Playoff Scores: R-S
​                                                          
#ROTAN (18-17-2)
1933: 13  Lamesa 32      BD
1938: 20  Brownfield 0      BD
           7  Wink 20      Regional
1948:   0  Monahans 13       BD
1958: 14  Plains 36      BD
1961: 22  Seagraves 22      BD (W)
           6  Wink 22      Regional
1962: 27  Seagraves 0       BD
         29  Big Lake 18     Regional
         35  Sunray 0      QF
         28  Albany 20      Semifinal
         39  Ingleside 6       FINAL-3A
1966:   0  Seagraves 14      BD
1975:   7  Crowell 25      BD
1979: 20  Haskell 53      BD
1980: 14  Quanah 14     BD (3-2)
         18  Plains 13      Regional
         31  Panhandle 6      QF
           0  Pilot Point 14      Semifinal
1988: 22  Paradise 14      BD
         39  Eden 7      Area
         41  Muenster 14      Regional
         28  Lindsay 31      QF
1989: 40  Paradise 12      BD
         13  Santa Anna 0      Area
           7  Munday 16      Regional
1990:   5  Eden 8      Bi-District
1991: 60  Menard 12      BD
         61  Crawford 7      Regional
         33  Valley Mills 8      QF
         15  Memphis 17      Semifinal
1992: 14  Goldthwaite 49      BD
1999: 17  Paducah 34      Area
2000: 14  Miles 7      Bi-District
         41  Baird 14      Area
           6  Collinsville 26     Regional
2008: 13  Albany 70     Bi-District

​​ROUND ROCK (19-19-0)

1940: 46  Bertram 0      BD
1941: 33  Marble Falls 14      BD
1942:   6  Bastrop 20      BD
1946:   1  Bertram 0      BD
         25  Bartlett 6      Regional
1951: 35  Tidehaven 0      BD
         13  Pettus 20      Regional
1963:   6  Bastrop 7      BD
1972: 27  Brady 7      BD
           9  West 6      Regional
           6  Friendswood 15      QF
1990: 28  Austin Bowie 7      BD
         14  Cypress Creek 23      Area
1992: 22  Temple 55      BD
1993: 28  Temple 29      BD
1994: 17  Marshall 21      BD
2000:   9  Killeen 7      BD
         14  Langham Creek 10      Area
           0  Tyler 40      Regional
2005: 21  Buda Hays 31      BD
2006: 42  A&M Consolidated 16 BD 
         38  Lufkin 25      Area
         35  Allen 42      Regional
2007: 30  A&M Consolidated 23 BD
         35  Klein 13      Area
         10  Dallas Skyline 13      Reg.
2008: 22  Cypess Ridge 26      BD
2011:   6  Austin Westlake 42    BD
2012: 13  Austin Bowie 27      BD​
2013: 67  Austin Akins 21     BD
         23  The Woodlands 24   Area
2014: 16  Austin Westlake 14      BD
         12  Klein Collins 21       Area​​
2015: 14  Austin Westlake 35      BD​
2016: 49  Del Valle 6         BD
         39  Klein Oak 22        Area
         49  Coppell 45       Regional
         18  The Woodlands 41     QF​​​​

RR CEDAR RIDGE (3-4-0)
2013: 45  Austin Bowie 35       BD​​​​​
           7  Spring Westfield 47   Area​
2014: 21  Austin Bowie 33       BD​
2015: 47  Austin Bowie 17       BD
         36  Humble Atascocita 41 Area​​
2016: 70  Austin Anderson 14       BD
         34  Klein Collins 40      Area-OT​​
2017: 63  Austin Akins 14     BD
         59  Klein Oak 18        Area
         35  Coppell 34     Regional-OT
           7  Allen 28      Q-Final​​​​

ROUND ROCK McNEIL: 2-5-0
1999: 17  Austin Westlake 20      BD
2000: 35  Copperas Cove 41      BD
2001: 31  Copperas Cove 47      BD
2003: 17  Temple 23      BD
2004: 19  Austin Bowie 10      BD
         27  The Woodlands 14      Reg.
         13  Tyler Lee 38      QF

RR STONY POINT (15-6-0)
2007: 49  Bryan 20      BD
         21  Spring Westfield 33    Area
2008: 41  Langham Creek 7     BD
         21  The Woodlands 7     Area
         38  Garland 6      Regional
         28  Dallas Skyline 14    QF
         21  Allen 23      Semifinal
2009: 56  Cypress Falls 7     BD
         38  The Woodlands 24    Area
         27  Tyler Lee 23      Regional
         55  Cypress Woods 12    QF
         28  Euless Trinity 35     SF
2010: 35  Austin Westlake 10    BD
         55  Klein Oak 31      Area
         42  A&M Consolidated 7  Reg.
         72  DeSoto 48      QF
         24  Euless Trinity 28    SF
2016: 40  San Marcos 35      BD
           0  Spring Westfield 24     Area​​
2017: 45  Manor 0     Bi-District
         14  Klein Collins 48    Area​​

RR WESTWOOD (4-13-0)
1992:   0  Killeen 34      BD
1993:   3  Killeen 23      BD
1996:   7  Temple 27      BD
1997: 20  Killeen Ellison 34      BD
1998:   7  Austin Westlake 65      BD
2002:   7  A&M Consolidated 20   BD
2006: 35  Bryan 33      BD
         21  Spring Westfield 43   Area
2009: 28  Cypress Woods 38      BD
2010: 14  Austin Anderson 17     BD
2011: 52  Austin Bowie 20      BD
         14  The Woodlands 21    Area
2012: 31  Del Valle 10      BD
         34  The Woodlands 26    Area
         24  Allen 56       Regional​​​
2013:   7  Lake Travis 52     BD​
2017: 50  San Marcos 64     BD​

ROYSE CITY (22-23-1)
1930:   6  Gilmer 25      BD
1938: 92  Leonard 6      BD
         13  Mount Vernon 40      Reg.
1943:   0  Garland 36      BD
1944:   0  Garland 13      BD
1945:   0  Grand Prairie 25      BD
1951: 27  Bells 0      BD
         13  Masonic Home 73      Reg.
1952:   0  Masonic Home 40      BD
1953: 47  Celeste 6      BD
           6  Shelbyville 13      Reg.
1954: 28  Ladonia 14      BD
         47  Newcastle 20      Reg.
1955: 33  Ladonia 6      BD
           6  Shelbyville 0      Regional
1956: 33  Ladonia 6      BD
         33  Lockett 6      Regional
1957: 58  Wolfe City 6      BD
         19  Lockett 0      Regional
1961: 13  Frisco 12      BD
           0  Everman 14      Regional
1966:   0  Masonic Home 0      BD-L
1967:   6  Aledo 14       BD
1987: 27  Eustace 33      BD
1988: 26  Celina 42      BD
1989: 14  Howe 28      BD
1997: 21  Eustace 27      BD (ot)
1998: 19  Bridgeport 9      BD
         32  Crandall 25      Area
         39  Tatum 32      Regional
         16  Daingerfield 24      QF
1999: 17  Bridgeport 16      BD
         28  Alvarado 49      Area
2004: 27  Kennedale 20      BD
         37  Kaufman 14      Regional
         35  Center 8      QF
           0  Abilene Wylie 28     SF
2005: 24  Kennedale 45      BD
2006: 45  Prosper 12      BD
         56  Kennedale 42      Reg.
         21  Liberty-Eylau 27      QF
2007: 21  Frisco Wakeland 14      BD
         22  Dallas Roosevelt 48    Reg.
2008: 24  Denison 41      BD
2010:   7  Whitehouse 48      BD
2011:   6  Kilgore 44      BD

#RULE (5-4-0)
1949: 25  Hermleigh 0      BD
         20  Rising Star 32      Regional
1970: 30  Lefors 21      BD
         15  Sundown 26      Regional
1973: 45  Rising Star 6      BD
         21  Prosper 0      QF
         14  Matador 12      Semifinal
           0  Big Sandy 25     FINAL-2A
1974: 12  Valley Mills 15      BD

RUNGE (21-25-2)
1939:   0  Poteet 13      BD
1958: 28  Banquete 22      BD
           0  Flatonia 24      Regional
1967: 20  Banquete 0      BD
         20  Blanco 22      Regional
1968:   0  Banquete 5      BD
1972: 14  Skidmore-Tynan 18      BD
1973: 29  Ben Bolt 6      BD
         17  Crawford 14      QF
           3  Big Sandy 41      Semifinal
1974:   0  Ben Bolt 22      BD
1976:   0  Ben Bolt 40      BD
1977: 14  Ben Bolt 44      BD
1978:   6  Agua Dulce 30      BD
1979:   7  Agua Dulce 13      BD
1982:   0  Agua Dulce 41      BD
1983: 25  San Isidro 3      BD
           0  Bremond 44      Reg.
1984: 34  Crawford 0      BD
         17  Agua Dulce 13      Reg.
           0  Flatonia 23      QF
1985: 28  Bruceville-Eddy 14      BD
         35  Leakey 7      Regional
         21  Agua Dulce 7      QF
           7  Italy 0      Semifinal
           7  Goldthwaite 24     FINAL-2A
1989: 21  Agua Dulce 0      BD
         43  Nueces Canyon 26      Area
           0  Thorndale 49      Regional
1991: 41  Agua Dulce 7      Area
         23  Thorndale 23      Reg., 4-3
         32  Bartlett 0      QF
         14  Oakwood 18      Semifinal
1993: 25  Ben Bolt 7      Area
         15  Bremond 42      Regional
1994: 20  Agua Dulce 27      Area
1995: 33  Agua Dulce 27      Area
         14  Thorndale 55      Regional
1996: 10  Sabinal 9      BD
           0  Burkeville 27      Regional
1997:   6  Sabinal 26      BD
2012: 22  Granger 0      BD
         28  D'Hanis 35       Area-ot​​
2017:   6  Woodsboro 39      BD​

RUSK (10-20-0)
1929:   0  Gilmer 39      BD
1962:   8  Mineola 23      BD
1966: 18  Buna 13      BD
           7  Hardin-Jefferson 29     Reg,
1977: 15  McGregor 41      BD
1980:   7  West 49      BD
1982:   7  Diboll 10      BD
1994: 35  Shepherd 12      BD
         21  Groesbeck 28      Area
1995: 28  Coldspring 14      BD
         28  Mexia 7      Area
           6  Sweeny 21      Regional
1996:   0  Mexia 7      BD
1997:   7  Crockett 16      BD
1998: 39  Cleveland 27      BD
           6  Hardin-Jefferson 31     Reg.
2001: 26  Marlin 36      BD
2002: 47  Jefferson 12      BD
         50  Wilmer-Hutchins 39  Area
         10  Daingerfield 34      Reg.
2003: 19  Jefferson 28      BD
2004:   7  Kirbyville 40      BD
2005:   7  Jasper 33      BD
2006: 63  Madisonville 56      BD-ot
         21  LaVega 42      Area
2011: 47  Kirbyville 18      BD
           0  Lorena 40      Area
2016: 14  Pleasant Grove 26       BD​
2017: 48  Pittsburg 7     Bi-District
         34  Melissa 56      Area​​

S&S CONSOLIDATED (5-6-0)
1998: 31  Leonard 28      BD
         10  Jacksboro 51      Area
2013: 55  Alba-Golden 18     BD
         28  Tolar 6      Area
         18  Cooper 56      Regional
2014: 33  Lone Oak 28       BD
         28  Elysian Fields 27   Area-ot
           9  Gunter 48       Regional​​​​​​
2015: 23  Lone Oak 30       BD​
2016: 20  Henrietta 47       BD​
2017:   0  Jacksboro 30     Bi-District​​

SABINAL (10-22-1)
1923:   7  Corpus Christi 38      BD
1924: 12  Granger 7      BD
         14  Temple 19      Regional
1929: 18  SA Edison 13      BD
1952: 27  Jourdanton 0      BD
         13  Bastrop 19      Regional
1953:   7  LaCoste 19      BD
1957:   0  Somerset 0      BD (FD-W)
         14  Agua Dulce 47      Reg.
1959:   6  Somerset 0      BD
           0  Sharyland 26      Reg.
1980: 10  Charlotte 22      BD
1982: 21  LaVernia 7      BD
           0  Jourdanton 33      Area
1983: 14  LaVernia 0      BD
           0  Poth 10      Area
1984: 27  Ingram Moore 34      BD
1990:   6  Thorndale 59      Area
1994:   3  Iola 64      Area
1996:   9  Runge 10      BD
1997: 26  Runge 6      BD
         14  Granger 29      Regional
1998:   7  Charlotte 33      BD
2006: 13  LaVilla 18      Area
2007: 30  Flatonia 14      Area
           0  Harper 32      Regional
2010: 12  Pettus 29      BD
2011:   6  Pettus 34      BD
2012: 61  Charlotte 6      BD
           0  Falls City 33      Area​​
2013: 50  Bartlett 16      Area
         27  LaPryor 35     Regional​​
2017:   7  Holland 40     Bi-District​

SABINE (0-7-0)
1949: 13  White Oak 25      BD
1952:   7  Forney 32      BD
1953:   0  Shelbyville 7      BD
1985:   7  Tatum 23      BD
2014: 17  Winnsboro 28        BD​
2015: 35  Daingerfield 41       BD​
2016: 14  Mineola 55          BD​

SABINE PASS (0-4-0)
1974:   0  Axtell 26      BD
1983: 22  Italy 36      BD
2011: 13  Burton 43      BD
2016:   0  Tenaha 82        BD​

SAGINAW (0-3-0)
2009:   7  Denton Ryan 48      BD
2012: 14  Denton Guyer 42      BD​
2013:   7  Denton Guyer 69      BD​

SAGINAW BOSWELL (13-21-1)
1970:   6  Plano 42      BD
1972:   0  Lewisville 35      BD
1975: 14  South Grand Prairie 21 BD 
1977: 28  Gainesville 28      BD (5-4)
         24  Atlanta 0      QF
         20  Brownwood 42    Semifinal
1978:   0  Gainesville 26     BD
1988:   3  Everman 10     BD
1991: 15  Stephenville 13     BD
         13  Pampa 28      Regional
1996: 35  Denton 0      BD
         20  Stephenville 27     Area
1997:   0  Sherman 24      BD
1999: 14  Wichita Falls 56    BD
2001: 39  Burkburnett 13      BD
         22  Crowley 20      Area
         21  Frenship 24      Reg.
2006: 14  WF Rider 35      BD
2008: 13  Denton Guyer 21      BD
2009: 28  Denton Guyer 59      BD
2010: 52  FW Arlington Hts 49   BD
         17  Hewitt Midway 50     Area
2011: 41  FW Southwest 38     BD
           7  Hewitt Midway 42    Area
2012:   0  Lake Dallas 20    BD​
2013: 42  WF Rider 7      BD
         14  Aledo 75     Area​​
2015: 36  Birdville 33        BD
         10  Burleson Centennial 28   Area  ​​
2016: 56  Denison 29        BD
         30  FW Dunbar 12       Area
         20  Lubbock Cooper 10     Reg.
         14  Aledo 42       Q-Final​​​​
2017: 39  Denison 35     Bi-District
         21  Richland Hills 28      Area​​

#SAINT JO (2-5-0)
1959:   6  Lockett 21      BD
1964: 18  Anna 0      BD
           6  Whitewright 22      Reg.
1965: 36  Allen 12      BD
           6  Mabank 14      Regional
1973: 18  Prosper 35      BD
2002: 21  Windthorst 22      BD

SALADO (13-16-1)
1964:   6  Pflugerville 28      BD
1966:   6  Hutto 6      BD (1-3)
1967: 28  Leander 14      BD
         45  Wall 0      Regional
1979: 13  Leakey 0      BD
         31  Agua Dulce 7      QF
           0  High Island 27      Semifinal
1993: 16  Mason 21      BD
1994: 42  Mason 7      BD
           7  Schulenburg 41      Area
1995: 28  Blanco 13      BD
           0  Vanderbilt Industrial 6 Area
1996:   0  Crawford 21      BD
1998:   8  Winters 26      BD
1999:   7  Mason 35      BD
2002: 21  Blanco 42      BD
2006: 14  Hearne 26      BD
2007: 17  Hempstead 7      BD
         49  Hitchcock 0      Regional
         60  Santa Rosa 0      QF
         31  Tatum 41      Semifinal
2008:   7  Altair Rice 31      BD
2015:   7  Bellville 49        BD​
2016: 35  LaGrange 34        BD-ot
         14  Bellville 34        Area​​
2017: 42  Columbus 14        BD
         63  Liberty 14      Area
         13  Bellville 10     Regional-OT
           0  West Orange-Stark 14      QF​​​​

SAN ANGELO CENTRAL 
​(40-27-2)

1933: 27  EP Bowie 7      BD
           7  Pampa 6      QF
           7  Dallas Crozier Tech 13   SF
1935:   7  El Paso 0      BD
           0  Amarillo 25      QF
1942: 20  EP Bowie 6      BD
           6  Amarillo 33      QF
1943: 26  EP Ysleta 7      BD
         26  Vernon 0      QF
         21  Highland Park 20      SF
         26  Lufkin 13     FINAL
1944: 40  EP Austin 0      BD
         20  Amarillo 13      QF
           6  Highland Park 39      SF
1950:   0  Breckenridge 7      BD
1961: 28  EP Ysleta 8      BD
           8  Wichita Falls 42      QF
1962: 38  EP Austin 6      BD
         13  Borger 21      QF
1963: 42  EP Bel Air 0      BD
         13  Amarillo Tascosa 13    QF
1966: 42  EP Bel Air 16      BD
         37  Amarillo Tascosa 6     QF
         41  Carrollton 15     Semifinal
         21  Spring Branch 14     FINAL-5A
1982: 20  Plainview 15      BD
         26  EP Bel Air 7      Area
           6  Hurst Bell 28      Reg.
1986: 21  Amarillo Palo Duro 0   BD
         21  EP Bel Air 3      Area
         17  Wichita Falls 17    Reg, 3-4
1990: 22  Amarillo 52      BD
1991: 21  Lubbock Coronado 7     BD
         34  EP Socorro 11      Reg.
         33  Arlington Houston 28   QF
         17  Killeen 21      Semifinal
1992: 34  Amarillo Tascosa 0      BD
         21  EP Coronado 15      Reg.
         20  Euless Trinity 22      QF
1998: 20  Odessa Permian 42      BD
1999: 19  Midland Lee 55      BD
2000:   0  Midland Lee 38      BD
2003: 31  EP Montwood 11      BD
         26  Midland Lee 12      Reg.
         12  Arlington Lamar 40      QF
2004: 20  EP Americas 9      BD
2005: 14  EP Franklin 28      BD
2006: 14  EP Montwood 12      BD
         17  Odessa Permian 28      Area
2007: 26  EP Montwood 28      BD
2010: 35  EP Franklin 21      BD
           7  Arlington Martin 39  Area
2011: 21  EP Coronado 12      BD
         12  Arlington Martin 43  Area
2012: 14  EP Franklin 34        BD​
2013: 42  EP Montwood 21    BD
           7  Keller Fossil Ridge 39     Area
2014: 55  Arlington Bowie 52  BD-ot
         50  Lubbock Monterey 14     Area
         10  Southlake Carroll 35    Reg.​​​​​
2015: 45  Arlington 28       BD
         51  EP Americas 27      Area
         27  Denton Guyer 35      Reg.​​​
2016: 72  EP El Dorado 7       BD
         66  Keller Timber Creek 14 Area
         21  Allen 34       Regional​​​
2017: 35  EP Pebble Hills 20     BD
         37  Mansfield 55      Area​​

SAN ANGELO LAKE VIEW 
​(6-16-0)

1961: 14  Breckenridge 20      BD
1976:   7  Brownwood 14      BD
1977: 20  Brownwood 56      BD
1979:   9  Burkburnett 6      BD
           7  Lubbock Estacado 21   QF
1982:   0  Lubbock Dunbar 20      BD
1983:   0  Lubbock Estacado 34    QF
1985: 17  Lubbock Estacado 29    QF
1994: 37  El Paso 6      BD
1995: 53  EP Parkland 21      BD
         21  Borger 56      Area
1996: 48  EP Bowie 34      BD
           7  Pampa 29      Regional
2003:   7  Pampa 27      BD
2004: 21  Canyon Randall 41      BD
2008: 33  Dumas 25      BD
         41  EP Parkland 49      Area
2013: 10  Canyon Randall 49     BD​
2014: 26  Canyon 21        BD
         10  Canutillo 27      Area​​
2015: 37  Canyon 58        BD​

SAN ANGELO TLC (1-1-0)
2013: 49  Hamlin 18     Area
         18  Muenster 41     Regional​​​​


SA BRACKENRIDGE (12-22-2)
1925: 52  Fredericksburg 0      BD
           0  Waco 37      Regional
1932:   0  Corsicana 13      BD
1933: 49  Corsicana 0      BD
           2  Greenville 6      QF
1935: 13  Corpus Christi 13      BD
1940: 13  Corpus Christi 14      BD
1947: 20  Harlingen 6      BD
           0  Baytown Lee 0      QF-W
         20  Longview 0      Semifinal
         22  Highland Park 13   FINAL
1961:   7  SA Jefferson 41      BD
1962: 21  SA Highlands 3       BD
         38  Brownsville 13      QF
         30  Spring Branch 23      SF
         30  Borger 26      FINAL-6A
1963: 48  SA Lee 55      BD
1967: 18  SA Lee 7      BD
           0  Austin Reagan 20      QF
1990:   0  SA Clark 53      BD
1992: 24  SA Jay 27      BD
1995: 14  SA Holmes 50      BD
1996:   7  SA Taft 54      BD
1997: 24  SA Holmes 21      BD
         14  SA MacArthur 21      Area
2004:   0  SA Harlandale 28      BD
2007: 21  Alamo Heights 51      BD
2008: 13  Alamo Heights 44      BD
2009:   0  Alamo Heights 35      BD
2010: 26  Victoria East 62      BD
2011: 15  Gregory-Portland 53    BD
2012: 25  Alamo Heights 24     BD
         14  Leander Rouse 35    Area​​
2013: 20  Buda Hays 45      BD​
2014: 21  Lockhart 42       BD​
2016:   6  Richmond Foster 72     BD​

SA NORTHSIDE BRANDEIS (13-8-0)
2009: 31  SA East Central 0      BD
         51  Pflugerville 37      Area
         51  Edinburg North 14     Reg.
           7  New Braunfels 14      QF
2010: 51  C.C. King 21      BD
         17  Cibolo Steele 31      Area
2011: 34  C.C. King 7      BD
           6  Cibolo Steele 28      Area
2012: 66  C.C. King 14      BD
         28  Smithson Valley 20    Area
         63  Del Rio 7      Regional
         12  Cibolo Steele 28       QF​​​​
2013: 23  C.C. Carroll 7      BD
         17  SA Johnson 23    Area-ot​​
2014: 63  C.C. Carroll 14       BD​
         38  SA Johnson 10      Area
         42  Brownsville Rivera 14  Reg.
         28  Cibolo Steele 31      QF​​​
2015: 49  C.C. Carroll 21        BD
         31  Schertz Clemens 35    Area​​
2016: 21  Cibolo Steele 42       BD​

SA NORTHSIDE BRENNAN (11-7-0)
2011: 24  Buda Hays 34      BD
2012: 42  Boerne Champion 24   BD
         31  Vista Ridge 28      Area
         42  Edcouch-Elsa 0       Reg.
           7  Cedar Park 32       QF​​​​
2013: 56  Schertz Clemens 0     BD
         55  Austin McCallum 0    Area​​
         60  Victoria West 7     Regional
         30  Leander Rouse 7     QF
         31  SB Stratford 7    Semifinal
         14  Denton Guyer 31  FINAL-5A-I
2014: 29  C.C. King 0      Bi-District
         12  Cibolo Steele 24       Area​​
2015: 44  C.C. King 17        BD
           7  Cibolo Steele 38       Area​​
2016: 34  New Braunfels 17      BD
           7  SA Churchill 10       Area​​
2017:   3  Cibolo Steele 31     BD​

SA BURBANK (0-9-0)
1939:   6  Yoakum 34      BD
1957:   0  SA Jefferson 46      BD
1959:   6  SA Edison 15      BD
1960:   0  SA Jefferson 38      BD
1964:   0  SA Highlands 41     BD
1978:   6  SA Churchill 30      BD
2008:   7  Kerrville 70      BD
2013:   6  Kerrville 58      BD​
2017:   6  Richmond Foster 69     BD​

SA CHURCHILL (36-23-1)
1973: 35  Del Rio 7      BD
         17  Seguin 0      Regional
           7  Austin Reagan 24      QF
1974: 35  SA Fox Tech 14      BD
         35  SA Highlands 15      Reg.
         14  Brazoswood 40      QF
1976: 46  SA Highlands 0      BD
         40  SA Holmes 10       Reg.
         17  Brazoswood 0        QF
         13  Port Neches-Groves 7     SF
         10  Temple 0      FINAL-6A
1978: 30  SA Burbank 6      BD
         30  Converse Judson 14     Reg.
         23  Rosenberg Lamar 7      QF
           7  SB Stratford 24   Semifinal
1980: 21  SA Sam Houston 7      BD
         13  SA Holmes 14      Reg.
1981: 38  SA Edison 19      BD
         21  SA Holmes 14      Reg.
         28  Alice 15      QF
         31  Houston Yates 40      SF
1982: 23  SA Holmes 0      BD
         20  Austin Reagan 0      Area
         21  C.C. Carroll 7      Reg.
           7  Converse Judson 10      QF
1983: 14  SA Marshall 14     BD, 4-2
         21  Brazoswood 17      Area
         33  Edinburg 21      Regional
           0  Converse Judson 39      QF
1986:   7  Austin Reagan 14      BD
1987: 17  Austin Reagan 16      BD
           9  FB Clements 0      Area
         16  SA Clark 14      Regional
         12  FB Willowridge 14      QF
1988: 21  SA Sam Houston 28     BD
1992: 37  SA East Central 13      BD
           7  SA Holmes 12      Area
1993: 42  SA East Central 19      BD
         21  SA Clark 20      Area
           0  Victoria 35      Regional
1994: 44  Austin Crockett 26      BD
         20  SA Clark 41      Area
1996: 44  Austin 7      BD
         27  SA Marshall 23      Area
         29  Harlingen 14      Regional
         23  Austin Westlake 49      QF
2000: 17  Buda Hays 13      BD
           3  SA Marshall 24      Area
2006: 40  Austin Westlake 42      BD
2010: 13  Converse Wagner 27     BD
2011: 28  Converse Wagner 19     BD
         24  SA Warren 42      Area
2012: 20  Converse Judson 34      BD​
2013: 21  Converse Judson 42      BD​
2014: 10  Converse Judson 28      BD​
2015: 13  Converse Judson 40      BD​
2016: 41  CP Vista Ridge 38       BD
         10  SA Brennan 7        Area
         38  Laredo United South 0     Reg.
           7  Cibolo Steele 38      QF​​​​​

SA NORTHSIDE CLARK (27-23-0)
1982: 16  Converse Judson 28      BD
1983: 21  Converse Judson 24      BD
1984: 12  SA Madison 14      BD
1985: 13  Converse Judson 38      BD
1986: 49  SA Sam Houston 14      BD
         42  Edinburg 13      Area
           7  Austin Reagan 21      Reg.
1987: 31  SA Fox Tech 12      BD
         15  Edinburg 7      Area
         14  SA Churchill 16      Reg.
1988: 31  Laredo United 7      BD
         17  Weslaco 0      Area
         13  Converse Judson 24   Reg.
1989: 28  Seguin 7      BD
         24  Weslaco 15      Area
         14  Converse Judson 17    Reg.
1990: 53  SA Brackenridge 0      BD
         12  Converse Judson 31    Area
1991: 42  SA Highlands 6      BD
         14  Converse Judson 42      Reg.
1993:   1  SA Edison 0      BD
         20  SA Churchill 21     Area
1994: 42  SA McCollum 16     BD
         41  SA Churchill 20     Area
         34  Victoria 33      Regional
         42  Austin Westlake 80    QF
1995: 33  SA McCollum 0      BD
         14  SA Roosevelt 21      Area
1996: 55  SA South San 19      BD
         19  Austin Westlake 33     Area
1998:   7  SA MacArthur 17      BD
2001: 38  SA South San 3      BD
         35  Austin Westlake 65   Area
2002: 43  SA East Central 40     BD
         20  Converse Judson 27    Reg.
2004: 38  C.C. Moody 21      BD
         20  Smithson Valley 40     Area
2005: 48  C.C. Ray 14      BD
         38  SA Madison 40      Area
2007: 36  SA Southwest 39      BD
2008: 49  Victoria Memorial 0      BD
         28  SA Madison 21      Area
         44  Sharyland 21      Regional
         24  Austin Westlake 21     QF
           7  FB Hightower 28      SF
2009: 17  Converse Wagner 10    BD
         31  Austin Bowie 17      Area
         35  Del Rio 14     Regional
         20  Austin Westlake 37     QF
2012: 31  SA East Central 35     BD​
2013:   6  Cibolo Steele 52      BD​

