1981: 34  Dallas Spruce 20      BD
           3  Grand Prairie 7      Reg.
1982: 20  Plano 28      BD
1984:   8  Plano 21      BD
1985:   7  Lewisville 41     BD
1986: 14  Plano 33     BD
1990:   6  Richardson Berkner 16 BD
1991:   6  Plano 7      BD
1992: 36  Irving Nimitz 7      BD
           0  Richardson 3      Area
1993: 21  Arlington 34      BD
1994: 21  Irving Nimitz 28      BD
1995: 17  Irving Nimitz 21      BD
1996: 14  Marshall 28      BD
1997:   7  Tyler 28      BD
1998: 10  Lufkin 24      BD
1999: 20  Tyler 0      BD
           6  Plano East 17      Area
2000:   0  Lufkin 14      BD
2001:   7  Longview 28      BD
2002: 51  Dallas Hillcrest 22      BD
         48  Sherman 21       Reg.
         10  Texarkana 42      QF
2003: 29  Dallas Hillcrest 7      BD
         37  Richardson Pearce 18 Reg.
         11  Texarkana 12      QF
2004: 20  Ennis 24      BD
2005: 14  Ennis 18      BD
2006:   6  Woodrow Wilson 17     BD
2007: 12  Dallas Samuell 13      BD
2008: 37  Dallas Samuell 8      BD
           7  Highland Park 24      Area
2010: 27  Woodrow Wilson 7     BD
         14  Wylie 42       Area
2011: 34  Dallas Bryan Adams 24 BD
           6  Rockwall Heath 38      Area
2012: 38  Dallas Bryan Adams 13 BD
         12  Frisco Centennial 38  Area​​
2013: 56  Dallas Bryan Adams 23 BD
         21  Highland Park 58     Area​​
2014: 17  Mansfield Lake Ridge 42 ​
2015:   7  Mansfield Summit 35     BD
2016: 20  Woodrow Wilson 83     BD​​
2017: ​35  Woodrow Wilson 14     BD
           7  Mansfield Legacy 66    Area​

DALLAS LINCOLN (19-23-0)
1985:   8  Austin Westlake 35     BD
1986:   9  Allen 26      BD
1995: 12  Dallas Hillcrest 28      BD
1996: 20  McKinney 19      BD
         18  Greenville 17      Area
         15  Kilgore 14       Regional
         15  Highland Park 17      QF
1997:   6  Southlake Carroll 21      BD
1999: 35  Sherman 15      BD
         14  Greenville 34       Area
2000: 14  Dallas Hillcrest 10      BD
         20  Waco University 23   Area
2001: 16  Dallas Roosevelt 14      BD
           0  Ennis 28       Area
2002: 60  Woodrow Wilson 6      BD
         20  Highland Park 45      Area
2003: 35  Dallas Spruce 0      BD
           7  Highland Park 35      Area
2004: 48  Lake Dallas 7      BD
         36  Sulphur Springs 10      Area
         28  Corsicana 21      Reg.
         34  Wylie 0       QF
         21  Aledo 7      Semifinal
         13  Kilgore 17   FINAL-5A-II
2005: 12  Lewisville Hebron 45    BD
2006: 32  Seagoville 7      BD
         14  Brownwood 46      Area
2007: 14  South Oak Cliff 24      BD
2008: 26  South Oak Cliff 0      BD
         13  Denison 42      Area
2009: 28  Dallas Adamson 20      BD
         42  Frisco Liberty 43      Area
2010: 20  South Oak Cliff 28      BD
2011: 22  Seagoville 21       BD
         20  Frisco 56       Area
2012: 17  South Oak Cliff 17      BD
         14  Mesquite Poteet 48    Area​​
2013: 30  Dallas Carter 13       BD
         21  Frisco 24      Area​​
2014:   6  Krum 40      Bi-District​
2016: 14  Melissa 36      Bi-District​
2017: 14  Melissa 58      Bi-District​

DALLAS MADISON (8-19-0)
1979: 10  Dallas White 13      BD
1982:   0  Corsicana 37     BD
1985:   8  Waco Richfield 42      BD
1988:   0  Denison 36      BD
1989: 18  Denison 34      Area
1990: 22  Gainesville 35      BD
2004: 21  Van Alstyne 14      BD
         35  Mount Vernon 17     Area
         21  Gilmer 45       Regional
2005: 48  Van Alstyne 7       BD
         39  Mount Vernon 17      Area
         19  Tatum 28       Regional
2006: 39  West 25      Bi-District
           6  Celina 43       Area
2007:   6  West 10       Bi-District
2008: 39  Kennedale 41      BD
2009: 17  Kennedale 24      BD
2010: 47  Princeton 6         BD
         35  Gainesville 14      Area
         13  Carthage 42      Regional
2011:   7  Lucas Lovejoy 24      BD
2012: 28  Bonham 13      BD
         20  Celina 51      Area​​
2013: 15  Bonham 31      BD​
2014:   2  Celina 67       BD​
2015: 16  Anna 27       Bi-District​
2016: 13  Whitesboro 43       BD​

DALLAS MOLINA (0-5-0)
2006:   7  Tyler Lee 42      BD
2007:   0  Mesquite 51      BD
2011:   0  Woodrow Wilson 49    BD
2016:   7  Dallas Samuell 60       BD  ​
2017:   7  Dallas Spruce 39      BD​

DALLAS NORTH DALLAS(1-3-0)
1925:   0  Dallas Forest 28      BD
1936:   0  FW North Side 7      BD
1952: 27  FW North Side 6      BD
         14  Lubbock 52      Semifinal

DALLAS PINKSTON (1-7-0)
1983:   6  Plano 35      BD
1998: 12  Colleyville Heritage 31  BD
2000: 25  Gainesville 44      BD
2001: 32  Pottsboro 27      BD
         20  Commerce 63       Area
2005: 18  Corsicana 47      BD
2008: 13  Dallas Hillcrest 20      BD
2009: 19  Dallas Conrad 24      BD

#DALLAS PLEASANT GROVE
(2-1-0)
1951: 25  Terrell 21     Bi-District
         28  Pittsburg 0      Regional
         12  Arlington 33      Q-Final​​​​​​

DALLAS ROOSEVELT  (11-20-1)
1977:   6  Dallas Bryan Adams 0  BD 
         18  Highland Park 44      Reg.
1984:   0  Highland Park 9       BD
1986: 13  Highland Park 13     BD
1987:   6  Garland 0      BD
         12  Plano 21      Area
1988:   7  Garland Lakeview 24     BD
1990: 20  Highland Park 14      BD
         12  Denison 7      Area
         14  Wilmer-Hutchins 29    Reg.
1991: 21  Highland Park 9      BD 
         30  Denison 18      Area
         14  Carthage 17      Reg.
1992:   8  Dallas Smith 21      BD
1993: 46  Seagoville 27      BD
          18  McKinney 20      Area
1995: 23  Seagoville 33      BD
1996:   0  Greenville 26      BD
1997:   8  Terrell 47      BD
1998: 12  Southlake Carroll 34      BD
1999: 36  Colleyville Heritage 34  BD
         10  FW Eastern Hills 8      Area
           8  Ennis 45       Regional
2001: 14  Dallas Lincoln 16      BD
2005: 12  Bonham 13      BD
2006: 26  Kennedale 33      BD
2007: 46  Kennedale 10      BD
         48  Royse City 22      Reg.
         36  Gilmer 42      QF
2008:   0  Kaufman 28      BD
2011: 20  Princeton 31      BD
2013: 14  Melissa 48      BD​

DALLAS SAMUELL (10-25-0)
(originally Pleasant Grove)

1951: 25  Terrell 21      BD
         28  Pittsburg 0      Reg.
         12  Arlington 33      QF
1959:   6  FW Carter-Riverside 27 BD
1960: 12  FW Paschal 13       BD
1962:   7  FW Eastern Hills 0      BD
           7  Lufkin 14      QF
1969:   7  Woodrow Wilson 21   BD
1982: 14  Highland Park 17      BD
1983: 14  Highland Park 27      BD
1988:   6  Mesquite 3      BD
           0  Dallas Carter 28      Area
1991:   7  Richardson 20      BD
1992:   0  Dallas Hillcrest 21      BD
1994: 27  Dallas Hillcrest 20      BD
         23  Azle 3       Area
           6  Corsicana 28       Reg.
1998: 25  Sherman 40       BD
1999: 17  Highland Park 14      BD
           0  Ennis 62      Area
2000: 24  South Oak Cliff 34      BD
2001: 16  Dallas Jefferson 0      BD
         28  Sherman 21       Area (ot)
         20  Highland Park 71      Reg.
2002: 14  Allen 49       BD
2003: 27  Allen 57       BD
2004:   7  Dallas Jesuit 27       BD
2007: 13  Dallas Kimball 12      BD
           7  Copperas Cove 55      Area
2008:   8  Dallas Kimball 37       BD
2009: 19  Dallas Carter 30       BD
2012: 35  Dallas Adamson 14     BD
           7  Frisco 42      Area​​
2013:   7  South Oak Cliff 51     BD​
2015: 12  Mansfield Lake Ridge 63
2016: 60  Dallas Molina 7       BD
         58  Mansfield Lake Ridge 87​​ ​
2017:   7  Dallas Bryan Adams 20   BD​

DALLAS SKYLINE (27-26-0)
1972: 14  Dallas Carter 12      BD
         24  FW Arlington Hts 0   Reg.
         30  Plano 8      QF
         11  Odessa Permian 34      SF
1975:   0  Dallas Carter 21      BD
1989: 19  Mesquite 41      BD
1994: 13  Duncanville 31      BD
1995: 45  South Grand Prairie 14 BD
         28  Garland 52      Reg.
1996: 17  Longview 48      BD
1997:   9  Longview 23      BD
1998:   7  Tyler Lee 17       BD
1999: 18  Tyler Lee 21       BD
2000:   8  Tyler Lee 49       BD
2001:   7  Tyler Lee 42       BD
2002: 14  Plano East 17      BD (ot)
2003: 24  Plano East 35      BD
2004: 14  Richardson Berkner 24  BD
2005:   0  Richardson Berkner 38  BD
2006: 14  Mesquite 35      BD
2007: 28  Tyler Lee 10      BD
         49  Garland Rowlett 7      Area
         13  Round Rock 10      Reg.
         20  Plano 41       QF
2008: 40  Garland Rowlett 21     BD
         51  DeSoto 26       Area
         35  Cypress Woods 21      Reg.
         14  RR Stony Point 28      QF
2009: 38  Garland Rowlett 0       BD
         41  DeSoto 36         Area
         21  Cypress Woods 28      Reg.
2010: 28  Garland 10      BD
           0  DeSoto 38        Area
2011: 31  McKinney Boyd 8       BD
         41  DeSoto 31       Area
         42  Klein Oak 24      Reg.
         35  The Woodlands 31      QF
         24  Southlake Carroll 28      SF
2012: 35  Plano 14      BD​
         47  Mesquite Horn 28      Area
         36  Spring Westfield 33     Reg.
         17  Allen 37      QF​​​
2013: 28  Plano 14      BD​
         51  Garland Sachse 10    Area
         48  Spring Westfield 55    Reg.​​
2014: 41  Lake Highlands 14      BD
         49  Belton 7       Area
         34  Klein Collins 14       Reg.
         38  Klein Oak 20       QF
         34  Allen 52       Semifinal​​​​​
2015: 21  Lake Highlands 10      BD
         21  Garland Rowlett 24     Area​​
2016: 13  Garland Sachse 34     BD​

#DALLAS SMITH (1-5-0)
1991:   0  McKinney 28      BD
1992: 21  Dallas Roosevelt 8      BD
         12  Denison 16       Area
1993: 14  Dallas Hillcrest 19      BD
2002:   0  Dallas Jefferson 28       BD
2010: 22  Lucas Lovejoy 56       BD

DALLAS SOUTH OAK CLIFF
(22-30-0)

1954:   7  FW Poly 25       BD
1963: 12  FW Paschal 18      BD
1968: 13  Dallas Bryan Adams 12 BD
         47  FW Arlington Hts 0     Reg.
           0  Houston Smiley 7       QF
1970: 37  Dallas Jefferson 18     BD
         44  FW Terrill 2       Reg.
         42  Corsicana 14       QF
         13  Odessa Permian 32      SF
1976: 14  Dallas White 17      BD
1980: 38  Dallas Carter 0       BD
         14  Highland Park 21       Reg.
1982: 36  North Mesquite 13      BD
           0  Plano 14      Area
1985:   6  North Mesquite 42      BD
1990: 25  Denison 56       BD
1991:   7  Denison 28       BD
1997: 14  Greenville 35       BD
1998:   7  Grapevine 26       BD
1999: 18  Coppell 37       BD
2000: 34  Dallas Samuell 24       BD
         12  Ennis 46       Area
2001:   0  Dallas Sunset 24        BD
2003: 13  Woodrow Wilson 35    BD
2004: 24  Lancaster 19       BD
         28  Everman 35      Area (ot)
2005: 20  Lancaster 27      BD
2006:   0  Dallas Hillcrest 10       BD
2007: 24  Dallas Lincoln 14        BD
         12  Ennis 5       Area
         13  Highland Park 36       Reg.
2008:   0  Dallas Lincoln 26       BD
2009: 35  Woodrow Wilson 21    BD
         20  Highland Park 56       Reg.
2010: 28  Dallas Lincoln 20      BD
           7  Frisco Liberty 37      Area
2011: 23  Dallas Conrad 30      BD
2012: 16  Dallas Lincoln 17     BD​
2013: 51  Dallas Samuell 7       BD
         63  Frisco Centennial 37  BD
         46  Wylie 64       Regional​​​
2014: 37  Lancaster 34       BD
         55  Marshall 35       Area
         14  Ennis 31       Regional​​​
2015: 17  Mansfield Timberview 14
           3  Marshall 35       Area​​
2016: 35  Seagoville 14      BD
         45  Burleson Centennial 24   A
         37  Mesquite Poteet 45    Reg.​​​
2017: 33  Seagoville 6     Bi-District
         15  Waxahachie 45     Area​​

DALLAS SPRUCE (6-20-0)
1973: 17  Dallas Carter 15      BD
         17  FW Arlington Hts 21   Reg.
1981: 20  Dallas Kimball 34      BD
1983:   7  Mesquite 23      BD
1984: 10  Wilmer-Hutchins 28      BD
1986:   7  North Mesquite 31        BD
1987: 14  North Mesquite 27      BD
1989: 10  North Garland 14        BD
1990: 13  Plano 28      BD
1993: 14  Arlington Lamar 30      BD
1994: 38  Dallas White 17      BD
         48  Southlake Carroll 19  Area
         21  Sulphur Springs 44      Reg.
1996:   7  Grapevine 41      BD
1997: 20  Grapevine 23      BD
1998: 14  Mesquite Poteet 24      BD
1999:   0  Mesquite Poteet 24      BD
2000: 20  Woodrow Wilson 28    BD
2003:   0  Dallas Lincoln 35       BD
2007: 31  Seagoville 8      BD
         24  Red Oak 40       Area
2014: 15  Mansfield Summit 56    BD​
2016: 28  Bryan Adams 20       BD
           0  Mansfield Legacy 69    Area​​
2017: 39  Dallas Molina 7     Bi-Dist.
          0  Mansfield Summit 69    Area​​

DALLAS SUNSET (12-10-1)
1928:   6  Cleburne 12      BD
1938:   0  Masonic Home 20      BD
1940:   7  Masonic Home 7      BD-L
1941: 14  FW Carter-Riverside 0   BD
           7  Highland Park 0      QF
           0  Wichita Falls 14  Semifinal
1942: 25  FW Carter-Riverside 7  BD
         13  Highland Park 7      QF
         13  Amarillo 0      Semifinal
           7  Austin 20        FINAL
1943: 30  FW North Side 0      BD
           0  Highland Park 14      Reg.
1944: 16  FW Paschal 7       BD
           0  Highland Park 20      QF
1949: 26  FW Paschal 25      BD
         13  SA Jefferson 31     FINAL
                 (Big City Conference)
1950: 12  FW Arlington Hts 6      BD
         14  Houston Reagan 6  FINAL
               (Big City Conference)
1955: 16  FW Paschal 7      BD
           6  Abilene 33      Semifinal
1992:   7  Arlington 49       BD
2001: 24  South Oak Cliff 0      BD
         21  Denton Ryan 39       Reg.