SA COLE (8-9-0)
1985: 24  Somerset 22      BD
         15  Pflugerville 6      Area
         20  Refugio 14      Regional
         14  Cuero 49      QF
1986: 50  Junction 0      BD
         21  Refugio 13      Area
         25  Rogers 7      Regional
           9  Shiner 21      QF
1987: 28  Mason 18      BD
         10  Refugio 34      Area
1995:   7  Kenedy 40      BD
1999:   0  Comfort 63      BD
2006: 28  Stockdale 14      BD
           6  Refugio 50      Area
2007: 34  Stockdale 40      BD
2011: 21  Odem 42      BD
2016: 10  Hallettsville 52        BD​

SA EAST CENTRAL (7-28-0)
1963:   0  Hondo 6      BD
1968:   0  Mission 34      BD
1980:   7  SA Holmes 35      BD
1982: 14  SA Highlands 6      BD
           0  C.C. Carroll 21      Area
1983:   6  SA Sam Houston 27      BD
1984: 14  SA Highlands 22      BD
1985: 29  SA Fox Tech 15      BD
         20  Edinburg 0      Area
         13  Converse Judson 28   Reg.
1991: 15  SA Madison 27      BD
1992: 13  SA Churchill 37      BD
1993: 19  SA Churchill 42      BD
1994: 34  SA Taft 45      BD
1995: 35  SA Marshall 42      BD
1996:   6  SA Marshall 36      BD
1997: 13  SA Jay 10      BD
         20  New Braunfels 21    Area
1998: 21  Victoria 27      BD
1999:   7  C.C. Carroll 17      BD
2001: 27  Austin Westlake 45      BD
2002: 40  SA Clark 43      BD
2003: 23  SA O’Connor 56      BD
2006: 14  SA Marshall 50      BD
2007: 22  SA Taft 17      BD
         22  Smithson Valley 49   Area
2009:   0  SA Brandeis 31      BD
2010:   6  SA Warren 20      BD
2011: 35  SA Stevens 14      BD
         31  SA Madison 48      Area
2012: 35  SA Clark 31      BD
           0  SA Madison 24     Area​​
2013: 44  SA Warren 48     BD​
2014: 22  SA Stevens 51     BD​
2015:   6  SA Stevens 43     BD​

#SA EDGEWOOD (2-7-0)
1946: 33 Pearsall 6      BD
           6 Columbus 27      Regional
1947: 13 Port Lavaca 26      BD
1948:   6 San Felipe 7      BD
1969: 14 SA Wheatley 0      BD
           0 SA Lee 35      Regional
1970: 16 SA Lee 60      BD
1971: 14 SA Lee 35      BD
1975: 15 SA Lee 46      BD

SA EDISON (7-18-0)
(originally Los Angeles Heights)
1929: 13  Sabinal 18      BD
1932: 20  Lockhart 13      BD
           0  Granger 44      Regional
1934:   0  Yoakum 19      BD
1949:   0  Uvalde 34      BD
1951:   7  Brownsville 34      BD
1952:   6  McAllen 26      BD
1953: 13  Edinburg 20      BD
1956: 45  Uvalde 0      BD
         20  Robstown 0      QF
           0  Nederland 7      Semifinal
1957: 47  Del Rio 7      BD
         35  San Benito 6      QF
           0  Nederland 39      Semifinal
1959: 15  SA Burbank 6      BD
           0  C.C. Ray 42      QF
1981: 19  SA Churchill 38      BD
1985: 24  SA Harlandale 20      BD
         14  Alice 48      Area
1991: 21  SA Taft 41      BD
1992: 22  SA Holmes 35      BD
1993:   0  SA Clark 1      BD
2009:   2  Kerrville 65      BD
2010: 13  Gregory-Portland 52    BD
2014: 14  Boerne Champion 57    BD​

​#SA FOX TECH (1-14-0)
1974: 14  SA Churchill 35      BD
1982: 24  Laredo Martin 3      BD
           7  Edinburg 17      Area
1985: 15  SA East Central 29      BD
1986:   7  SA Holmes 17      BD
1987: 12  SA Clark 31      BD
1998:   0  Floresville 33      BD
1999:   9  Floresville 52      BD
2002:   0  Kerrville 44      BD
2003:   6  Alamo Heights 47      BD
2004: 37  SA McCollum 48      BD
2005: 13  SA Harlandale 35      BD
2006:   0  Alamo Heights 46      BD
2007:   7  Fredericksburg 38      BD
2008:   0  Schertz Clemens 35      BD

SA HARLANDALE (14-17-0)
1941: 13  San Marcos 7      BD
           7  Taylor 0      Regional
1944: 20  Gonzales 7      BD
         27  El Campo 0      Regional
1945: 12  San Marcos 0      BD
         35  Brenham 6      Regional
1946:   6  Lockhart 13      BD
1965:   8  SA Lee 31      BD
1966:   7  SA MacArthur 48      BD
1985: 20  SA Edison 24      BD
1992: 14  Converse Judson 35      BD
1993:   7  Converse Judson 49      BD
1994: 15  SA Holmes 28       BD
1999: 28  Victoria 21       BD
         35  SA Holmes 45      Area
2000: 35  SA Jay 14      BD
         14  SA MacArthur 37      Area
2001:   6  SA Marshall 28      BD
2004: 28  SA Brackenridge 0      BD
         17  Flour Bluff 10      Reg.
           6  Boerne 20      QF
2005: 35  SA Fox Tech 13      BD
         20  Flour Bluff 28      Reg.
2009: 41  CC Ray 14      BD 
         21  Flour Bluff 38      Area
2012: 35  Victoria East 26       BD
         12  Flour Bluff 57       Area​​
2013: 37  Gregory-Portland 35   BD
         21  Leander Rouse 43     Area​​
2014: 17  Alamo Heights 48      BD​
2015: 18  San Marcos 21        BD​

SA HIGHLANDS (5-15-0)
1962:   3  SA Brackenridge 21      BD
1964: 41  SA Burbank 0      BD
         20  McAllen 12      QF
           0  Galena Park 58   Semifinal
1968:   0  SA Sam Houston 17      BD
1974: 27  SA South San 17      BD
         15  SA Churchill 35      Reg.
1976:   0  SA Churchill 46      BD
1977: 14  SA Lee 20      BD
1982:   6  SA East Central 14      BD
1984: 22  SA East Central 14      BD
         16  SA Madison 42      Reg.
1991:   6  SA Clark 42      BD
1999: 13  C.C. Moody 21      BD
2002: 18  SA Marshall 28      BD
2012:   7  Buda Hays 60       BD​
2015: 16  Lockhart 34        BD​
2016:   0  Rosenberg Terry 43     BD​
2017: 14  Angleton 79      BD​

SA NORTHSIDE HOLMES (24-18-0)
1976: 28  SA McCollum 13      BD
         10  SA Churchill 40      Reg.
1977: 20  Converse Judson 14      BD
           0  SA Lee 18      Regional
1980: 35  SA East Central 7      BD
         14  SA Churchill 13      Reg.
         23  Alice 14      QF
           7  Port Arthur 34    Semifinal
1981: 35  Laredo Nixon 0      BD
         14  SA Churchill 21      Reg.
1982:   0  SA Churchill 28      BD
1984:   0  Converse Judson 14      BD
1985: 21  Madison 17      BD
         12  FB Willowridge 7      Area
         35  Alice 29      Regional
         30  Converse Judson 29      QF
           7  Houston Yates 34      SF
1986: 17  SA Fox Tech 7      BD
         43  Harlingen 7      Area
         22  Converse Judson 54    Reg.
1987: 10  SA Sam Houston 13      BD
1988: 21  Seguin 34      BD
1992: 35  SA Edison 22      BD
         12  SA Churchill 7      Area
         27  C.C. King 25      Regional
         23  SA Madison 14      QF
         39  Houston Yates 41      SF
1993:   1  SA Jefferson 0      BD
           7  Converse Judson 45    Reg.
1994: 28  SA Harlandale 15      BD
         14  Converse Judson 30    Reg.
1995: 50  SA Brackenridge 14    BD
         28  Converse Judson 43    Reg.
1997: 21  SA Brackenridge 24     BD
1998: 32  Converse Judson 42    Reg.
1999: 31  SA Roosevelt 17      BD
         45  SA Harlandale 35    Area
         34  Laredo Cigarroa 14    Reg.
         27  SA Marshall 21      QF
         14  Katy 24      Semifinal
2000: 27  Victoria Memorial 0    BD
         28  Austin Westlake 42    Reg.

SA NORTHSIDE JAY (5-9-0)
1978:   6  Converse Judson 30      BD
1979: 28  Converse Judson 0      BD
         20  SA Wheatley 21      Reg.
1992: 27  SA Brackenridge 24      BD
         33  Converse Judson 62    Reg.
1997: 10  SA East Central 13     BD
2000: 14  SA Harlandale 35      BD
2003: 10  SA Southwest 3      BD
         23  Austin Westlake 27    Reg.
2005: 21  C.C. Carroll 7      BD
         14  Smithson Valley 34   Area
2006: 60  C.C. Carroll 20      BD
         21  Austin Westlake 35    Area
2017:   9  Smithson Valley 37     BD​

SA JEFFERSON (12-24-1)
(originally Main until 1932)
1923:   0  Beaumont 6      BD
1928:   6  Port Arthur 6      BD (flip)
1934:   9  Corpus Christi 10      BD
1937:   0  Temple 20      BD
1943: 44  McAllen 12      BD
         13  Baytown Lee 52      QF
1945: 26  Brownsville 7      BD
           0  Baytown Lee 19      QF
1946: 21  Edinburg 0      BD
         13  Houston Lamar 6      QF
         13  Lufkin 0      Semifinal
         14  Odessa 21      FINAL
1948: 12  Houston Lamar 13      BD
1949:   7  Houston San Jacinto 6  BD
         31  Dallas Sunset 13    FINAL
                (Big City Conference)
1950:   0  Houston Reagan 35      BD
1956: 24  Alice 26      BD
1957: 46  SA Burbank 0      BD
         13  Austin 21      QF
1958: 36  Laredo 0      BD
         25  C.C. Miller 40      QF
1960: 38  SA Burbank 0      BD
           6  C.C. Miller 26      QF
1961: 41  SA Brackenridge 7      BD
           7  C.C. Ray 26      QF
1983: 35  SA McCollum 20      BD
           0  Alice 35      Area
1988:   0  Converse Judson 47      BD
1989:   0  Converse Judson 21      BD
1990:   0  SA Marsahll 44      BD
1993:   0  SA Holmes 1      BD
2002:   0  Boerne 33      BD
2008: 14  Cibolo Steele 42      BD
2009:   8  Cibolo Steele 62      BD
2010:   3  Victoria West 31      BD
2011: 10  Victoria East 35       BD
2012: 28  Kerrville 63       BD​

SA JOHNSON (5-6-0)
2011: 14  Cibolo Steele 24      BD
2013: 49  Smithson Valley 45    BD
         23  SA Brandeis 17     Area-ot
         56  Laredo Alexander 41  Reg.
         42  Cibolo Steele 41     QF
           0  Katy 52     Semifinal​​​​​
2014: 21  Schertz Clemens 7     BD
         10  SA Brandeis 38      Area​​
2015: 51  Schertz Clemens 54       BD​
2016: 26  Leander Vandegrift 27    BD
2017: 27  Leander Vandegrift 28    BD​​

SA KENNEDY (0-4-0)
1968:   0  SA Wheatley 43      BD
1972:   6  SA Lee 28      BD
1991: 13  Calallen 41      BD
2009:   0  Schertz Clemens 49      BD

SA LANIER (2-14-0)
1935:   6  Uvalde 7      BD
1937:   6  Eldorado 50      BD
1938:   6  Junction 24      BD
1940: 12  San Marcos 44      BD
1998: 20  SA Memorial 14     BD
           0  Alice 52      Area
1999: 31  Beeville 33      BD
2000: 21  Floresville 41      BD
2003: 21  Kerrville 60      BD
2005: 28  Pleasanton 31     BD
2006: 21  Kerrville 17      BD
         12  Schertz Clemens 35   Area
2007:   6  Kerrville 52      BD
2011:   0  Port Lavaca 61     BD
2013:   7  Alamo Heights 28     BD​
2016:   0  Angleton 73       BD​

SA LEE (24-12-0)
1961: 18  Del Rio 30      BD
1963: 55  SA Brackenridge 48      BD
         19  C.C. Miller 21      QF
1965: 31  SA Harlandale 8      BD
         26  Corsicana 21      QF
         16  Brazosport 7      Semifinal
           6  Odessa Permian 11 
                 (​FINAL-6A)
1967:   7  SA Brackenridge 18      BD
1969: 56  SA Sam Houston 14      BD
         35  SA Edgewood 0      Regional
         27  Seguin 23      Q-Final
         21  Beaumont Hebert 18      SF
         20  Wichita Falls 28      FINAL-6A
1970: 60  SA Edgewood 16      BD
         12  SA Roosevelt 33      Regional
1971: 35  SA Edgewood 14      BD
         32  Seguin 14      Regional
         19  Austin Reagan 14      QF
         19  Houston Smiley 16      SF
         28  Wichita Falls 27     FINAL-6A
1972: 28  SA Kennedy 6      BD
         29  Seguin 21      Regional
         20  Brazoswood 14      QF
         20  Baytown Sterling 21      SF
1975: 46  SA Edgewood 15      BD
         26  SA MacArthur 6      Regional
         34  McAllen 15      Q-Final
           0  Port Neches-Groves 28     SF
1977: 20  SA Highlands 14      BD
         18  SA Holmes 0      Regional
         28  Austin Reagan 12      QF
           0  Port Neches-Groves 19     SF
1979: 14  SA Wheatley 16      BD
1991: 14  New Braunfels 27      BD
1993: 19  Seguin 14      BD
         16  SA Taft 24      Area

​SA MacARTHUR (21-15-0)
1966: 48  SA Harlandale 7      BD
         21  Alice 12      Q-Final
           6  Spring Branch 14      SF
1975: 42  SA South San 6      BD
           7  SA Lee 26      Regional
1990: 34  SA South San 0      BD
         18  SA Marshall 20      Area
1994:   7  Austin Westlake 19      BD
1996: 10  Austin Westlake 20      BD
1997: 16  Austin Westlake 7      BD
         51  SA Brackenridge 14      Area
         28  Victoria 14       Regional
         21  New Braunfels 29      QF
1998: 17  SA Clark 7      BD
         24  SA South San 0       Area
         24  Rio Grande City 14      Reg.
         10  SA Madison 7      Q-Final
           6  Katy 14      Semifinal (f, 1-0)
           0  Midland Lee 54    FINAL-6A-II
1999: 10  SA Marshall 27      BD
2000: 42  Austin 14      Bi-Districct
         37  SA Harlandale 14      Area
         58  Edinburg 6      Regional
         23  SA Marshall 26      Q-Final
2006: 21  Austin 13      Bi-District
         24  SA Warren 17      Area
         35  McAllen Memorial 34      Reg.
         50  San Marcos 43      Q-Final
         14  Cypress Falls 30     Semifinal
2010: 17  New Braunfels 10      BD
         52  SA O’Connor 28      Area
         56  Laredo Alexander 20      Reg.
         14  Cibolo Steele 42      QF
2014: 21  Cibolo Steele 70      BD​
2015: 13  Cibolo Steele 62      BD​
2017: 14  Austin Westlake 62     BD​

SA MADISON (40-23-1)
1979:   0  Bay City 17      BD
1984: 14  SA Clark 12      BD
         21  Alvin 7      Area
         42  SA Highlands 16      Regional
         19  Converse Judson 16      QF
         12  Beaumont French 22      SF
1985: 17  SA Holmes 21      BD
1990: 35  New Braunfels 15      BD
         35  SA Sam Houston 35      Reg.
         17  Mission 59      QF
1991: 27  SA East Central 15      BD
         21  SA Taft 16      Area
         27  Weslaco 7      Regional
           0  SA Marshall 42     QF
1992: 56  Seguin 8      BD
         20  SA Taft 7      Area
         19  Victoria 13      Regional
         14  SA Holmes 23      QF
1995: 23  Austin Westlake 26      BD
1998: 28  SA Marshall 21      BD
         38  Victoria 7      Area
         28  McAllen Rowe 25      Reg.
           7  SA MacArthur 10      QF
1999: 21  SA Taft 28      BD
2001: 37  Austin 7      BD
         31  SA Marshall 0      Area
         53  Laredo Nixon 19      Reg.
         28  Austin Westlake 31      QF
2002: 30  San Marcos 23      BD
         41  SA Marshall 15      Area
         50  Laredo Nixon 3      Reg.
         27  Smithson Valley 28      QF
2003: 20  Austin Westlake 30      BD
2004: 24  Seguin 13      BD
           7  SA Taft 31      Area
2005: 42  Schertz Clemens 19      BD
         40  SA Clark 38      Area
         31  Pharr-SJ-Alamo 7      Regional
         20  Smithson Valley 50      QF
2007: 22  San Marcos 14      BD
         17  SA Warren 13      Area
         59  Weslaco 42      Regional
         38  Smithson Valley 35      QF
         21  Katy 66      Semifinal
2008: 19  Austin Bowie 14      BD
         21  SA Clark 28      Area
2009: 27  Austin Westlake 31      BD
2010: 17  Converse Judson 24      BD
2011: 25  Converse Judson 24      BD
         48  SA East Central 31      Area
         50  Laredo United 41      Regional
         42  Harlingen 27      QF
         35  FB Hightower 54      SF
2012: 37  Converse Wagner 21      BD
         24  SA East Central 0      Area
         40  Sharyland 13      Regional
         49  SA O'Connor 52      QF​​​​
2013: 63  New Braunfels 10      BD
         49  SA O'Connor 20      Area
         45  Sharyland 21      Regional
         33  Converse Judson 29      QF
         34  Pearland 38      Semifinal​​​​​
2016:   7 Lake Travis 56      BD​
2017: 14  Lake Travis 49      BD​

SA NORTHSIDE MARSHALL
​(21-12-2)

1983: 14  SA Churchill 14      BD-L
1989: 31  SA McCollum 7      BD
         11  Harlingen 14      Area
1990: 44  SA Jefferson 0      BD
         20  SA MacArthur 19      Area
         20  Pharr-SJ-Alamo 14      Reg.
         20  Converse Judson 49      QF
1991: 27  SA Sam Houston 0      BD
         31  New Braunfels 0      Area
         46  C.C. Miller 6       Regional
         42  SA Madison 0      QF
         20  Aldine 13      Semifinal
         14  Odessa Permian 27
                (FINAL-6A-I)
1995: 42  SA East Central 35      BD
         15  Austin Westlake 15      Area
1996: 36  SA East Central 6      BD
         23  SA Churchill 27       Area
1998: 21  SA Madison 28      BD
1999: 27  SA MacArthur 10      BD
         37  C.C. Moody 7      Area
         27  Brownsville Rivera 24      Reg.
         21  SA Holmes 27      QF
2000: 48  SA Southwest 19      BD
         24  SA Churchill 3      Area
         23  McAllen 7      Regional
         26  SA MacArthur 23      QF
           0  Katy 26      Semifinal
2001: 28  SA Harlandale 6      BD
           0  SA Madison 31      Area
2002: 28  SA Highlands 18      BD
         15  SA Madison 41      Area
2006: 50  SA East Central 14      BD
         27  San Marcos 28      Area
2012: 17  Cibolo Steele 49      BD​​

SA McCOLLUM (1-21-0)
1970:   0  SA Roosevelt 27      BD
1972: 12  Seguin 45      BD
1973:   0  Seguin 45      BD
1976: 13  SA Holmes 28      BD
1983: 20  SA Jefferson 35      BD
1989:   7  SA Marshall 31      BD
1990:   0  Converse Judson 62      BD
1991: 13  Converse Judson 55      BD
1994: 16  SA Clark 42      BD
1995:   0  SA Clark 33      BD
1997:   0  Schertz Clemens 38      BD
2000: 12  Smithson Valley 45      BD
2001:   6  Smithson Valley 41      BD
2003:   7  Rockport-Fulton 40      BD
2004: 48  SA Fox Tech 37      BD
           0  Calallen 59      Area
2006:   0  Beeville 30      BD
2007: 14  Beeville 34      BD
2008:   7  C.C. Ray 34      BD
2009: 10  Gregory-Portland 38      BD
2011: 17  Smithson Valley 48      BD
2015: 21  Kerrville Tivy 63      BD​

SA MEMORIAL (0-2-0)
1998: 14  SA Lanier 20      BD
2017: 17  Victoria West 45       BD​

​​​​​​​


SA O’CONNOR ​(20-15-0)
2003: 56  SA East Central 23      BD
         21  Buda Hays 3      Area
         27  PSJA North 21      Reg.
         17  Schertz Clemens 35      QF
2004: 45  Victoria Memorial 28    BD
         37  Converse Judson 49     Reg.
2005: 35  Victoria Memorial 20   BD
         26  Converse Judson 30     Reg.​
2006: 24  SA Southwest 21      BD
         47  SA Reagan 49    Area (4 ot)
2007: 42  C.C. Carroll 20      BD
         28  SA Reagan 35      BD
2008: 47  Converse Wagner 33   BD
         14  Smithson Valley 38    Area
2009: 10  C.C. Carroll 24      BD
2010: 35  C.C. Carroll 3      BD
         28  SA MacArthur 52    Area
2011: 56  C.C. Carroll 14      BD
         14  SA Reagan 51      Area
2012: 42  SA Southwest 12      BD
         34  Converse Judson 28  Area
         44  Laredo Alexander 24  Reg.
         52  SA Madison 49      QF
           7  Houston Lamar 15    SF​​​​​
2013: 31  SA Southwest 6     BD
         20  SA Madison 49     Area​​
2014: 49  SA Southwest 14      BD
         35  Converse Judson 50    Area​​
2015: 24  SA Southwest 21      BD
         28  Converse Judson 56    Area​​
2016: 24  Converse Judson 36     BD​
2017: 34  Schertz Clemens 24      BD
         45  SA Reagan 21      Area​​
         52  San Benito 43      Regional
         17  Lake Travis 38      Q-Final​​

SA REAGAN (17-11-0)
2006: 34  Seguin 27      BD
         49  SA O’Connor 47  Area-4ot
         72  Laredo United 48      Reg.
         23  Austin Westlake 37      QF
2007: 34  Austin Westlake 27      BD
         35  SA O’Connor 28      Area
         49  Los Fresnos 28      Reg.
         21  Converse Judson 42      QF
2008: 24  Austin 20      BD
         31  SA Warren 21      Area
         28  Los Fresnos 11      Reg.
         14  Smithson Valley 19      QF
2009:   3  Pflugerville 10      BD
2011: 48  New Braunfels 20      BD
         51  SA O’Connor 14      Area
         35  McAllen Memorial 28 Reg.
         10  Cibolo Steele 35      QF
2012: 14  Smithson Valley 21     BD​
2013: 49  NB Canyon 21     BD
         23  Cibolo Steele 40     Area​​
2014: 21  Smithson Valley 14      BD
         38  SA Stevens 31       Area
         50  Los Fresnos 19      Reg.
         24  Converse Judson 34     QF​​​​
2015:   7  Smithson Valley 17      BD​
2016:   3  Austin Westlake 48     BD​
2017: 26  Buda Hays 25     Bi-District
         21  SA O'Connor 45     Area​​

SA ROOSEVELT (15-11-0)
1970: 27  SA McCollum 0      BD
         33  SA Lee 12      Regional
           0  Austin Reagan 28      QF
1989: 23  SA Sam Houston 6      BD
           6  Austin LBJ 23      Area
1995: 36  Austin 6      BD
         21  SA Clark 14      Area
         27  Harlingen South 7      Reg.
         28  Austin Westlake 14      QF
         17  Humble 7      Semifinal
         17  FM Marcus 7    ​FINAL-6A-II
1999: 17  SA Holmes 31    BD
2000: 42  Gregory-Portland 25   BD
         47  Alice 0      Regional
         63  Smithson Valley 28     QF
         12  Bay City 28      Semifinal
2001: 13  Gregory-Portland 6     BD
         51  Alice 14      Regional
         14  Smithson Valley 35    QF
2002:   3  Austin Westlake 9     BD
2003: 10  Buda Hays 14      BD
2008: 21  Austin Westlake 42    BD
2009: 28  Austin Bowie 35      BD
2010: 13  Cibolo Steele 33      BD
2012: 41  New Braunfels 7      BD
           0  Cibolo Steele 45      Area​​

SA SAM HOUSTON (11-34-1)
1954: 21  Tidehaven 66      BD
1957: 20  Goliad 6      BD
           7  West Columbia 41    Reg.
1958: 12  San Marcos 0      BD
1959:   6  San Marcos 38      BD
1960: 26  Seguin 7      BD
         14  Port Lavaca 49      QF
1968: 17  SA Highlands 0      BD
           0  SA Wheatley 12      Reg.
1969: 14  SA Lee 56      BD
1971:   7  Seguin 14      BD
1980:   7  SA Chruchill 21      BD
1983: 27  SA East Central 6      BD
           6  Edinburg 14      Area
1984: 28  Laredo Nixon 8      BD
           7  Edinburg 15      Area
1986: 14  SA Clark 49      BD
1987: 13  SA Holmes 10      BD
           6  Mission 34      Area
1988: 28  SA Churchill 21      BD
         12  C.C. Carroll 13      Area
1989:   6  SA Roosevelt 23      BD
1990: 34  SA Southwest 13      BD
         35  SA Madison 35      Reg-L
1991:   0  SA Marshall 27      BD
1992:   6  SA Taft 31      BD
1993: 16  SA Taft 28      BD
1996:   7  Floresville 24      BD
1997: 12  Pleasanton 16      BD
2001: 37  Beeville 50      BD
2002: 35  Fredericksburg 47      BD
2003: 32  Fredericksburg 22      BD
         21  NB Canyon 28      Area
2004:   8  Pleasanton 28      BD
2005: 13  Beeville 55      BD
2006:   6  Fredericksburg 37      BD
2009: 12  Cuero 46      BD
2010: 18  Hondo 13      BD
           0  Navarro 31      Area
2011: 19  Devine 27      BD
2013: 20  Navarro 61    BD​
2014:   7  Kerrville 54       BD​
2015: 22  Boerne Champion 52   BD
2016: 13  Victoria East 56     BD
2017:   8  Rosenberg Terry 32      BD​​​

SA SOUTH SAN (2-15-0)
1947:   7  Lockhart 45      BD
1950: 12  Pearsall 35      BD
1962: 22  Pharr-SJ-Alamo 29      BD
1963:   0  Pharr-SJ-Alamo 21     BD
1967:   3  Donna 26      BD
1974: 17  SA Highlands 27      BD
1975:   6  SA MacArthur 42      BD
1990:   0  SA MacArthur 34     BD
1996: 19  SA Clark 55      BD
1998: 27  C.C. Moody 20      BD
           0  SA MacArthur 24      Area
2001:   3  SA Clark 38      BD
2002: 14  Flour Bluff 29      BD
2003: 14  Calallen 56      BD
2006: 21  C.C. Miller 15      BD
          17  Flour Bluff 27      Reg.
2007: 14  Gregory-Portland 41    BD

#SA SOUTH SAN WEST (2-3-0)
1982: 27  Buda Hays 3      BD
         20  Sinton 14      Regional
           0  New Braunfels 23      QF
1996: 14  Alamo Heights 21      BD
2007:   7  Wimberley 59      BD

SA SOUTHSIDE (0-7-0)
1992:   0  Mercedes 30      BD
2000:   6  Kerrville 48      BD
2010: 15  Port Lavaca 63     BD
2011:   7  Beeville 43      BD
2014: 21  Flour Bluff 42       BD​
2016:   6  Flour Bluff 42       BD​
2017:   2  Flour Bluff 28       BD​

SA SOUTHWEST (7-19-0)
1985: 35  NB Canyon 27      BD
         28  Calallen 55      Regional
1990: 13  SA Sam Houston 34      BD
1997: 14  SA Taft 28      BD
1998: 14  C.C. Carroll 16      BD
2000: 19  SA Marshall 48      BD
2001: 13  SA Taft 41      BD
2003:   3  SA Jay 10      BD
2006: 21  SA O’Connor 24      BD
2007: 39  SA Clark 36      BD (2 ot)
         16  Converse Judson 24    Area
2008: 35  McAllen 28      BD (ot)
         41  PSJA North 21      Area
         14  Smithson Valley 30      Reg.
2009: 58  Rio Grande City 29      BD
         14  Harlingen 21      Area
2010: 21  SA Stevens 45      BD
2011: 14  SA Warren 54      BD
         12  SA O'Connor 42      BD​
2013:   6  SA O'Connor 31      BD​
2014: 14  SA O'Connor 49      BD​
2015: 21  SA O'Connor 24      BD​
2016: 33  LaJoya Juarez 17       BD
         19  Los Fresnos 34       Area​​
2017: 14  LaJoya 7      Bi-District
         35  Los Fresnos 47      Area​​

SA NORTHSIDE STEVENS (7-6-0)
2008: 14  Converse Judson 12      BD
           7  Austin Westlake 42    Area
2009: 24  Converse Judson 27     BD
2010: 45  SA Southwest 21      BD
         33  Converse Judson 27    Area
         31  Harlingen 30      Reg-2 ot
         31  Converse Wagner 14    QF
         21  Pearland 51      Semifinal
2011: 14  SA East Central 35    BD
2014: 51  SA East Central 22      BD
         31  SA Reagan 38      Area​​
2015: 43  SA East Central 6       BD
           0  Smithson Valley 35   Area​​

SA NORTHSIDE TAFT (18-12-0)
1991: 41  SA Edison 21      BD
         16  SA Madison 21      Area
1992: 31  SA Sam Houston 6      BD
           7  SA Madison 20      Area
1993: 28  SA Sam Houston 16      BD
         24  SA Lee 16      Area
         17  Alice 41      Regional
1994: 45  SA East Central 34      BD
           7  Austin Westlake 48     Area
1996: 54  SA Brackenridge 7      BD
         22  Converse Judson 38     Reg.
1997: 28  SA Southwest 14      BD
         14  Austin Crockett 6      Reg.
         23  C.C. Carroll 7      QF
         16  Katy 35      Semifinal
1999: 28  SA Madison 21      BD
         28  C.C. Carroll 14      Reg.
         32  Edinburg 35      QF
2001: 41  SA Southwest 13      BD
         32  Converse Judson 13     Reg.
         29  C.C. Carroll 21      QF
         21  Pearland 10      Semifinal
         13  Mesquite 14     FINAL-6A-I
2002:   7  Smithson Valley 34    BD
2003: 14  Smithson Valley 24      BD
2004: 44  C.C. Ray 7      BD
         31  SA Madison 7      Area
         42  Laredo Nixon 15      Reg.
         24  Smithson Valley 42      QF
2007: 17  SA East Central 22      BD

SA NORTHSIDE WARREN (7-8-0)
2006: 41  C.C. Ray 14      BD
         17  SA MacArthur 24      Area
2007: 38  C.C. Ray 22      BD
         13  SA Madison 17      Area
2008: 28  C.C. Carroll 7      BD
         21  SA Reagan 31      Area
2010: 20  SA East Central 6      BD
         23  Converse Wagner 26   Area
2011: 54  SA Southwest 14      BD
         42  SA Churchill 14      Area
         28  Harlingen 53      Reg.
2013: 48  SA East Central 44    BD
         15  Converse Judson 50   Area​​
2016:   7  Smithson Valley 53     BD​
2017: 14  Converse Judson 52     BD​

#SA WHEATLEY (4-3-0)
1968: 43  SA Kennedy 0      BD
         12  SA Sam Houston 0      Reg.
           6  Austin Reagan 37      QF
1969:   0  SA Edgewood 14      BD
1979: 16  SA Lee 14      BD
         21  SA Jay 20      Regional
         20  Alice 29      QF

SAN AUGUSTINE (19-21-0)
1961:   6  Groveton 13      BD
1963:   8  Hallsville 14      BD
1964:   0  White Oak 36      BD
1965:   6  Hallsville 34      BD
1966: 16  Hallsville 10      BD
           8  Paul Pewitt 15      Reg.
1970: 18  Barbers Hill 24      BD
1975:   7  Hamshire-Fannett 21   BD
1986:   6  Groesbeck 13      BD
1992: 24  Timpson 49      BD
1993: 13  Timpson 21      BD
1999: 26  East Chambers 38      BD
2000: 27  Hardin 14      BD
         34  Centerville 0      Reg.
           3  Arp 9      QF
2003: 32  East Chambers 0      BD
         21  Corrigan-Camden 17   Reg.
         27  Elysian Fields 21      QF
         21  Comfort 14      Semifinal
         28  Jim Ned 7     FINAL-3A-I
2005: 14  Harmony 7      BD
           6  Hughes Springs 25      Reg.
2008:   6  New Waverly 31      BD
2011: 20  Franklin 57      Area
2012: 35  Axtell 0      Area
         21  Mart 49      Regional​​
2013: 49  Joaquin 46     BD
         13  Mart 71     Area​​
2014: 27  Harleton 13       BD
         36  Centerville 69       Area​​
2015: 27  Ore City 17       BD
           6  Lovelady 42         Area​​
2016: 35  Groveton 34      BD
         50  Big Sandy 47        Area
         14  Carlisle 28        Regional​​​
2017: 55  Deweyville 0     Bi-District
         39  Wolfe City 7     Area
         58  Carlisle 27     Regional
         50  Centerville 14     Q-Final
         21  Refugio 63     Semifinal​​​​​

SAN BENITO (16-21-0)
1931: 41  Aransas Pass 0      BD
         12  Uvalde 9      Regional
1942:   0  Austin 32      BD
1948:   7  Austin 27      BD
1957: 28  Cuero 14      BD
           6  SA Edison 35      QF
1961: 15  Port Lavaca 12      BD
         29  Del Rio 8      QF
         15  Nederland 22      Semifinal
1990: 20  Edinburg 34      BD
1992: 13  Edinburg 7      BD
           0  C.C. King 10      Area
1993:   7  LaJoya 10      BD
1995: 17  McAllen Memorial 7    BD
         10  Alice 31      Area
1998: 14  Harlingen South 16      BD
1999: 33  Harlingen South 27      BD
         14  Laredo Cigarroa 21    Area
2004: 41  PSJA North 0      BD
         42  McAllen Rowe 12     Area
           0  Smithson Valley 51     Reg.
2005: 11  Pharr-SJ-Alamo 24      BD
2006: 16  Harlingen South 21      BD
2007: 14  Harlingen South 30      BD
2009: 21  Harlingen 41      BD
2010: 14  Harlingen 49      BD
2011: 24  Edinburg 14      BD
         21  Laredo United 24   Area
2014: 14  Weslaco East 42       BD​
2015: 35  PSJA North 7        BD
         56  Laredo Alexander 36   Area
         15  Schertz Clemens 41    Reg.​​​
2016: 47  Edinburg 10       BD
         21  Laredo United South 28   A​​
2017: 50  Edinburg North 7      BD
         44  McAllen Memorial 35     Area
         43  SA O'Connor 52     Regional​​​

SAN DIEGO (4-14-1)
1941: 14  Rockport 0      BD
1942: 12  Ingleside 6      BD
1943:   6  Ingleside 12      BD
1968:   6  Lyford 6      BD (L)
1977:   0  LaFeria 13      BD
1990:   0  Port Isabel 30      BD
1993: 12  Port Isabel 35      BD
1995: 22  Port Isabel 26      BD
2001:   6  Port Isabel 48      BD
2008: 14  George West 45      BD
2009: 15  George West 55      BD
2010: 41  Jourdanton 28      BD
         15  Altair Rice 49      Area
2011:   0  Hallettsville 28      BD
2012: 35  Hempstead 54      BD​
2014: 14  George West 6        BD
           6  Ingram Moore 22     Area​​
2015:   8  Mathis 22       BD​
2017: 17  Mathis 20       BD​

SAN ELIZARIO (0-1-0)
1999: 28  EP Riverside 33      BD

#SAN FELIPE (3-1-0)
1948:   7  SA Edgewood 6      BD
         14  Floresville 12      Regional
1949: 32  Nixon 13      BD
         19  Port Lavaca 28    Regional

#SAN ISIDRO (0-3-0)
1966:   3  George West 22      BD
1983:   3  Runge 25      BD
1987:   6  D’Hanis 40      BD

SAN MARCOS (18-21-2)
1940: 44  SA Lanier 12      BD
           0  Fredericksburg 0      Reg.
1941:   7  SA Harlandale 13      BD
1945:   0  SA Harlandale 12      BD
1958:   0  SA Sam Houston 12     BD
1959: 38  SA Sam Houston 6      BD
           6  Falfurrias 8      QF
1962: 12  Austin Johnston 26      BD
1964: 28  Austin Lanier 12      BD
           7  Kerrville 6      QF
         21  Vidor 21      Semifinal (4-3)
         15  Palestine 24     FINAL-5A
1965:   7  Austin Lanier 0      BD
         33  Del Rio 0      QF
           7  Bridge City 12      Semifinal
1966: 27  Robstown 13      BD
         36  Fredericksburg 14      QF
           7  Bridge City 28      Semifinal
1997: 21  New Braunfels 27      BD
1999: 14  Kerrville 7      BD
         28  Austin Reagan 22      Area
         24  Floresville 9      Regional
         13  Schertz Clemens 21      QF
2000: 28  Austin Anderson 12      BD
         34  Smithson Valley 42      QF
2001: 35  Pflugerville Connally 21 BI
           7  Smithson Valley 21      Reg.
2002: 23  SA Madison 30      BD
2003:   6  Schertz Clemens 28      BD
2004: 21  Smithson Valley 38      BD
2005: 14  Smithson Valley 42      BD
2006: 35  Smithson Valley 34      BD
         28  SA Marshall 27      Area
         27  Harlingen South 7      Reg.
         43  SA MacArthur 50      QF
2007: 14  SA Madison 22      BD
2015: 21  SA Harlandale 18       BD
         14  Leander Vandegrift 63   A​​
2016: 35  RR Stony Point 40      BD​
2017: 64  RR Westwood 50      BD
           3  Spring Westfield 47     Area​​

SAN SABA (14-21-1)
1931:   7  Mason 14      BD
1935: 12  Albany 6      BD
           6  Dublin 6      Reg. (L)
1937: 33  Belton 7      BD
         12  Brady 6      Regional
1938:   6  Taylor 14      BD
1941:   0  Taylor 28      BD
1948: 13  Cameron 27      BD
1963: 11  West 8      BD
           6  Taylor 31      Regional
1968:   9  Decatur 3      BD
         34  Forney 14      Regional
           6  Daingerfield 42      QF
1978:   7  Junction 6      BD
           7  China Spring 27      Reg.
1979: 29  Junction 14      BD
           0  China Spring 7      Reg.
1982: 23  Winters 19      BD
         14  Olney 34      Area
1983:   6  Cisco 7      BD
1985:   3  McGregor 55      BD
1987: 26  Haskell 20      BD
           7  Big Lake 0      Area
         18  New Deal 34      Reg.
1988: 25  McGregor 41      BD
1989: 17  McGregor 34      BD
1991:   9  Hamlin 10      BD
1994: 20  Clifto 29      BD
2003:   0  Crawford 46      BD
2009: 35  Wall 21      BD
         27  Cisco 35      Area
2010: 14  Karnes City 0      BD
         16  Schulenburg 24      Area
2011: 27  Stockdale 7      BD
           7  East Bernard 33      Area
2012: 21  Cayuga 28       BD (ot)​

#SANDERSON (2-8-0)
1947:   0  Crane 47      BD
1951: 20  Hermleigh 13      BD
         13  Melvin 47      Regional
1952:   0  Hermleigh 44      BD
1974:   0  Bronte 32      BD
1978:   7  Jayton 14      BD
1984: 21  Fort Davis 7      BD
           7  Robert Lee 31      Reg.
1988:   6  Garden City 50      Area
1991: 26  O’Donnell 42      BD

SANFORD-FRITCH (8-16-0)
1975: 13  Wellington 6      BD
           0  New Deal 13      Regional
1985: 34  Quanah 15      BD
           0  Abernathy 24      Area
1990: 20  Littlefield 18      BD
         19  Vernon 41      Area
1998: 13  Muleshoe 14      BD
2000: 20  Shallowater 6      BD
         14  Midland Greenwood 23    A
2001:   7  Shallowater 12      BD
2005: 27  Henrietta 24      BD
         35  Tulia 12      Regional
           7  Early 27      QF
2007: 14  Muleshoe 56      BD
2008: 20  Childress 32      BD
2009:   7  Friona 44      BD
2010: 19  Hamilton 14      Area
           6  Holliday 21      Regional
2011: 33  Forsan 26      BD
         28  Cisco 61      Area
2012: 19  Colorado City 21      BD​
2013:   6  Abernathy 56     BD​
2015: 14  Henrietta 48      BD​​
2017:   8  New Deal 39     BD​

SANGER (5-22-2)
1942: 12  Howe 12      BD
1951: 20  Kamay Valley View 20 BD 
           6  Rochester 14      Regional
1952:   9  Frisco 0      BD
         20  Aspermont 26      Regional
1954: 14  Newcastle 27      BD
1963:   7  Throckmorton 32      BD
1983:   7  Springtown 30      BD
1984: 12  Wills Point 49      BD
1995:   3  Quinlan Ford 28      BD
1996:   0  Commerce 14      BD
1997: 14  Bonham 6      BD
         12  Kemp 13      Area
1998: 13  Commerce 19      BD
1999:   9  Commerce 38      BD
2001:   7  Wilmer-Hutchins 40      BD
2003: 21  Kennedale 60      BD
2005: 13  Breckenridge 34      BD
2006: 49  Clyde 12      BD
         15  Graham 21      Area (ot)
2010:   7  Celina 49      BD
2011: 21  Celina 42      BD
2013: 42  Frisco Lone Star 46    BD​
2014: 31  Springtown 21       BD
         16  Paris 28        Area​​
2015: 55  Springtown 36       BD
           9  Liberty-Eylau 48      Area​​
2016: 21  Brownwood 40       BD​
2017: 13  Stephenville 52       BD​

#SANTA ANNA (2-6-0)
1966: 14  Ranger 19      BD
1971: 37  Hico 3      BD
           0  Little River Academy 7  R
1972:   0  Mason 32      BD
1980: 21  Meridian 22      BD
1989: 34  Hico 12      BD
           0  Rotan 13      Area
1990: 14  Garden City 21      Area

SANTA FE (0-3-0)
2002: 12  West Columbia 54      BD
2005:   0  Rosenberg Terry 42      BD
2009: 10  El Campo 38      BD

SANTA MARIA (0-4-0)
2008: 12  Falls City 48      BD
2012:   6  Three Rivers 68      BD​
2013: 14  Shiner 45      BD​
2017:   0  Shiner 61     BD​

SANTA ROSA (6-12-0)
1987: 13  Freer 7      BD
         21  Floresville 41      Area
1991:   8  Karnes City 72      BD
1992: 34  Dilley 6      BD
         12  Boling 43      Area
1993: 30  LaPryor 23      BD
           0  Refugio 56      Area
2002:   7  Skidmore-Tynan 27      BD
2005:   8  Skidmore-Tynan 55      BD
2007: 38  George West 10      BD
         26  Randolph 6      Regional
           0  Salado 60      QF
2010: 28  Cotulla 25      BD
         13  Lago Vista 50      Area
2013: 13  Goliad 23       BD​
2014:   7  Goliad 61       BD​
2017:   0  Goliad 49       BD​

SANTO (7-7-0)
1986:   0  Baird 20      BD
1994: 30  Gorman 20      BD
         38  Meridian 24      Area
         27  Roby 7      Regional
           0  Crawford 45      QF
2011: 44  Riesel 58      BD
2014: 47  Electra 20       BD
         45  Iraan 28       Area
         14  Hamlin 34       Reg.​​​
2015: 24  Hamlin 31       BD-ot​
2016: 31  Petrolia 28        BD
           6  Iraan 47      Area​​
2017: 27  Electra 18       BD
         16  Albany 58      Area​​

#SCHERTZ-CIBOLO (0-2-0)
1957: 18  Pearsall 57      BD
1958: 18  Poteet 26      Regional

SCHERTZ CLEMENS (29-22-0)
1984: 25  New Braunfels 42     BD
1986: 16  Alamo Heights 6      BD
           7  Gregory-Portland 17    Reg.
1987: 35  Alamo Heights 6      BD
         35  Gregory-Portland 7    Reg.
           7  Kerrville 27      QF
1989: 13  Austin Travis 9      Area
         21  Gregory-Portland 28   Reg.
1990:   7  Austin Reagan 28      BD
1991: 17  Austin Travis 6      BD
         20  Boerne 0      Area
           7  Calallen 32      Regional
1994: 20  Smithson Valley 13    BD
         14  Taylor 40      Area
1995:   6  NB Canyon 24      BD
1996: 42  Pleasanton 21      BD
         14  Alice 24      Regional
1997: 38  SA McCollum 0      BD
         47  Los Fresnos 14      Reg.
         14  Hewitt Midway 36     QF
1998: 42  Pleasanton 6      BD
         28  Calallen 17      Area
         14  Smithson Valley 19    Reg.
1999: 42  Pleasanton 22       BD
         21  Calallen 13      Area
         30  Smithson Valley 23    Reg.
         21  San Marcos 13      QF
         13  Port Neches-Groves 36   SF
2003: 28  San Marcos 6      BD
         13  Smithson Valley 10    Area
         38  C.C. King 10      Reg.
         35  SA O’Connor 17      QF
         12  Katy 36      Semifinal
2004:   0  Converse Judson 31    BD
2005: 19  SA Madison 42      BD
2006: 37  Burnet 24      BD
         35  SA Lanier 12      Area
         56  Edcouch-Elsa 14     Reg.
         27  Buda Hays 7      QF
         14  LaMarque 27    Semifinal
2008: 35  SA Fox Tech 0      BD
           9  Pflugerville Hendricksen 13
2009: 49  SA Kennedy 0      BD
         14  Austin McCallum 27  Area
2013:   0  SA Brennan 56      BD​
2014:   7  SA Johnson 21       BD​
2015: 54  SA Johnson 51       BD​
         35  SA Brandeis 31      Area
         41  San Benito 15     Regional
         14  Cibolo Steele 35       QF​​​
2017: 24  SA O'Connor 34       BD​

SCHULENBURG (61-22-4)
1929: 36  Seguin 0   BD
           6  Granger 6      Reg. (2-1)
1939: 13  Ganado 13      BD
1947: 20  Sweeny 0      BD
           0  PA Austin 6      Reg.
1958: 21  Rockdale 12      BD
           0  Brady 28      Regional
1966: 18  Tidehaven 6      BD
         18  Hull-Daisetta 12      Reg.
         31  George West 16      QF
         24  Rosebud 14      Semifinal
         14  Sonora 40      FINAL-3A
1969: 15  Friendswood 13      BD
         14  Barbers Hill 10      Reg.
           6  Poth 21      QF
1971: 36  Thrall 12      BD
         15  Tidehaven 12      Reg.
         15  Falls City 14      QF
         14  Barbers Hill 14      SF (2-8)
1972: 45  Rogers 0      BD
         39  Barbers Hill 0      Reg.
         19  Falls City 7      QF
         14  Franklin 14      SF (5-2)
         14  Clarendon 10     FINAL-3A
1974: 49  Rogers 23      BD
           7  Brookshire-Royal 6    Reg.
           0  Falls City 21      QF
1975: 19  Rogers 9      BD
         25  Wallis Brazos 7     Reg.
           7  Falls City 6      QF
         37  Groveton 28      Semifinal
         15  DeLeon 28       FINAL-3A
1987: 14  East Bernard 3      BD
         55  Rogers 28      Area
         14  LaVernia 9      Regional
         13  Refugio 42      QF
1988: 21  Rosebud-Lott 24      BD
1989: 41  Rosebud-Lott 7      BD
         42  LaVernia 7      Area
         34  Three Rivers 13      Reg.
         48  Manor 20      QF
           6  Groveton 27      Semifinal
1990: 40  Van Vleck 19      BD
         13  Mason 12      Area
         27  Yorktown 17      Regional
         14  Refugio 6      QF
         36  Groveton 41      Semifinal
1991: 30  Van Vleck 12      BD
         63  Little River Academy 6 A 
         28  Karnes City 12      Reg.
         27  Yorktown 13      QF
         21  Grapeland 19      Semifinal
         21  Albany 0      FINAL-3A
1992: 55  Shiner 28      BD
         35  Blanco 6      Area
         37  Refugio 13      Regional
         22  Randolph 0      QF
         39  Paul Pewitt 15    Semifinal
         35  Goldthwaite 20  FINAL-3A
1993: 35  Randolph 21      BD
         33  Mason 7      Area
         13  Freer 27      Regional
1994: 38  Boling 6      BD
         41  Salado 7      Area
         33  Refugio 14      Regional
         32  East Bernard 20      QF
         34  Groveton 6      Semifinal
         16  Goldthwaite 20     FINAL-3A
1995: 13  Tidehaven 10      BD
         27  Rogers 6      Area
         18  Refugio 22      Regional
1996: 14  East Bernard 21      BD
1997: 21  Ganado 28      BD
1998: 39  Brookshire-Royal 53    BD
2004:   0  Yorktown 6      BD
2005: 56  Nixon-Smiley 27      BD
         49  LaVilla 20      Area
         14  Lexington 40      Regional
2006: 35  Wallis Brazos 21      BD
         14  Lexington 31      Area
2010: 24  San Saba 16      BD
         37  East Bernard 27      Area
         35  Refugio 42      Regional
2011: 51  Banquete 28      BD
         28  Poth 33      Area
2013: 20  Van Vleck 17      BD-ot
         14  Poth 37      Area​​​

SCURRY-ROSSER (5-7-0)
1993: 34  Bullard 27      BD
         14  Honey Grove 0      Area
         17  Groveton 45      Regional
1998: 21  Rio Vista 20      BD
           0  Paul Pewitt 35      Reg.
1999:   6  Millsap 42      BD
2004:   3  Celina 53      BD
2005:   0  Argyle 45      BD
2013: 55  WF City View 21     BD
         25  Gunter 21      Area
         18  Cooper 56     Reg.​​​
2015: 14  Callisburg 29         BD​​

SEAGOVILLE (3-19-1)
1950: 20  Cooper 13      BD
          34  Grandview 19      Reg.
1956:   0  Terrell 35      BD
1984:   6  Taylor 20      BD
1986: 12  McKinney 38      BD
1987: 13  Rockwall 31      BD
1993: 27  Dallas Roosevelt 46      BD
1995: 33  Dallas Roosevelt 23      BD
          20  Everman 20  Area (FD-W)
            3  Sulphur Springs 48      Reg.
1996:   0  Highland Park 30      BD
1997:   7  Highland Park 35      BD
1998: 14  Highland Park 45      BD
2004:   7  Corsicana 42      BD
2006:   7  Dallas Lincoln 32      BD
2007:   8  Dallas Spruce 31       BD
2010: 14  Dallas Hillcrest 15      BD
2011: 21  Dallas Lincoln 22       BD
2013: 10  Woodrow Wilson 47   BD​
2014:   6  Mansfield Timberview 56​   BD
2015:   3  Lancaster 50       BD​
2016: 14  South Oak Cliff 35      BD​
2017:   6  South Oak Cliff 33      BD​

SEAGRAVES (44-39-2)
1942:   7  Levelland 26      BD
1961: 22  Rotan 22      BD (L)
1962:   0  Rotan 27      BD
1963:   0  Merkel 21      BD
1964: 34  Coahoma 26      BD
         38  Big Lake 44      Regional
1966: 14  Rotan 0      BD
           8  Sonora 36      Regional
1967: 40  Aspermont 14      BD
         21  Sonora 0      Regional
         14  Sudan 0      QF
           0  Clifton 20      Semifinal
1969: 52  Roscoe 8      BD
           0  Sonora 37      Regional
1974: 32  Rankin 19       BD
         14  Jim Ned 35      Regional
1975: 22  Iraan 0      BD
           6  Crowell 3       Regional
         14  New Deal 0      QF
           7  DeLeon 37      Semifinal
1976: 36  Rankin 8      BD
         34  Hamlin 0      Regional
         26  Hart 6      QF
         12  DeLeon 21      Semifinal
1977: 21  Marfa 15      BD
         25  Haskell 3      Regional
         33  Sunray 7      QF
         20  Wall 6      Semifinal
         10  East Bernard 27 ​ FINAL-3A 
1978:   0  Iraan 10      BD
1979: 21  McCamey 0      BD
         21  Haskell 0      Regional
         10  New Deal 10      QF (5-2)
           9  China Spring 16  Semifinal
1983: 13  Farwell 21      BD
1984: 19  Stamford 21      BD
1986: 33  Hart 15      BD
         14  Quanah 20      Area
1989: 26  Farwell 30      BD
1990: 16  Hart 14      BD
         20  Wellington 52      Area
1991: 31  Olton 6      BD
           7  Wellington 40      Area
1995: 40  Hale Center 6      BD
           0  West Texas High 10  Area
1996:   0  Iraan 7      BD
1997:   7  Iraan 21     BD
1998: 41  Sundown 6      BD
         54  Iraan 6      Area
         21  Spearman 27      Regional
1999: 21  Sundown 14      BD
         14  Sonora 21      Area
2002:   7  Idalou 21      BD
2004: 33  New Deal 27      BD (ot)
         42  Iraan 34      Area
           0  Sunray 14      Regional
2005: 55  Hale Center 0      BD
         20  McCamey 45      Area
2006: 14  McCamey 35      BD
2007:   3  McCamey 21      BD
2008: 19  Iraan 35       BD
2009: 28  McCamey 21      BD
         14  Springlake-Earth 33    Area
2010:   0  Springlake-Earth 42     BD
2011:   0  Bovina 35     Bi-District​
2012: 14  Booker 21      Area​
2013: 70  Springlake-Earth 40    BD​
         40  Gruver 18     Area
         61  Booker 39    Regional
           0  Wellington 52     QF​​​
2014: 47  Gruver 13       Area
         56  Farwell 21      Regional
         49  Crosbyton 21      QF
         14  Albany 24       Semifinal​​​​
2015: 56  Lockney 22        BD
         41  Wheeler 2         Area
         34  Quanah 28       Regional
         45  Memphis 14        QF
           7  Albany 12       Semifinal​​​​​
2016: 52  Bovina 49       BD
         21  Memphis 20         Area
         29  Roscoe 21        Regional
           0  Wellington 51        QF​​​​
2017: 44  Sudan 6      Bi-District
           7  Gruver 51      Area​​

SEALY (44-21-0)
1940:   0  Barbers Hill 38      BD
1941: 12  Barbers Hill 25      BD
1943: 25  Barbers Hill 7      BD
1954:   6  Deer Park 12      BD
1955:   0  Deer Park 36      BD
1961:   7  Louise 0      BD
           7  Hull-Daisetta 22      Reg.
1978: 31  Splendora 6      BD
         21  Hamshire-Fannett 7     Reg.
         32  West 7     QF
         42  Randolph 18      Semifinal
         42  Wylie 20      FINAL-4A
1987:   7  Needville 17      BD
1989: 24  Giddings 8      BD
           7  Mexia 20      Area
1990: 14  Cameron 41      BD
1993: 36  Rockdale 0      BD
         24  Hamshire-Fannett 14 Area
           6  Robinson 27      Regional
1994: 35  Needville 14      BD
         43  Hamshire-Fannett 15 Area
         39  Groesbeck 14      Regional
         12  Columbus 6      QF
         34  Port Isabel 13    Semifinal
         36  Atlanta 15      FINAL-4A
1995: 34  Needville 0      BD
         82  Newton 6      Area
         35  Robinson 3      Regional
         40  Sweeny 0      QF
         17  Cuero 14      Semifinal
         21  Commerce 20    FINAL-4A
1996: 35  Cuero 0      BD
         38  Medina Valley 7      Area
         42  Port Isabel 0      Regional
         41  George West 7      QF
         21  Coldspring 14    Semifinal
         36  Tatum 27      FINAL-4A
1997: 35  LaVernia 7      BD
         24  Devine 14      Area
         24  George West 15      Reg.
         31  Cuero 0      QF
         24  LaGrange 14      Semifinal
         28  Commerce 21    FINAL-4A
1998:   6  Vanderbilt Industrial 7  BD 
1999: 48  Luling 13      BD
         38  Llano 10      Area
         28  Aransas Pass 0      Regional
         34  Hondo 13      QF
         27  Robinson 14      Semifinal
         10  Commerce 17     FINAL-4A-II 
2001: 34  Madisonville 31      BD
         25  Newton 29      Area
2003:   6  LaGrange 15      BD
2007: 12  Giddings 21      BD
2008: 31  Needville 10      BD
         24  Cuero 56      Regional
2009: 43  Needville 36      BD
         36  Cuero 53      Regional
2010: 17  Navasota 33      BD
2011: 13  Navasota 40      BD
2014:   3  Stafford 33      BD​
2015: 28  Needville 7      BD
         21  Silsbee 35       Area​​
2017: ​42  North Forest 28     BD
         14  Henderson 35     Area​