DALLAS TRIPLE A ACADEMY
​(0-1-0)

2016:   0  Buffalo 42      Bi-District​​​

DALLAS WHITE (5-12-1)
1971: 14  Dallas Carter 24       BD
1974:   7  Dallas Carter 7       BD-L
1976: 17  South Oak Cliff 14     BD
         21  Highland Park 41     Reg.
1978:   0  Dallas Carter 13       BD
1979: 13  Dallas Madison 10      BD
           0  Euless Trinity 14      Reg.
1985: 17  Plano East 21        BD
1987: 14  Plano 35          BD
1990: 41  Rockwall 6           BD
         27  Gainesville 14        Area
           3  Waxahachie 19       Reg.
1994: 17  Dallas Spruce 38        BD
1996:   0  West Mesquite 40      BD
2000: 28  Dallas Spruce 20        BD
           6  Denton Ryan 20       Reg.
2005: 28  Lake Highlands 55     BD
2007:   3  Longview 34       BD

DALLAS WOODROW WILSON
​ (13-21-2)

1932:   7  Masonic Home 40     BD
1937:   0  FW North Side 0       BD
1939: 21  Masonic Home 0      BD
         28  Sulphur Springs 7      QF
           0  Lubbock 14      Semifinal
1948:   0  FW Arlington Hts 7     BD
1951: 21  FW Arlington Hts 34   BD
1953: 21  FW Paschal 19        BD
         14  Odessa 14    Semifinal (FD)
1961:   8  FW Pascahl 14        BD
1969: 21  Dallas Samuell 7      BD
         48  FW Western Hills 20   Reg
         25  Texarkana 0       QF
           3  Wichita Falls 14   Semifinal
1991: 10  Rockwall 12       BD
2002:   6  Dallas Lincoln 60       BD
2003: 35  South Oak Cliff 13      BD
           7  Wylie 42        Area
2004: 44  Lewisville Hebron 14   BD
         35  Wylie 56        Area
2005: 13  Lake Dallas 10       BD
         38  Wylie 41        Area
2006: 17  Dallas Kimball 6        BD
         14  Copperas Cove 21      Area
2009: 21  South Oak Cliff 35      BD
2010:   7  Dallas Kimball 27       BD
2011: 49  Dallas Molina 0         BD
         24  Highland Park 49      Area
2012:   7  Dallas Carter 19        BD​
2013: 47  Seagoville 10       BD
           7  Mesquite Poteet 42    Area​​
2014:   0  Mesquite Poteet 36      BD​
​2015: 13  Terrell 49        BD
2016: 83  Dallas Kimball 20       BD
         39  Lancaster 58       Area​​
2017: 14  Dallas Kimball 35      BD​












DANBURY (5-4-0)
1964:   6  Flatonia 0      BD
         18  Coldspring 14      Reg.
1970: 44  Chester 12      BD
         33  Calvert 6       Reg.
1971:   7  Chester 20      BD
1984:   0  Shiner 21      BD
2012: 21  Blanco 47     BD​
2013: 35  Blanco 14     BD
         13  Refugio 42      Area​​

DAWSON (10-16-1)
1960: 32  Mabank 17      BD
         16  Crawford 14      Reg.
1961: 14  Mabank 32        BD
1962: 14  Wortham 0       BD
           0  Crawford 62       Reg.
1963:   0  Italy 14       BD
1965: 12  Southlake Carroll 26    BD
1966: 16  Rogers 27      BD
1971: 20  Crandall 20       BD (6-3)
           0  Big Sandy 13       Reg.
1972:   0  Big Sandy 19       Reg.
1979: 14  Valley View 15       BD
1993: 24  Collinsville 35       BD
1994: 14  Tenaha 8       BD
         26  Colmesneil 14       Area
           8  Lindsay 35       Regional
1998: 35  Wortham 27      Area
         22  Detroit 54       Regional
1999: 41  Quinlan Boles 18      Area
           7  Celeste 35        Regional
2005: 30  Lovelady 16       BD
         21  Burkeville 14      Area
           0  Big Sandy 55      Regional
2008:   8  Bremond 55       BD
2009:   0  Mart 44       BD
2010: 62  Ranger 13      BD
         41  Tenaha 68       Area

DAYTON (32-28-1)
1931: 14  Humble 7      BD
         27  Crockett 6       Reg.
1941:   6  Port Neches 0      BD
         32  Jasper 7      Reg.
1942: 13  Nederland 25       BD
1954: 13  Groveton 19        BD
1961: 36  Little Cypress 6       BD
         20  Columbus 19       Reg.
         16  Brady 22       QF
1966:   8  Hardin-Jefferson 8      BD
1969:   0  Lufkin Dunbar 27      BD
1976:   6  Bellville 7      BD
1977: 14  Bellville 38      BD
1985:   7  PA Lincoln 21     BD
1989: 21  Houston King 27      Area
1996: 13  West Orange-Stark 16  BD
1997:   0  Nederland 31      BD
1998: 45  Port Neches-Groves 24 BD
         17  Kilgore 14       Area
         14  LaMarque 20      Reg.
1999: 10  PA Lincoln 14      BD
2000: 12  Houston Sterling 0      BD
         10  Friendswood 35        Area
2001: 46  Houston Wheatley 14  BD
         13  Bay City 41        Area
2002: 59  Houston Waltrip 6      BD
         31  Angleton 14       Reg.
2003: 45  Houston Waltrip 6      BD
         16  Bay City 22       Reg.
2004: 14  Nederland 49      BD
2005: 13  Beaumont Ozen 14      BD
2006: 35  Crosby 0       BD
         21  Texas City 35       Area
2007: 49  Crosby 7       BD
         42  Texas City 10      Area
         43  Livingston 0       Reg.
         28  Waller 21       QF
2008: 39  Livingston 28       BD
         42  Elgin 14       Area
         28  Rosenberg Terry 13   Reg
         42  Brenham 21      QF
         31  Kerrville 28     Semifinal
         49  Sulphur Springs 69
                (FINAL-5A-II)
2009: 28  Vidor 14      BD
         41  Waller 3      Area
         17  El Campo 16      Reg.
         24  Brenham 30      QF
2010: 28  Livingston 24      BD
         49  Kingwood Park 17     Area
           3  LaMarque 23      Regional
2011: 36  Port Neches-Groves 31 BD
         41  Magnolia West 23      Area
         10  Manvel 49      Regional
2012:   7  Nederland 21      BD​
2013: 49  LC-Mauriceville 16     BD
         30  Brenham 31     Area​​
2014: 56  Port Neches-Groves 44 BD
         31  Angleton 32       Area​​
2015: 41  Port Neches-Groves 42 BD​

DECATUR (25-30-1)
1926:   7  Highland Park 25      BD
1939:   0  Dublin 20      BD
1961:   0  Jacksboro 61      BD
1965: 16  Lake Worth 28     BD
1966: 31  Hillsboro 6      BD
           6  Plano 14      Reg.
1967: 35  West 22      BD
           0  Plano 28      Reg.
1968:   3  San Saba 9      BD
1970: 19  Iowa Park 35      BD
1975: 14  Comanche 12      BD
         35  Kaufman 14      Reg.
         29  Gladewater 21      QF
         14  Childress 20      Semifinal
1979: 14  Breckenridge 36      BD
1980: 28  Jacksboro 6      BD
         19  Allen 10      Regional
           0  Pittsburg 28      QF
1982:   0  Bonham 41      BD
1983: 35  Wylie 28      BD
         40  Midlothian 0      Area
           6  Gladewater 10      Reg.
1987: 34  Abilene Wylie 2      BD
         16  LaVega 21      Area
1988: 38  Aledo 22      BD
         27  Colorado City 7      Area
         21  Brownfield 14      Reg.
         37  Denver City 8      QF
           0  Southlake Carroll 23      SF
1989:   0  Springtown 21      BD
1992: 20  Abilene Wylie 20      BD-L
1994:   0  Vernon 50      BD
2002: 32  Glen Rose 14       BD
         41  Iowa Park 25      Area
         21  Sweetwater 24      Reg.
2003: 48  Venus 12      BD
         21  Vernon 27      Area
2004: 59  West 14      BD
         23  Gainesville 6      Reg.
         13  Abilene Wylie 14      QF
2005: 31  West 7      Bi-District
           0  Gatesville 46      Reg.
2006: 35  Abilene Wylie 36      BD
2007: 16  Abilene Wylie 46      BD
2010: 13  Alvarado 63      BD
2011: 14  Kennedale 24      BD
2013: 62  Carrollton Ranchview 34
         42  Wilmer-Hutchins 7   Area
         40  Chapel Hill 55     Regional​​​
2014: 64  Stephenville 66      BD​
2015: 28  Stephenville 49      BD​
2016: 49  Stephenville 42      BD
         72  Levelland 83      Area​​
2017: 48  Abilene Wylie 34     BD
         55  Andrews 48      Area
         28  WF Hirschi 58    Regional​​​

DEER PARK (27-29-5)
1945: 13  Anahuac 0      BD
1946: 25  PA Austin 18      BD
           0  Tomball 32      Reg.
1952: 13  Spring Branch 0      BD
         34  Vanderbilt 7      Reg.
         27  Hondo 7      QF
         13  Cedar Bayou 13      SF
         20  Wink 26     FINAL-3A
1953: 28  A&M Consolidated 7   BD
         13  Palacios 6      Reg.
         14  Lyford 6       QF
           7  Luling 33      Semifinal
1954: 12  Sealy 6       Bi-District
         33  Tidehaven 6       Reg.
         26  Hondo 12      QF
         24  Mason 7      Semifinal
         26  Albany 6      FINAL-3A
1955: 36  Sealy 0      BD
         19  Vanderbilt 7      Reg.
         20  Hebbronville 6      QF
         33  Luling 0      Semifinal
           7  Stinnett 0      FINAL-3A
1956: 34  West Columbia 13      BD
         46  Devine 14      Regional
         13  Sinton 13      QF (1-2)
1957:   7  West Columbia 13      BD
1959: 13  Palacios 13      BD
1964: 20  Rosenberg Lamar 41   BD
1974: 14  Texas City 27      BD
1984: 10  Galveston 38      BD
1986: 14  Pearland 0      BD
           0  Aldine MacArthur 14  Area
1987: 14  LaMarque 14      BD (FD)
1988: 23  Galveston 14      BD
         40  Aldine 3       Area
         10  FB Willowridge 35     Reg.
1989: 20  Gladewater 20    BD (5-3)
1990:   7  Kingwood 38       BD
1993: 13  Aldine Eisenhower 41  BD
1994: 24  Clear Lake 7      BD
         42  Bmt. West Brook 49   Reg
1995:   7  Clear Lake 28      BD
2000: 13  Pearland 35      BD
2001: 21  Pearland 28      BD
2002: 33  Brazoswood 27      BD
           7  Humble 38      Area
2006: 27  Kingwood 34      BD
2007:   7  Humble 16      BD
2008: 10  GP North Shore 30      BD
2009:   7  Bmt West Brook 29      BD
2010: 10  GP North Shore 17      BD
2011: 31  Bmt West Brook 30      BD
           7  Pearland 47      Area
2012: 24  Pearland 10      BD
         19  FB Travis 28      Area​​
2013: 20  Pearland 42      BD​
2014: 12  Pearland 41      BD​
2016: 17  Humble Atascocita 56    BD​
2017:   7  GP North Shore 48     BD​

DEKALB (16-23-2)
1940:   0  Wolfe City 20      BD
1948: 47  Farmersville 0      BD
           0  New London 27      Reg.
1955: 13  Bonham 13      BD (4-3)
         13  New London 18      Reg.
1956:   0  Bonham 34      BD
1958:   6  Gilmer 31      BD
1964:   6  Atlanta 7      BD
1965: 19  Gilmer 0       BD
         17  Mineola 7      Regional
           0  Plano 22       QF
1968: 12  Daingerfield 27      BD
1969: 14  Gladewater 14   BD (2-4)
1975: 35  Winnsboro 21      BD
         14  Gladewater 21      Reg.
1976: 21  Commerce 6       BD
         21  Whitehouse 19       Reg.
         21  Bowie 14      QF
         12  Childress 44     Semifinal
1980:   0  Pittsburg 21       BD
1986: 14  Jefferson 26       BD
1995: 25  Paul Pewitt 12      BD
         41  Brownsboro 14      Area
           7  Alvarado 21      Reg.
2000:   0  Elysian Fields 23      BD
2001: 21  Elysian Fields 28      BD
2002: 39  Cooper 20      BD
         27  Big Sandy 21      Area
           7  Centerville 38      Reg.
2005: 23  Whitewright 7        BD
           7  Celina 53       Area
2006: 42  Winnsboro 26       BD
         14  Farmersville 20      Reg.
2007: 35  Grand Saline 12       BD
         43  Melissa 29      Area
         15  Boyd 38       Reg.
2008: 31  Melissa 21      BD
         21  Callisburg 42     Area
​2011: 27  Lone Oak 29      Area
2015:   7  Waskom 50        BD​
2016: 26  Edgewood 29     BD​

DE LEON (32-32-1)
1932: 13  Albany 0      BD
           0  Wink 0      Regional (1-3)
1946:   0  Coleman 13      BD
1959:   6  Cisco 31      BD
1965: 18  Goldthwaite 13      BD
           0  Keller 23      Regional
1969: 41  Bangs 0      BD
         33  Munday 28       Regional
           7  Honey Grove 26      QF
1971:   0  Sonora 47       BD
1973:   6  Eldorado 17      BD
1974: 24  Mason 6       BD
1975: 12  Wall 0       BD
         28  Whitney 12      Reg.
         12  Holliday 0      QF
         37  Seagraves 7      Semifinal
         29  Schulenburg 15  FINAL-3A
1976:   8  Mason 7       BD
         32  Clifton 7       Regional
         20  Muenster 14       QF
         21  Seagraves 12      Semifinal
           8  Barbers Hill 17  FINAL-3A
1977:   6  Wall 21       BD
1982: 12  Olney 33       BD
1983:   0  Boyd 29       BD
1986: 19  Italy 21       BD
1987: 13  Italy 12       BD
           7  Mart 24      Area
1988: 40  Stamford 15      BD
         17  Big Lake 14     Area
         22  Quanah 24      Regional
1989: 17  Stamford 15      BD
         28  Iraan 11       Area
           7  Panhandle 31      Reg.
1990: 24  Winters 0       BD
         27  Wall 13       Area
         35  Wellington 0      Reg.
         41  Panhandle 0       QF
           9  Pilot Point 7      Semifinal
         19   Groveton 25    FINAL-3A
1991: 18  Albany 35       BD
1994: 12  Haskell 20       BD
1996:   7  Junction 15       BD
1997: 14  Bangs 41       BD
1998: 24  Maypearl 7       BD
         22  Grand Saline 31      Area
2001: 28  Bangs 35       BD
2006: 13  Muenster 36      BD
2007:   6  Collinsville 41      BD
2008:   3  Quinlan Boles 31      Reg.
2009: 13  Collinsville 34       Reg.
2010:   0  Cayuga 13       BD
2013: 36  Cayuga 7       BD
         14  Lindsay 7     Area
         13  Goldthwaite 14      Reg.​​​
2015: 14  Crawford 53         BD​
2016: 48  Riesel 21      Bi-District
         37  Valley View 18       Area
         30  Windthorst 14       Reg.
         14  Crawford 41        QF​​​​
2017: 62  Italy 14      Bi-District
         46  Celeste 15       Area
           7  Mart 47      Regional​​​

DEL RIO (15-20-2)
1922:   0  Eagle Pass 0      BD
           6  Eagle Pass 6      BD Playoff
         26  Eagle Pass 0      BD Playoff
           6  Corpus Christi 20      Reg.
1926:   7  Robstown 13      BD
1928: 13  Cuero 12      BD
           1  Robstown 0      Reg.
1952:   6  Yoakum 14      BD
1953: 19  Refugio 25      BD
1954: 27  Floresville 6      BD
           7  Freer 25      Regional
1957:   7  SA Edison 47     BD
1961: 30  SA Lee 18      BD
           8  San Benito 29      QF
1965: 19  Donna 0      BD
           0  San Marcos 33      QF
1973:   7  SA Churchill 35    BD
1990:   7  C.C. Carroll 26     BD         
1992: 13  C.C. King 17       BD
1993: 28  Alice 33       BD
2008: 18  Sharyland 35       BD
2009: 31  Donna 7       BD
         22  Edinburg 12       Area
         14  SA Clark 35       Reg.
2010:   7  Sharyland 34      BD
2011: 34  Donna 7      BD
         34  Harlingen 37       Area
2012: 21  Edinburg Economedes 14
         35  Brownsville Memorial 23
           7  SA Brandeis 63     Reg.​​​
2014: 35  McAllen Memorial 20  BD
         12  Los Fresnos 13      Area​​
2015: 58  LaJoya Palmview 30    BD
         33  Weslaco East 21       Area
         20  Cibolo Steele 28       Reg.​​​
2016: 40  McAllen Rowe 7      BD
         13  Weslaco East 31     Area​​