SEGUIN (8-15-0)
1929:   0  Schulenburg 36      BD
1960:   7  SA Sam Houston 26      BD
1967: 20  Refugio 12      BD
         26  Donna 18      QF
         14  El Campo 21      Semifinal
1968:   0  Austin Reagan 40      BD
1969: 22  Austin 21      BD
         47  Brownsville 14      Reg.
           0  SA Lee 35      QF
1971: 14  SA Sam Houston 7      BD
         14  SA Lee 32      Regional
1972: 45  SA McCollum 12      BD
         21  SA Lee 29      Regional
1973: 45  SA McCollum 0      BD
           0  SA Churchill 17      Reg.
1988: 34  SA Holmes 21      BD
         13  Harlingen 20      Area
1992:   8  SA Madison 56      BD
1993: 14  SA Lee 19      BD
2004: 13  SA Madison 24      BD
2005:   0  Converse Judson 21      BD
2006: 27  SA Reagan 34      BD

SEMINOLE (19-20-0)
1940: 14  New Deal 0      BD
1943: 28  Levelland 0      BD
         19  Wink 12      Regional
1946: 22  Littlefield 52      BD
1947: 12  Merkel 19      BD
1952: 12  Brownfield 0      BD
           0  Stamford 35      Reg.
1961:   0  Dumas 14      BD
1962:   6  Dumas 39      BD
1981:   7  Kermit 19     BD
1997: 44  Friona 37     BD (ot)
         35  Monahans 21      Area
         36  Aledo 38      Regional
1998:   8  Crane 45      BD
1999: 22  Midland Greenwood 39  BD
2004: 14  Sweetwater 44      BD
2005:   0  Abilene Wylie 36      BD
2006: 21  Midland Greenwood 28  BD 
2007: 27  Midland Greenwood 19  BD
         49  Anthony 13      Area
           3  Vernon 33      Regional
2008: 62  Fort Stockton 36      BD
         16  Abilene Wylie 28      Reg.
2009: 55  Clint 7      BD
         28  Brownwood 41      Area
2010: 28  Pecos 0      BD
           7  Borger 35      Area
2011: 61  Fabens 0      BD
         35  Lubbock Cooper 13   Area
           7  Alvarado 42      Regional
2014: 35  Fabens 0         BD
         13  Graham 41       Area​​
2016: 33  Perryton 7       BD
         46  Iowa Park 27       Area
         28  Monahans 21      Regional
         14  Sweetwater 38      QF​​​​
2017: 43  Dalhart 6      Bi-District​
         29  Iowa Park 27      Area
         36  Bushland 49     Regional​​

SEYMOUR (18-16-0)
1944: 20  Crowell 0      BD
         13  Ballinger 7      Regional
1946:   0  Munday 20      BD
1952:   6  Childress 20      BD
1954: 27  Colorado City 41      BD
1957: 13  Perryton 6      BD
         26  Lockney 6      Regional
         33  McCamey 13      QF
           7  Terrell 35      Semifinal
1998: 28  Jacksboro 29      BD
1999: 45  Paradise 16      BD
           8  Celina 28      Area
2007: 29  Valley View 13      Reg.
         27  Valley Mills 10      QF
         41  Sunray 15      Semifinal
           0  Alto 22      FINAL-2A-I
2008: 31  Stamford 7      Regional
         27  Quinlan Boles 42      QF
2009: 20  Haskell 27      Regional
2010: 41  New Deal 27      BD
         14  Clarendon 7      Area
           7  Albany 31      Regional
2011: 20  New Deal 6      BD
         35  Sunray 18      Area
         24  Sundown 20      Regional
         20  Stamford 49      QF
2012: 16  Panhandle 33      Area​
2013: 16  New Deal 41      Area​
2015: 55  Cross Plains 13        BD
         28  Menard 21       Area
           7  Albany 43      Regional​​​
2016: 47  Tom Bean 19        BD
           8  Mart 49      Area​​
2017: 20  Collinsville 21       D​

SHALLOWATER (30-26-1)
1980:   9  Springlake-Earth 6      BD
         18  Panhandle 18      Reg (L)
1982: 47  Kress 0      BD
         29  Stanton 0      Area
         20  Wellington 6      Reg.
           0  Hale Center 28      QF
1985: 27  Haskell 7      BD
         24  Big Lake 27      Area
1986: 13  Abernathy 20      BD
1987:   7  Abernathy 22      BD
1988: 20  Abernathy 41      BD
1989: 25  Lockney 7      BD
           7  Panhandle 25      Area
1993: 20  Idalou 21      BD
1994: 13  Amarillo River Road 21 BD
1995: 14  Childress 21      BD
1996: 32  Stanton 31      BD
         26  Stamford 27      Area
1997:   6  Stanton 35      BD
1999: 14  Dalhart 15      BD
2000:   6  Sanford-Fritch 20      BD
2001: 12  Sanford-Fritch 7      BD
         20  Alpine 21      Area
2002: 33  Colorado City 14      BD
         28  Reagan County 13      Reg.
         40  Holliday 22      QF
         13  Bangs 21      Semifinal
2003: 35  Colorado City 34      BD
         49  Wall 28      Regional
         48  Canadian 41      QF (ot)
         21  Jim Ned 43      Semifinal
2004: 21  Tulia 7      BD
           6  Henrietta 14      Regional
2006: 21  Idalou 42      BD
2010: 21  Borger 35      BD
2011: 40  Dalhart 7      BD
         47  Midland Greenwood 22   Area
         28  Snyder 27      Regional
         20  Monahans 27      QF
2012: 41  Dalhart 12       BD
           7  Monahans 21       Area​​
2013: 42  Dalhart 12       BD
         43  Monahans 35     Area
         35  Vernon 26     Regional
         14  Graham 45      QF​​​​
2014: 42  Friona 6       Bi-District
         49  Boyd 34       Area
         17  Breckenridge 6     Regional
         22  Brock 21       Q-Final
         27  Mineola 42      Semifinal​​​​​
2015: 63  Amarillo River Road 14     BD
         63  Littlefield 27       Area
         35  Muleshoe 21      Regional
         10  Brock 38        QF​​​​
2016: 18  Wall 47       Bi-District​
2017: 62  Grape Creek 0     Bi-District
         13  Brock 31      Area​​

SHAMROCK (10-13-1)
1934: 33  Hereford 7      BD
           0  Lamesa 14      Regional
1939: 19  Lockney 7      BD
           7  Perryton 12      Regional
1940:   2  Paducah 19      BD
1943:   6  Spur 0      BD
           6  Phillips 6      Reg. (L)
1947: 25  Paducah 0      BD
           0  Perryton 14      Regional
1950: 20  Hereford 6      BD
         14  Levelland 34      Regional
1951: 27  Tulia 7      BD
           7  Childress 25      Regional
1994: 28  Nazareth 34      BD
1995: 28  Farwell 7       BD
         37  Kress 19      Area
           6  Wink 29      Regional
2010: 19  Gruver 13      BD (ot)
         20  Plains 56      Area
2013: 42  Vega 14    BD
         12  Farwell 31     Area​​
2015: 32  Farwell 34     Area​
2016:   7  Memphis 38       BD
2017: 12  Wellington 60     BD​​

SHARYLAND (23-23-3)
1956:   7  Agua Dulce 40      BD
1957:   0  Agua Dulce 40      BD
1958: 56  Mirando City 8      BD
         14  Somerset 6      Regional
1959: 60  Mirando City 0      BD
         26  Sabinal 0      Regional
1960: 32  Riviera 0      BD
         14  Agua Dulce 31      Reg.
1961: 28  Riviera 14      Regional
1984:   8  Hebbronville 14      BD
1985: 20  Falfurrias 6      BD
         10  Cuero 20      Area
1986:   7  Premont 7      BD (W)
         21  Taft 14      Area
           7  Cuero 34      Regional
1988:   0  Hebbronville 19      BD
1989:   7  Orange Grove 7      BD, 2-1
         10  Odem 10      Area (3-5)
1997: 13  Calallen 35      BD
2001: 35  Kingsville 21      BD
         20  Beeville 45      Area
2003: 21  Edcouch-Elsa 17      BD
         29  Rockport-Fulton 13   Area
           0  NB Canyon 19      Reg.
2004: 28  Laredo Nixon 37      BD
2005: 36  Laredo United 55      BD
2008: 35  Del Rio 18      BD
         28  Pharr-SJ-Alamo 13    Area
         21  SA Clark 49      Regional
2009: 46  Laredo Alexander 13    BD
         24  Edinburg North 28    Area
2010: 34  Del Rio 7      BD
         28  Edinburg 31      Area
2011: 42  Laredo United 60    BD
2012: 72  Laredo United 30    BD
         42  Harlingen 2      Area
         13  SA Madison 40     Reg.​​​
2013: 42  Laredo United South 13 BD
         23  Harlingen 20    Area
         21  SA Madison 45     Reg.​​​
2014: 29  Edcouch-Elsa 0       BD
         28  Calallen 0        Area
         24  Cedar Park 52       Reg.​​​
2015: 45  Mercedes 35        BD
         21  Calallen 42       Area​​
2016:   7  Mercedes 17        BD
2017: 59  Brownsville Pace 43     BD
         39  Alice 42     Area-3 OT​​

SHARYLAND PIONEER (0-2-0)
2016: 28  Edcouch-Elsa 45       BD
2017: 31  Mercedes 68       BD​​​​​

SHELBYVILLE (8-10-0)
1950:   7  Groveton 33      BD
1953:   7  Sabine 0      BD
         13  Royse City 6      Regional
1956:   0  McLeod 27      BD
1960: 20  Alto 12      BD
           0  White Oak 22      Regional
1976: 12  Tatum 7      BD
         15  Mart 26      Regional
1982:   7  Burkeville 27      BD
1988: 14  Overton 16      BD
2001: 13  East Chambers 7      BD
           0  Mart 18      Area
2010: 13  Big Sandy 19      BD
2014:   0  Ore City 46       BD​
2015: 46  Big Sandy 19         BD
         32  Carlisle 18        Area
         27  Centerville 21       Reg.
           7  Lovelady 14        QF​​​​

SHEPHERD (1-8-0)
1967:   7  Calvert 6      BD
           0  Brookshire-Royal 36  Reg.
1992: 23  Crockett 46      BD
1994: 12  Rusk 35      BD
1999:   0  Crockett 47     BD
2014: 16  Fairfield 24      BD​
2015: 16  Mexia 24        BD​
2016: 28  Hardin-Jefferson 30      BD​
2017: 28  Liberty 31      Bi-District​

#SHERIDAN (1-0-1)
1968: 39  Chester 0      BD
           0  Montgomery 0      Reg-W

SHERMAN (24-30-3)
1927: 20  Athens 13      BD
           0  Waco 59      Semifinal
1931:   0  Greenville 20      BD
1932: 14  Vernon 7      BD
           0  Masonic Home 20      QF
1935:   0  Wichita Falls 6      BD
1937:   7  Highland Park 6      BD
           7  FW North Side 25      QF
1939:   0  Sulphur Springs 7      BD
1943:   6  Highland Park 20     BD
1950:   6  Highland Park 20     BD
1954:   0  Lufkin 26      BD
1962:   6  Lufkin 15      BD
1976: 10  Longview 3      BD
         26  Temple 26      Reg. (5-6)
1980:   0  Odessa Permian 0      BD-L
1988: 14  FW Trimble Tech 14    BD
1989: 14  FW Wyatt 7      BD
         10  Arlington Lamar 17   Area
1990:   0  Irving 20      BD
1991: 35  Irving Nimitz 21      BD
         17  Arlington 6      Area
           7  Midland Lee 29      Reg.
1994: 54  FW Castleberry 13      BD
         10  Sweetwater 7      Area
         45  Canyon Randall 6      Reg.
         17  Stephenville 24      QF
1995: 45  FW Castleberry 14      BD
           3  Stephenville 28      Area
1996:   0  Azle 28      BD
1997: 24  Saginaw Boswell 0       BD
         14  Brownwood 21      Reg.
1998: 40  Dallas Samuell 25      BD
         24  Sulphur Springs 13      Area
         35  Southlake Carroll 42    Reg.
1999: 15  Dallas Lincoln 35      BD
2000:   0  Ennis 56      BD
2001: 20  Waco University 16      BD
         21  Dallas Samuell 28      Area
2002: 45  Richardson Pearce 21   BD
         21  Dallas Kimball 49      Reg.
2004: 36  FW Brewer 20      BD
         24  Birdville 17      Regional
         36  Frenship 27      QF
           7  Ennis 42      Semifinal
2005: 20  Stephenville 41      BD
2008: 34  Richardson Pearce 48   BD
2009: 35  Carrollton Newman 56 BD
2010: 24  Marshall 21      BD
         34  West Mesquite 55      Area
2011: 45  Whitehouse 24      BD
         38  Waxahachie 35      Area
         28  Rockwall Heath 25      Reg.
         21  Tyler 45      QF
2012: 40  Texarkana 23      BD
         17  Red Oak 28       Area​​
2017: 21  Northwest Eaton 26     BD


Texas High School 
Football History​
SHINER (61-32-2)
1961: 12  Thorndale 12      BD (L)
1970: 20  Pflugerville 22      BD
1973: 12  Manor 24       BD
1977: 13  Rogers 14      BD
1980: 29  Rogers 20      BD
         13  Tidehaven 14      Regional
1981:   6  Rogers 0       BD
           0  Tidehaven 18      Regional
1982: 27  Ganado 24     BD
           0  Rogers 29      Area
1984: 21  Danbury 0      BD
         20  Liberty Hill 20      Area (L)
1985: 14  Wallis Brazos 6      BD
         27  Troy 19       Area
         44  Randolph 28      Regional
         66  Thorndale 26      QF
           8  Groveton 21      Semifinal
1986: 18  Boling 7       BD
         18  Bartlett 0      Area
         30  Mason 0      Regional
         21  SA Cole 9      QF
         38  Winona 0      Semifinal
         18  Mart 0     FINAL-3A
1988: 33  Johnson City 0      BD
           7  Manor 21      Area
1989: 42  Mason 7       BD
           2  Manor 14      Area
1991:   7  Tidehaven 20      BD
1992: 28  Schulenburg 55      BD
1993: 20  East Bernard 7      BD
           6  Wimberley 27      Area
1995:   0  Vanderbilt Industrial 23    BD
1998:   8  Tidehaven 27      BD
1999: 14  East Bernard 21      BD
2000: 14  Harper 0      BD
         35  Benavides 6      Area
         50  High Island 0     Regional
           8  Burkeville 41      Semifinal
2001: 42  Medina 6      BD
         36  Agua Dulce 6      Area
         22  Burkeville 38      Regional
2002: 20  D’Hanis 14      BD
         48  Woodsboro 13      Area
         27  Thorndale 47      Regional
2003: 48  D’Hanis 2      BD
         35  Ben Bolt 0      Area
         49  West Sabine 7      Regional
         16  Falls City 14      QF
2004: 44  Benavides 0      BD
         37  Charlotte 7      Area
         24  Chilton 7      Regional
         21  Brackettville 7      QF
         21  Big Sandy 17      Semifinal
         33  Stratford 19      FINAL-2A
2005: 16  Ben Bolt 0      BD
         21  Charlotte 0      Area
           0  Chilton 24      Regional
2006: 27  Ben Bolt 0      BD
         22  Brackettville 19      Regional
           7  Iola 34      QF
2007: 48  Ben Bolt 0      BD
         41  Brackettville 7      Regional
         28  Granger 35      QF
2008: 33  Goldthwaite 7     Regional
         14  Junction 21      QF
2009:   0  Goldthwaite 23      Regional
2010: 49  Charlotte 6      BD
         55  Johnson City 13      Area
         21  Mason 28      Regional
2011: 35  Kenedy 6      BD
         35  Brackettville 7      Area
         48  Winters 14      Regional
           7  Mason 55      QF
2012: 62  Ozona 13      Area
         27  Weimar 6      Regional
         21  Mason 3      QF
           7  Mart 42      Semifinal​​​​
2013: 45  Santa Maria 14      BD
         14  Mason 13      Area
         35  Flatonia 0      Regional
         14  Thorndale 10      QF
         49  Mart 22      Semifinal
         28  Stamford 41      FINAL-2A-I​​​​​​
2014: 63  C.C. London 0      BD
         20  Mason 44      Area​​
2015: 68  Riviera Kaufer 0      BD
         53  Moody 13      Area
         41  Flatonia 7      Regional
         14  Refugio 17      QF​​​​
2016: 41  Three Rivers 6      BD
         28  Mason 34      Area-2 ot​​

#SIDNEY (0-1-0)
1940:   0  Red Oak 27      BD

SILSBEE (23-26-0)
1937:   0  Groveton 13      BD
1938:   0  Crockett 18       BD
1967: 17  Conroe 10      BD
         16  El Campo 26      QF
1968: 26  Houston Elmore 6      BD
         13  Alvin 35      QF
1971: 36  Wharton 17      BD
         19  Brenham 21      QF
1977: 22  Huntsville 14      BD
         18  Marlin 14      QF
           0  Dickinson 12      Semifinal
1985: 10  Huntsville 37      BD
1988: 38  Houston King 7      Area
         14  Tomball 26      QF
1992: 42  Port Neches-Groves 17    BD 
           6  LaMarque 46      Area
1993: 34  Nederland 7      BD
         12  Channelview 26      Area
1998: 21  West Orange-Stark 20      BD
         43  Carthage 21      Area
         28  El Campo 7      Regional
         12  LaMarque 21      QF
1999: 10  Port Neches-Groves 17     BD
2001: 16  PA Lincoln 28      BD
2004:   9  Palestine 34       BD
2005: 42  Palestine 63       BD
2006: 27  Splendora 25      BD
         41  West Columbia 44      Area
2008: 20  Huffman 16       BD
         33  Navasota 48      Regional
2009: 54  Huffman 35       BD
         34  Navasota 35      Regional
2010: 44  Huffman 48       BD
2011: 13  Huffman 19       BD
2012: 54  Huffman 21       BD
         45  Stafford 21       Area
         21  Carthage 50      Regional​​​
2013: 30  Cleveland 21      BD
         37  Stafford 13      Area
           6  Carthage 49      Regional​​​
2014: 22  Henderson 48      BD​
2015: 67  Chapel Hill 46      BD
         35  Sealy 21      Area
         43  El Campo 42      Regional
         50  Carthage 56       QF​​​​​
2016: 30  Carthage 34       BD​
2017: 37  Center 17      BD
         52  Bay City 21     Area
         36  Carthage 64      Regional​​​

SIMMS BOWIE (2-16-0)
1984:   7  Union Hill 27 BD
1985:   6  Union Hill 53 BD
1986: 22  Cooper 31 BD
1990:   7  Gunter 17 BD
1991: 17  Blue Ridge 28 BD
2000:   0  Mount Enterprise 7 BD
2001: 26  Beckville 25 Area (ot)
         20  Chilton 50 Regional
2006:   6  Joaquin 35 BD
2007: 16  Joaquin 53 BD
2008: 19  Cayuga 33 Area
2009:   7  Cayuga 48 Area
2010:   7  Alto 38 BD
2011: 14  Alto 34 BD
2012: 28  Valley View 35 BD​
2013: 22  Valley View 20 BD
           6  Goldthwaite 32 Area
2016:   0  Big Sandy 48 BD​

​SINTON (54-38-4)

1932:   0  Mercedes 27     BD
1942:   6  Donna 12     BD
1945:   6  Weslaco 32     BD
1950: 20  Donna 14     BD
           0  Pearsall 14     Reg.
1955: 14  Weslaco 27     BD
1956: 46  Hebbronville 19     Reg.
         13  Deer Park 13     QF (2-1)
           7  Brady 20      Semifinal
1959: 30  Edcouch-Elsa 28     BD
         14  Freer 28       Regional
1960: 12  Donna 0      BD
           0  Devine 27     Regional
1962: 27  Aransas Pass 0     BD
         17  Donna 14      Regional
           3  FB Dulles 3     QF (W)
           0  Rockdale 14      Semifinal
1963:   8  Bishop 6       BD
         20  Donna 14       Regional
         20  FB Dulles 30      QF
1964:   7  Bishop 15       BD
1982: 19  Rio Grande City 7      BD
         14  SA South San West 20   Reg
1983:   6  Brownsville Pace 20     BD
1985:   7  Cuero 35       BD
1986: 21  West Oso 0       BD
           6  Hebbronville 7      Area
1987: 34  Aransas Pass 0      BD
           7  Hebbronville 7      Area (L)
1990: 14  Odem 10       BD
         42  Freer 19       Area
         34  Cuero 7      Regional
         21  Port Isabel 7      QF
         14  Crockett 15      Semifinal
1991: 48  West Oso 0       BD
         21  Freer 0       Area
         19  Hitchcock 19     Reg.-FD
           6  Edna 21      QF
1992: 43  Carrizo Springs 19      BD
         36  Hebbronville 7      Area
         27  Sweeny 23       Regional
           0  Marble Falls 7      QF
​1996: 15  Pearsall 14      BD
         20  Port Isabel 40       Area
1998: 21  LaVernia 13       BD
         34  Raymondville 36      Area
1999: 21  LaVernia 14       BD
         13  Mathis 31      Area
2000: 14  Cuero 7      BD
         36  Raymondville 18      Reg.
           0  Bandera 14      QF
2001: 24  Gonzales 14      BD
         67  LaFeria 13      Regional
         21  Bellville 13      QF
         38  Bridge City 0      Semifinal
         14  Everman 25     FINAL-4A-I
2002: 42  Hondo 6      BD
         50  LaFeria 27      Regional
           7  Burnet 19      QF
2003: 52  Carrizo Springs 16      BD
         40  Zapata 7      Regional
         21  Burnet 42      QF
2004: 61  Crystal City 12      BD
         43  Zapata 6      Regional
           0  Cuero 31      QF
2005: 20  Hondo 34      BD
2006:   0  Cuero 48      BD 
2008: 48  Lyford 14      BD
         49  Pearsall 14      Area
         36  Bellville 43      QF
2009: 28  Rio Hondo 21      BD
         13  Pearsall 12       Area
         31  Brookshire-Royal 24   Reg.
         27  LaGrange 34      QF-ot
2010: 21  West Columbia 28      BD
2011:   7  Sweeny 35      BD
2012: 53  Lytle 16      BD
         26  Port Isabel 53       Area​​
2013: 42  Lytle 14      BD
         27  Zapata 0      Area
         26  Cuero 19      Reg.
         27  LaVernia 14       QF
         13  Fairfield 56     Semifinal​​​​​
2014: 52  Port Isabel 22        BD
         38  Hondo 9        Area
         56  Wimberley 41       Reg.
         35  Yoakum 21       QF
         21  West Orange-Stark 42    SF​​​​​
2015: 41  Raymondville 6         BD
         49  Llano 6           Area
         29  Wimberley 21      Regional
           0  Cuero 28        Q-Final​​​​
2016: 30  Rio Hondo 29      BD
         14  Wimberley 21       Area​​
2017: 49  Raymondville 28     BD
         24  Wimberley 52      Area​​

SKIDMORE-TYNAN (11-13-0)
1965: 42  Banquete 0      BD
           6  Johnson City 7      Reg.
1970:   8  Agua Dulce 46      BD
1972: 18  Runge 14      BD
           6  Chilton 26      QF
1986:   6  Nueces Canyon 24      BD
1987: 30  Rocksprings 26      BD
           0  Flatonia 22      Regional
1988: 31  Charlotte 14      BD
         23  Nueces Canyon 14      Area
         14  Bartlett 32      Regional
2000:   0  Refugio 58      BD
2002: 27  Santa Rosa 7      BD
           8  Poth 36      Area
2004: 15  Hebbronville 12      BD
           7  Yorktown 22      Area
2005: 55  Santa Rosa 8      BD
         28  Ganado 13      Area
           9  Blanco 28      Regional
2007: 31  Hebbronville 21      BD
           7  Stockdale 41      Area
2010: 27  East Bernard 56      BD
2017: 34  Natalia 31     Bi-District
         29  Tidehaven 58       Area​​

SLATON (7-17-0)
1924:   0  Pampa 3      BD
1927: 37  Canyon 7      BD
1930:   7  Dalhart 0      BD
           7  Olney 13      Regional
1935:   6  Roscoe 19      BD
1975:   9  Anson 0      BD
         21  Alpine 6      Regional
           0  Childress 27      QF
1978: 33  Colorado City 21      BD
           7  Kermit 21      Regional
1979: 22  Stamford 30      BD
1980: 15  Childress 22      BD
1982:   7  Frenship 22      BD
1987: 21  Fabens 14      BD
           0  Littlefield 38       Area
1991:   8  Vernon 28      BD
1993: 13  Vernon 35      BD
1994: 22  Abilene Wylie 24      BD
1999:   0  Crane 44      BD
2006: 17  Littlefield 28      BD
2013: 22  Bushland 49     BD​
2015: 25  Muleshoe 76         BD​
2017: 21  Kermit 17     Bi-District
         14  Comanche 52      Area​​

#SMILEY (0-3-0)
1940:   6  Lytle 46      BD
1962:   0  Riviera 42      BD
1971: 13  Agua Dulce 33     BD

SMITHSON VALLEY (45-22-0)
1994: 13  Schertz Clemens 20      BD
1996: 19  Boerne 0      BD
         26  Waco University 42    Area
1997: 18  Fredericksburg 6      BD
         35  Austin Reagan 0      Area
         10  Calallen 14      Regional
1998: 36  Kerrville 0      BD
         27  Austin Lanier 6      Area
         19  Schertz Clemens 14      Reg.
         27  NB Canyon 7      QF
           7  LaMarque 17      Semifinal
1999: 34  Fredericksburg 7      BD
         42  Dripping Springs 13     Area
         23  Schertz Clemens 30     Reg.
2000: 45  SA McCollum 12      BD
         42  San Marcos 34      Reg.
         28  SA Roosevelt 63      QF
2001: 41  SA McCollum 6      BD
         21  San Marcos 7      Regional
         35  SA Roosevelt 14      QF
         38  Nederland 14      Semifinal
         35  Denton Ryan 42
                 (​FINAL-5A-I)
2002: 34  SA Taft 7      BD
         41  Austin Westlake 7      Area
         40  C.C. King 7      Regional
         28  SA Madison 27      QF
         24  Katy 20      Semifinal
         14  Southlake Carroll 45
                  (FINAL-6A-II)
2003: 24  SA Taft 14      BD
         10  Schertz Clemens 13      Area
2004: 38  San Marcos 21      BD
         48  SA Clark 20      Area
         51  San Benito 0      Regional
         42  SA Taft 24      QF
         18  Clear Lake 10      Semifinal
         24  Southlake Carroll 27
                  (FINAL-6A-II)
2005: 42  Bastrop 14      BD
         34  SA Jay 14      Area
         56  Laredo United 28      Reg.
         50  SA Madison 20      QF
         14  Katy 17      Semifinal
2006: 34  San Marcos 35      BD
2007: 34  Austin 0      BD
         49  SA East Central 22      Area
         55  Harlingen South 7      Reg.
         35  SA Madison 38      QF-ot
2008: 14  Pflugerville 7      BD
         38  SA O’Connor 14      Area
         30  SA Southwest 14      Reg.
         19  SA Reagan 14      QF
         19  Katy 41      Semifinal
2010: 48  Uvalde 0      BD
         23  Cedar Park 28      Area
2011: 48  SA McCollum 17      BD
         21  Lake Travis 42      Area
2012: 21  SA Reagan 14      BD
         20  SA Brandeis 28      Area​​
2013: 45  SA Johnson 49      BD​
2014: 14  SA Reagan 21       BD​
2015: 17  SA Reagan 7        BD
         35  SA Stevens 0         Area
         35  Harlingen 20       Regional
         24  Converse Judson 38      QF​​​​
2016: 53  SA Warren 7         BD
         21  Lake Travis 40      Area​​
2017: 37  SA Jay 9      Bi-District
         31  Austin Westlake 51     Area​​

SMITHVILLE (13-11-2)
1930:   7  Lockhart 6      BD
         13  El Campo 13      Reg. (2-3)
1934: W  Cameron x      BD
         12  Yoakum 7      Regional
1936: 13  Yoakum 18      BD
1937: 12  New Braunfels 0      BD
         31  Bay City 0      Regional
1940: 18  Navasota 2      BD
         18  Pasadena 6       Regional
1949:   6  Waller 0      BD
         18  Granger 26      Regional
1952: 28  Burnet 0      BD
         20  Mart 6      Regional
           6  Cedar Bayou 26     QF
1962: 30  Little River Academy 6
         34  Hewitt Midway 6      Reg.
         20  New London 42      QF
1965:   0  Hull-Daisetta 0    BD (2-0)
         13  Tidehaven 6      Regional
           0  Three Rivers 35      QF
1971:   7  Needville 14      BD
1983: 16  Waller 25      BD
1987:   0  Cuero 47      BD
1998:   0  Rockdale 14       BD
2011: 14  Columbus 21      BD
2014:   7  Bellville 24       BD​

SMYER (0-4-0)
2010: 20  Bovina 44      BD
2011: 15  Farwell 21      BD
2014: 12  Memphis 26       BD​
2015: 14  Memphis 40       BD​

SNOOK (1-1-0)
2016: 30  Rocksprings 29       BD
           6  Flatonia 49        Area​​​​

SNYDER (23-28-0)
1930: 31  Stanton 0      BD
         45  Albany 0      Regional
1931:   0  Stanton 1      BD
1932:   6  Wink 7      BD
1936: 12  Littlefield 35      BD
1955: 13  Garland 18      BD
1956:   6  Graham 7      BD
1960: 20  Brownwood 29      BD
1963:   0  Graham 19      BD
1974:   0  Brownwood 42      BD
1978: 17  Burkburnett 9      BD
           9  Lubbock Estacado 27    QF
1990: 28  Pampa 14      BD
         17  Sweetwater 3      Area
         13  Stephenville 34      Reg.
1991: 15  Pampa 31      BD
1995: 23  Stephenville 27      BD
1997: 20  Dumas 23      BD
1998: 28  Brownwood 42      BD
1999: 20  Everman 48      BD
2002:   6  Monahans 7      BD
2003: 26  Monahans 0      BD
         18  Brownwood 7      Regional
           6  Abilene Wylie 18      QF
2004: 19  Midland Greenwood 7   BD 
         42  Muleshoe 12      Area
         31  Iowa Park 7      Regional
         21  Sweetwater 20      QF
         20  Gilmer 53      Semifinal
2005: 21  Monahans 28      BD
2006: 42  Brownfield 12      BD
         21  Monahans 7      Area
         20  Vernon 26      Regional
2007: 55  Brownfield 12      BD
         40  Monahans 14      Area
         34  Argyle 27      Regional
         32  Vernon 21      QF
           7  Celina 33      Semifinal
2008: 42  Lubbock Cooper 13      BD
         26  Monahans 28      Area
2010: 28  Graham 21      BD (ot)
         41  Kennedale 7      Area
           7  Monahans 26      Regional
2011: 35  Graham 19      BD
         34  Kennedale 10      Area
         27  Shallowater 28      Reg.
2013: 48  Clint 21     BD
         20  Lubbock Estacado 47  Area​​
2015: 22  Mineral Wells 27         BD​
2016: 14  Argyle 49       Bi-District​
2017: 21  Argyle 56       Bi-District​

SOMERSET (10-21-1)
1955:   0  Dilley 46      BD
1957:   0  Sabinal 0      BD (FD-L)
1958: 28  Rocksprings 16      BD
           6  Sharyland 14      Regional
1959:   0  Sabinal 6      BD
1963:   6  Boerne 44      BD
1969: 27  Blanco 6      BD
           6  Poth 13      Regional
1971: 41  Comfort 19      BD
           9  Falls City 24      Reg.
1985: 22  SA Cole 24      BD
1987: 26  Jourdanton 41      BD
1988: 35  Dripping Springs 39      BD
1989: 16  Lampasas 20      BD
2002: 21  Burnet 52      BD
2003: 12  Burnet 62      BD
2008: 22  Cuero 47      BD
2010: 29  LaVernia 21      BD
         25  Canyon Lake 24      Area
         27  West Columbia 36      Reg.
2011:   0  LaVernia 28      BD
2012: 49  Boerne 6      BD
         14  El Campo 51      Area​​
2013: 27  Fredericksburg 38     BD​
2014: 14  Calallen 57       BD​
2015: 24  Gregory-Portland 17      BD
         14  Edcouch-Elsa 21        Area​​
2016: 31  Kingsville 0       BD
         27  Taylor 21       Area-OT
         20  LaVega 36      Regional​​​
2017: 33  Zapata 10     Bi-District
         35  China Spring 43      Area​​

SOMERVILLE (4-9-0)
1939:   0  Cedar Bayou 25      BD
1960:   6  Chilton 0      BD
           0  Orchard 40      Regional
1965:   0  Van Vleck 13      BD
1976:   6  Granger 21      BD
1982:   0  East Bernard 28      BD
1983:   0  Wallis Brazos 24      BD
1990:   0  Tidehaven 14      BD
2006: 33  Rogers 7      BD
         24  Vanderbilt Industrial 21   Area
         21  Refugio 20      Regional
           0  Lexington 26      QF
2017: 17  LaPryor 32      BD​

SONORA (65-29-2)
1953: 13  McCamey 34      BD
1954: 58  McCamey 25      BD
         32  Albany 61      Regional
1956: 23  Big Lake 13      BD
           0  Merkel 51      Regional
1960: 12  Wink 13      BD
1961:   0  Wink 33      BD
1965: 40  Clint 6      BD
         14  Coahoma 25      Regional
1966: 47  Wink 14      BD
         36  Seagraves 8      Regional
         35  White Deer 14      QF
         39  Forney 28      Semifinal
         40  Schulenburg 14    FINAL-3A
1967: 47  Canutillo 0      BD
           0  Seagraves 21      Regional
1968: 29  Rankin 13      BD
           7  Coahoma 6      Regional
         20  Sudan 14      QF
         47  Clifton 0      Semifinal
           9  Poth 0     FINAL-3A
1969: 35  Van Horn 0      BD
         37  Seagraves 0      Regional
         40  Clarendon 6      QF
         21  Honey Grove 6     Semifinal
           0  Mart 28       FINAL-3A
1970: 23  Goldthwaite 6      BD
         47  Aledo 0      Regional
         19  Honey Grove 19      QF, 4-3
         49  Petersburg 8      Semifinal
         45  Pflugerville 6      FINAL-3A
1971: 47  DeLeon 0      BD
         34  Nocona 7      Regional
         19  Crowley 12      QF
         20  White Deer 19      Semifinal
           3  Barbers Hill 3      FINAL-3A
1980: 15  Stamford 37      BD
1990: 31  Alpine 14      BD
         28  Ballinger 21      Area
           7  Childress 45       Regional
1991: 16  Alpine 0      BD
         22  Marble Falls 33      Area
1992: 15  Alpine 49       BD
1994: 22  Alpine 14      BD
         20  Abilene Wylie 24      Area
1998: 24  Big Lake 14      BD
         14  Post 7      Regional (ot)
           7  Canadian 42      QF
1999: 40  Van Horn 8      BD
         21  Seagraves 14      Area
         37  Spearman 14      Reg.
           0  Stratford 29      QF
2000: 41  Big Lake 6      BD
         42  Colorado City 16      Reg.
         35  Olney 21      QF
         34  Pilot Point 6      Semifinal
         27  Blanco 24      FINAL-3A-I
2001: 21  Ozona 7      BD
         41  Tahoka 7      Area
         28  Spearman 21      Regional
         28  Quanah 14      QF
         13  Celina 35      Semifinal
2003: 43  Marfa 8      BD
         21  Crane 14      Area
         21  Holliday 45      Regional
2004:   0  Crane 14      BD
2005: 21  Alpine 0      BD
         14  Coleman 35      Area
2006: 13  Ozona 21      BD
2009: 28  Post 35      BD
2010: 23  East Bernard 40      BD
2011: 31  Weimar 0      Area
         28  East Bernard 27      Reg.
         24  Refugio 41      QF
2012: 35  Ballinger 10      BD
         34  Post 10      Area
         24  Canadian 14       Reg.
         42  Colorado City 21       QF
         14  Mildred 28      Semifinal​​​​​
2013: 67  Ballinger 28      BD
         28  Post 21      Area
         14  Canadian 28      Reg.​​​
2014: 35  Coahoma 18       BD
         35  Idalou 14       Area
         42  Eastland 37       Regional
         36  Cisco 35       QF
         21  Waskom 25      Semifinal​​​​​
2015: 34  Ballinger 21        BD
         38  Eastland 70        Area​​
2016: 53  Tolar 35        Bi-District
         42  Spearman 17      Area
         40  Chilldress 36       Regional
         21  Canadian 27        QF-ot​​​​
2017: 43  Coleman 0        BD
         56  Spearman 8        Area
         16  Childress 19        QF​​​

#SOUR LAKE (0-2-0)
1928:   0  Goose Creek 12      BD
1960:   6  Crosby 20      BD

SOUTH GRAND PRAIRIE 
​(18-19-0)

1975: 21  Saginaw Boswell 14      BD
         12  Ennis 22      QF
1976: 13  Highland Park 41      BD
1984:   7  Euless Trinity 9      BD
1990: 21  Haltom 18      BD
         20  Arlington 15      Area
         16  Amarillo 49      Reg.
1992: 28  FW Wyatt 15      BD
         28  Lewisville 48      Area
1993: 31  FW Dunbar 13      BD
           0  Lewisville 24      Area
1995: 14  Dallas Skyline 45      BD
1997: 35  Hurst Bell 17      BD
         18  Arlington Lamar 14     Area
         20  Abilene Cooper 36      Reg.
1998: 37  Haltom 12      BD
         42  Waco 14      Area
         38  Amarillo 20      Regional
           7  Midland Lee 20      QF
1999: 24  Irving Nimitz 0      BD
         21  Arlington Lamar 7      Area
         35  Amarillo 13      Regional
         45  Abilene 37      QF
         38  Garland 41      Semifinal
2000: 21  DeSoto 48      BD
2003:   0  Coppell 21      BD
2005: 48  Denton Ryan 35      BD
         24  Plano 31      Area
2006: 24  Arlington Bowie 21      BD
         14  Colleyville Heritage 38    A
2010: 16  Euless Trinity 36      BD
2014: 29  Euless Trinity 32      BD-ot​
2015: 24  Euless Trinity 21      BD
         35  Denton Ryan 45       Area​​
2016: 30  Belton 38       BD​
2017: 37  Belton 34       BD
         14  Allen 28     Bi-District​​

SOUTH HOUSTON (2-10-0)
1972:   0  Galveston 3      BD
1975:   7  LaMarque 0      BD
           7  Port Neches-Groves 32  Reg
1989:   0  Angleton 6      BD
1995: 14  Texas City 35      BD
1996: 43  Brazoswood 7      BD
          21  Aldine Nimitz 28      Area
2007: 28  Bmt West Brook 42      BD
2010:   7  LaPorte 42      BD
2011: 28  PA Memorial 56      BD
2016: 13  Humble Kingwood 48      BD​
2017: 21  Humble Kingwood 28      BD​

SOUTHLAKE CARROLL
​(105-26-1)

1965: 26  Dawson 12      BD
           8  Valley Mills 37      Reg.
1978:   8  Wolfe City 42      BD
1979:   7  Wolfe City 12      BD
1982: 28  Pottsboro 25      BD
         13  Whitney 7      Area
           8  Olney 33      Regional
1984:   0  Electra 41      BD
1986: 27  Kennedale 0      BD
         25  Bonham 37      Area
1987: 47  Aledo 20      BD
         27  Wylie 12      Area
         14  Linden-Kildare 13      Reg.
         24  Gladewater 20      QF
         14  McGregor 28      Semifinal
1988: 52  Commerce 6      BD
         40  Mabank 6      Area
         42  Daingerfield 13      Reg.
         41  Wills Point 0      QF
         23  Decatur 0      Semifinal
         42  Navasota 8       FINAL-4A
1989: 40  Bonham 28      BD
         35  Alvarado 7      Area
         13  Daingerfield 19      Reg.
1990: 42  Frisco 14      BD
         56  Glen Rose 7      Area
         42  Gilmer 0      Regional
         27  Gladewater 12      QF
           6  Vernon 11      Semifinal
1991: 56  Commerce 7      BD
         35  Alvarado 7      Area
         42  Gladewater 21      Reg.
         20  Forney 7      QF
           7  Burnet 7    Semifinal (FD-L)
1992: 61  Eastland 7      BD
         50  Big Lake 14      Area
         39  Vernon 35      Regional
         61  Alpine 0      QF
         63  Gainesville 7      Semifinal
         48  Coldspring 0      FINAL-4A
1993: 63  Clyde 7      BD
         41  Big Lake 0      Area
         35  Vernon 7       Regional
         34  Perryton 3      QF
         28  Tatum 14      Semifinal
         14  Cuero 6       FINAL-4A
1994: 26  Waxahachie 23      BD
         19  Dallas Spruce 48      Area
1995:   6  Everman 32      BD
1997: 21  Dallas Lincoln 6      BD
           8  Terrell 36      Area
1998: 34  Dallas Roosevelt 12      BD
         52  Hewitt Midway 35      Area
         42  Sherman 35      Regional
         28  Highland Park 21      QF
         28  Stephenville 31 Semifinal
2000: 16  Burkburnett 6      BD
         16  Stephenville 7      Area
         47  Andrews 35      Regional
         21  Wichita Falls 41      QF
2001: 35  Wichita Falls 21      BD
         23  FW Dunbar 22      Area
         31  Andrews 0      Regional
         14  Frenship 7      QF
         17  Ennis 49      Semifinal
2002: 35  Irving MacArthur 21      BD
         19  Arlington Houston 16  Area
         41  Abilene Cooper 17      Reg.
         52  Arlington 33      QF
         33  Lufkin 30      Semifinal
         45  Smithson Valley 14
                  (FINAL-6A-II)
2003: 55  Irving MacArthur 14      BD
         42  Arlington 7      Area
         38  Lubbock Monterey 31  Reg.
         29  Irving 16      QF
         37  Allen 21      Semifinal
         15  Katy 16      FINAL-6A-II
2004: 49  Irving 13      BD
         52  Allen 14      Area
         35  Aldine 30      Regional
         28  Denton Ryan 7      QF
         37  Lufkin 30      Semifinal
         27  Smithson Valley 24
                  (FINAL-6A-II)
2005: 48  Irving MacArthur 21    BD
         45  Allen 15      Area
         52  Abilene 0      Regional
         37  Plano 27      QF
         46  Lufkin 28       Semifinal
         34  Lufkin 20      FINAL-6A-II
2006: 35  Lewisville 0      BD
         22  Euless Trinity 21      Area
         42  Odessa Permian 6      Reg.
         33  Colleyville Heritage 7     QF
         38  Allen 0      Semifinal
         43  Austin Westlake 29
                 (FINAL-6A-II)
2007: 35  Flower Mound 24      BD
         37  Cedar Hill 18      Area
         21  Abilene 22      Regional
2008: 31  Colleyville Heritage 7    BD
         18  Cedar Hill 31      Area
2009: 55  Colleyville Heritage 7    BD
         35  Allen 34      Area (2 ot)
         21  Arlington Bowie 45      Reg.
2010: 50  Flower Mound 27      BD
         34  Colleyville Heritage 17   A
         38  Abilene 24      Regional
         14  Denton Guyer 24      QF
2011: 23  Plano East 16      BD
         40  Cedar Hill 7      Area
         21  Arlington Bowie 17      Reg.
         31  Arlington Martin 14      QF
         28  Dallas Skyline 24      SF
         36  FB Hightower 29
                  (FINAL-6A-I)
2012: 65  Arlington Martin 7      BD
         73  EP Eldorado 23      Area
         16  Euless Trinity 7      Regional
         45  DeSoto 49       QF​​​​
2013: 56  Arlington Bowie 14     BD
         51  Midland Lee 7      Area
         38  Euless Trinity 42       Reg.​​​
2014: 38  Mansfield 31       BD
         58  Denton Guyer 42       Area
         35  San Angelo 10       Reg.
         42  Cedar Hill 62        QF​​​​
2015: 37  Cedar Hill 33          BD
         35  Denton Guyer 48       Area​​
2016: 28  Wylie 7        Bi-District
         30  DeSoto 48        Area​​
2017: 42  McKinney 0     Bi-District
         33  DeSoto 17        Area
         28  Arlington 24     Regional
         28  Hewitt Midway 42      QF​​​​

SPEARMAN (28-26-0)
1932:   6  McLean 14      BD
1947: 12  Happy 6      BD
         51  Whitharral 0      Regional
1951: 26  Lakeview 6      BD
         13  Happy 9      Regional
1974: 50  Henrietta 19      BD
         27  Olton 14      Regional
         13  Alpine 6      QF
         43  Bowie 6      Semifinal
         26  Newton 56      FINAL-4A
1975:   0  Childress 29      BD
1976: 14  Childress 16      BD
1977:   3  Childress 19      BD
1978: 14  Childress 21      BD
1984:   9  White Deer 28      BD
1990: 14  Wellington 44      BD
1991: 14  Panhandle 10      BD
         27  Crosbyton 0      Area
         20  Albany 39      Regional
1993: 14  Canadian 22      BD
1996: 44  Memphis 8      BD
         24  Idalou 14      Area
           3  Iraan 26      Regional
1997: 13  Quanah 0      BD
         22  Post 28      Area
1998: 21  Wellington 20      BD
         28  New Deal 21      Area
         27  Seagraves 21      Regional
         18  Stanton 27      QF
1999: 35  Amarillo Highland Park 21
         29  Hamlin 17      Area
         14  Sonora 37      Regional
2000: 27  Abernathy 6      BD
         13  Hamlin 28      Area
2001: 42  Hale Center 0      BD
         21  Hamlin 0      Area
         21  Sonora 28      Regional
2004: 28  Holliday 35      BD (ot)
2005: 14  Childress 50      BD
2010: 27  Coahoma 7      BD
           0  Crawford 20      Area
2011: 23  Coahoma 20      BD
         20  Holliday 23      Area-OT
2012:   7  Abernathy 25      BD​
2013: 28  Tulia 22      BD
           6  Cisco 37     Area​​
2014: 48  WF City View 7        BD
         62  Alpine 36        Area
         32  Cisco 41       Regional​​​
2015: 27  Eastland 47        BD​
2016: 21  Colorado City 7        BD
         17  Sonora 42        Area​​
2017: 31  Coahoma 22      BD
           8  Sonora 56        Area​​

SPLENDORA (0-10-0)
1978:   6  Sealy 31      BD
1986: 14  Cameron 35      BD
1987:   0  Cameron 40      BD
1991:   6  Center 28      BD
1993:   7  Crockett 41      BD
1997: 12  LaGrange 41      BD
2000:   0  Sweeny 40       BD
2001: 12  Sweeny 16       BD
2006: 25  Silsbee 27      BD
2007: 14  Jasper 49      BD

SPRING (8-9-0)
1992: 28  Nacogdoches 45      BD
1993: 25  Longview 49      BD
2002: 18  Magnolia 13      BD
         28  Leander 26      Area
         17  Longview 20      Reg.
2003: 10  Cypress Springs 13      BD
2004: 15  Houston Westside 36     BD
2014: 48  Humble Atascocita 26    BD
         34  Lake Travis 28       Area
         46  Hewitt Midway 45       Reg.
         19  Spring Westfield 24      QF​​​​
2015: 28  TW College Park 10      BD
         38  Pflugerville Hendrickson 14
         26  Rockwall 43        Regional​​​
2016: 19  Klein 7       Bi-District
         14  Austin Bowie 37       Area​​
2017:   7  Klein 10     Bi-District​

SPRING DEKANEY (6-3-0)
2011: 27  TW College Park 21      BD
         48  Pflugerville 10      Area
         17  Longview 6      Regional
         28  Spring Westfield 18      QF
         56  Mansfield Timberview 17
         34  Cibolo Steele 14
                 (​FINAL-6A-II)
2012: 20  Lufkin 35      BD​
2016:   0  Klein Collins 35       BD​
2017:   9  Klein Collins 49       BD​

SPRING WESTFIELD (38-18-2)
1983:   8  Klein 28      BD
1989:   7  Klein Forest 7      BD, 1-2
1991: 13  Jersey Village 18      BD
1992: 24  Longview 7      BD
         31  Austin Bowie 14      Reg.
         14  Arlington 14      QF (FD-L)
1993: 21  Tyler Lee 3      BD
         14  Killeen Ellison 0      Reg.
           0  Plano 20      QF
2000: 21  Cypress Falls 28      BD
2001: 31  A&M Consolidated 21   BD 
         30  Waco 16      Area
         40  Allen 21      Regional
         19  Lufkin 26      QF (ot)
2004: 61  Houston Bellaire 6      BD
         56  GP North Shore 14      Reg.
         42  Cypress Falls 14      QF
         28  Converse Judson 14      SF
         14  Tyler Lee 28    FINAL-6A-I
2005: 36  Houston Lamar 12      BD
         27  GP North Shore 14      Reg.
         35  Cypress Fairbanks 29      QF
         14  Converse Judson 17      SF
2006: 33  The Woodlands 14      BD
         43  RR Westwood 21      Area
         31  Plano East 27      Regional
         27  Allen 33      QF (ot)
2007: 55  The Woodlands 28      BD
         33  RR Stony Point 21      Area
         19  Plano 31      Regional
2008:   6  The Woodlands 24      BD
2009: 42  Conroe 7      BD
         29  Cypress Woods 35      Area
2011: 30  Lufkin 27      BD
         13  Leander 7      Area
         33  Garland Rowlett 25      Reg.
         18  Spring DeKaney 28      QF
2012: 77  Conroe 7      BD
         31  Austin Bowie 7        Area
         33  Dallas Skyline 38      Reg.​​​
2013: 52  Conroe Oak Ridge 21    BD
         47  RR Cedar Ridge 7      Area
         55  Dallas Skyline 48     Reg.-ot
         13  Allen 48      QF​​​​
2014: 49  TW College Park 21      BD
         24  Pflugerville Hendrickson 7 A
         43  Rockwall 38       Regional
         ​​​​24  Spring 19        QF
         33  Cedar Hill 64       Semifinal​
2015: 35  Humble Kingwood 14      BD
         21  Lake Travis 28        Area​​
2016: 35  SB Sratford 3       BD
         24  RR Stony Point 0      Area
         44  Bmt West Brook 6     Reg.
         18  Klein Collins 21      QF​​​​
2017: 42  SB Stratford 10     BD
         47  San Marcos 3      Area
         11  Lufkin 14      Regional​​​

#SPRING BRANCH (6-8-1)
1952:   0  Deer Park 13      BD
1954: 19  Jasper 32      BD
1961:   3  Houston Milby 13      BD
1962: 22  Houston Bellaire 0      BD
           8  Beaumont South Park 0  QF
          23  SA Brackenridge 30      SF
1963: 13  Houston Waltrip 6      BD
         14  Pasadena 14      QF (3-2)
           6  C.C. Miller 14      Semifinal
1964:   7  Houston Jones 13      BD
1966: 22  Houston Waltrip 7      BD
         28  Port Arthur 17      QF
         14  SA MacArthur 6      SF
         14  San Angelo 21     FINAL-6A
1970:   7  Corsicana 30      BD

SB MEMORIAL (26-22-0)
1965:   6  Houston Jones 7      BD
1976: 17  Houston Madison 0      BB
         21  Houston Kashmere 10  Reg.
         12  Port Neches-Groves 15   QF
1977: 16  Houston Westbury 5     BD
         21  Houston Kashmere 26  Reg.
1979: 21  Houston Lee 0      BD
         11  Houston Kashmere 0    Reg.
         16  Baytown Lee 14      QF
         22  Alice 8      Semifinal
           6  Temple 28      FINAL-6A
1981: 17  Houston Madison 21     BD
1982: 14  Houston Lamar 12      BD
         35  Houston Jones 8      Area
         22  Bmt West Brook 28    Reg.
1983: 23  Houston Madison 32      BD
1985: 27  Houston Lamar 20      BD
         28  Houston Jones 30      Area
1996: 10  Alief Elsik 7      BD
           7  Houston Madison 26    Area
1999: 14  Baytown Lee 16      BD
2002: 17  Baytown Lee 21      BD
2004: 28  Cypress Ridge 0      BD
         24  FB Willowridge 7      Area
         29  Clear Lake 37      Regional
2005:   6  Cypress Falls 14      BD
2006: 34  Houston Madison 7      BD
           0  Katy 38      Area
2008:   3  Katy Taylor 17      BD
2009: 27  Katy Seven Lakes 17      BD
         13  Humble Kingwood 3     Area
         35  Clear Springs 41      Reg.
2010: 34  Houston Madison 9      BD
         35  Alief Taylor 28      Area
         34  PA Memorial 10      Reg.
         48  Cypress Woods 45      QF
         20  Cibolo Steele 44      SF
2011: 33  Houston Westside 13      BD
         27  Alief Taylor 7      Area
         14  PA Memorial 24      Reg.
2012: 38  Houston Westside 14      BD​
           7  Cypress Ranch 17       Area​
2013: 28  Houston Westside 14      BD
         49  Cypress Ridge 13      Area
         21  Manvel 49       Regional​​​
2014: 21  Langham Creek 14       BD
         14  Katy 76       Area​​
2015: 13  Cypress Ranch 44         BD​

SB SPRING WOODS (2-4-0)
1969:   6  Galena Park 14      BD
1984: 21  Houston Sharpstown 14  BD
         21  Houston Sterling 26     Area
1985:   9  Houston Madison 0      BD
           0  Houston Yates 43      Area
1997:   0  Alief Hastings 39      BD

SB STRATFORD (29-18-0)
1978: 44  Houston Madison 6      BD
         31  Houston Kashmere 9    Reg.
         36  LaPorte 14      QF
         24  SA Churchill 7     Semifinal
         29  Plano 13      FINAL-6A
1980: 27  Houston Madison 7      BD
         13  Houston Washington 7 Area
           0  Port Arthur 34      BD
1982: 21  Houston Westbury 20     BD                      (Forfeited, 0-1)
1983: 21  Houston Westbury 24     BD
1987: 27  Houston Lamar 12      BD
         24  Houston Waltrip 6      Area
         14  LaPorte 13      Regional
         17  Aldine MacArthur 13      QF
         30  FB Willowridge 16      SF
         21  Plano 28       FINAL-6A
1988: 27  FB Dulles 6      BD
         14  Houston Lamar 13      Area
         39  Forest Brook 33      Reg.
         10  FB Willowridge 7      QF
           0  Converse Judson 16      SF
1992: 21  Houston Sterling 18      BD
           3  Houston Yates 17      Area
1993:   7  Houston Madison 13      BD
2006: 35  Houston Chavez 16     BD
         33  Cypress Falls 34      Area
2007: 38  Houston Chavez 7      BD
         43  Cypress Falls 34      Area
         27  FB Clements 31      Reg.
2008:   7  Katy 42      BD
2009: 21  Katy 49      BD
2010: 13  Humble 23     BD
2011: 20  Willis 14      BD
         14  Nederland 21      Area
2012: 56  Houston Waltrip 14      BD
         35  Pearland Dawson 40     Area​​
2013: 59  Houston Waltrip 7      BD
         34  Friendswood 7       Area
           7  Georgetown 3      Regional
         38  Pearland Dawson 7      QF
           7  SA Brennan 31     Semifinal​​​​​
2014: 47  New Deal 10       BD
         35  Temple 47       Area​​
2015: 59  Houston Waltrip 0       BD
           6  Temple 14       Area​​
2016:   3  Spring Westfield 35     BD​

#SB WESTCHESTER (0-2-0)
1971: 18  Killeen 28      BD
1972:   7  Killeen 28      BD

SPRING HILL (11-16-0)
1946: 27  Beckville 6      BD
         59  Trinidad 6      Regional
1947:   0  Beckville 13      BD
1958:   6  Buckner Home 40     BD
1963: 41  Mount Enterprise 7      BD
           0  Mabank 7      Regional
1965:   6  Union Grove 26      BD
1982: 14  Hawkins 49      BD
1983: 14  Alto 42      BD
1992:   7  Van 30      BD
1994: 24  Emory Rains 13      BD
         19  Atlanta 41      Area
1997: 12  Linden-Kildare 54      BD
2000: 13  Queen City 7      BD
         30  Brownsboro 20      Area
         10  Commerce 21      Regional
2001: 17  Queen City 6      BD
         20  Gladewater 21      Area
2002: 17  Tatum 12      BD
         38  Crandall 14      Area
         23  New Boston 17      Reg.
         21  Daingerfield 49      QF
2003: 30  Carthage 62      BD
2004: 58  Van 28      BD
         11  Gilmer 28      Area
2006: 21  Pleasant Grove 43      BD
2007: 12  Pittsburg 38      BD