DEL VALLE (2-7-1)
1966: 14  Cameron 23       BD
1967: 14  Cameron 0       BD
         14  Tomball 13      Reg.
         29  Kountze 29      QF (FD)
2002:   3  Austin Reagan 29      BD
2004: 13  Austin Lanier 31      BD
2009: 20  Montgomery 42      BD
2011:   7  Pflugerville 28      BD
2012: 10  RR Westwood 31      BD
2016:   6  Round Rock 49       BD​​

#DELL CITY (1-4-0)
1962: 22  Lubbock Cooper 14      BD
            0  Happy 64      Regional
1963: 26  Wilson 66      BD
1983:   6  Iraan 67      BD
1985:   6  Iraan 77      BD

DENISON (45-26-1)
1922: 12  Greenville 0      BD
         28  Sulphur Springs 3      Reg
           0  Cleburne 18       QF
1942:   0  Highland Park 0      BD
1946:   0  Highland Park 14      BD
1948: 35  EP Austin 21      BD
           7  Breckenridge 6      QF
           8  Amarillo 20      Semifinal
1952:   7  Texarkana 28      BD
1961: 20  Texarkana 7      BD
         12  FW Paschal 36     QF
1965:   6  Texarkana 28     BD
1984: 10  Carthage 0 BD
         21  Waco Moore   7      Reg.
         49  Corsicana 21      QF
         31  Sweetwater 7      Semifinal
         27  Tomball 13    FINAL-5A
1985: 40  Sulphur Springs 0      BD
         31  Waco Richfield 22       Reg
           0  Austin Westlake 17      QF
1988: 23  Hallsville 6       BD
         36  Dallas Madison 0      Area
         24  Midlothian 0      Reg.
         17  Paris 30       QF
1989: 23  Sulphur Springs 16      BD
         34  Dallas Madison 18      Area
         14  Chapel Hill 16      Reg.
1990: 56  South Oak Cliff 25      BD
           7  Dallas Roosevelt 12   Area
1991: 28  South Oak Cliff 7      BD
         18  Dallas Roosevelt 30    Area
1992: 31  Rockwall 14      BD
         16  Dallas Smith 12      Area
           0  Waxahachie 56      Reg.
1994: 28  FW Arlington Hts 0     BD
           7  Stephenville 31      Area
1995: 48  FW Carter-Riverside 0   BD
         34  Sweetwater 18      Area
         14  Pampa 13      Regional
         38  Stephenville 13      QF
         13  Mount Pleasant 6      SF
           8  LaMarque 31    FINAL-5A
1996: 13  Springtown 9      BD
         31  Brownwood 3      Area
         28  Dumas 7      Regional
         27  Stephenville 16      QF
         21  Highland Park 13       SF
           3  LaMarque 34   FINAL-5A-II
1997: 47  FW Brewer 12      BD
         43  Stephenville 18      Area
         15  Andrews 10      Regional
         39  Sweetwater 0      QF
         42  Mount Pleasant 0      SF
           0  LaMarque 17 FINAL-5A-II
2000:   6  Waco University 17      BD
2001: 13  Ennis 48      BD
2003:   8  Wylie 24     BD
2004:   7  Aledo 30      BD
2005: 42  Mineral Wells 34      BD
         35  Springtown 26      Area
         14  Frenship 56      Regiional
2008: 41  Royse City 24      BD
         42  Dallas Lincoln 13      Area
         21  Sulphur Springs 42   Reg.
2009: 61  Richardson Pearce 28  BD
         50  Dallas Conrad 14      Area
         35  Marshall 26       Regional
         49  Sulphur Springs 35      QF
         28  Aledo 40         Semifinal
2013: 42  Sulphur Springs 66     BD​
2016: 29  Saginaw Boswell 56    BD​
2017: 35  Saginaw Boswell 39    BD​

DENTON (14-18-0)
1929: 20  Marshall 14      BD
           0  Port Arthur 13     Semifinal
1972: 13  Arlington 0      BD
         14  Odessa Permian 24   Reg.
1977:   0  Odessa Permian 26      BD
1982: 14  FW Eastern Hills 12      BD
         14  Euless Trinity 47      Area
1983: 14  FW Trimble Tech 24   BD
1984: 50  FW Trimble Tech 26   BD
         14  Euless Trinity 24      Area
1985: 26  FW Trimble Tech 18   BD
         32  Grand Prairie 11      Area
           0  Odessa Permian 41    Reg.
1986: 14  FW Southwest 7      BD
         20  Hurst Bell 27      Area
1987: 41  FW Southwest 0      BD
         14  Haltom 3        Area
           3  Odessa Permian 16   Reg.
1992: 42  Keller 22      BD
         19  Euless Trinity 21      Reg.
1996:   0  Saginaw Boswell 35      BD
1998: 42  FW Brewer 22      BD
         28  Stephenville 48      Area
1999: 23  Weatherford 40      BD
2002: 38  Wichita Falls 7      BD
           9  Brownwood 10      Reg.
2010: 21  Hereford 41      BD
2014: 40  Birdville 33      BD
         17  Aledo 49       Area​​
2015: 12  Grapevine 11        BD
           3  Aledo 52       Area​​
2016: 29  Justin Northwest 31   BD​

DENTON GUYER (31-8-0)
2008: 21  Saginaw Boswell 13    BD
         44  Arlington Seguin 0    Area
         28  Abilene Cooper 7     Reg.
         37  Frenship 35      QF
         30  Longview 41      Semifinal
2009: 59  Saginaw Boswell 28     BD
         42  Mansfield Legacy 21  Area
         57  Abilene Cooper 34     Reg.
         28  Denton Ryan 25      QF
         28  Longview 49      Semifinal
2010: 35  FM Marcus 28      BD
         48  Cedar Hill 35      Area
         55  Abilene Cooper 7      Reg.
         24  Southlake Carroll 14    QF
         28  Longview 27      Semifinal
         21  Cibolo Steele 24
                (​FINAL-6A-II)
2011: 41  Lewisville Hebron 35     BD
         24  Mansfield 48      Area
2012: 42  Saginaw 14       BD
         42  Aledo 30     Area
         38  Amarillo 30      Regional
         52  Birdville 42      QF
         57  Tyler 53      Semifinal
         48  Georgetown 37    
                (​FINAL-5A-I)
2013: 69  Saginaw 7       BD
         42  Waco 13       Area
         63  Amarillo 21     Reg.
         53  Birdville 28      QF
         22  Highland Park 16     SF
         31  SA Brennan 14
                  (FINAL-5A-I)​​​​​​​​​​​​​
2014: 59  Plano 28      Bi-District
         42  Southlake Carroll 58   Area​​
2015: 41  Lewisville Hebron 26     BD
         48  Southlake Carroll 35   Area
         35  San Angelo 27      Regional
           7  Mansfield 44       QF​​​​
2016: 52  Byron Nelson 21      BD
         21  Cedar Hill 23      Area​​
2017: 24  Byron Nelson 28     BD​

DENTON RYAN (50-15-0)
2000: 34  Waxahachie 23      BD
         20  Dallas White 6      Reg.
         33  Corsicana 29      QF
         56  Frenship 22      Semifinal
           2  Bay City 24     FINAL-5A-I
2001: 28  Waxahachie 24      BD
         39  Dallas Sunset 21      Reg.
         16  Corsicana 10      QF
         39  Burleson 0      Semifinal
         42  Smithson Valley 35
                 (FINAL-5A-I.... ot)
2002: 71  Springtown 20      BD
         38  Stephenville 14      Area
         35  Pampa 9      Regional
         34  Aledo 27      QF
         18  Ennis 14      Semifinal
         38  Brenham 8     FINAL-5A-II
2003: 49  Mineral Wells 0      BD
         22  Brownwood 6      Area
         51  Plainview 27      Reg.
         17  Aledo 0      QF
         45  Highland Park 21      SF
         35  LaMarque 43 (3 ot)
                 (FINAL-5A-II)
2004: 29  Irving MacArthur 26    BD
         17  Plano West 14      Area
         49  Midland 38      Regional
           7  Southlake Carroll 28      QF
2005: 35  South Grand Prairie 48 BD
2006: 22  Keller Fossil Ridge 42   BD
2007: 20  Keller Fossil Ridge 31   BD
2008: 46  Birdville 41      BD
         49  Mansfield Timberview 14 
         35  Frenship 38      Reg.
2009: 48  Saginaw 7       BD
         38  FW Arlington Hts 13 Area
         61  EP Chapin 21      Reg.
         25  Denton Guyer 28      QF
2010: 49  Amarillo Palo Duro 10 BD
         27  EP Del Valle 7      Area
         19  Hewitt Midway 10      Reg.
         46  WF Rider 15      QF
         25  Wylie 20      Semifinal
           7  Lake Travis 27  
​                 (FINAL-5A-I) 
2011: 43  Amarillo Caprock 21     BD
         38  EP Andress 14      Area
           7  Hewitt Midway 19      Reg.
2012: 31  Hurst Bell 28      BD​
         35  Cedar Hill 48      Area​
​2013: 44  Colleyville Heritage 34  BD
         34  Hewitt Midway 33      Area
         42  Keller Fossil Ridge 37   Reg
         29  Cedar Hill 52        QF
2015: 56  Plano East 33         BD
         45  So. Grand Prairie 35  Area
         41  Amarillo Tascosa 34    Reg.
         27  Allen 48         Q-Final
2016: 54  FW Brewer 13      BD
         34  Richland Hills 13    Area
         38  Lubbock Monterey 21  Reg
         24  Colleyville Heritage 11   QF
         24  Highland Park 31      SF​​​​​
2017: 42  FW Brewer 17      BD
         49  Birdville 6      Area
         49  Lubbock Monterey 28   Reg.
         69  Lubbock Coronado 49    QF
         35  Highland Park 45      SF​​​​​

DENVER CITY (28-37-1)
1944: 20  Littlefield 39      BD
1945:   6  Littlefield 33      BD
1951:   7  Abernathy 19      BD
1952: 40  Abernathy 14      BD
         41  Olton 15      Regional
           0  Wink 26      QF
1959: 14  Floydada 8      BD
         51  Olton 6      Regional
           0  Stamford 14      QF
1960: 27  Crane 0      BD
         58  Olton 0      Regional
         43  Anson 0      QF
         40  Olney 0      Semifinal
         26  Bellville 21     FINAL-4A
1961: 36  Crane 12      BD
           8  Dalhart 29      Regional
1962: 29  Muleshoe 0      BD
         23  Dalhart 21      Regional
         12  Winters 21      QF
1963:   7  Muleshoe 15      BD
1964: 43  Floydada 0      BD
         26  Iowa Park 8      Regional
           6  Stamford 0      QF
           7  Marlin 22      Semifinal
1965: 42  Friona 13      BD
           7  Iowa Park 20      Reg.
1967: 26  Olton 0      BD
           6  Phillips 15      Regional
1968:   6  Olton 0      BD
           2  Iowa Park 27      Reg.
1970: 20  Floydada 15      BD
           8  Childress 27      Reg.
1974: 21  Hamlin 14      BD
           3  Alpine 13       Regional
1980:   7  Canutillo 32      BD
1982: 10  Post 24      Bi-District
1983:   0  Childress 19      BD
1986:   8  Crane 15      Bi-District
1988: 13  Midland Greenwood 6  BD
         21  Littlefield 3      Area
         20  Springtown 19      Reg.
           8  Decatur 37      QF
1989: 32  Midland Greenwood 8  BD
         20  Childress 33      Area
1990: 24  Breckenridge 24      BD-L
         13  Childress 38      Area
1991:   6  Breckenridge 21      BD
1992: 14  Graham 25      BD
1995: 12  Abilene Wylie 31      BD
1996:   7  Friona 25      BD
1997:   3  Perryton 9      BD (4 ot)
2000:   7  Crane 0      BD
           8  Muleshoe 26      Area
2001: 21  Alpine 25      BD
2002: 13  Midland Greenwood 38 BD
2007:   6  Littlefield 35      BD
2010:   0  Littlefield 47      BD
2012: 22  Muleshoe 47      BD​
2013: 41  Muleshoe 21      BD
         25  Bangs 27       Area​​
2014: 28  Littlefield 27      BD
         26  Brock 27      Area​​
2015: 34  Childress 31        BD
         14  Brock 71       Area​​
2016:   7  Monahans 62     BD​
2017: 21  Monahans 41     BD​

#DEPORT (0-2-0)
1939: 13  Ladonia 28      BD
1951:   0  Garrison 1      BD

DESOTO (39-25-0)
1971: 13  Kaufman 6      BD
         14  Linden-Kildare 26      Reg.
1974: 21  Liberty-Eylau 20      BD
           9  Gainesville 21      QF
1992: 17  Richardson 21     BD
1993: 42  Plano East 26     BD
         52  Dallas Carter 27     Area
         13  Killeen 21      Regional
1996: 21  Richland Hills 14      BD
           0  Irving Nimitz 45      Area
1997: 31  Haltom 34      BD
1998: 19  Waco 22      BD (3 ot)
1999: 39  Copperas Cove 13      BD
         21  Irving 17      Area
           6  Abilene 25      Regional
2000: 48  South Grand Prairie 21 BD 
         28  Coppell 31      Area
2001: 42  Hurst Bell 24      BD
         35  Colleyville Heritage 14   A
         56  EP Del Valle 28     Reg.
         21  Euless Trinity 31      QF
2002: 13  Abilene 31      BD
2003: 27  Abilene Cooper 20      BD
         19  Lubbock Monterey 21 Area
2004: 35  Plano West 45      BD
2005: 14  Plano 17      Bi-District
2006: 52  Hurst Bell 10      BD
         48  Grapevine 42      Area
         38  Abilene 35      Regional
         21  Cedar Hill 42      QF
2007: 45  Dallas Jesuit 24      BD
         44  Lewisville Hebron 48  Area
2008: 40  Temple 14      BD
         26  Dallas Skyline 51      Area
2009: 40  Bryan 0      BD
         36  Dallas Skyline 41      Area
2010: 68  Bryan 28      BD
         38  Dallas Skyline 0      Area
         56  Austin Bowie 24      Reg.
         48  RR Stony Point 72      QF
2011: 54  A&M Consolidated 10  BD
         31  Dallas Skyline 41      Area
2012: 62  Harker Heights 15     BD
         42  Coppell 14      Area
         24  Arlington Bowie 6     Reg.
         49  Southlake Carroll 45     QF
         36  Allen 51      Semifinal​​​​​
2013: 67  Copperas Cove 21      BD
         34  Coppell 30      Area
         56  Arlington Martin 34   Reg.
         48  Euless Trinity 41      QF
         35  Allen 42      Semifinal​​​​​
2014: 52  Coppell 35       BD
         22  Allen 35      Area​​
2015: 35  Coppell 31       BD
         40  Allen 41      Area​​
2016: 51  Killeen 7      Bi-District
         48  Southlake Carroll 30   Area
         49  Abilene 45      Regional
         55  Cedar Hill 41       QF
         42  Klein Collins 31    SF
         38  Cibolo Steele 29
                (FINAL-6A-II)​​​​​​​
2017: 44  Copperas Cove 6      BD
         17  Southlake Carroll 33    Area​​

DETROIT (7-9-0)
1990: 36  Fannindel 30      BD
           6  Italy 47      Area
1996:   6  Tenaha 30      BD
1998: 41  Muenster 21      Area
         54  Dawson 22      Regional
         22  Tenaha 41      QF
1999: 40  Valley View 22      Area
         34  Meridian 6     Regional
         33  Celeste 6      QF
           7  Bartlett 13      Semifinal
2010:   6  Beckville 35      BD
2011:   0  Chilton 59      Area
2012: 14  Frost 28       BD​
2013: 21  Meridian 14      BD
           6  Bremond 48     Area​​
2016: 38  Meridian 68       BD​

DEVINE (23-33-0)
1944: 12  Edna 13      BD
1948:   0  Carrizo Springs 13      BD
1956: 34  Floresville 20      BD
         14  Deer Park 46      Reg.
1960: 43  Freer 13      BD
         27  Sinton 0      Reg.
         23  Sweeny 12     QF
           0  Bellville 8      Semifinal
1961: 29  Freer 14      BD
           7  Donna 12      Reg.
1964: 15  Randolph 14      BD
           6  Palacios 35      Reg.
1972: 34  Randolph 0      BD
         12  Boling 27       Reg.
1986: 20  Randolph 9      BD
         14  Giddings 33      Area
1988:   0  West Oso 35     BD
1990: 14  Hondo 33      BD
1991: 29  Bandera 0      BD
           0  Edna 34      Area
1992: 14  Burnet 23 BD
1993:   3  Marble Falls 48      BD
1995: 10  Yoakum 14      BD
1997: 39  Wimberley 13      BD
         14  Sealy 24      Area
1999: 27  Llano 35      BD
2000:   7  Bandera 34      BD
2002: 28  West Oso 32      BD (ot)
2003: 37  West Oso 27      BD
         28  Lyford 16      Area
           7  Altair Rice 48     Reg.
2004: 27  Goliad 0      BD
         32  Lyford 6      Area
         24  Liberty Hill 42      Reg.
2005: 42  Goliad 7      BD
         42  Port Isabel 14      Area
         17  Liberty Hill 21      Reg.
2006: 14  Medina Valley 20      BD
2007: 70  Poteet 27      BD
           6  Llano 40      Area
2008: 43  Rio Hondo 48      Area
2009: 14  Mathis 13      Area
           0  LaGrange 36      Reg.
2010: 28  Cuero 29      BD (ot)
2011: 27  SA Sam Houston 19    BD
         21  Liberty Hill 20      Area
         56  Wharton 42      Regional
         12  Wimberley 38      QF
2012:   0  Orange Grove 49      BD​
2013: 18  Ingleside 55       BD​
2014: 28  Lytle 12       BD
         27  Yoakum 44       Area​​
2015: 46  Lytle 42       BD
         21  Cuero 55      Area​​
2016: 28  Hondo 56      BD​
2017:   7  Geronimo Navarro 42   BD​