SPRINGLAKE-EARTH: 25-30-0
1939:   7  Estelline 32      BD
1953:   2  Memphis 18      BD
1955:   6  Stinnett 34      BD
1964: 21  Petersburg 15      BD
           0  Stratford 43      Regional
1980:   6  Shallowater 9      BD
1987:   0  New Deal 37      BD
1991:   6  Crosbyton 25      BB
1992: 14  Idalou 7      BD
           7  Memphis 6      Area
         16  Hamlin 12      Regional
         14  Goldthwaite 15      QF
1993: 21  Post 20      BD
         21  Stratford 8      Area
         48  Hamlin 7      Regional
           0  Goldthwaite 10      QF
1994: 24  Post 0      BD
         26  Stratford 7      Area
           7  Winters 9      Regional
1995: 14  Sundown 17      BD
1996: 20  Booker 0      BD
         40  Wink 7      Regional
           0  Windthorst 20      QF
1997:   0  Gruver 6      BD
1998: 26  Petersburg 20      BD
           6  Gruver 28      Area
1999: 37  Turkey Valley 7      BD
           7  Wheeler 21      Area
2000: 23  Wheeler 21      Area
         13  Iraan 33      Regional
2001: 14  Nazareth 20      BD (ot)
2002: 25  Wellington 0      BD
         22  Stratford 21      Area
           7  Anton 13      Regional
2006: 13  Memphis 52      BD
2007:   8  Memphis 12      BD
2008: 14  Ralls 20      BD (ot)
2009: 21  Hale Center 14      BD
         33  Seagraves 14      Area
         20  Stratford 56      Reg.
2010: 42  Seagraves 0      BD
         34  Wellington 28      Area
         35  Plains 20      Regional
         34  Farwell 0      QF
         18  Windthorst 41      SF
2011: 14  Booker 6      Area
         28  Bovina 14      Regional
         14  Wellington 20      QF
2012: 38  Wheeler 6       Area
         13  Wellington 47       Reg.​​
2013: 40  Seagraves 70       BD​
2014:   7  Gruver 41       Bi-District​
2015: 27  Wheeler 31       BD​
2016: 16  Hamlin 46       BD
2017: 14  Hamlin 28       BD​

​​​SPRINGTOWN (22-22-2)
1983: 30  Sanger 7      BD
         20  Kaufman 28      Area
1984: 18  Abilene Wylie 28      BD
1986: 45  Glen Rose 0      BD
         19  Wylie 14      Area
         13  Daingerfield 28      Reg.
1987: 14  Hillsboro 0      BD
         18  Bonham 14      Area
           6  Gladewater 20      Reg.
1988: 21  Vernon 6      BD
         20  Clyde 7      Area
         19  Denver City 20      Reg.
1989: 21  Decatur 0      BD
         42  Clyde 0      Area
         24  Post 12      Regional
         13  Vernon 31      QF
1990: 21  Bonham 7      BD
         41  Forney 18      Area
           7  Gladewater 35      Reg.
1994: 28  Graham 28      BD (5-4)
         32  Childress 7      Area
         28  Ballinger 22      Regional
         14  Abilene Wylie 31      QF
1995: 15  Vernon 14      BD
         21  Childress 20      Area
         58  Abilene Wylie 20      Reg.
         28  Ballinger 7      QF
         21  Commerce 21      SF (3-4)
1996:   9  Denison 13      BD
1997: 20  Burkburnett 17      BD
           7  Graham 14      Area
1998: 26  WF Hirschi 28      BD
2002: 20  Denton Ryan 71      BD
2005: 35  FW Western Hills 27      BD
         26  Denison 35      Area
2007: 14  WF Rider 42      BD
2008:   7  WF Rider 42      BD
2010: 37  FW Southwest 38      BD
2012: 28  Vernon 55      BD​
2013: 49  WF Hirschi 27       BD
         21  Stephenville 63     Area​​
2014: 21  Sanger 31       BD​
2015: 36  Sanger 55       BD​
2016: 34  Alvarado 52     BD​



RALLS (4-9-0)
1923:   7  Amarillo 32      BD
1957: 21  Friona 12      BD
         27  White Deer 26      Reg.
           7  Sundown 27      QF
1968: 14  Sudan 20      BD
1992: 27  Olton 13       BD
         19  Canadian 28      Area
2007: 27  Sundown 46      Area
2008: 20  Springlake-Earth 14      BD
           0  Sundown 28      Area
2011: 13  Munday 61      BD
2012: 22  Bovina 27       BD​

RANGER (13-16-1)
1922:   3  Abilene 40      Regional
1926: 21  Wichita Falls 0      BD
           7  Dallas Oak Cliff 25      SF
1932:   0  Amarillo 7      BD
1934: 14  Amarillo 19      BD
1949:   2  Ballinger 6      BD
1950:   0  Coleman 27      BD
1951: 20  Winters 35      BD
1953: 41  Albany 14      BD
         14  McCamey 7      Regional
         47  Sundown 6      QF
         21  Clifton 6      Semifinal
         34  Luling 21       FINAL-3A
1955: 20  Albany 6      BD
         20  McCamey 16      Regional
         19  Stinnett 27      QF
1957: 12  Hamilton 6      BD
         13  McCamey 28      Regional
1966: 19  Santa Anna 14      BD
           8  Keller 41      Regional
1967: 21  Goldthwaite 13      BD
         19  Keller 0      Regional
           0  Clifton 10      QF
1968: 40  Goldthwaite 0      BD
         22  Aledo 22      Reg. (4-3)
         12  Clifton 14      QF
1982: 16  Holliday 51      BD
1989:   7  Albany 64       BD
1999:   6  Bronte 48       BD
2010: 13  Dawson 62      BD

#RANKIN (21-20-0)
1955: 40  Robert Lee 21      BD
           6  Rochester 28      Regional
1968: 13  Sonora 29      BD
1972:   0  Plains 13       BD
1973: 16  Plains 14       BD
         23  Holliday 6      Regional
           0  Vega 35       QF
1974: 19  Seagraves 32      BD
1976:   8  Seagraves 36      BD
1980: 48  Fort Davis 0      BD
         34  Meridian 0      QF
         19  Turkey Valley 18      SF
           6  Valley View 7      FINAL-2A
1985: 21  Fort Davis 14      BD
           0  Goldthwaite 21      Reg.
1988: 48  Grandfalls 0      Area
         28  Follett 7      Regional
         20  White Deer 35      QF
1989: 22  Anthony 7      Area
         12  Wheeler 13      Regional
1990: 24  Plains 13       Area
         17  Farwell 14       Regional
           0  Munday 28      QF
1991: 36  Sudan 7       Area
         10  Wheeler 0      Regional
           3  Memphis 15      QF
1992: 55  Anton 6      Area
           7  Hart 24      Regional
1993: 18  Petersburg 0      Area
         25  Hart 20      Regional
         13  Sudan 25      QF
1995: 53  Tornillo 13      BD
           7  Sudan 46      Area
1996:   6  Petersburg 23      BD
1997: 21  O’Donnell 22        BD
1999: 28  Anton 21      Area
           7  Nazareth 0      Regional
           7  Wheeler 21      QF
2000: 15  Paducah 13      Area
         33  Stratford 57      Regional
2004:   0  Albany 38      Area

RAYMONDVILLE (6-22-0)
1938:   0  Freer 38       Bi-District
1966:   7  Fredericksburg 20      BD
1971:   0  Gregory-Portland 33      BD
1975:   7  Gregory-Portland 35      BD
1976:   2  Gregory-Portland 20      BD
1977:   0  Gregory-Portland 69      BD
1986: 15  Calallen 25      BD
1987:   8  Calallen 26      BD
1990:   7  Calallen 25      BD
1998: 25  Mathis 19        BD
         36  Sinton 34      Regional
           7  Cuero 31      QF
2000: 47  Zapata 7      BD
         18  Sinton 36      Regional
2002:   7  Orange Grove 34      BD
2006:   0  Rio Hondo 37      BD
2007:   7  Port Isabel 28      BD
2010: 42  Rio Hondo 35      BD
         20  Mathis 56      Area
2011: 29  RGC LaGrulla 9      BD
         21  West Columbia 57      Area
2012: 52  LaFeria 36      BD
           8  Orange Grove 26      Area​​
2013: 13  Port Isabel 42      BD​
2014: 27  Yoakum 44      BD​
2015:   8  Yoakum 41      BD​
2016: 20  Cuero 59       Bi-District​
2017: 28  Sinton 49     Bi-District​

RED OAK (5-7-0)
1940: 27  Sidney 0      BD
1968: 14  Carlisle 20      Regional
1982:   7  Van 14      Bi-District
1984: 10  Waco Connally 21      BD
2007: 35  Hewitt Midway 21      BD
         40  Dallas Spruce 24      Area
         34  West Mesquite 41      Reg.
2008: 14  Ennis 55      Bi-District
2009:   9  Hewitt Midway 14      BD
2012: 58  Corsicana 20      BD
         28  Sherman 17      Area​​
         14  Frisco Centennial 40      Reg.​

REDWATER (3-10-0)
1993: 18  Honey Grove 44      BD
2004: 20  Tom Bean 56      BD
2010: 36  Melissa 40      BD
2011: 49  Boyd 33      Area
         13  Daingerfield 55      Reg.
2012: 22  Malakoff 28      BD​
2013: 27  Winnsboro 7      BD
         13  Pottsboro 14      Area​​
2014: 21  White Oak 18      BD
         17  Pottsboro 38      Area
2015: 21  Harmony 25      BD​
2016: 22  Farmersville 43      BD​
2017: 26  Mount Vernon 49     BD​
​​​
REFUGIO (120-43-3)
1946: 14  Floresville 0     BD
         27  Mirando City 6      Reg.
1947: 20  Orange Grove 13      BD
         66  Hebbronville 7      Regional
1953: 25  Del Rio 19      BD
         16  Weslaco 7      Regional
         13  Nederland 12      QF
           6  Huntsville 13      Semifinal
1955: 21  Bay City 20      BD
           6  Nederland 21      Regional
1961:   0  Donna 32      BD
1967: 12  Seguin 20      BD
1968: 21  Belton 19      BD
         17  Mission 8       QF
         55  Alvin 48      Semifinal
           0  Lubbock Estacado 14 
                 (​FINAL-5A)
1970: 59  George West 0      BD
         55  Lyford 0       Regional
         32  Boling 13       QF
         26  Friendswood 7      Semifinal
           7  Iowa Park 7      FINAL-5A
1971: 18  Rockport-Fulton 0      BD
         42  Premont 0      Regional
           6  Hondo 14      QF
1975: 29  Kenedy 22      BD
         22  Hebbronville 23      Reg.
1978:   7  Kenedy 41      BD
1979:   0  Hallettsville 27      BD
1980: 12  Edna 13      BD
1981: 23  Edna 14      BD
           0  Port Isabel 36      Regional
1982: 47  Odem 7      BD
         25  Hebbronville 0      Area
         21  Medina Valley 0      Reg.
         18  Sweeny 7        Q-Final
         28  Navasota 0      Semifinal
         22  Littlefield 21      FINAL-4A
1983: 10  Freer 9       BD
           7  Falfurrias 12      Area
1984: 14  Bishop 14       BD (W)
         26  Port Isabel 28      Area
1985: 30  West Oso 9      BD
         48  Freer 13      Area
           7  SA Cole 20      Regional
1986: 64  Marion 0      BD
         13  SA Cole 21      Area
1987: 68  Pettus 7      BD
         34  SA Cole 10      Area
         42  Manor 21      Regional
         42  Schulenburg 13      QF
           0  Groveton 0      SF (5-2)
           7  Lorena 8       FINAL-3A
1988: 56  East Bernard 13      BD
         49  Woodsboro 0      Area
         12  Manor 6       Regional
         35  Boling 0        QF
         17  Corrigan-Camden 23      SF
1989: 36  Tidehaven 13      BD
         42  Ben Bolt 6        Area
         22  Manor 28      Regional
1990: 28  LaVilla 12      BD
         53  Poth 0      Area
         37  Tidehaven 0      Regional
           6  Schulenburg 14      QF
1992: 27  Vanderbilt Industrial 0      BD
         13  Freer 6      Area
         13  Schulenburg 37      Reg.
1993: 22  Boling 14      BD
         56  Santa Rosa 0      Area
         28  Wimberley 34      Regional
1994: 31  Premont 7      BD
         34  Karnes City 6      Area
         14  Schulenburg 33      Reg.
1995: 47  Premont 0      BD
         40  Dilley 0      Area
         22  Schulenburg 18      Reg.
         31  Three Rivers 6      QF
           7  Alto 14      Semifinal
1996: 50  Banquete 0      BD
         50  Charlotte 14      Area
         28  East Bernard 0      Reg.
           0  Ganado 6      QF
1997: 34  Banquete 8      BD
         28  Nixon-Smiley 14      Area
         17  Crawford 10      Regional
         21  Rogers 35       QF
1998: 39  LaVilla 0      BD
           7  Poth 13      Area (ot)
1999: 56  Ben Bolt 0      BD
         34  Blanco 13      Area
         54  Ganado 7      Regional
         42  Mason 6      QF
         13  Elysian Fields 14      SF
2000: 58  Skidmore-Tynan 0      BD
         35  Nixon-Smiley 0      Area
         40  Jarrell 0      Regional
         24  Rogers 14      QF
         20  Mart 21      Semifinal
2001: 38  Freer 0      BD
         44  Navarro 14      Area
         29  Van Vleck 14      Reg.
           0  Ganado 7      QF
2002: 24  LaVilla 16      BD
         22  Stockdale 7      Area
         22  Rogers 46      Regional
2003: 27  Banquete 14      BD
         25  Randolph 29      Area
2004: 25  Weimar 8      BD
         30  Banquete 21      Area
           6  Rogers 41      Regional
2005:   6  Ganado 7      BD
2006: 55  Bishop 14      BD
         50  SA Cole 6      Area
         20  Somerville 21      Regional
2007: 42  Banquete 21      BD
         28  Dilley 7      Area
         21  East Bernard 14      Regional
           6  Altair Rice 7      QF
2008: 28  Tidehaven 25      BD
         44  Dilley 14      Area
         28  East Bernard 20      Regional
           7  Blanco 27      QF
2009: 69  Boling 20      BD
         41  Dilley 16      Area
         21  Altair Rice 14      Regional
         22  Blanco 15      QF
         10  Daingerfield 35      Semifinal
2010: 63  Three Rivers 6      Area
         34  Poth 19      Regional
         42  Schulenburg 35      QF
         24  Lexington 45      Semifinal
2011: 56  Three Rivers 25      Area
         41  Poth 7      Regional
         41  Sonora 24      QF
         63  Lexington 33      Semifinal
         36  Cisco 35      FINAL-3A-II
2012: 76  Rogers 35      Area
         49  Lexington 21       Regional
         23  East Bernard 54      QF​​​
2013: 82  Nixon-Smiley 26      BD
         42  Danbury 13      Area
         73  Rogers 72      Reg.-ot
         40  East Bernard 34      QF
         69  Waskom 33      Semifinal
         36  Cisco 56      FINAL-3A-II​​​​​​
2014: 58  Johnson City 0      Area
         56  Thorndale 19      Regional​​
         20  Mason 24      QF​
2015: 54  LaVilla 0      Bi-District
         42  Mason 7      Area
         41  Weimar 7      Regional
         17  Shiner 14      QF
         46  Lovelady 28      Semifinal
         20  Canadian 61      FINAL-2A-I​​​​​​
2016: 41  LaVilla 6      Bi-District
         69  Junction 20      Area
         36  Ben Bolt 12      Regional
         28  Mason 7      Q-Final
         38  Centerville 14      Semifnal
         23  Crawford 20      FINAL-2A-I​​​​​​
2017: 57  Ben Bolt 0      BD
         47  Thorndale 13      Area
         70  Holland 22      Regional
         38  Mason 14      Q-Final
         63  San Augustine 21     Semifinal
         21  Mart 34        FINAL-2A-I​​​​​​

RICE (1-4-0)
2004: 16  Normangee 29      BD
2005:   9  Iola 16      Bi-District
2016: 21  Jewett Leon 24      BD
2017: 44  Bruceville-Eddy 22      BD
         11  Newton 65       Area​​​

RICHARDSON (9-16-1)
1947: 12  Frisco 0      Bi-District
         12  Lewsiville 13      Regional
1948:   6  Masonic Home 13      Reg.
1949:   0  Corsicana State Home 0    BD
           7  Lake Worth 12      Regional
1953:   0  Clifton 7      BD
1954:   7  Clifton 12      BD
1957: 13  Terrell 66      BD
1967: 21  Longview 13      BD
         27  Dallas Bryan Adams 0      QF
           6  Abilene Cooper 42      SF
1968: 17  Garland 7      BD
         12  Irving 14      Regional
1969:   7  Garland 34      BD
1983: 10  Dallas Carter 0      BD
         13  Highland Park 21      Area
1986:   0  Dallas Carter 14      BD
1991: 20  Dallas Samuell 7      BD
         17  Tyler 0      Area
         28  Waco 31      Regional
1992: 21  DeSoto 17      BD
           3  Dallas Kimball 0      Area
         17  Temple 63      Regional
2009:   7  South Garland 31      BD
2010: 11  Mesquite Horn 31      BD
2012: 14  Allen 63      Bi-District​

RICHARDSON BERKNER (6-8-0)
1990: 16  Dallas Kimball 6      BD
           6  Marshall 61      Area
2003: 16  Dallas Carter 39      BD
2004: 24  Dallas Skyline 14      BD
           6  Tyler Lee 34      Regional
2005: 38  Dallas Skyline 0      BD
         31  Garland Rowlett 0      Reg.
           7  A&M Consolidated 26      QF
2006: 38  South Garland 21      BD
         31  Dallas Carter 29      Area
         28  Klein Oak 35      Regional
2008:   3  Garland 27      BD
2009: 16  Garland 38      BD
2011:   7  Garland 24      BD

RICHARDSON PEARCE (4-11-0)
1989: 28  Grand Prairie 40      BD
2001: 26  Texarkana 13      BD
         14  Corsicana 24      Regional
2002: 21  Sherman 45      BD
2003: 17  Greenville 14      BD
         18  Dallas Kimball 27      Reg.
2007: 35  McKinney Boyd 49      BD
2008: 48  Sherman 34      BD
         28  Dallas Carter 62      Area
2009: 28  Denison 61      BD
2010: 17  Frisco Liberty 70      BD
2013:   9  McKinney Boyd 24      BD​
2014:   7  Dallas Jesuit 59      BD​
2017: 27  Garland Naaman Forest 21  BD
         18  Lufkin 35     Area​​

RICHLAND HILLS (6-10-1)
1979:   0  FW Arlington Hts 3      BD
1980: 32  FW Wyatt 20      BD
           7  Odessa Permian 37      Reg.
1984: 14  FW Wyatt 14      BD
         28  Irving Nimitz 7      Area
         14  Midland Lee 45      Regional
1994: 13  Lewisville 42      BD
1995: 26  Grapevine 46      BD
1996: 14  DeSoto 21      BD
2003: 22  WF Rider 32      BD
2009: 30  Arlington Bowie 42      BD
2016: 42  FW South Hills 35      BD
         13  Denton Ryan 34      Area
2017: 62  FW Southwest 31      BD
         28  Saginaw Boswell 21     Area
         55  EP Parkland 21     Regional
          7  Aledo 43     Q-Final​​​​​​

#RICHLAND SPRINGS (0-2-0)
1954:   6  Evant 14      BD
1970:   6  Meridian 40      BD

#RICHMOND (0-2-0)
1934:   0  Freeport 13      BD
1941: 13  Aldine 20      BD

RICHMOND FOSTER (11-11-0)
2003: 49  Harker Heights 42      BD
         14  Nederland 28      Area
2004: 18  Friendswood 15      BD
         17  Houston Yates 21      Reg.
2008: 51  Angleton 55      BD
2009: 14  Pearland Dawson 24      BD
2010: 19  Friendswood 24      BD
2012: 14  Pearland Dawson 28      BD​
2013: 23  Pearland Dawson 24      BD
2014: 18  FB Ridge Point 27      BD​
2015: 31  FB Elkins 7      BD
         42  Houston King 28      Area
          7   Temple 27      Regional​​​
2016: 72  SA Brackenridge 6      BD
         55  Alamo Heights 27     Area
         55  Eagle Pass Winn 0      Reg.
         51  Dripping Springs 28      QF
         24  Temple 31      Semifinal
2017: 69  SA Burbank 6     BD
         28  Dripping Springs 21     Area
         42  C.C. Memorial 14     Regional
         10  Angleton 41      Q-Final​​​​​​​​​

RICHMOND GEORGE RANCH
(11-4-0)

2013: 53  Baytown Memorial 31      BD
         42  FB Marshall 21      Area
         37  Elgin 28      Regional
           6  Brenham 35      QF​​​​​​​​
2014: 35  FB Elkins 20      BD
         35  Kingwood Park 14      Area
​​​         48  Bryan 13      Regional
         14  Temple 28      Q-Final​
2015:​ 55  FB Bush 14      Bi-District
         63  Nederland 30      Area
         48  Bryan 28      Regional
         59  Temple 46      Q-Final
         42  CP Vista Ridge 23      SF
         56  Mansfield Lake Ridge 0
                (FINAL-5A-I)​​​​​​
2016: 21  Friendswood 42      BD​
2017:   8  Clear Lake 24      BD​

RIESEL (7-10-1)
1988:   0  Bartlett 32      BD
1989:   7  Bartlett 48      BD
1992: 38  Gorman 0      Area
         40  Alvord 6      Regional
         21  Crawford 6      QF
         13  Sudan 15      Semifinal
1994: 54  Rio Vista 35      BD
         14  Goldthwaite 14      Area-L
1996: 14  Rogers 37      BD
1997: 18  Rogers 35      BD
1998:   0  Franklin 43      BD
2009: 23  Itasca 20      BD
         49  Colmesneil 34      Area
         29  Joaquin 38      Regional
2011: 58  Santo 44      Bi-District
         12  Muenster 32      Area
2016: 21  DeLeon 48      Bi-District
2017: 21  Crawford 50     Bi-District​​

RIO GRANDE CITY (4-10-0)
1982:   7  Sinton 19      BD
1983: 13  Beeville 19      BD
1984: 36  Beeville 12      BD
         20  New Braunfels 27      Reg.
1985:   8  Gregory-Portland 45      BD
1998: 48  Laredo Nixon 28      BD
         25  Harlingen South 20      Area
         14  SA MacArthur 24      Reg.
1999: 31  Laredo United South 35     BD 
2006:   7  Laredo United 48      BD
2009: 29  FW Southwest 58      BD
2011: 36  Flour Bluff 39      BD
2013: 48  C.C. Ray 40      BD
         28  SA Harlandale 33      Area​​

RIO GRANDE CITY LA GRULLA
​(2-6-0)

2011:   9  Raymondville 29      BD
2013: 48  LaFeria 24      BD
         20  Ingleside 26      Area
2014: 20  LaVernia 60      BD​
2015: 21  Gonzales 26      BD​
2016: 49  LaVernia 28      BD
           7  China Spring 55      Area​​
2017: 16  Pleasanton 32       BD

RIO HONDO (9-29-0)
1949: 12  Benavides 45      BD
1951:   0  Benavides 18      BD
1954:   7  Hebbronville 34      BD
1955:   6  Hebbronville 35      BD
1958: 28  Bishop 58      BD
1959: 14  Bishop 46      BD
1960:   2  Ingleside 0     BD
           0  George West 36      Reg.
1961: 32  Woodsboro 20      BD
           6  Three Rivers 34      Reg.
1962:   6  Ingleside 16      BD
1963:   6  Woodsboro 27      BD
1964:   6  Ingleside 26      BD
1965: 18  Woodsboro 48      BD
1972: 19  Freer 23      Bi-District
1973: 10  Freer 27      Bi-District
1999:   6  Bishop 31      Bi-District
2000:   7  Orange Grove 21      BD
2001: 14  Falfurrias 34      BD
2005: 18  Orange Grove 0      BD
         19  Ingleside 38      Regional
2006: 37  Raymondville 0      BD
           8  Cuero 21      Area
2007: 47  Lyford 12      Bi-District
           7  Palacios 28      Area
2008: 35  Ingleside 14      BD
         48  Devine 43      Area
         28  Giddings 42      Regional
2009: 21  Sinton 28      Bi-District
2010: 35  Raymondville 42      BD
2011: 27  Lyford 14      Bi-District
         14  Sweeny 41      Area
2013: 21  Zapata 49 B     Bi-District
2014: 14  Cuero 55      Bi-District
2015:   0  Yoakum 28      Bi-District
2016: 29  Sinton 30      Bi-District
2017: 42  Aransas Pass 7      BD
         44  Navarro 71     Area​​

RIO VISTA (2-12-0)
1988:   9  Kerens 15      BD
1994: 35  Riesel 54      BD
1995:   0  Mart 44       BD
1996: 15  Italy 50      BD
1998: 20  Sucrry-Rosser 21      BD
1999: 34  Grandview 16      BD
         15  Paul Pewitt 54      Reg.
2000: 17  Italy 0      BD
         17  Cooper 28      Area
2001:   0  Italy 17      BD
2003:   9  Kerens 26      BD
2005:   0  Crawford 41      BD
2015:   0  Marlin 22      BD​​
2017: 20  Hearne 56      BD​

#RISING STAR (4-11-0)
1941:   6  Rochester 21      BD
1942: playoff game cancelled
1948: 12  Valley Mills 10      BD
         32  Hermleigh 14      Regional
1949: 28  Valley Mills 7      BD
         32  Rule 20      Regional
1962: 14  Johnson City 23      BD
1964: 12  Eden 26      BD
1968:   0  Chilton 26      Regional
1973:   6  Rule 45      BD
1986:   0  Throckmorton 28      BD
1987:   6  Throckmorton 24      BD
1988:   2  Eden 42      BD
1990: 13  Throckmorton 14      BD
1993: 14  Hico 41      BD
1995: 27  Windthorst 39      BD

RIVERCREST (2-11-0)
1978:   6  Hawkins 28      BD
1979:   8  Hawkins 21      BD
1981: 14  Hawkins 34      BD
1985:   0  Quitman 35      BD
1988:   8  Grand Saline 48      BD
1996:   6  Elysian Fields 37      BD
2005: 12  Big Sandy 47      Area
2010: 14  Linden-Kildare 59      BD
2015: 20  Blue Ridge 53      BD​
2016: 28  Kerens 38      BD
2017: 57  Hawkins 13        BD
         22  Lovelady 20      Area
         36  Centerville 62     Q-Final​​​​

RIVIERA KAUFER (6-13-1)
1960:   0  Sharyland 32      BD
1961: 12  Falls City 6      BD
         14  Sharyland 28      Regional
1962: 42  Smiley 0      BD
           8  Menard 6      Regional
1963:   0  Stockdale 0      BD (1-2)
1964: 22  Falls City 6      BD
         14  D’Hanis 12      Regional
1971: 12  Falls City 45      BD
1972:   6  Falls City 41      BD
1973:   0  Falls City 55      BD
1975:   0  Falls City 48      BD
1984:   3  Jourdanton 16      BD
2004: 20  Banquete 35      BD
2009:   7  Three Rivers 14      BD
2011:   7  Weimar 37      BD
2015:   0  Shiner 68      BD​
2016: 40  Louise 6      Bi-District
         12  Burton 54      Area​​
2017: 23  Louise 26     Bi-District​

#ROBERT LEE (13-12-0)
1939:   7  Eden 37      BD
1940: 28  Rockwood 0      BD
1944:   7  Eden 6      BD
1945: 19  Eden 0      BD
1946:   7  Ozona 6      BD
           6  Marfa 7      Regional
1955: 21  Rankin 40      BD
1957:   0  Wink 26      BD
1963:   8  Knox City 33      BD
1964: 18  Throckmorton 6      BD
         18  Wheeler 26      Regional
1978: 34  Goree 12      BD
         14  Italy 26      QF
1984: 15  Roscoe 14      BD
         31  Sanderson 7      Regional
         13  Wink 14      QF
1992: 26  Eden 14      BD
           7  Alvord 30      Area
1993: 42  Eden 7      BD
         28  Petrolia 0      Area
         38  Hico 0      Regional
           6  Crawford 28      QF
1994: 41  Paducah 6      Area
         12  Crawford 21      Regional
2001:   7  Menard 40      BD