DEWEYVILLE (0-10-0)
1980:   6  Tidehaven 14      BD
1981: 16  Tidehaven 20      BD
1982:   0  Garrison 30      BD
1985:   0  Alto 3      BD
1996: 13  Alto 69      BD
2005: 12  Corrigan-Camden 28     BD
2006: 14  Corrigan-Camden 42     BD
2012: 22  Elysian Fields 24      BD​
2013: 16  Rosebud-Lott 43      BD​
2017:   6  San Augustine 55      BD​

DIAMOND HILL (3-7-0)
1928:   0  Farmersville 19      BD
1936:   6  Irving 20      BD
1937: 19  Buckner Home 13      BD
         12  Van 18      Regional
1938: 39  Buckner Home 12      BD
         26  Wills Point 12      Reg.
1944: 12  Nocona 14      BD
1946:   0  Bowie 26      BD
1947:   6  Bowie 7      BD
1954: 12  Weatherford 40      BD

DIBOLL (8-20-1)
1970: 20  West Rusk 16      BD
           7  Georgetown 25      Reg.
1971: 19  Hallsville 2      BD
           0  Rosebud-Lott 34      Reg.
1982: 10  Rusk 7      BD
           9  East Chambers 7      Area
           6  Navasota 6       Reg. (L)
1985:   7  Mexia 41      BD
1986:   2  Crockett 24      BD
1987: 21  Crockett 14      BD
         14  Newton 42      Area
1991:   6  Navasota 63      BD
1998: 37  Coldspring 24      BD
         10  Newton 34      Area
1999: 35  Cleveland 40     BD
2000:   0  Mexia 45      BD
2001: 49  Groesbeck 28      BD
         14  Giddings 69      Area
2003: 44  Crockett 12      BD
         38  China Spring 41      Area
2004:   0  Jasper 13      BD
2006: 20  Palestine 40    BD
2007: 59  Palestine Westwood 65 
2008:   0  Gilmer 54      BD
2010:   7  Athens 56     BD
2013:   6  Fairfield 60      BD​
2015:   9  Fairfield 61      BD​
2016: 28  Gilmer 50       BD​
2017: 40  Gilmer 55       BD​

DICKINSON (21-17-0)
1965:   6  Bay City 7      BD
1976: 20  New Braunfels 34      BD
1977: 55  Uvalde 0      BD
         21  Gregory-Portland 14    QF
         12  Silsbee 0      Semifinal
         40  Brownwood 28  FINAL-5A
1981: 24  Pasadena Dobie 8      BD
           7  Aldine 34      Reg.
1982: 35  Pasadena Dobie 8      BD
         20  Port Arthur 6      Area
           7  Houston Yates 6      Reg.
         30  Bmt. West Brook 49     QF
1983: 40  Baytown Lee 0      BD
         10  Beaumont West Brook 0  
           6  Houston Yates 27      Reg.
1986:   0  West Orange-Stark 17   BD
2001: 21  Bay City 28      BD
2002:   0  Angleton 21      BD
2007: 14  Rosenberg Lamar 39     BD
2008: 38  FB Travis 14      BD
         18  Bmt West Brook 17   Area
           7  Katy 38      Regional
2009: 22  FB Willowridge 19      BD
         21  LaPorte 28      Area
2010: 31  FB Elkins 14      BD
         24  PA Memorial 31      Area
2013: 27  FB Elkins 40​
2014: 49  Alief Taylor 7       BD
         35  Pearland 21       Area
         21  Cypress-Fairbanks 19   Reg
         28  Cypress Ranch 31      QF​​​​
2015: 31  Alief Elsik 28       BD
         26  Pearland 23      Area (4 ot)
         19  Houston Lamar 17     Reg.
         14  GP North Shore 45      QF
2016:   7  GP North Shore 17      BD​​​
2017: 35  Alief Hastings 20     BD
         21  Humble Atascocita 50   Area​​
​​​
DILLEY (17-32-2)
1950: 19  Bandera 13      BD
           0  Palacios 6      Reg.
1954: 24  LaCoste 0      BD
           7  Ingleside 26       Reg.
1955: 46  Somerset 0      BD
         40  Calallen 0      Reg.
1962:   0  Blanco 6       BD
1968:   6  Johnson City 34      BD
1974: 14  Comfort 10      BD
           7  Falls City 7      Reg. (1-2)
1979:   6  Comfort 24      BD
1981: 10  Blanco 15      BD
1984: 13  Blanco 12      BD
           0  Jourdanton 3      Area
1990: 21  Wimberley 9      BD
           3  Yorktown 28      Area
1991:   0  Poth 47      BD
1992:   6  Santa Rosa 34      BD
1993:   7  Freer 40      BD
1994: 26  Karnes City 51      BD
1995: 15  Yorktown 15      BD (3-2)
           0  Refugio 40      Area
1996: 22  Mario 21      BD
           6  Freer 17      Area
1997:   6  Nixon-Smiley 15      BD
1998:   0  Poth 36      BD
1999: 14  Poth 16      BD
2002:   3  Stockdale 14      BD
2003:   7  Randolph 35      BD
2004: 28  Blanco 26      BD
         13  Lexington 32      Area
2005:   7  Blanco 41      BD
2006: 34  Randolph 24      BD
         26  Freer 27      Area (ot)
2007: 13  Poth 7      BD
           7  Refugio 28      Area
2008: 27  Hebbronville 21     BD (ot)
         14  Refugio 44      Area
2009: 14  Hebbronville 10      BD
         16  Refugio 41      Area
2012: 18  Banquete 51      BD​
2013: 40  Banquete 20      BD
           0  Rogers 69     Area​​
2014: 16  Taft 37     Bi-District​
2015: 21  Kingsville Academy 24  BD​
2016: 43  C.C. London 7      BD
           7  Boling 35       Area​​
2017: 28  Hebbronville 27     BD
         14  Boling 45      Area​​

DIMMITT (2-8-1)
1943:   6  Phillips 26      BD
1950: 52  New Deal 7      BD
           0  Happy 13      Regional
1951: 28  Canadian 7      BD
         19  Abernathy 20      Reg.
1954: 13  McLean 49      BD
1957: 13  Lockney 13      BD (L)
1958: 20  Abernathy 26      BD
1960: 12  Olton 15      BD
1976:   8  Floydada 29      BD
2016:   0  Idalou 28       BD​

DONNA (19-31-0)
1934: 53  Aransas Pass 7      BD
            0  Hondo 33      Reg.
1935: 21  Taft 12      BD
            6  Kenedy 0      Reg.

1939:   6  Alice 20      BD
1942: 12  Sinton 6      BD
         26  Hondo 39      Reg.
1950: 14  Sinton 20      BD
1951: 13  Robstown 6      BD
         52  Cuero 6      Regional
         21  Rosenberg Lamar 18    QF
           7  LaVega 37      Semifinal
1960:   0  Sinton 12      BD
1961: 32  Refugio 0      BD
         12  Devine 7      Regional
         32  Sweeny 14      QF
         16  Brady 14      Semifinal
         28  Quanah 21   FINAL-4A
1962: 12  Freer 8      Bi-District
         14  Sinton 17      Regional
1963: 32  Hebbronville 12      BD
         14  Sinton 20      Regional
1965:   0  Del Rio 19      BD
1967: 26  SA South San 3      BD
         18  Seguin 26      QF
1970:   7  Gregory-Portland 19    BD
1975: 14  Gregory-Portland 40    BD
1978:   6  Gregory-Portland 48    BD
1982: 28  Flour Bluff 0      BD
           0  New Braunfels 10      Reg.
1990: 15  Mission 41      BD
1991:   6  Mission 31      BD
1998:   6  Brownsville Rivera 31  BD
1999: 14  Brownsville Rivera 30   BD
2000: 49  Brownsville Hanna 0     BD
           6  C.C. Carroll 7      Reg.
2001: 14  Edinburg 17      BD
2002: 28  PSJA North 0      BD
         23  C.C. King 49      Area
2003: 17  Edinburg Economedes 21
2004:   0  Harlingen 7       BD
2007: 28  Laredo 21       BD
         26  Los Fresnos 30      Area
2008:   7  Laredo United 46      BD
2009:   7  Del Rio 31      BD
2011:   7  Del Rio 34      BD
2012: 24  Laredo Alexander 35    BD​
2014: 14  Mission Veterans 17     BD
2015: 21  Mission Veterans 33     BD​​

DRIPPING SPRINGS (12-13-0)
1968: 35  Brackettville 8      BD
           7  Banquete 16      Regional
1970:   0  Jourdanton 42      BD
1973: 48  Brackettville 6      BD
         13  Falls City 45      Reg.
1985:   6  Lytle 14      BD
1988: 39  Somerset 35      BD
         18  Sweeny 47      Area
1994: 37  Caldwell 43      BD
1996: 14  Hondo 6      BD
           3  Hitchcock 6      Area
1999: 35  Austin Lanier 27      BD
         13  Smithson Valley 42    Area
2000: 11  Austin LBJ 14      BD
2008: 14  Austin Travis 7      BD
           6  Kerrville Tivy 14      BD
2011: 48  Austin Travis 0      BD
         10  Alamo Heights 3      Area
         31  Calallen 38      Regional
2016: 63  Austin 14      Bi-District
         12  Angleton 11      Area
         69  Mission Veterans 35   Reg.
         28  Richmond Foster 51    QF​​​​
2017: 59  Austin LBJ 29       BD
         21  Richmond Foster 28    Area​​

DUBLIN (6-16-1)
1934: 20  Albany 0      BD
           7  Mart 20       Reg.
1935:   7  Marlin 0      BD
           6  San Saba 6       Reg. (W)
1939: 20  Decatur 0      BD
           0  Burkburnett 21      Reg.
1942:   6  Ballinger 66      BD
1943:   0  Ballinger 6      BD
1945:   7  Ballinger 52      BD
1948:   6  Ballinger 41       BD
1952:   7  Haskell 33       BD
1954: 26  Albany 53       BD
1960:   0  Coleman 16      BD
1963:   0  Crane 3       BD
1964: 28  Fredericksburg 6      BD
           0  Stamofrd 22       Reg.
1983:   6  Archer City 21      BD
1994: 15  Hamlin 16       BD
2003: 15  Jim Ned 43      BD
2014: 54  Mildred 6       BD
         13  Newton 56       Area​​
2015: 18  Blooming Grove 15      BD
          35  Corrigan-Camden 78   Area​​

DUMAS (14-16-2)
1933:   0  Hereford 27      BD
1961: 14  Seminole 0      BD
         34  Breckenridge 8      QF
         29  Gainesville 0      Semifinal
           6  Nederland 0    FINAL-5A
1962: 39  Seminole 6      BD
         36  Brownwood 18      QF
         42  Jacksonville 14   Semifinal
         14  Pharr-San Juan-Alamo 3
                  (FINAL-5A)
1963:   7  Andrews 3      BD
           0  Graham 13      QF
1964: 14  Andrews 15      BD
1965: 35  Odessa Ector 0      BD
           6  Brownwood 7      QF
1966:   6  Monahans 6      BD (FD)
1967: 20  Odessa Ector 20      BD-W
         15  Brownwood 17      QF
1969: 33  Monahans 35      BD
1970:   6  Monahans 21      BD
1972: 27  Pecos 21      BD
           6  Burkburnett 7      QF
1996: 34  Lubbock Estacado 26    BD
         10  Andrews 9      Area
           7  Denison 28      Reg.
1997: 23  Snyder 20      BD
           6  Andrews 42      Area
2007: 14  Lubbock Estacado 32    BD
2008: 25  Lake View 33      BD
2009: 14  Abilene Cooper 52      BD
2015: 20  Lubbock Cooper 26     BD​
2016: 14  Abilene Cooper 37      BD
2017: 27  Lubbock Cooper 28     BD​​

DUNCANVILLE (17-22-0)
1941:   0  Lancaster 89      BD
1961: 20  Plano 28      BD
1962:   0  Rockwall 27      BD
1965: 12  Nacogdoches 27      BD
1986: 20  Hurst Bell 24      BD
1987: 13  Haltom 14      BD
1988: 33  Plano 38      BD
1989: 21  Lake Highlands 42      BD
1994: 31  Dallas Skyline 13      BD
         14  Plano 28      Reg.
1996: 13  Lewisville 35      BD
1997: 40  Lewisville 13      BD
         28  Arlington Martin 20     Reg
         49  Odessa 28      QF
         21  Longview 36      Semifinal
1998: 21  Killeen Ellison 14      BD
         34  Euless Trinity 26      Reg.
         24  Odessa Permian 14      QF
         31  Jersey Village 7   Semifinal
         24  Converse Judson 21
                 (FINAL-6A-I)
2000: 23  Mansfield 0      BD
         24  Lewisville 14      Reg.
           9  Midland Lee 44      QF
2001:   3  Arlington 24      BD
2002: 28  Midland 31      BD
2003: 49  Midland Lee 50      BD-ot
2004: 28  Plano East 0      BD
         32  Euless Trinity 39      Reg.
2008: 15  Plano 42      BD
2009: 17  Plano 28      BD
2010: 31  Irving Nimitz 24      BD-ot
         10  Coppell 35      Area
2011: 36  Euless Trinity 55      BD
2016: 24  Killeen Harker Heights 7
         52  Lewisville Hebron 7   Area
         32  Arlington Bowie 27    Reg.
         23  Allen 42      Q-Final​​​​
2017: 62  Killeen Ellison 0      BD
        27  Euless Trinity 28     Area​​

#EAGLE LAKE (5-2-1)
1921:   7  Yorktown 0      BD
            0  Bryan 49      QF
1928: 12  Wharton 0      BD
           6  Goose Creek 0      Reg.
1932:   0  Granger 0      BD
1945: 38  Burnet 0      BD
1957: 27  Bastrop 7      BD
           0  Pearsall 7      Regional

EAGLE PASS (12-19-3)
1922:   0  Del Rio 0      BD
           6  Del Rio 6      BD Playoff
           0  Del Rio 26    BD Playoff
1943: 13  Victoria 0      BD
         13  Benavides 20      Reg.
1955: 20  Floresville 27      BD
1992:   7  C.C. Carroll 7      BD (L)
1993: 26  C.C. Carroll 7      BD
         27  Mission 21      Reg.
           7  Converse Judson 63      QF
1994: 19  C.C. Carroll 28      BD
1995: 13  C.C. Carroll 10      BD
         12  LaJoya 7      Regional
         20  Converse Judson 48     QF
1996: 21  C.C. Ray 13      BD
         18  Brownsville Hanna 6   BD
           6  Converse Judson 21     QF
1997:   7  C.C. Carroll 28      BD
1999: 20  McAllen Rowe 14      BD
           0  Edinburg 26      Reg.
2002:   0  Victoria Memorial 29   BD
2003: 16  C.C. Carroll 14      BD
         28  Harlingen 31      Reg.
2005:   7  LaJoya 24      BD
2007: 27  McAllen Rowe 28      BD
2009: 28  McAllen 21      BD
         42  PSJA North 56      Area
2010: 20  McAllen Memorial 28   BD
2012: 14  Edinburg North 21      BD​
2013: 20  Edinburg North 27      BD​
2017: 52  McAllen 21     Bi-District
         10  Edinburg Vela 28     Area​​

EAGLE PASS WINN (2-2-0)
2016: 21  C.C. Carroll 14       BD
         10  Laredo Nixon 6     Area
           0  Richmond Foster 55   Reg.​​​​​
2017:   0  C.C. Memorial 35     BD​