ROBINSON (25-19-0)
1982: 41  Lindale 28      BD
         14  Pittsburg 13      Area
         24  Van 0      Regional
         10  McGregor 21      QF
1983: 14  Jefferson 7      BD
           0  Daingerfield 22      Area
1986: 34  Marble Falls 6      BD
           0  Iowa Park 24      Area
1991:   0  Groesbeck 34      BD
1992: 28  Groesbeck 27      BD
           6  Coldspring 29      Area
1993: 21  Fairfield 0      BD
         23  Crockett 8      Area
         27  Sealy 6      Regional
         12  Columbus 18      QF
1995: 24  Groesbeck 13      BD
         27  Center 7      Area
           3  Sealy 35      Regional
1996:   7  Cameron 33    BD
1998: 15  Madisonville 21      BD
1999: 28  Fairfield 14      BD
         21  LaGrange 14      Area
         24  Barbers Hill 7      Regional
         14  Marlin 7      Q-Final
         14  Sealy 27      Semifinal
2000: 21  Center 19      BD
         24  Gatesville 34      Regional
2004: 13  Fairfield 34      BD
2005: 42  Madisonville 28      BD
           0  Cameron 21      Area
2006: 49  Hutto 27      BD
         41  Palestine 35      Regional
         42  West Columbia 14      QF
         62  Ingleside 21      Semifinal
         34  Liberty-Eylau 35   FINAL-4A-I
2007: 14  Liberty Hill 42     BD
2011: 28  Mexia 7      Bi-District
         41  Bullard 53      Area
2013:   7  Navasota 31      BD​
2014: 45  Boerne 21      BD
         31  LaVernia 28      Area
         35  Burnet 38      Regional​​​
2016: 77  Caldwell 59      BD
         14  West Orange-Stark 47   Area​​

ROBSTOWN (5-11-1)
1924:   1  Yorktown 0      BD (dnp)
           0  Beaumont 12      Regional
1925: 42  Pearsall 0      BD
           0  Beaumont 7      QF (f, 1-0)
           0  Waco 32      Semifinal
1926: 13  Del Rio 7      BD
1928:   1  Brownsville 0      BD (dnp)
           0  Del Rio 1      Regional (dnp)
1933: 12  Weslaco 15      BD
1937:   0  Mission 0      BD (W)
           7  Conroe 47      QF
1951:   6  Donna 13      BD
1956:   7  Mission 0      BD
           0  SA Edison 20      QF
1966: 13  San Marcos 27      BD
2008:   0  LaFeria 3      BD
2010: 37  Port Isabel 7      BD
         15  Sweeny 52      Area

ROBY (6-7-1)
1934:   6  Winters 6      BD (2-1)
         20  Rocksprings 0      Reg.
1942:   0  Wink 52      BD
1994: 14  Sterling City 8      Area
           7  Santo 27      Regional
1995: 20  Bronte 21      Area
2002: 28  Irion County 20      BD
         38  Baird 10      Area
           7  Knox City 34      Regional
2003: 20  Menard 0      BD
         42  Tolar 21      Area
         25  Albany 27      Reg. (3 ot)
2004:   8  Haskell 25      BD
2013:   8  Munday 41      BD​

#ROCHESTER (14-8-2)
1941: 21  Rising Star 6      BD
1945: 20  Meadow 13      BD
1946: 13  Clyde 6      BD
         32  Happy 6      Regional
1947: 12  Clyde 15      BD
1950: 20  Clyde 13      BD
         20  Stanton 19      Regional
1951: 66  South Taylor 9      BD
         14  Sanger 6      Regional
1953: 38  Bronte 19      BD
         46  Coahoma 7      Regional
1954: 13  Baird 13      BD (5-2)
         25  Hermleigh 26      Regional
1955: 21  Clyde 0      BD
         28  Rankin 6      Regional
1956: 51  Gorman 7      BD
         14  Hermleigh 7      Regional
1957:   6  Baird 26      BD
1958: 24  Turkey 25      BD
1960: 14  Matador 25      BD
1961: 14  Matador 22      BD
1965:   6  Groom 22      BD
1975: 21  Gorman 21      BD (FD-L)
1976:   8  Gorman 11      BD

ROCKDALE (32-24-0)
1958: 12  Schulenburg 21      BD
1962: 29  Lockhart 16      BD
         22  Mason 0       Regional
         27  Humble 14      QF
         14  Sinton 0      Semifinal
           0  Jacksboro 52      FINAL-4A
1963:   7  Taylor 9      BD
1975: 13  Humble 6      BD
         21  Jacksonville 26      QF
1976: 10  Llano 9      BD
         21  West 17      Regional
         48  Anahuac 9      QF
           9  Hallettsville 0      Semifinal
         23  Childress 6      FINAL-4A
1977: 21  Brady 7      BD
         31  McGregor 15      Regional
           7  Bellville 21      QF
1979:   3  Marble Falls 7      BD
1992: 22  Bellville 29      BD
1993:   0  Sealy 36      BD
1995: 12  Burnet 19      BD
1997:   7  Gatesville 14      BD
1998: 14  Smithville 0      BD
         16  Marlin 6      Area
         17  Newton 34      Regional
1999: 30  Giddings 21      BD
         21  Marlin 33      Area
2002: 24  China Spring 13      BD
           7  Fairfield 12      Area
2003:   0  China Spring 23      BD
2004: 21  Bellville 24      BD
2007: 27  China Spring 30      BD
2008: 17  Cleveland 8      Area
         28  Carthage 55      Regional
2009: 28  Coldspring 51      Area
2010: 19  Columbus 20      BD
2012: 22  Lorena 36      BD​
2013: 55  Lorena 36      BD
         75  Center 28      Area
         21  Coldspring 14      Regional
           7  Fairfield 42      QF​​​​
2014: 48  Comanche 24      BD
         55  Buna 28      Area
         20  Kirbyville 13      Regional
         25  Cameron Yoe 44      QF​​​​
2015: 42  Comanche 27      BD
         24  Teague 60      Area​​
2016: 42  Groesbeck 28      BD
         21  Coldspring 13      Area
         14  Malakoff 27      Regional
2017: 46  Malakoff 33     Bi-District
         55  Woodville 30     Area
         31  West 21      Regional
         42  Teague 20     Q-Final
         31  Yoakum 21    Semifinal
         45  Brock 29      FINAL-3A-I​​​​​​​​​

ROCKPORT-FULTON (12-18-1)
(Rockport until 1970)

1941:   0  San Diego 14      BD
1959:   6  Kenedy 32      BD
1969:   7  Yoakum 12      BD
1971:   0  Refugio 18      BD
1991: 18  Odem 32      BD
1992: 34  Jourdanton 24      BD
         21  Port Isabel 21      Area, 4-5
1993: 12  Pearsall 13      BD
1998:   7  Edcouch-Elsa 20      BD
1999:   7  Mercedes 14      BD
2000: 42  Alamo Heights 18      BD
         42  Flour Bluff 21      Area
         35  New Braunfels 28      Reg.
         16  Calallen 39       QF
2001: 17  Alamo Heights 21      BD
2003: 40  SA McCollum 7      BD
         13  Sharyland 29      Area
2009: 12  Medina Valley 56      BD
2011:   7  West Columbia 31      BD
2013: 42  Hondo 13      BD
         14  Kingsville 6      Area
           7  Gonzales 56      Regional​​​
2014: 52  Zapata 16      BD
         27  Canyon Lake 21     Area-ot
         21  Liberty Hill 31      Reg​​ional
2015: 55  Kingsville 28      BD
         20  LaVega 41      Area​​
2016: 25  LaFeria 21      BD
         12  LaVega 49      Area​​
2017: 19  LaFeria 14     Bi-District
         14  Liberty Hill 48     Area​​
​​
ROCKSPRINGS (7-25-1)
1934: 13  Fort Stockton 6      BD
           0  Roby 20        Regional
1936:   0  Fredericksburg 0      BD-W
           0  Stephenville 18       Reg.
1958: 16  Somerset 28      BD
1961:   6  Charlotte 27      BD
1973:   8  Crawford 26      BD
1982:   0  Bremond 12      BD
1983:   0  Bremond 20      BD
1984:   7  Agua Ducle 14      BD
1987: 26  Skidmore-Tynan 30     BD
1993:   6  Bremond 47      BD
1995: 14  Granger 19       BD
1998: 20  Bronte 14       Area
           6  Aspermont 28      Regional
1999:   8  Baird 40       Area
2001:   0  Falls City 41      BD
2004:   7  Axtell 34        Area
2005:   6  Chilton 35      Area
2006: 54  Falls City 0      Area
           0  Chilton 22      Regional
2009:   6  LaPryor 46      BD
2010: 29  Bartlett 6       Area
         14  Burton 42      Regional
2012: 35  LaPryor 21      BD
           7  Burton 35      Area​​
2013: 20  LaPryor 28      BD​
2014: 35  Woodsboro 21      BD
           0  Bremond 48       Area​​
2015: 20  Woodsboro 41      BD​
2016: 29  Snook 30        Bi-District​
2017: 20  Granger 14     Bi-District
         16  Falls City 44     Area​​

ROCKWALL (31-23-2)
1931: 20  Longview 6      BD
         14  McGregor 13      Regional
1932:   6  Gilmer 16      BD
1933: 35  Clarksville 0      BD
         33  Crowell 6      BD
1937: 26  Ladonia 0      BD
           7  Mineola 20      Regional
1941: 40  Honey Grove 0      BD
           0  Gilmer 51      Regional
1942:   0  Garland 2      BD
1955: 26  Glen Rose 7      BD
         13  Chillicothe 20      Regional
1956: 12  Wilmer-Hutchins 34      BD
1962: 27  Duncanville 0      BD
         16  Jacksboro 24      Regional
1963: 42  Lake Highlands 0      BD
         26  Jacksboro 6      Regional
         22  Paul Pewitt 6      QF
         35  Dalhart 7      Semifinal
           7  FB Dulles 6      FINAL-4A
1972: 19  West Rusk 6      BD
         41  Paul Pewitt 15      Regional
         20  Jacksboro 0       QF
         20  Alpine 20       Semfinal, 5-3
           0  Boling 20       FINAL-4A
1973: 21  Hallsville 21      BD (5-3)
         35  Hooks 45      Regional
1981: 43  Jacksonville 14      BD
         48  Weatherford 0       QF
         13  Brownwood 19      Semifinal
1987: 31  Seagoville 13      BD
         41  Ennis 6      Regional
         34  Kilgore 21      Q-Final
         13  Sweetwater 6      Semifinal
           7  West Orange-Stark 17
                 (FINAL-5A)
1990:   6  Dallas White 41       BD
1991: 12  Woodrow Wilson 10      BD
         13  McKinney 41      Area
1992: 14  Denison 31      BD
1994: 14  Sulphur Springs 42      BD
2006: 24  Plano East 31      BD
2007: 35  Plano 42      Bi-District
2010: 14  Carrollton Newman 28      BD
2013: 41  Garland Naaman 31      BD
         26  Dallas Jesuit 46      BD​​
2014: 70  Copperas Cove 42      BD
         48  Dallas Jesuit 27      Area
         38  Spring Westfield 43      Reg.​​​
2015: 67  Copperas Cove 35      BD
         38  Dallas Jesuit 27      Area
         43  Spring 26      Regional
         24  Lake Travis 45      QF​​​​
2016: 51  Montgomery 41      BD
         25  Coppell 29      Area​​
2017: 23  The Woodlands 7      BD
         17  Garland Sachse 24     Area-ot​​

ROCKWALL HEATH (8-7-0)
2008: 49  Frisco Centennial 14      BD
         58  Dallas Hillcrest 21      Area
         17  Ennis 14      Regional
         47  Sulphur Springs 52      QF
2009: 35  Frisco Liberty 49      BD
2011: 22  Frisco Wakeland 21      BD
         38  Dallas Kimball 6      Area
         25  Sherman 28      Regional
2012: 27  South Garland 31      BD​
2014: 48  Carrollton NewmanSmith 0  BD
​         44  Wylie 6      Area
         21  Tyler 49      Regional​
2015: 27  Carrollton Creekview 0      BD
         21  Wylie 24      Area​​
2017:   7  Lufkin 28     Bi-District​

#ROCKWOOD (0-1-0)
1940:   0  Robert Lee 28 BD

ROGERS (51-40-0)
1942:   2  Trinidad 26      BD
1943:   0  Lancaster 27      BD
1945:   7  Moody 6      BD
1947: 32  Crawford 0      BD
           0  Granger 38      Regional
1965:   6  Mart 0      BD
         14  Elkhart 6      Regional
           0  Wills Point 30      QF
1966: 27  Dawson 16      BD
           7  Rosebud 34      Regional
1967: 40  Blooming Grove 0      BD
           7  Rosebud 3      Regional
         20  Brownsboro 16      QF
           0  Tidehaven 6      Semifinal
1968: 47  Groveton 14      BD
           7  Mart 20      Regional
1972:   0  Schulenburg 45      BD
1974: 23  Schulenburg 49      BD
1975:   9  Schulenburg 19      BD
1977: 14  Shiner 13      BD
           7  East Bernard 44      Reg.
1980: 20  Shiner 29      BD
1981:   0  Shiner 6      BD
1982: 33  Bartlett 7      BD
         29  Shiner 0      Area
         35  Jourdanton 0      Regional
           6  East Bernard 15      QF
1983: 35  Thorndale 28      BD
           7  Wallis Brazos 8      Area
1984: 54  Thorndale 19      BD
           7  East Bernard 29      Area
1986: 35  Troy 9      BD
         20  Yorktown 3      Area
           7  SA Cole 25      Regional
1987: 28  Liberty Hill 6      BD
         28  Schulenburg 55      Area
1989:   7  Manor 17      BD
1992: 19  McGregor 22      BD
1993: 20  Clifton 29      BD
1994: 39  Comfort 20      BD
         28  East Bernard 56      Area
1995: 10  Mason 0      BD
           6  Schulenburg 27      Area
1996: 37  Riesel 14      BD
           7  Ganado 35      Area
1997: 35  Riesel 18      BD
         34  Vanderbilt 33      Area-ot
         56  Charlotte 34      Regional
         35  Refugio 21      QF
         42  Alto 33      Semifinal
           7  Stanton 33      FINAL-3A
1999: 14  Moody 6      BD
         16  Alto 24      Area
2000: 48  Comfort 30      BD
         20  Ganado 6      Area
         42  Three Rivers 13      Reg.
         14  Refugio 24      QF
2001: 49  Florence 24      BD
         14  Van Vleck 17      Area
2002: 21  Junction 10      BD
         16  Ganado 12      Area
         46  Refugio 22      Regional
         24  Van Vleck 14      QF
         26  Rosebud-Lott 41     Semifinal
2003:   2  Mason 0      BD
         22  Van Vleck 13      Area
         34  Randolph 12      Regional
         29  Ganado 17      QF
         13  Garrison 16      Semifinal
2004: 28  East Bernard 13      BD
         30  Randolph 21      Area
         41  Refugio 6      Regional
           7  Lexington 13      QF
2006:   7  Somerville 33      BD
2008:   0  Hallettsvile 9       BD
2009: 28  Weimar 14      BD
         13  Blanco 32      Area
2010: 28  Jewett Leon 27      BD
         23  West Rusk 57      Area
2011: 68  Axtell 14      BD
         20  Arp 52       Area
2012: 35  Hitchcock 21      BD
         35  Refugio 76      Area​​
2013: 60  Tidehaven 6      BD
         69  Dilley 0      Area
         72  Refugio 73      Reg. (ot)​​​
2014: 35  Blooming Grove 13      BD
         40  Corrigan-Camden 14     Area
         51  Crockett 28      Regional
           7  Newton 32      QF​​​​
2016:   0  East Bernard 39      BD ​

ROMA (1-2-0)
2014: ​​​28  Mercedes 21      BD-ot
         24  Gregory-Portland 28      Area​
2015: 32  Edcouch-Elsa 50      BD​

#ROPESVILLE (2-1-0)
1943:  no playoff game
1964: 46  Grandfalls 12      BD
         14  Sundown 0      Regional
1977:   6  Wheeler 24        BD

ROSCOE (32-33-0)
1929:   7  Midland 0      BD
           0  Ballinger 20      Regional
1935: 19  Slaton 6      BD
           7  Wink 34      Regional
1937: 21  Brownfield 6      BD
         19  Wink 20       Regional
1939: 19  Olton 41        BD
1945:   6  Monahans 13      BD
1959:   0  Sundown 36       BD
1969:   8  Seagraves 52       BD
1981:   6  Aspermont 25      BD
1982: 47  Gorman 0        BD
         21  Iraan 0       Regional
           7  Wink 6        QF
           9  Knox City 0       Semifinal
           0  Union Hill 13      FINAL-2A
1983: 18  Goldthwaite 7      BD
         13  Wink 30         Regional
1984: 14  Robert Lee 15        BD
1985: 27  Irion County 14      BD
           7  Iraan 35       Regional
1992: 18  Menard 22       BD
1993: 34  Menard 24       BD
         16  Alvord 23       Area
1995: 55  Munday 12     Area
         48  Hico 12       Regional
         20  Crawford 7      QF
         38  Sudan 20        Semifinal
           7  Thorndale 14      FINAL-2A
1996: 30  Albany 13       BD
           3  Iraan 14       Area
1998: 32  Paducah 38       BD (ot)
2000: 48  Christoval 7       BD
         29  Cross Plains 0      Area
         26  Celeste 0       Regional
         20  Collinsville 27       QF (ot)
2001: 51  Christoval 0       BD
         62  Cross Plains 0       Area
         13  Celeste 33        Regional
2002: 33  Christoval 7       BD
         40  Tolar 7         Area
           3  Petrolia 33       Regional
2003: 33  Harper 6       BD
         39  Baird 11      Area
         20  Windthorst 55      Regional
2004: 14  Albany 54       BD
2005:   7  Albany 24       BD
2006: 27  Christoval 6        BD
           7  Goldthwaite 32       Area
2007: 69  Eldorado 18       BD
         48  Meridian 18       Area
         27  Munday 35      Regional
2008: 55  Bronte 14       BD
         27  Archer City 38       Area
2009:   7  Albany 28      BD
2010: 14  Munday 49      BD
2014: 28  Wink 36       BD​
2015: 68  Wink 31       BD
         35  Hamlin 14      Area
         18  Iraan 35      Regional​​​
2016: 39  Sudan 26       Bi-District
         79  Crosbyton 42      Area
         21  Seagraves 29     Regional​​​
2017: 32  Farwell 39          Bi-District​

#ROSEBUD (10-7-2)
1949: 16  Lampasas 14      BD
           0  New Braunfels 21      Reg.
1953: 14  Gonzales 25      BD
1963: 24  Elkhart 0       BD
           6  Bastrop 21       Regional
1964: 22  Elkhart 0       BD
         13  Lexington 6      Regional
         14  Jefferson 13      QF
           0  Ingleside 18      Semifinal
1966: 24  Groveton 6       BD
         34  Rogers 7      Regional
         28  Paul Pewitt 16      QF
         14  Schulenburg 24       Semifinal
1967: 12  Elkhart 12       BD (FD-W)
           3  Rogers 7      Regional
1968: 12  Grapeland 0       BD
         28  Lexington 0      Regional
         27  White Oak 27      QF (6-5)
           0  Poth 35       Semifinal​

ROSEBUD-LOTT (18-15-1)
1970:   0  Georgetown 28      BD
1971: 19  Caldwell 6      BD
         34  Diboll 0      Regional
         20  Tomball 0      Q-Final
         30  Hondo 7      Semifinal
         14  Jacksboro 20      FINAL-4A
1972:   7  West 7      BD (1-3)
1988: 24  Schulenburg 21      BD
           7  Mason 14      Area
1989:   7  Schulenburg 41      BD
1991: 21  China Spring 28      BD
1995: 41  Maypearl 6      BD
         41  Hamilton 21      Area
           6  Celina 44      Regional
1996: 63  New Waverly 22      BD
         34  East Chambers 33      Area
         20  Arp 62       Regional
1998:   7  Mart 21      Bi-District
2001: 26  Trinity 21       Bi-District
         17  Hemphill 27      Regional
2002: 60  Groveton 45      Bi-District
         35  Garrison 14       Area
         41  Paul Pewitt 6      Regional
         28  Centerville 13      Q-Final
         41  Rogers 26      Semifinal
         34  Cisco 0        FINAL-3A-II
2003: 14  Jewett Leon 12      BD
         14  Garrison 32      Area
2004: 24  Alto 31      BD (ot)
2009:   6  West Rusk 42      BD
2013: 43  Deweyville 16      BD
         37  Waskom 53      Area​​
2015:   6  Mason 43      Bi-District
2017:   0  Mason 49      Bi-District​​

#ROSENBERG (0-1-0)
1932:   0  Humble 28 BD

ROSENBERG LAMAR (20-22-2)
1951: 21  Brenham 13      BD
         34  Beaumont French 18     Reg.
         18  Donna 21      Q-Final
1964: 41  Deer Park 20      BD
           2  Vidor 28      Q-Final
1966: 15  Clear Creek 23      BD
1978: 28  Austin Travis 21      BD
         30  C.C. Ray 20      Regional
           7  SA Churchill 23      Q-Final
1979:   7  Austin Reagan 24      BD
1984: 10  Austin Reagan 12      BD
1986:   7  Victoria 7        BD (1-2)
1988: 10  Katy Mayde Creek 16      BD
1989:   7  Tomball 7      Area (1-2)
           7  Port Neches-Groves 10    Reg.
1990: 35  Houston Westbury 19      BD
         14  Houston Washington 21   Area
1991: 54  Houston Madison 7      BD
         42  Houston Smiley 7      Area
           7  FB Willowridge 15      Reg.
1993: 24  Houston Westbury 0      BD
         31  Katy Mayde Creek 12     Area
           7  Aldine MacArthur 27      Reg.
1995: 14  LaMarque 32      BD
1996: 35  Sweeny 12      BD
         26  Friendswood 34      Area
1997:   7  Sweeny 20      BD
1999:   3  Texas City 44      BD
2005: 26  Texas City 14      BD
         40  Houston Yates 46      Reg.
2006: 44  Friendswood 22      BD
         49  Nederland 22      Regional
         40  Caney Creek 10      QF
         14  Alamo Heights 42      SF
2007: 39  Dickinson 14      BD
         26  Port Neches-GRoves 7     Reg.
         17  Austin LBJ 14      QF
         33  New Braunfels 27      SF-ot
         20  Copperas Cove 14
                 (FINAL-5A-I)
2008: 24  Friendswood 28      BD
2009: 20  Friendswood 36      BD
2011: 34  Pearland Dawson 41      BD
2012: 17  Texas City 58      BD​​

ROSENBERG TERRY (9-17-0)
1994: 13  FB Willowridge 20      BD
1995:   6  FB Elkins 23      BD
1998: 38  FB Elkins 14      BD
         34  Houston Washington 41   Area
2000:   7  Alief Hastings 35      BD
2001: 12  Katy 41      Bi-District
2002:   0  Pflugerville Connally 13     BD
2003: 28  Pflugerville Connally 40     BD
2005: 42  Santa Fe 0      BD
         42  Houston Jones 0      Area
         24  LaMarque 31      Regional
2006:   0  Texas City 9      BD
2008: 13  Texas City 0      BD
         38  Houston Sharpstown 6   Area
         13  Dayton 28      Regional
2009:   2  Angleton 10      BD
2010: 17  Manvel 24      BD
2011: 25  LaMarque 31      BD
2012: 47  Baytown Memorial 35      BD
         26  North Forest 25      Area
         21  Manor 31      Regional​​​
2013: 19  Texas City 41      BD
2016: 43  SA Highlands 0      BD
         16  Boerne Champion 35 Area​​​
2017: 32  SA Sam Houston 8     BD
         24  Austin McCallum 52     Area​​







#SPUR (5-17-0)
1937:   7  Wellington 31      BD
1942:   7  Wellington 13      BD
1943:   0  Shamrock 6        BD
1944:   6  Wellington 13      BD
1949: 14  Littlefield 47      BD
1950: 21  Levelland 45      BD
1953:   7  Andrews 45       BD
1955: 21  Crane 25      BD
1956: 13  Canyon 28      BD
1958: 30  Crane 8      BD
         32  Abernathy 8      Regional
           0  Stamford 42      QF
1966: 13  Kress 12      BD
         30  White Deer 48     Regional
1983:   8  Haskell 27      BD
1989: 19  Valley View 8      Area
           7  Baird 3      Regional
         12  Munday 27     QF
1990:   6  Farwell 34      Area
1992:   0  Sudan 19      Area
1993:   7  Sudan 48      Area
1994:   8  Wheeler 14      Area

STAFFORD (7-7-0)
1989:   3  Yorktown 14      BD
2004: 14  Hallettsville 33      BD
2012: 42  Houston Yates 20      BD
         21  Silsbee 45      Area​​
2013: 48  Houston Furr 20      BD
         13  Silsbee 37      Area​​
2014: 33  Sealy 3      Bi-District
           7  Jasper 21      Area​​
2015: 62  Houston Sterling 18      BD
           0  Carthage 34      Area​​
2016: 54  Houston Worthing 0      BD
         27  Kilgore 21      Area
         37  Bridge City 28      Reg.​​​
         26  Carthage 27      QF​

STAMFORD (61-30-1)
1936:   0  Burkburnett 6      BD
1937: 20  Burkburnett 26      BD
1939:   0  Burkburnett 26      BD
1941: 33  Chillicothe 6      BD
           7  Comanche 6      Regional
1942:   9  Crowell 0      BD
           9  Ballinger 19      Regional
1943:   6  Crowell 7      BD
1947: 40  Olney 6      BD
           0  Eastland 35      Regional
1952: 34  Tahoka 0      BD
         35  Seminole 0      Regional
         28  Childress 13      QF
           0  Terrell 20      Semifinal
1953: 35  Childress 7      BD
         14  Phillips 20      Regional
1955: 34  Burkburnett 7      BD
         13  Phillips 0       Regional
         13  Breckenridge 7      QF
         20  New London 12      SF
         34  Hillsboro 7      FINAL-4A
1956: 27  Perryton 0      BD
         48  Canyon 12      Regional
         39  Crane 7      Q-Final
         39  Terrell 7      Semifinal
         26  Brady 13 ​​      FINAL-4A
1958: 34  Perryton 14      BD
         46  Cisco 14      Regional
         42  Spur 0      Q-Final
           8  Terrell 8      Semifinal (3-2)
         23  Angleton 0      FINAL-4A
1959: 43  Quanah 18      BD
         32  Cisco 22      Regional
         14  Denver City 0      QF
         15  Olney 7      Semifinal
         19  Brady 14      FINAL-4A
                 (Forfeited title)
1964: 13  Alpine 7      BD
         22  Dublin 0      Regional
           0  Denver City 6      QF
1966: 15  Alpine 14      BD
           9  Granbury 19      Regional
1967:   6  Crane 7       BD
1968: 25  Granbury 12      BD
           0  Big Lake 17      Regional
1971:   8  Eastland 25      BD
1976: 14  Post 42      BD
1979: 30  Slaton 22      BD
         14  Fabens 48      Regional
1980: 37  Sonora 15      BD
         36  Canutillo 13      Regional
         26  Littlefield 18      QF
           0  Pittsburg 35      Semifinal
1982: 34  Llano 0      BD
         20  Ozona 5      Area
         18  Post 14      Regional
         14  Littlefield 25     QF
1984: 21  Seagraves 19      BD
         25  Wall 23       Area
         12  Panhandle 28      Regional
1986:   8  Goldthwaite 30      BD
1988: 15  DeLeon 40       BD
1989: 15  DeLeon 17       BD
1995:   7  Albany 10       BD
1996: 27  Eldorado 3       BD
         27  Shallowater 26     Area
         17  Lockney 7      Regional
         13  Iraan 14      Q-Final
1997: 12  Winters 13       BD
2001:   7  Quanah 10       BD
2008: 28  Winters 0       BD
           7  Seymour 31      Regional
2010: 33  Tahoka 12      BD
         35  Canadian 49      Area
2011: 35  Olton 32      BD
         62  Panhandle 3      Area
         28  Albany 21      Regional
         49  Seymour 20      QF
         47  Mart 28      Semifinal
         40  Mason 62      FINAL-2A-I
2012: 67  Tahoka 13      Area
         48  Quanah 22      Regional​
         ​​27  Stratford 7      QF
         41  Italy 8       Semifinal
         35  Mart 28      FINAL-2A-I
2013: 56  Panhandle 35      Area
         42  Sundown 7      Regional
         29  New Deal 26      QF
         34  Hico 26      Semifinal
         41  Shiner 28      FINAL-2A-I​​​​​​​
2014:   7  Wellington 20      Area​
2015: 55  Ozona 6      Bi-District
         20  Canadian 52      Area​​
2017: 69  Anthony 14     Bi-District
         21  Sundown 14      Area
         29  Panhandle 63     Regional​​​