EARLY (13-7-1)
1945: 19  Iredell 0      Bi-District
1946:   0  Strawn 0     BD (W)
         26  Eden 25     Regional
1955:   0  Marble Falls 48      BD
1956: 12  Marble Falls 46      BD
1957:   6  Marble Falls 0      BD
         27  Meridian 6      Regional
1958: 18  Baird 14      BD
         14  Wink 48      Regional
2005: 40  Colorado City 20      BD
         35  Wall 28      Regional
         27  Sanford-Fritch 7      QF
         20  Argyle 28      Semifinal
2006: 41  Hawley 6      BD
         31  Comfort 28      Reg.
         28  Littlefield 33      QF
2007: 56  Merkel 14      BD
         24  Kermit 12      Reg.
         17  Littlefield 14      QF
         20  Farmersville 30    Semifinal
2008: 21  Jim Ned 22      BD

EAST BERNARD (52-31-1)
1937:   0  Pasadena 38      BD
1939: 14  Tomball 39      BD
1956:   6  Bastrop 14      BD
1958: 27  Tidehaven 14      BD
         14  Poteet 0      Regional
           8  George West 14      QF
1964:   0  Waller 7      BD
1977: 38  Hull-Daisetta 0      BD
         44  Rogers 7      Reg.
         17  Poth 7      QF
         31  Arp 0      Semifinal
         27  Seagraves 10   FINAL-3A
1978: 14  Luling 14      BD (2-5)
1982: 28  Somerville 0      BD
         24  Thorndale 13      Area
         19  Poth 0      Regional
         15  Rogers 6      QF
         28  Groveton 7      Semifinal
           6  Eastland 28    FINAL-3A
1983: 13  Flatonia 7      BD
         21  Bartlett 6      Area
         17  Natalia 14      Reg.
         15  Wallis Brazos 8      QF
           6  Groveton 21      Semifinal
1984: 21  Vanderbilt Industrial 12 BD
         29  Rogers 7      Area
         21  Jourdanton 0      Reg.
         20  Randolph 14      QF
         14  Groveton 21      Semifinal
1985: 34  Vanderbilt Industrial 6   BD
         21  Thorndale 40      Area
1986:   0  Yorktown 12      BD
1987:   3  Schulenburg 14      BD
1988: 13  Refugio 56      BD
1993:   7  Shiner 20      BD
1994: 34  Tidehaven 7      BD
         56  Rogers 28      Area
         34  Three Rivers 12      Reg.
         20  Schulenburg 32      QF
1996: 21  Schulenburg 14      BD
         21  Crawford 16      Area
           0  Refugio 28      Reg.
1999: 21  Shiner 14      BD
           7  Mason 29      Area
2000:   0  Ganado 7      BD
2001:   0  Van Vleck 27      BD
2002:   7  Ganado 20      BD
2004: 13  Rogers 28      BD
2005: 14  Lexington 40      BD
2006: 21  Vanderbilt Industrial 27 BD
2007: 38  Hallettsville 27      BD
         41  Troy 10      Area
         14  Refugio 21      Reg.
2008: 56  Little River Academy 21
         42  Karnes City 0      Area
         14  Refugio 21      Reg.
2010: 56  Skidmore-Tynan 27     BD
         40  Sonora 23      Area
         27  Schulenburg 37      Reg.
2011: 33  San Saba 7      BD
         27  Sonora 28      Area
2012: 47  Banquete 0      Area
         16  Blanco 0       Regional
         54  Refugio 23      QF
         52  Elysian Fields 8      SF
         56  Mildred 14     FINAL-3A-II​​​​​
2013: 37  Jarrell 7      BD
         38  Stockdale 0       Area
         42  Poth 7      Regional
         34  Refugio 40      QF​​​​
2014: 47  Stockdale 0      BD
         50  Cotulla 0        Area
           7  Blanco 14       Regional​​​
2015: 61  Karnes City 0        BD
         66  Kingsville Academy 0 Area
         42  Blanco 6      Regional
         35  Boling 21       QF
           7  Franklin 10     Semifinal​​​​​
2016: 39  Rogers 0      Bi-District
          61  Nixon-Smiley 0     Area
          35  Lexington 38    Regional​​​
2017: 63  Johnson City 14      BD
         61  C.C. London 0      Area
           6  Boling 28      Regional​​​

EAST CHAMBERS (17-28-0)
1957:   6  Tomball 7      BD
1962:   7  Waller 22      BD
1968:   8  Woodville 7      BD
           7  Lufkin Dunbar 26      Reg.
1969:   7  Little Cypress 6      BD
          14  Lufkin Dunbar 27      Reg.
1970:   7  Kirbyville 30      BD
1982: 20  Orangefield 14      BD
           7  Diboll 9      Area
1995:   2  Alto 40       BD
1996: 16  Garrison 13       BD (ot)
         33  Rosebud-Lott 34     Area-ot
1997:   0  Garrison 22      BD
1998: 21  Alto 7      BD
           0  Mart 49      Reg.
1999: 38  San Augustine 26      BD
         20  Mart 58       Reg.
2000: 19  Garrison 32      BD
2001:   7  Shelbyville 13      BD
2002: 14  Hemphill 15      BD
2003:   0  San Augustine 32      BD
2004: 35  Trinity 7      BD
         12  Mart 49       Area
2005: 24  Warren 0      BD
           7  Mart 41       Area
2006: 35  Hemphill 29       BD
         21  Mart 49       Area
2007: 26  Corrigan-Camden 28     BD
2008: 14  Newton 54       Area
2009: 23  Woodville 21       Area
         14  Daingerfield 64       Reg.
2010: 21  McGregor 14       Area
         29  Cameron 45       Regional
2011: 24  Malakoff 7       BD
           7  Tatum 45      Area
2012: 24  Troup 17       BD-ot
         14  Franklin 34      Area​​
2013: 14  White Oak 44      BD​
2014: 41  Palestine Westwood 7  BD
         24  Little River Academy 14
         21  Cameron Yoe 54     Reg.​​​
2015: 15  Palestine Westwood 14 BD
         14  Grandview 42       Area​​
2017  35  Buna 12      Bi-District
         28  Teague 44       Area​​

#EAST MOUNTAIN (2-3-0)
1960: 24  Tenaha 6      BD
           8  Carlisle 10      Regional
1962: 20  Waskom 6      BD
           7  Overton 17      Regional
1966:   6  Hawkins 17      BD

EASTLAND (40-24-3)
1944:   0  Ballinger 69      BD
1947: 26  Coleman 7      BD
         35  Stamford 0      Regional
1956: 26  Cross Plains 7      BD
         26  Henrietta 20      Reg.
         34  Linden 14       QF
         20  Stinnett 55      Semifinal
1969: 14  Haskell 14      BD (3-8)
1971: 25  Stamford 8      BD
         56  Coahoma 30      Reg.
         22  Childress 0      QF
           6  Jacksboro 17      Semifinal
1980: 12  Mason 29      BD
1981: 29  Junction 7      BD
         38  Little River Academy 21
           8  Pilot Point 21      QF
1982: 54  Junction 0      BD
           7  Holliday 7      Area (FD)
         21  Pilot Point 20      Reg.
         37  Olney 29       QF
         16  Hale Center 12    Semifinal
         28  East Bernard 6   FINAL-3A
1984: 37  Kennedale 21      BD
           0  Electra 27      Area
1985: 49  Boyd 0      BD
         14  Electra 49      Area
1986: 54  Grandview 14      BD
         34  Lorena 19      Area
         42  Electra 27      Reg.
           7  Mart 20      QF
1987: 30  Millsap 0      BD
         19  Lorena 19      Area (FD)
1988: 40  Anson 6      BD
         20  Stanton 6      Area
         17  West Texas High 0      Reg.
         21  Quanah 41      QF
1992:   7  Southlake Carroll 61      BD
1999: 20  Hillsboro 7      BD
         14  Childress 54      Area
2002: 14  Holliday 19      BD
2003: 30  Henrietta 7      BD
         16  Canadian 41      Area
2004: 23  Boyd 51      BD
2005: 38  Boyd 7      BD
           9  Troy 14      Reg.
2009: 28  Henrietta 49      BD
2010: 30  Bangs 37      BD
2011: 51  Littlefield 22      Area
         15  Wall 14      Regional
         36  Muleshoe 43      QF
2012: 48  Muleshoe 34     Area
         23  Bangs 15      Regional
         24  Wall 48      QF​​​
2013: 37  Brady 6      BD
         40  Littlefield 0    Area​​
         49  Bangs 23     Regional
         28  Wall 40      QF​​
2014: 30  Tulia 6       Bi-District
         38  Coleman 28        Area
         37  Sonora 42      Regional​​​
2015: 47  Spearman 27      BD
         70  Sonora 38       Area
           7  Henrietta 27      Reg.​​​
2016: 56  Ballinger 6      BD
         20  Canadian 35      Area​​
2017: 33  Big Lake 22      BD
         14  Canadian 56     Area​​

EDCOUCH-ELSA (22-28-2)
1948:   6  Benavides 18      BD
1959: 28  Sinton 30      BD
1965: 24  Hebbronville 12      BD
           3  Bishop 20      Reg.
1986: 22  Gregory-Portland 29     BD
1987: 15  Gregory-Portland 30     BD
1988: 20  Uvalde 21      BD
1989: 34  Uvalde 6      Area
           0  Bastrop 0      Reg. (2-1)
         13  Gregory-Portland 13      QF
1991: 20  Calallen 55      BD
1992: 14  Floresville 23      BD
1993: 38  Pleasanton 18      BD
         17  Calallen 24      Area
1994:   0  Calallen 17      Area
1996: 21  Gregory-Portland 35     BD
1997: 14  Kingsville 7      BD
         21  Pleasanton 7      Area
         41  Austin Lanier 0      Reg.
           7  Calallen 28      QF
1998: 20  Rockport-Fulton 7      BD
         24  Floresville 6      Area
           3  NB Canyon 42      Reg.
1999:   0  Calallen 33      BD
2000:   7  Flour Bluff 27      BD
2003: 17  Sharyland 21      BD
2004: 27  Calallen 28      BD
2005: 24  Gregory-Portland 7      BD
         31  Beeville 15      Area
         10  NB Canyon 38      Reg.
2006: 42  Kingsville 20      BD
         39  Port Lavaca 18      Area
         14  Schertz Clemens 56     Reg.
2007: 18  Alice 17      BD
         21  Beeville 35      Area
2008: 59  Tuloso-Midway 22      BD
         28  Port Lavaca 48      Area
2010: 17  Alice 15      Bi-District
         12  Port Lavaca 42      Area
2011: 24  Kingsville 7      BD
         13  Port Lavaca 34      Area
2012: 35  C.C. Miller 3       BD
         36  Port Lavaca 34      Area
           0  SA Brennan 42     Regional​​​
2013: 27  Alice 28     BD (ot)​
2014:   0  Sharyland 29        BD​
2015: 50  Roma 32       Bi-District
         21  Somerset 14        Area
           0  Cedar Park 42    Regional​​​
2016: 45  Sharyland Pioneer 28   BD
         58  C.C. King 28      Area
           0  Victoria East 48     Reg.​​​

#EDEN (14-18-0)
1939: 37  Robert Lee 7      BD
1941: 45  Star 0      BD
1942: no bi-district opponent
1944:   6  Robert Lee 7      BD
1945:   0  Robert Lee 19      BD
1946: 20  Blanket 13      BD
         25  Early 26      Reg.
1948: 19  Menard 40      BD
1949: 40  Hermleigh 25      BD
         19  Marfa 14      Regional
1950: 14  Cross Plains 12      BD
         14  Eldorado 27      Reg.
1951:   6  Wink 47      BD
1960: 25  Baird 20      BD
1961: 13  Gorman 6      BD
         31  Bronte 8      Regional
1964: 26  Rising Star 12      BD
         30  Pflugerville 28      Reg.
1965:   9  Bangs 24      BD
1966:   3  Bangs 15      BD
1977:   6  Windthorst 39      BD
1982: 35  Goldthwaite 20      BD
         13  Wink 39       Regional
1987: 22  Paducah 27       BD
1988: 42  Rising Star 2      BD
           7  Rotan 39        Reg.
1990:   8  Rotan 5        Area
           0  Valley Mills 24       Reg.
1991: 18  Garden City 26      Area
1992: 14  Robert Lee 26       BD
1993:   7  Robert Lee 42        BD
1994: 26  Marfa 17        BD
           0  Sudan 48        Area

EDGEWOOD (12-19-0)
1933: 25  Bonham 13      BD
           7  Mineola 6      Regional
1945: 18  Commerce 0      BD
         14  Mount Vernon 6      Reg.
1946: 26  Mount Pleasant 7      BD
         25  Terrell 14      Regional
1947: 19  Mount Vernon 27      BD
1957:   7  Gaston 34      BD
1958: 12  White Oak 70      BD (1-0)
           6  Talco 38      Reg.
1989: 20  Cooper 40      BD
1991: 14  Hawkins 20      BD
1992: 22  Bullard 13      BD
           7  Paul Pewitt 19      Area
1995: 21  Honey Grove 17      BD
         10  Arp 12       Area
2001: 26  Arp 43       BD
2004: 31  Linden-Kildare 14      BD
         21  Troup 56      Area
2006: 21  Itasca 43       BD
2008:   6  Winnsboro 55       BD
2010: 19  Gunter 41      Bi-District
2012: 75  Tomball 21    Bi-District
         23  Nocona 40     Area​​
2013: 36  Leonard 43      BD (ot)​
2014:   8  Gunter 55     Bi-District​
2015: 33  Howe 43      Bi-District​
2016: 29  DeKalb 26     Bi-District
         28  Whitewright 56      Area​​
2017: 49  Hooks 14      Bi-Distrivct
         20  Holliday 23      Area​

EDINBURG (26-27-1)
1936:   0  Corpus Christi 25      BD
1946:   0  SA Jefferson 21       BD
1953: 20  SA Eidson 13       BD
           7  Port Neches 7      QF (1-4)
1971:   0  Alice 21      BD
1977: 22  Alice 26      BD
1982: 25  C.C. Ray 6      BD
         17  SA Fox Tech 7      Area
           0  Converse Judson 12     Reg.
1983: 34  Gregory-Portland 25      BD
         14  SA Sam Houston 6      Area
         21  SA Churchill 33      Reg.
1984: 26  Alice 13      BD
         15  SA Sam Houston 7      Area
           7  Converse Judson 14      Reg.
1985: 24  Victoria Stroman 15      BD
           0  SA East Central 20      Area
1986: 27  Pharr-SJ-Alamo 10      BD
         13  SA Clark 42      Area
1987: 13  Weslaco 6      BD
           7  SA Clark 15      Area
1988: 20  Harlingen 22      BD
1990: 34  San Benito 20      BD
           8  Victoria 41      Area
1992:   7  San Benito 13      BD
1993: 33  Brownsville Hanna 14      BD
         13  Alice 44      Area
1994: 21  Brownsville Rivera 19      BD
           7  Alice 38      Area
1998: 18  Weslaco 8      BD
         24  Eagle Pass 6      Reg.
         13  Converse Judson 54      QF
1999: 26  Brownsville Hanna 0      BD
         26  Eagle Pass 0      Reg.
         35  SA Taft 32      QF
         14  Aldine Eisenhower 55      SF
2000: 31  PSJA North 0      BD
         20  Harlingen 16      Area
           6  SA MacArthur 28      Reg.
2001: 17  Donna 14      BD
         14  C.C. Miller 34      Area
2003: 38  Harlingen South 14      BD
         11  Calallen 42      Regional
2004: 26  Brownsvile Pace 14      BD
           3  Laredo Nixon 28      Area
2005: 13  Harlingen 21      BD
2009: 18  Brownsville Hanna 14      BD
         12  Del Rio 22      Area
2010: 45  Los Fresnos 9      BD
         31  Sharyland 28      Area
         10  Converse Wagner 31     Reg.
2011: 14  San Benito 24      BD
2016: 10  San Benito 47      BD​
2017: 14  Los Fresnos 34       BD​

EDINBURG ECONOMEDES ​(1-5-0)

2003: 21  Donna 17      BD
         28  C.C. King 35      Area
2012: 14  Del Rio 21      BD​
2013: 27  Laredo Alexander 28      BD​
2015:   7  Harlingen 60      BD​
2016: 28  Harlingen 43      BD​

EDINBURG NORTH (8-12-0)
1992: 16  Weslaco 28      BD
1994: 38  Harlingen South 27      BD
           7  Victoria 41      Area
1996:   2  Harlingen 21      BD
2001: 28  McAllen Rowe 10      BD
           7  Laredo Nixon 24      Area
2007: 49  Weslaco 62      BD
2008: 21  Los Fresnos 70      BD
2009: 60  Los Fresnos 27      BD
         28  Sharyland 24      Area
         14  SA Brandeis 51      Reg.
2012: 21  Eagle Pass 14      BD
         14  Harlingen South 3      Area
           0  Cibolo Steele 38      Reg.​​​
2013: 27  Eagle Pass 20      BD
         39  Harlingen South 14      Area
         14  Cibolo Steele 48      Reg.​​​
2014:   7  Los Fresnos 42      BD
2016: 13  Los Fresnos 19      BD​
2017:   7  San Benito 50      BD​

EDINBURG VELA (5-4-0)
2014: 49  Pharr-SJ-Alamo 13      BD
         45  Victoria West 61      Area​​​​​
2016: 28  Weslaco East 31      BD
2017: 34  Brownsville Hanna 32     BD
         28  Eagle Pass 10      Area
         14  Austin Westlake 70     Reg.​​​​​

EDNA (28-26-1)
1926:   9  El Campo 0      BD
1927: 30  El Campo 7      BD
1929: 19  Wharton 0      BD
           7  Goose Creek 6       Reg.
1936:   6  El Campo 33      BD
1944: 13  Devine 12       Bi-District
         19  Weslaco 18       Regional
1948:   6  El Campo 26      BD
1949:   7  El Campo 14      BD
1958: 12  Angleton 27       BD
1965: 21  Kenedy 0       Bi-District
         16  Hondo 0      Regional
         18  Bishop 0       Q-Final
         33  Needville 0      Semifinal
         17  Plano 20       FINAL-4A
1966:   0  Sweeny 6       BD
1979: 14  LaGrange 13       BD
         47  Medina Valley 15      Reg.
         21  Port Isabel 6      QF
           7  McGregor 14      Semifinal
1980: 13  Refugio 12      Bi-District
           9  Port Isabel 17      Reg.
1981: 14  Refugio 23      Bi-District
1986:   0  Giddings 27      Bi-District
1988: 20  Swweny 20      BD (L)
1989:   0  Sweeny 30       BD
1990:   7  LaVernia 23       BD
1991: 27  Hallettsville 6       BD
         34  Devine 0       Area
         27  Lyford 8        Regional
         21  Sinton 6         Q-Final
         13  Groesbeck 21     Semifinal
1992: 26  Luling 14      Bi-District
         14  Marble Falls 45      Area
1993:   8  Cuero 45      Bi-District
2002: 16  Yoakum 31      Bi-District
2003:   6  Yoakum 7       Bi-District
2007: 13  Hitchcock 18       BD
2009: 54  Luling 40       Bi-District
         28  LaGrange 47       Area
2011: 20  Blanco 21      Bi-District
2012: 13  Lago Vista 14       BD​
2013: 20  Cameron Yoe 59       BD​
2014: 38  Randolph 22        BD
         21  Goliad 14        Area
         50  Ingram Moore 28       Reg.
         28  Hallettsville 21       QF
         34  Cameron Yoe 70       SF​​​​​
2015: 40  Randolph 7        BD
         37  Mathis 39         Area​​
2016: 24  Luling 21       Bi-District
         17  Goliad 22      Area​​
2017: 33  Lago Vista 21       BD
         45  Lyford 7       Area
         31  Goliad 57      Regional​​​
​​















EL CAMPO (34-32-2)
1926:   0  Edna 9       BD
1927:   7  Edna 30      BD
1930:   7  Hallettsville 6       BD
         13  Smithville 13      Reg. (3-2)
1931: 18  Yoakum 7      BD
           6  Bastrop 16       Reg.
1936: 33  Edna 6       Bi-District
         32  Aransas Pass 0      Regional
1944: 22  Brenham 6       Bi-District
           0  SA Harlandale 27      Reg.
1945:   7  Brenham 27      Bi-District
1946: 12  LaGrange 0      Bi-District
           6  Lockhart 0        Regional
1947: 33  Brenham 7       Bi-District
           0  Lockhart 0        Regional
1948: 26  Edna 6        Bi-District
           0  Aldine 20         Regional
1949: 14  Edna 7        Bi-District
         28  Beaumont French 6      Reg.
         13  Uvalde 33        Q-Final
1957:   7  Nederland 49       BD
1963: 14  LaMarque 47        BD
1967: 20  Galveston Central 14       BD
         26  Silsbee 16       Q-Final
         21  Seguin 14       Semifinal
         12  Brownwood 36      FINAL-5A
1971: 14  Austin Reagan 21       BD
1989:   0  A&M Consolidated 14      BD
1990:   7  A&M Consolidated 40      BD
1991: 20  A&M Consolidated 31      BD
1994: 23  Clear Brook 35        BD
1995: 12  Clear Brook 33        BD
1996: 25  LaMarque 49           BD
1997: 14  LaMarque 39           BD
1998: 20  Friendswood 0        BD
         47  Houston King 14      Area
           7  Silsbee 28        Regional
2003: 21  Texas City 14         BD
         17  Houston King 10       Area
         28  Waller 21           Regional
           7  LaMarque 32         QF
2004: 31  Texas City 13        BD
         28  Houston Worthing 6      Area
           0  Kilgore 18         Regional
2006:   7  LaMarque 24         BD
2007:   6  LaMarque 31         BD
2008: 21  Brazosport 19        BD
         28  Houston Yates 6        Area
         13  Brenham 21      Regional
2009: 38  Santa Fe 10       BD
         28  Houston Yates 7      Area
         16  Dayton 17       Regional
2010: 21  LaMarque 28       BD
2011: 21  Manvel 35       Bi-District
2012: 35  LaGrange 21       BD
         51  Somerset 14       Regional
         31  Ingleside 20        QF
         29  Carthage 25      Semifinal
         35  Stephenville 70    FINAL-4A-I  
2014:​ 49  Houston Furr 6       BD
         28  Carthage 21         Area
         36  Navasota 54        Regional​​
2015: 63  Houston Wheatley 7      BD
         31  Kilgore 23       Area
         42  Silsbee 43        Regional​​​
2016: 56  Houston Washington 6     BD
         15  Henderson 29        Area​​
2017: 53  Houston Kashmere 6      BD
           9  Kilgore 24       Area​​

EL PASO (0-13-1)
1931:   0  Austin 21       Bi-District
1934:   7  Big Spring 19        BD
1935:   0  San Angelo 7        BD
1936:   7  Abilene 34      Bi-District
1939:   7  Sweetwater 40       BD
1940: 27  Big Spring 27         BD
           0  Amarillo 27        Q-Final
1945:   7  Odessa 20      Bi-District
1955:   0  Abilene 61      Bi-District
1994:   6  Lake View 37        BD
1995:   0  Andrews 20          BD
1997: 15  Sweetwater 46         BD
2011: 18  EP Riverside 28        BD
2013:   7  Canutillo 45        Bi-District​

EP AMERICAS (2-9-0)
2000:   6  EP Andress 57      BD
2001: 22  EP Andress 42      BD
2004:   9  San Angelo 20      BD
2006: 14  Lubbock Monterey 40      BD
2011: 21  Amarillo 35      BD
2012: 21  Abilene Cooper 40       BD​
2014: 21  Lubbock Monterey 48      BD
2015: 35  Lubbock Monterey 28      BD
         27  San Angelo 51      Area​​​
2016: 30  Frenship 16      Bi-District
​​           0  Abilene 55        Area

EP ANDRESS (20-31-1)
1977: 13  EP Bel Air 20      BD
1978: 16  EP Bel Air 6       BD
         14  Plainview 32       Reg.
1984: 34  EP Bel Air 12      BD
           6  Midland Lee 41      Area
1985: 50  EP Riverside 12      BD
           7  Midland Lee 45      Area
1987: 20  EP Hanks 0        BD
           0  Odessa Permian 34      Area
1988: 35  EP Hanks 21      BD
         13  Odessa Permian 41      Area
1989: 41  EP Hanks 18      BD
         16  Midland Lee 48       Area
1990: 28  EP Bel Air 7       BD
         21  Midland Lee 21       Reg.
           7  Arlington Lamar 49      QF
1991:   7  EP Bel Air 0       BD
           7  Midland Lee 28       Area
1994:   7  EP Eastwood 34      BD
1995: 20  EP Hanks 49       BD
1996: 19  EP Socorro 30       BD
1998: 37  EP Bel Air 20       BD
         14  Midland lee 55       Area
1999: 54  EP Del Valle 24       BD
         22  Abilene 48        Area
2000: 57  EP Americas 6      BD
         23  Lubbock Monterey 49     Area
2001: 42  EP Americas 22       BD
         16  Lubbock Monterey 35     Area
2003: 34  Amarillo 27       BD (ot)
           0  Abilene 44       Area
2004: 54  EP Del Valle 20      BD
           6  Frenship 20      Area
2005: 14  EP Del Valle 25      BD
2006: 49  EP Del Valle 35      BD
         28  Plainview 51      Regional
2007: 32  EP Del Valle 60      BD
2008:   7  Canutillo 48         BD
2009:   7  EP Del Valle 52      BD
2010: 35  Canutillo 28       BD
         22  WF Rider 47       Area
2011: 28  EP Del Valle 0       BD
         14  Denton Ryan 38       Area
2012: 30  EP Del Valle 14       BD
         18  Lubbock Monterey 21     Area​​
2013: 21  EP Del Valle 42       BD​
2014: 42  EP Bel Air 14        BD
         33  Canyon Randall 49      Area​​
2015: 16  EP Del Valle 36       BD​
2016: 32  EP Eastlake 35       BD​
2017: 37  EP Bel Air 34        BD
         14  Lubbock Monterey 52    Area​​

EP AUSTIN (6-18-1)
1932:   6  Sweetwater 13      BD
1937:   3  Abilene 0       Bi-District
           7  Wichita Falls 7      QF
1944:   0  San Angelo 40       BD
1947: 14  Odessa 40       BD
1948: 21  Denison 35       BD
1949: 37  Lubbock 12       BD
           6  Wichita Falls 58      QF
1950:   7  Lubbock 33       BD
1952:   7  Lubbock 41       BD
1954:   0  Abilene 61        BD
1957:   0  Abilene 60        BD
1984: 24  EP Ysleta 13       BD
           0  Odessa Permian 56      Area
1985: 41  EP Bel Air 21      BD
           0  Odessa Permian 33      Area
1986: 14  EP Eastwood 17       BD
1991: 48  EP Eastwood 22       BD
           6  Odessa Permian 56      Area
2004: 19  EP Parkland 28        BD
2007: 31  EP Parkland 6        BD
         21  Lubbock Estacado 47     Area
2008: 41  EP Parkland 44      BD
2009: 14  EP Parkland 43      BD

EP BEL AIR (5-25-0)
1963:   0  San Angelo 42      BD
1965:   7  Odessa Permian 14      BD
1966: 16  San Angelo 42      BD
1968:   6  EP Coronado 30      BD
1970: 20  EP Coronado 36      BD
1977: 20  EP Andress 13      BD
         25  Lubbock Monterey 36     Reg
1978:   6  EP Andress 16      BD
1979:   6  EP Coronado 13      BD
1980: 28  EP Coronado 0      BD
           7  Amarillo 10      Regional
1981: 14  EP Irvin 7        Bi-District
           0  Hereford 22       Regional
1982: 27  EP Coronado 3        BD
           7  San Angelo 26       Area
1983: 20  EP Irvin 22      Bi-District
1984: 12  EP Andress 34        BD
1985: 21  EP Austin 41        BD
1986: 18  EP Irvin 14      Bi-District
           3  San Angelo 21        Area
1989: 12  EP Jefferson 16       BD
1990:   7  EP Andress 28       BD
1991:   0  EP Andress 7        BD
1992:   7  EP Irvin 49      Bi-District
1993: 13  EP Coronado 21       BD
1997:   6  EP Irvin 34      Bi-District
1998: 20  EP Andress 37         BD
2014: 14  EP Andress 42         BD​
2015:   2  EP Chapin 32       BD​
2017: 34   EP Andress 37      BD​

EP BOWIE (1-15-1)
1933:   7  San Angelo 27      BD
1938:   0  Breckenridge 40      BD
1942:   6  San Angelo 20      BD
1953:   7  Odessa 34      BD
1969: 19  EP Coronado 29      BD
1971:   8  EP Coronado 17      BD
1993: 27  EP Eastwood 27     BD, 5-4
         14  Midland Lee 79      Area
1996: 34  Lake View 48      BD
2010:   7  Clint Horizon 42      BD
2012: 18  Clint Horizon 62      BD​
2013: 58  EP Parkland 15       BD
           6  Canyon 45        Area​​
2014:   7  EP Eastlake 41      BD​
2015: 14  EP Eastlake 62      BD​
2016: 35  EP Parkland 55      BD​
2017: 13  EP Eastlake 56      BD​

EP BURGES (5-12-0)
1967: 21  Abilene Cooper 52      BD
1992: 14  EP Eastwood 23      BD
1996:   0  Sweetwater 41      BD
1998: 27  Pecos 13      BD
         12  Borger 31      Area
2002:   7  EP Riverside 72      BD
2006: 21  EP Parkland 26      BD
2008: 10  EP Riverside 46      BD
2011: 34  Clint Horizon 31      BD-4 ot
           7  Lake Dallas 48      Area
2012: 47  Canutillo 28      BD
         35  Hereford 28      Area
         35  WF Rider 64      Reg.​​​
2015: 29  EP Ysleta 23      BD
           7  Canyon 42       Area​​
2016: 16  Canutillo 33       BD​
2017:   6  EP Parkland 45      BD​

EP CHAPIN (12-15-0)
2003: 27  EP Parkland 8      BD
         21  Pampa 42      Area
2004:   7  EP Riverside 35      BD
2005: 35  EP Parkland 21      BD
         62  Big Spring 43      Area
         35  Aledo 41      Regional (ot)
2006: 46  EP Riverside 20      BD
         53  Hereford 50      Area
           0  WF Rider 48      Regional
2007: 20  Canutillo 23      BD
2008: 21  EP Del Valle 22      BD
2009: 30  Canutillo 7      BD
         33  Frenship 14      Area
         21  Denton Ryan 61      Reg.
2010: 14  EP Del Valle 28      BD
2011: 35  Canutillo 14      BD
         10  WF Rider 37      Area
2012: 57  EP Hanks 21      BD
         20  Amarillo 30       Area​​
2013: 22  EP Eastlake 14      BD
         35  Amarillo 42       Area​​
2014: 35  EP Del Valle 42      BD​
2015: 32  EP Bel Air 2       BD
         36  Canyon Randall 53      Area​​
2016: 17  EP Del Valle 14      BD
         14  Lubbock Coronado 31    Area​​
2017: 28  EP Del Valle 48      BD​

EP CORONADO (18-30-2)
1968: 30  EP Bel Air 6       BD
         14  Odessa Permian 34      Reg.
1969: 29  EP Bowie 19      BD
           0  Abilene Cooper 36      Reg.
1970: 36  EP Bel Air 20      BD
         22  Amarillo Palo Duro 56     Reg
1971: 17  EP Bowie 8      BD
         12  Hereford 29      Reg.
1973: 43  EP Parkland 0      BD
           7  Hereford 7      Reg.
           6  Arlington Houston 17      QF
1974: 20  EP Ysleta 10      BD
           6  Amarillo Palo Duro 7      Reg.
1975: 35  EP Ysleta 6       BD
         42  Amarillo Caprock 14      Reg.
         14  Odessa Permian 14       QF
1976: 21  EP Eastwood 6       BD
           8  Lubbock Monterey 10     Reg.
1979: 13  EP Bel Air 6       BD
         24  Lubbock Monterey 8      Reg.
           7  Lewisville 15      QF
1980:   0  EP Bel Air 28      BD
1982:   3  EP Bel Air 27      BD
1983:   7  EP Eastwood 14      BD
1990: 14  EP Socorro 0      BD
         10  Amarillo Palo Duro 27    Area
1991:   6  EP Socorro 20      BD
1992: 30  EP Hanks 12        BD
         15  San Angelo 21      Reg.
1993: 21  EP Bel Air 13      BD
           0  Lubbock Coronado 27     Reg.
1994: 48  EP Hanks 35      BD
           0  Odessa Permian 14      Reg.
1995: 24  EP Socorro 28      BD
1998: 10  EP Socorro 27      BD
1999: 12  EP Eastwood 24      BD
2000: 36  EP Del Valle 38      BD
2005: 14  Lubbock Monterey 73      BD
2006: 23  Amarillo Tascosa 33      BD
2007: 35  Amarillo 32       BD
         18  Abilene 56       Area
2008: 16  Midland 38      BD
2009: 49  Midland Lee 27      BD
           7  Abilene 45       Area
2010: 27  Amarillo 13       BD
         28  Abilene 45       Area
2011: 12  San Angelo 21       BD
2013: 14  Abilene Cooper 49      BD​
2017: 17  Odessa Permian 50      BD​