STANTON (24-16-2)
1930:   0  Snyder 31      BD
1931:   1  Snyder 0      BD
           7  Comanche 45      Regional
1939:   0  Hale Center 0      BD
1950: 34  Meadow 6      BD
         19  Rochester 20      Regional
1982: 44  Marfa 7      BD
           0  Shallowater 29      Area
1988: 24  Winters 12      BD
           6  Eastland 20      Area
1989:   6  Ozona 6      BD (1-2)
1995: 28  Iraan 6      BD
         28  Hamlin 39      Area
1996: 31  Shallowater 32      BD
1997: 35  Shallowater 6      BD
         35  Albany 21      Area
         35  Post 14      Regional
         21  Lockney 20      QF
         35  Italy 7      Semifinal
         33  Rogers 7      FINAL-3A
1998: 52  Farwell 15      BD
         58  Eldorado 0      Area
         35  Albany 7      Regional
         27  Spearman 18      QF
           0  Celina 9      Semifinal
1999: 39  Farwell 8      BD
         11  Iraan 20      Area
2007: 27  Sundown 6      BD
         40  Ozona 18      Area
         40  Hamlin 14      Regional
         31  Albany 13      QF
           7  Celina 58      Semifinal
2004:   7  Coleman 21      BD
2008: 20  Van Horn 12      BD
         35  Morton 21      Regional
         20  Canadian 63      QF
2009: 41  Van Horn 28      BD
         21  Olton 35      Area
2010: 30  Abernathy 6      BD
           0  Holliday 16      Area
2013: 10  Cisco 54      BD​
2017:   6  Canadian 63     BD​

#STAR (0-2-0)
1938: 13  Kerens 33      BD
1941:   0  Eden 45      BD

STEPHENVILLE (79-28-1)
1924:   7  Graham 0      BD
         12  Cisco 43      Regional
1929:   0  Ballinger 19      BD
1930:   0  Albany 26      BD
1933:   6  Cross Plains 13      BD
1936: 45  Winters 0      BD
         18  Rocksprings 0      Regional
1940:   7  Temple 7      BD (L)
1952: 26  Winters 6      BD
         25  Graham 13      Regional
           6  Terrell 28      QF
1989: 32  Belton 6      BD
         15  FW Brewer 31      Area
1990: 49  WF Hirschi 40      BD
         28  FW Brewer 21      Area
         34  Snyder 13      Regional
         32  Burkburnett 16      QF
         18  Wilmer-Hutchins 35      SF
1991: 10  Burkburnett 7      BD
         13  Saginaw Boswell 15      Area
1992: 10  Azle 6      BD
         19  FW Arlington Heights 7     Area
           9  Plainview 6      Regional
           7  Lubbock Estacado 13      QF
1993: 24  Azle 21      BD
         45  FW Arlington Heights 0    Area
         46  Sweetwater 21      Regional
         17  Andrews 7      QF
         22  Waxahachie 21      Semifinal
         26  LaMarque 13      FINAL-5A
1994: 34  Lubbock Estacado 14      BD
         31  Denison 7      Area
         37  Borger 13      Regional
         24  Sherman 17      QF
         28  Corsicana 6      Semifinal
         32  LaMarque 14      FINAL-5A
1995: 27  Snyder 23      BD
         28  Sherman 3      Area
         28  Borger 15      Regional
         13  Denison 38      QF
1996: 23  FW Arlington Heights 14   BD
         27  Saginaw Boswell 20     Area
           7  Sweetwater 0      Regional
         16  Denison 27      QF
1997: 56  FW Eastern Hills 6      BD
         18  Denison 43      Area
1998: 41  Andrews 35      BD
         48  Denison 28      Area
         42  Pampa 0      Regional
         42  WF Hirschi 21      QF
         31  Southlake Carroll 28      SF
         34  LaMarque 7      FINAL-5A-II
1999: 49  Andrews 20      BD
         35  WF Hirschi 19      Area
         31  Frenship 28      Regional
         38  Canyon 10      QF
         34  Ennis 31      Semifinal
         28  Port Neches-Groves 18
                 (FINAL-5A-II)
2000: 45  FW Western Hills 43      BD
           7  Southlake Carroll 16     Area
2001: 21  FW Dunbar 35      BD
2002: 63  FW Western Hills 45      BD
         14  Denton Ryan 38      Area
2004: 42  WF Rider 63      BD
2005: 41  Sherman 20      BD
         45  Azle 21      Regional
         26  Plainview 23       QF
         38  Highland Park 41     SF
2006: 31  FW Southwest 0      BD
         13  WF Rider 17      Area
2007: 56  FW Wyatt 21      BD
         29  WF Rider 32      Area
2008: 47  FW Dunbar 41      BD-2 ot
         31  WF Rider 6      Area
         51  EP Parkland 13      Regional
         24  Everman 27      QF
2009: 62  FW Poly 13      BD
         23  Aledo 26      Area (ot)
2010: 28  Crowley 7      BD
         52  FW Southwest 39      Area
         34  Canyon Randall 13      Reg.
         10  Aledo 18      Q-Final
2011: 49  Everman 23      BD
         42  Trophy Byron Nelson 14   Area
         48  Lake Dallas 30      Regional
           0  Aledo 33      Q-Final
2012: 56  Burnet 27      BD
         56  Kennedale 24      Regional
         59  Abilene Wylie 28      QF
         42  Kilgore 32      Semifinal
         70  El Campo 35     FINAL-4A-I​​​​​
2013: 49  Brownwood 10      BD
         63  Springtown 21      Area
         47  Big Spring 36      Regional
         42  Lubbock Cooper 28      QF
           6  Kilgore 44      Semifinal​​​​​
2014: 66  Decatur 64      BD
         69  Lubbock Estacado 60     Area
         59  Big Spring 42      Regional
         24  Graham 35      QF​​​​
2015: 49  Decatur 28      BD
         30  Levelland 31      Area​​
2016: 42  Decatur 49      BD​
2017: 52  Sanger 13       BD
         63  Pampa 34      Area
         31  Argyle 28     Regional
         31  WF Hirschi 21     QF
         28  Kennedale 54    Semifinal​​​​​

#STERLING CITY (1-7-0)
1979:   7  Grandfalls 13      BD
1987:   7  Munday 58      BD
1994:   8  Roby 14      Area
1996: 24  Baird 23      BD
         12  Windthorst 39      Regional
1997:   0  Baird 24      BD
2005:   6  Hamlin 40      BD
2006: 20  Albany 28      BD

#STINNETT (15-9-1)
1942:  no playoff game
1953: 18  Turkey 12      BD
           7  Meadow 20      Regional
1954: 13  Matador 14      BD
1955: 34  Springlake 6      BD
         27  Hale Center 19    Regional
         27  Ranger 19      QF
         20  Chillicothe 20      SF (6-5)
           0  Deer Park 7      FINAL-3A
1956: 33  Clarendon 6      BD
         32  Farwell 0      Regional
         26  Merkel 0      QF
         55  Eastland 20      Semifinal
         35  Hondo 13      FINAL-3A
1959: 22  McLean 6      BD
         42  Idalou 20      Regional
           8  Sundown 20      QF
1960: 42  Lefors 0      Bi-District
         33  Farwell 0      Regional
         57  Plains 8      Q-Final
           6  Albany 9      Semifinal
1973: 22  Clarendon 12      BD
           0  Vega 14      Regional
1974:   7  Memphis 37      BD
1983: 10  Panhandle 21      BD
1986: 22  Quanah 34      BD

STOCKDALE (12-18-1)
1963:   0  Riviera 0      BD (2-1)
         29  D’Hanis 0      Regional
1966: 38  Converse Judson 12      BD
           0  George West 14      Reg.
1967:   6  Converse Judson 3      BD
           9  Odem 15      Regional
1975: 27  Lytle 21      Bi-Districct
           0  Falls City 50      Regional
1976:   8  Lytle 27      Bi-District
1978: 14  Natalia 0      BD
         20  Falls City 21       Regional
2001: 35  Brackettville 0      BD
         25  Banquete 7      Area
           6  Ganado 48      Regional
2002: 14  Natalia 3      BD
           7  Refugio 22      Area
2004: 12  Navarro 31      BD
2005: 27  Comfort 42      BD
2006: 14  SA Cole 28      BD
2007: 40  SA Cole 34      BD
         41  Skidmore-Tynan 7      Area
         28  Altair Rice 29      Regional
2008:   7  Blanco 42      BD
2011:   7  San Saba 27      BD
2013: 53  Taft 30      Bi-District
           0  East Bernard 38      Area​​
2014:   0  East Bernard 47      BD​
2015: 14  Tidehaven 28      BD​
2016: 17  Hebbronville 14      BD
           6  Lexington 35      Area
2017:   6  Odem 28      Bi-District​​​

STRATFORD (63-26-1)
1963: 39  Wellington 6      BD
           8  Petersburg 33      Regional
1964: 14  White Deer 7      BD
         43  Springlake 0      Regional
         12  Big Lake 21      QF
1976: 15  Memphis 34      BD
1978:   3  Wellington 0      BD
         24  New Deal 9      Regional
           8  Haskell 34      QF
1979: 42  Panhandle 8      BD
         16  New Deal 47      Regional
1982:   6  Panhandle 35      BD
1983: 21  Wellington 6      BD
         14  Haskell 14      Area (3-7)
1991: 21  Wellington 42      BD
1992:   7  Memphis 21      BD
1993: 19  Wheeler 3      BD
           8  Springlake-Earth 21      Area
1994: 50  Memphis 23      BD
           7  Springlake-Earth 26      Area
1995:   7  Canadian 26      BD
1999: 49  Clarendon 19      BD
         46  Abernathy 14      Area
         33  Iraan 29      Regional
         29  Sonora 0      Q-Final
         13  Celina 56      Semifinal
2000: 44  White Deer 34      BD
         46  Sudan 7      Area
         57  Rankin 33      Regional
         50  Iraan 20      Q-Final
         55  Collinsville 6      Semifinal
         49  Burkeville 14      FINAL-2A
2001: 44  Wheeler 6      BD
         48  Anton 0      Area
         45  Iraan 21      Regional
         28  Petersburg 0      QF
         31  Celeste 32      Semifinal
2002: 21  Springlake-Earth 22      BD
2003: 41  Nazareth 14      Area
         28  Crosbyton 23      Regional
         24  Sunray 28      QF
2004: 40  Quanah 35      BD
         33  Nazareth 22      Area
         34  McCamey 7      Regional
         28  Sunray 27      QF
         34  Windthorst 31      Semifinal
         19  Shiner 33      FINAL-2A
2005: 38  Memphis 7      BD
         34  Nazareth 21      Area
         41  Wink 0      Regional
         35  Quanah 14      QF
         21  Windthorst 17      Semifinal
         21  Big Sandy 20      FINAL-2A
2006: 34  Tulia 6      Bi-District
         33  Childress 27      Area
         20  Coleman 7      Regional
         19  Idalou 17      Q-Final
         19  Cisco 38      Semifinal
2007: 21  Bushland 10      BD
           7  Idalou 20       Area
2008: 41  Nazareth 7     Area
         48  Sundown 30      Regional
         55  Iraan 15      Q-Final
         28  Albany 0       Semifinal
         24  Cayuga 13      FINAL-2A-II
2009: 28  Clarendon 20      BD
         56  Springlake-Earth 20     Area
         38  New Deal 28      Regional
         14  Albany 28      Q-Final
2010: 60  Panhandle 14      BD
         15  Albany 21      Area
2012: 21  Anson 16      Area
         38  Panhandle 20      Regional
           7  Stamford 27      QF​​​
2013: 36  Anson 0      Area
         20  New Deal 24      Regional​​
2014: ​47  New Deal 10      BD
         32  Ozona 24      Area
           0  Canadian 34      Regional
2015: 43  Floydada 6      BD
         54  Hawley 19      Area
         42  Wellington 8      Regional
           0  Canadian 31      QF​​​
2016: 53  Hale Center 13      BD
         14  Post 20      Area
2017: 55  Floydada 7      BD
         58  Hawley 12     Area
         48  Post 12      Regional
         61  Plainview 7      Q-Final
         13  Mart 33      Semifinal​​​​​​​

#STRAWN (1-4-1)
1927:   0  Farmersville 26      BD
1943: 26  Lueders 6      BD
1944:   0  Wilmer-Hutchins 39      BD
1945: 12  Baird 14      BD
1946:   0  Early 0       BD (L)
1947:   0  Baird 20      BD

SUDAN (33-19-0)
1967: 21  Crosbyton 6      BD
         13  Clarendon 6      Reg.
           0  Seagraves 14     QF
1968: 20  Ralls 14      Bi-District
         20  Gruver 14      Regional
         14  Sonora 20      Q-Final
1975: 28  Groom 34      BD
1986:   7  Sunray 26      BD
1988: 35  O’Donnell 15      BD
           7  Follett 24      Area
1989: 43  O’Donnell 0      BD
         42  Sunray 12     Area
         49  Garden City 6      Regional
         21  Wheeler 9      Q-Final
         35  Munday 26      Semifinal
         24  Thorndale 42      FINAL-2A
1991:   7  Rankin 36      Area
1992: 35  Claude 7      BD
         19  Spur 0      Area
         19  Plains 9      Regional
           7  Hart 0      Q-Final
         15  Riesel 13      Semifinal
         26  Bartlett 33      FINAL-2A
1993: 41  Happy 15      BD
         48  Spur 7      Area
         45  Wink 22      Regional
         25  Rankin 13      QF
         34  Crawford 8      Semifinal
         54  Bremond 0      FINAL-2A
1994: 48  Eden 0       Area
         45  Kress 14      Regional
         60  Wink 0      Q-Final
           6  Crawford 14      Semifinal
1995: 46  Rankin 7      Area
         40  Sunray 19      Regional
         27  Wink 12       Q-Final
         20  Roscoe 38      Semifinal
1998: 42  Marfa 6       Area
           0  Wheeler 21      Regional
1999: 34  Marfa 12      Area
         27  Wheeler 28      Regional
2000:   7  Stratford 46      Area
2004: 19  Sunray 50      Area
2009:   7  Olton 28      BD
2012: 42  Crosbyton 14      BD
         59  Gruver 20      Area
         54  Booker 26      Regional
         20  Wellington 56      QF​ ​​​
2013: 41  Crosbyton 36      BD
         36  Wellington 58      Area​​
2015: 19  Sunray 48      Bi-District
2016: 26  Roscoe 39      Bi-District​
2017:   6  Seagraves 44      BD​

#SUGAR LAND (11-3-0)
1938:   0  Alvin 6      BD
1942:   7  Ganado 12      BD
1944: 18  Anahuac 12      BD
1951: 34  Corrigan 0      BD
         48  A&M Consolidated 0     Reg.
1952: 48  Corrigan 7      BD
         34  Hempstead 19      Regional
1953: 33  Chester 13      BD
         13  Magnolia 6      Regional
1955: 25  Barbers Hill 52      BD
1956: 53  Orchard 13      BD
         46  Barbers Hill 13      Regional
1957: 28  Orchard 7      BD
         14  Barbers Hill 0      Regional

SULPHUR SPRINGS (25-28-0)
1922:   3  Denison 28      BD
1939:   7  Sherman 0      BD
           7  Woodrow Wilson 28      QF
1952:   0  Terrell 13      BD
1954:   6  Athens 19      BD
1985:   0  Denison 45      BD
1986:   3  Corsicana 28      BD
1989: 16  Denison 23      BD
1990: 14  Henderson 35      BD
1991: 13  Kilgore 17      BD
1992: 24  Cedar Hill 6      BD
           0  Henderson 27      Area
1993: 43  Cedar Hill 17      BD
         41  Jacksonville 9      Area
         34  McKinney 15      Regional
         23  Waxahachie 28      QF
1994: 42  Rockwall 14      BD
         27  Palestine 6      Area
         44  Dallas Spruce 21      Reg.
           7  Corsicana 13      QF
1995: 14  Highland Park 7      BD
         34  Chapel Hill 0      Area
         48  Seagoville 3      Regional
           8  Mount Pleasant 13      QF
1996: 16  Kilgore 21      BD
1998: 13  Terrell 10      BD
         13  Sherman 24      Area
2002: 14  Highland Park 51      BD
2003: 28  Highland Park 49      BD
2004: 38  Terrell 34      BD
         10  Dallas Lincoln 36      Area
2005: 17  Terrell 34      BD
2007: 30  Whitehouse 33      BD
2008: 42  Lindale 28      BD
         35  Waxahachie 21      Area
         42  Denison 21      Regional
         52  Rockwall Heath 47      QF
         47  Everman 34      Semifinal
         69  Dayton 49      FINAL-5A-II
2009: 47  Lindale 19      BD
         36  Waco University 14      Area
         33  Frisco Liberty 31      Reg.
         35  Denison 49      QF
2010: 56  Jacksonville 52      BD
         44  Bastrop 58      Area
2011: 31  Hallsville 21      BD
         33  Corsicana 47      Area
2012: 33  Wylie East 70      BD​
2013: 66  Denison 42      BD
         14  Whitehouse 38      Area​​
2014: 47  Ennis 52      Bi-District​
2016: 21  Mesquite Poteet 57      BD​
2017: 29  Lucas Lovejoy 45         BD​

​​SUNDOWN (30-28-1)
1953: 29  Hale Center 27      BD
         20  Memphis 14      Regional
           6  Ranger 14      QF
1954: 33  Hale Center 13      BD
         33  McLean 20      Regional
           6  Albany 19      QF
1955:   0  Hale Center 33      BD
1956: 20  Merkel 60      BD
1957: 51  Merkel 0      BD
         33  Alpine 0      Regional
         27  Ralls 7      QF
           6  White Oak 6      SF, 1-2
1959: 36  Roscoe 0      BD
         60  Menard 24      Regional
         20  Stinnett 8      QF
         27  Crowell 12      Semifinal
           6  Katy 16      FINAL-3A
1964: 36  Bovina 20      BD
           0  Ropesville 14      Regional​
​1965:   8  Bovina 6      BD
         21  Meadow 7      Regional
1966: 16  Vega 34      BD
1969: 34  Wilson 8      BD
         23  Bronte 29      Regional
1970: 40  Matador 14      BD
         26  Rule 15      Regional
1974: 15  Lefors 28      BD
1976: 15  Groom 40      BD
1984:   0  Gruver 21      BD
​1995: 17  Springlake-Earth 14      BD
         14  Canadian 13      Area
           0  Winters 13      Regional
1998:   6  Seagraves 41      BD
1999: 14  Seagraves 21      BD
2000:   6  Stanton 27      BD
2002: 13  Petersburg 18      BD
2003:   0  Anton 42      BD
2006: 28  Wink 24      BD
         21  New Deal 38      Area
2007: 28  Wink 26      BD
         46  Ralls 27      Area
         32  White Deer 16      Reg.
         50  Nazareth 21      QF
           0  Munday 47      Semifinal
2008: 49  McCamey 14      BD
         28  Ralls 0      Area
         30  Stratford 48      Regional
2010: 20  Quanah 26      Area
2011: 55  Quanah 12      Area
         20  Seymour 24      Regional
2012: 21  Quanah 34      Area​
2013: 28  Windthorst 7      Area
           7  Stamford 42      Regional​​
2014: 26  Quanah 46      BD​
2015:   6  Crosbyton 21      BD​
2016: 21  Panhandle 20      BD
         21  Anson 42      Area​​
2017: 21  West Texas High 14     BD
         14  Stamford 21     Area​​

SUNNYVALE (5-4-0)
2014: 39  Whitesboro 47      BD​​​
2015: 35  Van Alstyne 7      BD
         38  Daingerfield 13      Area
         32  White Oak 15      Reg.
         28  Mineola 45      QF​​​​
2016: 14  Van Alstyne 10      BD
         34  Farmersville 45      Area​​
2017: 35  Van Alstyne 19      BD
         17  Commerce 20      Area​​

SUNRAY (23-20-0)
1962: 42  Lefors 12      BD
           8  Petersburg 7     Regional
           0  Rotan 35      QF
1977: 14  Memphis 7      BD
         16  Petersburg 6      Regional
           7  Seagraves 33      QF
1986: 26  Sudan 7      BD
         40  Wink 6      Regional
         21  Wheeler 28      QF
1989: 12  Sudan 42      Area
1995: 33  Nazareth 12      BD
         13  Petersburg 7      Area
         19  Sudan 40      Regional
1998: 26  Amarillo Highland Park 28 BD
2001: 34  Abernathy 14      BD
         21  Quanah 35      Area
2002: 43  Nazareth 42      BD (ot)
         27  Iraan 34      Regional
2003: 20  Farwell 0      Area
         41  Anton 6      Regional
         28  Stratford 24      QF
         12  Windthorst 34      Semifinal
2004: 21  Wellington 14      BD
         50  Sudan 19      Area
         14  Seagraves 0      Regional
         31  Stratford 34      QF
2005: 14  Quanah 39      BD
2006: 42  Quanah 28      Regional
         14  McCamey 28      QF
2007:   6  Quanah 0      Regional
         22  McCamey 19      QF
         15  Seymour 41      Semifinal
2008: 23  Clarendon 7      Area
           6  Iraan 16      Regional
2009: 20  Wheeler 14      Area
         28  New Deal 32      Regional
2011: 18  Seymour 35      Area
2012: 30  Tahoka 43      BD​
2014: 21  Vega 14      Bi-District
         34  Crosbyton 62      Area​​
2015: 48  Sudan 19      Bi-District
         20  Memphis 34      Area​​
2016: 19  Abernathy 34      BD​​​

SWEENY (52-31-4)
1947:   0  Schulenburg 20      BD
1948:   6  Tomball 33      BD
1960:   8  West Columbia 0      BD
         18  Hallettsville 6      Regional
         12  Devine 23      QF
1961: 45  FB Dulles 6      BD
         27  Gonzales 13      Regional
         14  Donna 32      QF
1966:   6  Edna 0      BD
         43  Kenedy 0      Regional
         21  Randolph 14      QF
         15  Bastrop 7      Semifinal
         29  Granbury 7      FINAL-4A
1967: 28  Ganado 6      BD
         25  Poth 7      Regional
           7  Randolph 12      QF
1982: 14  Randolph 12      BD
         14  Hondo 13      Area
         41  Taft 0      Regional
           7  Refugio 18      QF
1983: 31  Boerne 25      BD
           7  Medina Valley 3      Area
         13  Port Isabel 0      Regional
         14  Hondo 6      QF
           6  PA Austin 6      Semifinal, 3-1
           0  Daingerfield 42      FINAL-4A
1984: 16  Willis 7      BD
         25  Caldwell 13      Area
         16  Madisonville 12      Regional
         35  Hempstead 34      QF
           6  Medina Valley 43      SF
1986: 15  Bellville 27      BD
1988: 20  Edna 20      BD (W)
         47  Dripping Springs 18      Area
         21  West Oso 6      Regional
         21  Hitchcock 7      QF
           8  Navasota 14      Semifinal
1989: 30  Edna 0      Bi-District
         28  Medina Valley 7      Area
         20  Odem 13      Regional
         13  Needville 28      QF
1992: 14  Yoakum 7      BD
         21  Burnet 6      Area
         23  Sinton 27      Regional
1993: 13  Gonzales 13      BD (FD-W)
         21  Lampasas 27      Area
1994:   7  Columbus 7      BD (2-3)
1995: 40  Columbus 12      BD
         49  PA Austin 21      Area
         21  Rusk 6      Regional
           0  Sealy 40      Q-Final
1996: 12  Rosenberg Lamar 35      BD
1997: 20  Rosenberg Lamar 7      BD
         24  Forest Brook 7      Area
         14  LC-Mauriceveille 17      Reg.
1998: 44  Hallettsville 0      BD
         10  Wimberley 0      Area
         31  West Oso 18      Regional
         17  Aransas Pass 20      QF
1999: 14  Cuero 20      BD
2000: 40  Splendora 0      BD
         31  Barbers Hill 7      Area
         14  Cameron 28      Regional
2001: 16  Splendora 12      BD
         14  Bridge City 17     Regional
2005: 12  Cuero 34      BD
2006: 31  LaGrange 7      BD
         35  Kirbyville 28      Area-ot
         13  Liberty Hill 28      Regional
2008:   9  Giddings 41      BD
2009: 27  LaGrange 48     BD
2010: 27  Ingleside 10      BD
         52  Robstown 15      Area
         17  Wimberley 42      Regional
2011: 35  Sinton 7      BD
         41  Rio Hondo 14      Area
           0  Wimberley 28      Regional
2013: 54  Houston Worthing 44      BD
         22  Hardin-Jefferson 44      Area​​
2014: 32  Caldwell 27      BD
           7  LaMarque 19      Area​​
2015:   7  Giddings 35      BD​
2016: 36  Port Isabel 21      BD
           0  Navarro 42      Area
2017: 49  Orange Grove 0     BD
         42  Hondo 6      Area
         17  Wimberley 42      Regional​​​​​

SWEETWATER (58-31-2)
1927: 14  Midland 7      BD
1931:   6  Abilene 21      BD
1932: 13  EP Austin 6      BD
           0  Amarillo 7      QF
1939: 40  El Paso 7      BD
           0  Lubbock 6      QF
1941:   7  EP Ysleta 14      BD
1957: 18  Breckenridge 13      BD
         20  Kermit 0       QF
         26  Cleburne 0      Semifinal
           7  Nederland 20      FINAL-5A
1958: 14  Breckenridge 16      BD
1964:   8  WF Hirschi 14      BD
1984: 29  Borger 0      BD
         60  FW Brewer 0      Regional
         29  Monahans 16      QF
           7  Denison 31      Semifinal
1985: 48  Borger 0      BD
         42  Cleburne 0      Regional
         31  Lubbock Estacado 13      QF
         21  Austin Westlake 21      SF
         17  Tomball 7      FINAL-5A
1986: 20  Lubbock Estacado 19      BD
           7  WF Hirschi 14      Regional
1987: 42  Borger 14      BD
         22  Vernon 14      Regional
         35  Canyon 14      QF
           6  Rockwall 13      Semifinal
1988: 12  Hereford 29      BD
1990:   3  Snyder 17      Area
1991: 28  Lubbock Estacado 21      BD
         35  Everman 7     Regional
         19  Pampa 12      QF
         13  Carthage 32      Semifinal
1992: 15  Lubbock Estacado 15      BD
1993: 28  Plainview 16      Area
         21  Stephenville 46      Regional
1994: 41  Mineral Wells 6      BD
           7  Sherman 10      Area
1995: 54  Mineral Wells 3      BD
         18  Denison 34      Area
1996: 41  EP Burges 0      BD
         14  Levelland 7      Area
           0  Stephenville 7      Regional
1997: 46  El Paso 15      BD
         31  Borger 7       Area
         21  Graham 12      Regional
           0  Denison 39      QF
2000: 38  Bridgeport 27      BD
         10  Lake Worth 29      Area
2001: 30  Graham 22      BD
         37  Kennedale 42      Area
2002: 45  Kermit 12      BD
         33  Perryton 20      Area
         24  Decatur 21      Regional
         28  Midland Greenwood 34     QF
2003: 26  Kermit 0      BD
         28  Perryton 27      Area
           3  Vernon 6      Regional
2004: 41  Seminole 14      BD
         35  Lubbock Cooper 14      Area
         58  Glen Rose 20      Regional
         20  Snyder 21      QF
2005: 44  Midland Greenwood 21      BD
         38  Littlefield 20      Area
         27  Iowa Park 21      Reg. (ot)
         35  Monahans 16      QF
         19  Tatum 32      Semifinal
2006: 20  Argyle 14      BD
         12  Vernon 47      Area
2007: 39  Bridgeport 21      BD
           7  Vernon 25      Area
2008: 30  Dalhart 0      BD
         28  Midland Greenwood 14   Area
           7  Liberty Hill 38      Regional
2014: 50  Perryton 13      BD
         46  Bridgeport 14      Area
         49  Vernon 27      Regional
         34  Celina 41      QF​​​​
2015: 36  Dalhart 0      BD
         30  Aubrey 6      Area
           0  Krum 31      Regional​​​
2016: 48  Dalhart 21      Bi-District
         40  Krum 14      Area
         44  Glen Rose 14      Regional
         38  Seminole 14      QF
         48  Gilmer 35      Semifinal
           6  West Orange-Stark 24
                 (FINAL-4A-II)​​​​​​​
2017: 60  Perryton 14      BD
         32  Vernon 28       Area
         28  Graham 48      Regional​​​