EP DEL VALLE (13-18-0)
1999: 24  EP Andress 54       BD
2000: 38  EP Coronado 36       BD
         22  Abilene Cooper 44       Area
2001: 28  EP Coronado 12       BD
         14  Abilene 10       Area
         26  DeSoto 56       Regional
2002: 21  EP Irvin 23      BD
2004: 20  EP Andress 54       BD
2005: 25  EP Andress 14       BD
           0  Plainview 28      Area
2006: 35  EP Andress 49       BD
2007: 60  EP Andress 32       BD
           0  Frenship 59        Regional
2008: 22  EP Chapin 21        BD
         10  Abilene Cooper 56       Area
2009: 52  EP Andress 7        BD
         41  Abilene Cooper 51      Area
2010: 28  EP Chapin 14       BD
           7  Denton Ryan 27          Area
2011:   0  EP Andress 28       BD
2012: 14  EP Andress 30       BD​
2013: 42  EP Andress 21       BD
           2  Frenship 37       Area​​
2014: 42  EP Chapin 35        BD
         38  Amarillo Palo Duro 17    Area 
         21  Aledo 37       Regional​​​
2015: 36  EP Andress 16        BD
         14  Abilene Cooper 31      Area​​
2016: 14  EP Chapin 17        BD​
2017: 48  EP Chapin 28        BD
         42  Lubbock Coronado 52   Area​​

EP EASTLAKE (5-4-0)
2013: 14  EP Chapin 22        BD​​​
2014: 41  EP Bowie 7         BD
         32  Lubbock Cooper 14       Area
         20  Everman 31        Regional​​​
2015: 62  EP Bowie 14        BD
         24  Lubbock Cooper 21      Area
         21  Lake Dallas 51       Regional​​​
2016: 35  EP Andress 32       BD
         26  Lubbock Monterey 59     Area​​
2017: 56  EP Bowie 13      BD
         21  Abilene Cooper 42      Area​​

EP EASTWOOD (9-15-2)
1972: 26  EP Ysleta 22       BD
         21  Lubbock Monterey 34     Reg.
1976:   6  EP Coronado 21       BD
1982: 14  EP Irvin 14        BD (FD)
1983: 14  EP Coronado 7       BD
           0  Odessa Permian 48      Area
1986: 17  EP Austin 14       BD
         10  Amarillo 31       Area
1987: 14  EP Irvin 12       BD
         14  Midland Lee 49      Area
1988: 54  EP Irvin 28       BD
           2  Amarillo Palo Duro 32    Area
1990: 14  EP Irvin 56       BD
1991: 22  EP Austin 48        BD
1992: 23  EP Burges 14       BD
           8  Odessa Permian 61      Area
1993: 27  EP Bowie 27      BD (4-5)
1994: 34  EP Andress 7      BD
         26 Abilene Cooper 81      Area
1995: 15 EP Irvin 44       BD
1999: 24 EP Coronado 12       BD
         16 Amarillo 37        Area
2005:   7 Amarillo 28        BD
2014: 21 Frenship 52       BD​
2015: 47 Frenship 40       BD
         35 Arlington Lamar 42      Area​​

EP EL DORADO (2-9-0)
2008: 14  Odessa Permian 62      BD
2009:   7  Odessa Permian 10      BD
2010: 36  Lubbock Monterey 30      BD
           7  Midland 31      Area
2012: 34  Odessa Permian 33      BD
         23  Southlake Carroll 73      Area​​
2013: 28  Midland Lee 47      BD​
2014: 17  Amarillo 41      BD
2015: 40  Amarillo Tascosa 66      BD​​
2016: 52  Midland 73        Bi-District​
2017:   0  Midland Lee 63       BD​

EP FRANKLIN (10-19-0)
1996: 27  EP Montwood 9      BD
         15  Lubbock Coronado 17     Area
1997: 35  EP Montwood 0      BD
           6  Odessa 13      Area
1998:   9  EP Montwood 20      BD
1999: 38  EP Montwood 10      BD
         20  Midland Lee 34        Reg.
2000: 31  EP Montwood 13      BD
         14  Midland Lee 45        Reg.
2001: 28  EP Hanks 6       Bi-District
           0  Midland Lee 25        Reg.
2002: 13  Amarillo 27       BD
2003: 21  Lubbock Monterey 25     BD
2004: 13  Lubbock Coronado 7      BD
         30  Midland 34       Area
2005: 28  San Angelo 14      BD
         41  Mansfield Summit 38     Area
         14  Euless Trinity 63      Reg.
2007: 21  Lubbock Coronado 23     BD
2008: 24  Odessa 54       BD
2009: 23  Odessa 37       BD
2010: 21  San Angelo 35       BD
2011: 44  Lubbock Monterey 14      BD
         24  Arlington Bowie 49      Area
2012: 34  San Angelo 14       BD
         14  Arlington Bowie 31      Area​​
2013: 15  Odessa 61      BD​
2014: 28  Amarillo Tascosa 31      BD​
2016:   7  San Angelo 72       BD​

EP HANKS (1-11-0)
1987:   0  EP Andress 20       BD
1988: 21  EP Andress 35       BD
1989:   8  EP Andress 41       BD
1992: 12  EP Coronado 30       BD
1994: 35  EP Coronado 48       BD
1995: 49  EP Andress 20       BD
           7  Odessa Permian 38      Reg.
1996: 10  EP Irvin 40       Bi-District
2001:   6  EP Franklin 28       BD
2006: 26  Amarillo 42          BD
2007: 14  Lubbock Monterey 62      BD
2012: 21  EP Chapin 57      BD​

EP IRVIN (8-16-2)
1981:   7  EP Bel Air 14      BD
1982: 14  EP Eastwood 14      BD
           0  Odessa Permian 47      Area
1983: 22  EP Bel Air 20      BD
         14  Midland Lee 48      Area
1986: 14  EP Bel Air 18      BD
1987: 12  EP Eastwood 14      BD
1988: 28  EP Eastwood 54      BD
1990: 56  EP Eastwood 14      BD
           6  Amarillo 45      Area
1992: 49  EP Bel Air 7      BD
         14  Amarillo 33      Area
1993: 14  EP Riverside 28       BD
1994: 32  EP Coronado 32      BD, 6-7
1995: 44  EP Eastwood 15      BD
         16  Abilene Cooper 19      Area
1996: 40  EP Hanks 10       BD
         21  Abilene Cooper 42      Area
1997: 34  EP Bel Air 6       BD
           6  Amarillo 46        Area
2002: 23  EP Del Valle 21      BD
         21  Frenship 42      Reg.
2003:   7  EP Riverside 14      BD
2009: 33  EP Riverside 28      BD
         25  Big Spring 49       Area
2010: 20  EP Riverside 36      BD

EP JEFFERSON (1-2-0)
1989: 16  EP Bel Air 12       BD
           6  Odessa Permian 49      Area
1997:   0  EP Socorro 48      BD

EP MONTWOOD (7-19-0)
1996:   9  EP Franklin 27      BD
1997:   0  EP Franklin 35      BD
1998: 20  EP Franklin 9        BD
           7  Odessa Permian 55      Area
1999: 10  EP Franklin 38      BD
2000: 13  EP Franklin 31      BD
2002:   0  Lubbock Monterey 24     BD
2003: 11  San Angelo 31      BD
2004: 27  Lubbock Monterey 10      BD
         18  Abilene 35      Area
2006: 12  San Angelo 14      BD
2007: 28  San Angelo 24      BD
         17  Odessa Permian 37      Area
2008: 24  Midland Lee 21     BD
         21  Mansfield 31        Area
2009: 19  Amarillo 14      BD
           7  Arlington Bowie 49      Area
2010: 10  Amarillo Tascosa 21      BD
2011: 33  Amarillo Tascosa 28      BD
         18  Abilene 35        Area
2012: 15  Abilene 34         BD​
2013: 21  San Angelo 42       BD​
2015: 27  Amarillo 44        BD​
2016: 16  Amarillo Tascosa 47      BD
2017: 42  Midland 35     Bi-District
         42  Arlington 77      Area​​​

EP PARKLAND (11-16-0)
1973:   0  EP Coronado 43      BD
1994: 21  Big Spring 47      BD
1995: 21  Lake View 53      BD
1999: 53  Clint 10       BD
           0  Canyon 33     Area
2000: 31  Pecos 23     BD
         26  Andrews 49     Area
2001: 45  Pecos 6      BD
         13  Frenship 49     Area
2003:   8  EP Chapin 27      BD
2004: 28  EP Austin 19     BD
           7  Pampa 43     Area
2005: 21  EP Chapin 35      BD
2006: 26  EP Burges 21      BD
           0  Frenship 34      Area
2007:   6  EP Austin 31      BD
2008: 44  EP Austin 41      BD
         49  Lake View 41     Area
         13  Stephenville 51     Reg.
2009: 43  EP Austin 14      BD
         13  Hereford 45      Area
2013: 15  EP Bowie 58      BD​
2016: 55  EP Bowie 35      BD
         28  Lubbock Cooper 49      Area​​
2017: 45  EP Burges 6     Bi-District
         45  Lubbock Cooper 34     Area
         21  Richland Hills 55    Regional​​​

EP PEBBLE HILLS (0-1-0)
2017: 20  San Angelo 35     Bi-District​​​​

EP RIVERSIDE (14-18-1)
1985: 12  EP Andress 50     BD
1993: 28  EP Irvin 14      BD
         22  Abilene Cooper 61     Area
1994: 32  EP Irvin 32      BD (7-6)
         13  Midland Lee 35       Area
1996:   6  Andrews 35      BD
1997:   6  Andrews 32      BD
1998: 58  Clint 12        BD
         26  Pampa 35      Area
1999: 33  San Elizario 28     BD
         16  Frenship 30      Area
2000: 54  Fabens 20         BD
         12  Big Spring 46    Area
2001: 55  Fabens 7       BD
         14  Andrews 31      Area
2002: 72  EP Burges 7      BD
           7  Pampa 27      Area
2003: 14  EP Irvin 7        BD
         20  Amarillo Palo Duro 7     Reg.
           8  North Crowley 35      QF
2004: 35  EP Chapin 7      BD
         35  Canyon Randall 20     Area
           7  WF Rider 49     Regional
2005: 29  Canutillo 7      BD
           0  Frenship 52     Area
2006: 20  EP Chapin 46     BD
2008: 46  EP Riverside 10     BD
           0  Big Spring 47      Area
2009: 28  EP Irvin 33      BD
2010: 36  EP Irvin 20      BD
           7  Hereford 56     Area
2011: 28  El Paso 18       BD
           7  Canyon Randall 49     Area

EP SOCORRO (5-7-0)
1990:   0  EP Coronado 14      BD
1991: 20  EP Coronado 6        BD
         11  San Angelo 34        Reg.
1995: 28  EP Coronado 24      BD
         26  Midland Lee 28      Area
1996: 30  EP Andress 19        BD
         10  Midland Lee 42      Area
1997: 48  EP Jefferson 0        BD
           8  Abilene Cooper 50      Area
1998: 27  EP Coronado 10      BD
           0  Amarillo 28      Area
2002:   7  Lubbock Monterey 38     BD

EP YSLETA (8-22-0)
1941: 14  Sweetwater 7     BD
           0  Wichita Falls 21      QF
1943:   7  San Angelo 26     BD
1946:   0  Odessa 27     BD
1951: 21  Lubbock 40     BD
1956:   6  Abilene 42      BD
1958:   6  Abilene 40      BD
1959:   0  Abilene 45      BD
1960: 31  Odessa Permian 21     BD
           0  Wichita Falls 51      QF
1961:   8  San Angelo 28       BD
1964: 10  Odessa 7      BD
           8  Amarillo Tascosa 26     QF
1972: 22  EP Eastwood 26      BD
1974: 10  EP Coronado 20      BD
1975:   6  EP Coronado 35      BD
1984: 13  EP Austin 24      BD
1997:   0  Big Spring 23     BD
1998: 28  Canutillo 13      BD
         23  Plainview 35      Reg.
1999: 18  Pecos 0      Bi-District
           7  Hereford 42     Regional
2000: 27  Mountain View 23      BD
           6  Frenship 61     Regional
2001: 33  Mountain View 9       BD
           0  Amarillo Palo Duro 27     Reg.
2002: 41  Canutillo 7       BD
         20  Big Spring 37      Area
2014: 28  Canutillo 63     BD​
2015: 23  EP Burges 29      BD​

ELDORADO (12-18-0)
1933:   6  Lockhart 31      BD
1937: 50  SA Lanier 6      BD
         27  Hondo 0       Regional
1939: 13  Iraan 6      Bi-District
1940: 20  Fort Stockton 0      BD
1943:   7  McCamey 6      BD
1945:   0  McCamey 32     BD
1950: 28  Marfa 0       Bi-District
         27  Eden 14       Regional
1958:   0  Wink 32       Bi-District
1973: 17  DeLeon 6     Bi-District
           7  Blooming Grove 13     Reg.
1984: 43  Van Horn 0      BD
         13  Hamlin 20      Area
1995:   0  Winters 26     BD
1996:   3  Stamford 27       BD
1997:   8  Albany 13      BD
1998: 40  Van Horn 0       BD
           0  Stanton 58      Area
1999:   0  Iraan 46      BD
2000: 31  McCamey 6      BD
           7  New Deal 20      Area
2007: 18  Roscoe 69      BD
2012: 17  Hamlin 21     Area​
2013: 15  Wink 34         BD​
2014: 14  Miles 42         BD​
2015:   0  Menard 13       BD​
2016:   0  Menard 13       BD​

ELECTRA (22-22-0)
1920: 10  Abilene 54       BD
1921: 29  Childress 7      BD
         14  Abilene 28       QF
1939:   6  Lubbock 20     BD
1957: 32  Lewisville 7     BD
         13  Terrell 21       Reg.
1983: 26  Marble Falls 7      BD
         17  Crane 27      Area
1984: 41  Southlake Carroll 0      BD
         27  Eastland 0     Area
         22  Mart 30       Regional
1985: 54  Celina 27      BD
         49  Eastland 14       Area
         33  Jewett Leon 8     Reg.
         29  Pilot Point 7      QF
         35  Hamlin 19       Semifinal
         29  Groveton 13      FINAL-3A
1986: 42 Paradise 0      BD
         31  Van Alstyne 21      Area
         27  Eastland 42      Reg.
1987: 49  Callisburg 12       BD
           0  Pottsboro 21      Area
1988: 20  Pilot Point 21      BD
1989:   3  Jacksboro 0       BD
           9  Howe 17       Area
1992:   7  Boyd 35       BD
1995: 28  Callisburg 19        BD
         21  Pilot Point 14      Area
         14  Goldthwaite 26     Reg.
2001: 35  Hamlin 42       BD
2003: 17  Cisco 39       BD
2005: 18  Canadian 51       BD
2006: 47  Muenster 21      Area
         41  Albany 20      Reg.
           7  Windthorst 41     QF
2011: 61  Hamlin 35       BD
         26  Bronte 44      Area
2012: 13  Hamlin 50       BD​
2014: 20  Santo 47      Bi-District​
2015: 49  Baird 14       Bi-District
         20  Iraan 41       Area​​
2016: 52  Lindsay 44       BD
         23  Albany 40        Area​​
2017: 18  Santo 27     Bi-District​

ELGIN (14-16-0)
1953:   7  Franklin 14      BD
1958: 26  Hewitt Midway 18      BD
         38  Warren 24      Regional
         16  Mart 8        Q-Final
         14  George West 6      Semifinal
         22  White Deer 44      FINAL-3A
1959: 13  Itasca 12      BD
           6  Anahuac 14      Regional
1980:   7  Van Vleck 20      BD
1982:   6  Bellville 7      BD
1990: 32  Columbus 28      BD
         23  Waco Connally 27      Area
1991:   7  Bellville 17      BD
1992: 28  Columbus 35      BD
1996: 42  LaVega 0      BD
         24  Center 33      Area
2000:   0  Gatesville 42      BD
2002: 22  Navasota 13      BD
           7  Bridge City 28      Regional
2006:   7  Brenham 52      BD
2008: 28  Montgomery 15      BD
         14  Dayton 42       Area
2012: 44  Brenham 30       BD
         45  Barbers Hill 21     Area
         28  FB Marshall 31       Reg.​​​
2013: 52  Waller 10      Bi-District
         56  Crosby 28       Area
         28  George Ranch 37      Reg.​​​
2014: 24  Huntsville 20       BD
         42  Brenham 45      Area​​

ELKHART (11-11-2)
1937: 18  Hearne 19       BD
1938:   7  Calvert 13       BD
1939: 20  Jasper 6        BD
           3  Nederland 0      Regional
1948:   6  Groveton 6      BD
         14  Hewitt Midway 2     Reg.
1949: 19  Beckville 16      BD
           7  Little River Academy 6   Reg. 
1950: 26  Malakoff 20      BD
           0  Valley Mills 32       Reg.
1963:   0  Rosebud 24     BD
1964:   0  Rosebud 22     BD
1965: 35  Franklin 6        BD
           6  Rogers 14       Regional
1967: 12  Rosebud 12     BD (FD)
1978: 27  Grapeland 13      BD
         26  Hawkins 27      Regional
1991: 70  New Waverly 14      BD
         34  Arp 6       Area
         20  Hughes Springs 0     Reg.
         13  Grapeland 34      QF
2004: 34  Teague 42       Bi-District
2013: 14  Godley 47        Bi-D​istrict
2014:   7  Kirbyville 37      Bi-District​

ELYSIAN FIELDS (35-23-1)
1982: 24  Winona 41      BD
1985:   7  Winona 21      BD
1986: 14  Winona 15      BD
1987:   7  Winona 35      BD
1990: 21  Joaquin 21      BD (3-4)
1991: 32  Garrison 7       BD
           6  Grapeland 21      Area
1993:   0  Alto 31      Bi-District
1995:   6  Brownsboro 20      BD
1996: 37  Rivercrest 6       BD
         22  Arp 42       Bi-District
1997: 56  Cooper 8       Bi-District
         41  Grand Saline 20      Area
         20  Lexington 14      Regional
           6  Alto 36       Q-Final
1998: 46  Hawkins 12       BD
         21  Kerens 14        Area
         24  Crawford 0      Regional
         37  Troup 7       Q-Final
           7  Goldthwaite 0     Semifinal
           0  Celina 21       FINAL-3A-II
1999: 14  Hawkins 0       Bi-District
         35  Kerens 28      Area
         20  Garrison 13      Regional
         17  Alto 7       Q-Final
         14  Refugio 13       Semifinal
           7  Celina 38       FINAL-2A-II
2000: 23  DeKalb 0       Bi-District
           8  Arp 26        Regional
2001: 28  DeKalb 21       BD (2 ot)
         17  Arp 24         Regional
2002: 33  Harmony 14        BD
2003: 42  Harmony 14        BD
         36  Hooks 20       Regional
         21  San Augustine 27      QF
2004: 34  Hemphill 18       BD
         21  Quitman 27       Reg. (Ot)
2006: 28  Mildred 21        BD
         28  Paul Pewitt 14       Area
         12  Corrigan-Camden 28     Reg.
2007: 20  Frankston 6        BD
         40  Hughes Springs 20     Area
         20  Crawford 3       Regional
         19  Arp 13       Q-Final
         46  Altair Rice 3      Semifinal
         25   Canadian 40     FINAL-3A-II
2011: 20  Cooper 34        Bi-District
2012: 67  Winona 54       Bi-District
         24  Deweyville 22       Area
         30  Arp 20        Regional
         21  Hughes Springs 14      QF
           8  East Bernard 52     Semifinal​​​​​
2014: 36  Paul Pewitt 30        BD
         27  S&S Consolidated 28      Area​​
2016: 41  Garrison 14       Bi-District
         63  Jewett Leon 21      Area
         20  Newton 30      Regional​​​
2017: 35  Garrison 49      Bi-District​

EMORY RAINS (3-12-1)
1962:   7  Jefferson 20     BD
1963:   6  Jefferson 12     BD
1969:   7  Paul Pewitt 7     BD (1-2)
1991:   0  Hooks 10      Bi-District
1992: 10  Gainesville 14      BD
1994: 13  Spring Hill 24      BD
1999: 38  Tatum 36      Bi-District
           6  Atlanta 38       Area
2005: 19  Crandall 16       BD (ot)
         29  Bonham 22      Area
         14  Canton 42       Regional
2006: 13  Pilot Point 14      BD
2007:   6  Celina 48      Bi-District
2013: 15  Atlanta 46     Bi-District
2015: 14  Center 51      Bi-District
2016: 21  Celina 62      Bi-District

ENNIS (55-23-1)
1935:   2  IOOF Home 20      BD
1937:   0  Van 38      Bi-District
1939:   7  McGregor 20      BD
1951: 14  Huntsville 14      BD
1952: 51  Jasper 34      BD
         14  Huntsville 21      Reg.
1966:   5  Nacogdoches 0      BD
           0  McKinney 34      QF
1969: 14  Daingerfield 13       BD
           6  Bonham 20       QF
1970: 33  Brenham 17      BD
         14  Jasper 8        Q-Final
           6  Cuero 12      Semifinal
1975: 19  Pittsburg 0       BD
         22  South Grand Prairie 12   Area
         17  Pecos 12        Semifinal
         13  Cuero 10        FINAL-5A
1987:   9  Henderson 7      BD
           6  Rockwall 41     Regional
1996: 19  Joshua 30       Bi-District
1997: 22  Cleburne 6     Bi-District
         20  Kilgore 17       Area
           6  Terrell 20       Regional
1998:   7  Greenville 17     Bi-District
1999: 27  Mount Pleasant 6      BD
         62  Dallas Samuell 0      Area
         45  Dallas Roosevelt 8     Reg.
         31  Greenville 8      Q-Final
         31  Stephenville 34      Semifinal
2000: 56  Sherman 0       Bi-District
         46  South Oak Cliff 12     Area
         41  Lancaster 7       Regional
         48  Jacksonville 13       QF
         23  Wichita Falls 20     Semifinal
         38  West Orange-Stark 24
                 (FINAL-5A-II)
2001: 48  Denison 13      BD
         28  Dallas Lincoln 0      Area
         45  Terrell 19        Regional
         45  Highland Park 38       QF
         49  Southlake Carroll 17      SF
         21  Bay City 0       FINAL-5A-II
2002: 62  Cleburne 7      Bi-District
         38  Henderson 17      Area
         35  Highland Park 13      Reg.
         42  Wylie 7        Q-Final
         14  Denton Ryan 18     Semifinal
2003: 62  Midlothian 0      BD
         49  Hallsville 7       Area
         28  Highland Park 38      Reg.
2004: 24  Dallas Kimball 20      BD
         23  Waxahachie 6      Regional
         34  Texarkana 10       Q-Final
         42  Sherman 7        Semifinal
         23  Marshall 21     FINAL-5A-I
2005: 18  Dallas Kimball 14      BD
         48  Hewitt Midway 31     Reg.
         28  Highland Park 45      QF
2006: 15  Brownwood 31      BD
2007: 37  Waco 34        Bi-District
           5  South Oak Cliff 12     Area
2008: 55  Red Oak 14       BD
         48  Kilgore 21        Area
         14  Rockwall Heath 17      Reg.
2012: 32  Whitehouse 42      BD​
2013: 62  Lindale 17     Bi-District
         64  Lucas Lovejoy 13      Area
         46  Frisco 25        Regional
         43  Mesquite Poteet 21     QF
           6  Aledo 29      Semifinal​​​​​
2014: 52  Sulphur Springs 47      BD
         17  Mansfield Timberview 13  Area
         49  The Colony 35     Regional
         31  South Oak Cliff 14      QF
         41  Canutillo 13      Semifinal​​​​​
         38  Cedar Park 35    FINAL-5A-II  
2015: 23  Hallsville 24      Bi-District​
2016: 27  Bryan 41      Bi-District​
2017: 59  Waco 8      Bi-District
         14  Cedar Park 17      Area​​

ERA (2-18-1)
1945:   7  Grandview 37      BD
1953:   0  Newcastle 32      BD
1955:   0  Newcastle 16      BD
1960:   0  Newcastle 26      BD
1961:   0  Throckmorton 6      BD
1965:   8  Celina 14      BD
1967:   9  Celina 29      BD
1975:   0  Celina 10      BD
1976:   3  Italy 8        Bi-District
1977:   6  Italy 6        Bi-District
           7  Windthorst 22      QF
1989: 13  Munday 37      Area
1990:   0  Italy 35      Bi-District
1997: 21  Tenaha 55      BD
1998: 49  Blue Ridge 0      Area
         24  Tenaha 47      Regional
2010: 28  Chilton 55      Area
2013: 22  Hamlin 47      BD​
2015: 22  Italy 21      Bi-District
           0  Tenaha 69      Area​​
2017: 13  Munday 47     Bi-District​

#ESTELLINE (1-1-0)
1939: 32  Springlake 7      BD
1952:   0  Claude 25      BD

EULESS TRINITY (62-28-1)
1976:   0  Midland Lee 17      BD
1979: 14  Corsicana 13      BD
         14  Dallas White 0      Reg.
           3  Temple 21      QF
1980:   6  Highland Park 14      BD
1982: 31  Irving Nimitz 24      BD
         45  Denton 14      Area
           8  Odessa Permian 7      Reg.
         14  Hurst Bell 14      QF (2-4)
1983: 21  Irving MacArthur 7      BD
         29  FW Trimble Tech 33      Area
1984:   9  South Grand Prairie 7     BD
         24  Denton 14       Area
           0  Odessa Permian 34      Reg.
1985:   7  Irving MacArthur 16      BD
1986: 11  Irving MacArthur 14      BD
1992: 35  FW Western Hills 6       BD
         21  Denton 19        Regional
         22  San Angelo 20       QF
         17  Arlington 14       Semifinal
           0  Converse Judson 52
                  (FINAL-6A-I)
1993: 42  FW Paschal 14      BD
         14  Keller 11      Regional
         42  Lubbock Coronado 8      QF
           0  Plano 12        Semifinal
1994: 13  FM Marcus 42      BD
1995:   7  Lewisville 24      BD
1998: 29  Lewisville 24      BD
         26  Duncanville 34      Reg.
1999: 13  Lewisville 17      BD
2000: 14  Arlington Lamar 21      BD
2001: 31  Arlington Houston 6       BD
         35  Carrollton Turner 14      Area
         35  Lubbock Monterey 14     Reg.
         31  DeSoto 21      QF
         23  Lufkin 27      Semifinal
2002: 14  Arlington Lamar 35      BD
2003: 14  Arlington Lamar 28      BD
2004: 30  Keller 17         Bi-District
         39  Duncanville 32      Regional
         28  Mansfield Summit 7      QF
           7  Tyler Lee 28       Semifinal
2005: 35  Keller Fossil Ridge 20     BD
         56  Plano East 20      Regional
         63  EP Franklin 14      QF
         28  A&M Consolidated 6      SF
         28  Converse Judson 14
                (FINAL-6A-I)
2006: 41  Arlington Martin 0       BD
         21   Southlake Carroll 22     Area
2007: 31  Arlington Martin 0      BD
         42  Lewisville 17      Area
         38  Odessa Permian 14      Reg.
         21  Arlington Bowie 14      QF
         30  Plano 27      SF (2 ot)
         13  Converse Judson 10
                 (FINAL-6A-I)
2008: 24  FM Marcus 10      BD
         42  Plano 35       Area
         48  Arlington 14      Reg.
         21  Allen 34       Q-Final
2009: 88  Flower Mound 27     BD
         41  Plano 38       Area
         37  Arlington Martin 19     Reg.
         47  Arlington 17      QF
         35  RR Stony Point 28      SF
         35  Austin Westlake 28   (ot)
                  (FINAL-6A-I)
2010: 36  South Grand Prairie 16     BD
         37  Allen 35       Area
         42  Arlington Martin 21      Reg.
         41  Coppell 40       QF
         28  RR Stony Point 24      SF
         24  Pearland 28      FINAL-6A-I
2011: 55  Duncanville 36      BD
         28  Allen 21       Area
           7  Arlington Martin 19      Reg.
2012: 24  FM Marcus 6      BD
         28  Mansfield 7      Area
           7  Southlake Carroll 16      Reg.
2013: 49  FM Marcus 21      BD
         42  Mansfield Timberview 21  Area 
         42  Southlake Carroll 38      Reg.
         41  DeSoto 48      Q-Final​​​​​​​
2014: 32  South Grand Prairie 29   BD-ot
         49  Plano West 31      Area
         42  Odessa Permian 14     Reg.
         27  Allen 30       Q-Final​​​​
2015: 21  South Grand Prairie 24     BD​
2016: 25  Allen 34      Area​
2017: 28  Plano 21     Bi-District-OT
         28  Duncanville 27      Area
         34  Midland Lee 23     Regional
         20  Allen 41      Q-Final​​​​

EUSTACE (6-11-0)
1944:   0  Kerens 51      BD
1985:   3  Hubbard 14      BD
1986: 17  Grand Saline 8      BD
           7  Leonard 9      Area
1987: 33  Royse City 27      BD
         58  Harmony 21      Area
         21  Winona 13      Regional
         14  Groveton 34       QF
1997: 27  Royse City 21      BD (ot)
         14  Commerce 42      Area
2008: 48  Nevada Community 60     BD
2009: 14  Farmersville 17      BD
2010: 13  Pottsboro 37      BD
2011: 28  Callisburg 0      BD
         10  Melissa 19      Area
2012:   0  Daingerfield 58      BD​
2013:   7  Daingerfield 34      BD​

EVADALE (5-19-0)
1966: 36  Centerville 8      BD
           8  Coldspring 22      Reg.
1973:   0  New Waverly 38      BD
1977: 15  Wortham 21      BD
1989:   0  Coolidge 40      Area
1990:   6  Oakwood 52     Area
1991: 20  Tenaha 19      Area
         13  Italy 6      Regional
           0  Oakwood 28     QF
1999:   0  Jarrell 51      Area
2006:   7  Lovelady 52      BD
2007:   0  Lovelady 47      BD
2008:   6  Normangee 32      Area
2009:   7  Mart 60       Area
2010: 55  D’Hanis 21      Area
         14  Falls City 52      Regional
2011: 12  Bruni 35       Area
2012:   6  Bremond 47      BD​
2013:   0  Lovelady 27      BD​
2014: 39  Timpson 45       BD​
2015: 25  Maud 28      Bi-District​
2016: 53  Timpson 21      BD
         28  Maud 45      Area​​
2017: 27  Grapeland 28     BD​

#EVANT (1-2-0)
1954: 14  Richland Springs 6      BD
           6  Hewitt Midway 26      Reg.
2004:   6  Windthorst 54       BD

EVERMAN (44-23-3)
1960:   8  Ferris 8       BD (2-1)
           0  Wolfe City 12      Reg.
1961: 34  Grandview 12      BD
         14  Royse City 0       Reg.
1962:   0  Munday 32       BD
1984: 14  FW Brewer 15      BD
1987:   3  Vernon 12      BD
1988: 10  Saginaw Boswell 3      BD
           7  Cleburne 20      Area
1989:   7  WF Hirschi 10      BD
1991: 21  Wichita Falls 6      BD
           7  FW Brewer 7      Area (4-1)
           7  Sweetwater 35      Reg.
1995: 32  Southlake Carroll 6      BD
         20  Seagoville 20      Area
1999: 48  Snyder 20      Bi-District
         21  Wichita Falls 28      Area
2000: 51  Lake Dallas 7      BD
         34  Kaufman 6        Regional
         34  Daingerfield 8       QF
         13  Abilene Wylie 20      SF
2001: 48  Gainesville 12      BD
         21  Forney 17       Regional
         42  Pleasant Grove 0       QF
         36  Perryton 6       Semifinal
         25  Sinton 14       FINAL-4A-I
2002: 78  Lake Dallas 0       BD
         37  Abilene Wylie 0       Reg.
         50  Monahans 10       QF
         21  Forney 14        Semifinal
         35  Burnet 14       FINAL-4A-I
2003: 56  Lake Dallas 7       BD
         24  Abilene Wylie 25       Reg.
2004: 14  Waco University 7       BD
         35  South Oak Cliff 28      Area
         13  Wylie 14        Regional
2005: 48  Brownwood 0       BD
         36  Lancaster 14       Regional
         23  Lewisville Hebron 26       QF
2006: 35  FW South Hills 19      BD
         34  Birdville 27       Area
         16  Frenship 20       Regional
2007: 57  FW Dunbar 21       BD
         33  Wichita Falls 14       Area
         48  Hereford 6        Regional
         21  WF Rider 19        QF
         13  Highland Park 42       SF
2008: 59  FW Western Hills 14      BD
         24  Aledo 7      Area
         55  Big Spring 15        Reg.
         27  Stephenville 24       QF
         34  Sulphur Springs 47      SF
2009: 57  FW Dunbar 6       BD
         21  Lake Dallas 16       Area
         49  Big Spring 18      Regional
         22  Aledo 34        Q-Final
2010: 21  Waco 24      Bi-District
2011: 23  Stephenville 49      BD
2012:   0  FW Southwest 7      BD​
2013: 52  FW Southwest 35      BD
         28  Wichita Falls 31      Area​​
2014: 51  FW Wyatt 12       BD
         21  Wichita Falls 20      Area
         31  EP Eastlake 20        Reg.
         14  Canutillo 17       QF​​​​
2015: 61  FW Wyatt 8       BD
         42  WF Rider 23       Area
         49  Canyon 33        Regional
         38  Lake Dallas 41       QF​​​​
2017: 21  Waxahachie 58      BD​