Receptions​, Game
​Receiving Touchdowns

GAME LEADERS
---current through 2020
BLUE = 2020 additions
​​
24 -- Matthew Jones, El Paso Eastlake vs. Lubbock Monterey, 2019
​22 – Sammy Taylor, Dublin vs. Ranger, 1980
21 -- Chayce Bolli, Boerne Champion vs. Alamo Heights, 2016​
21 -- Ethan Sanford, Bells vs. Clarksville, 2014​
21 – Josh McClure, Denton vs. The Colony, 2009
20 -- Jared Reagan, Booker vs. Texhoma, OK., 2013​
20 – Aldo Hernandez, Laredo Alexander v. Laredo Martin, 2008
20 – Rene Garza, PSJA Memorial vs. Raymondvile, 2000
20 – Shane Harris, Bullard vs. Grand Saline, 1990
19 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Celeste, 2016​
19 -- Ethan Sanford, Bells vs. Paris Chisum, 2015​
19 -- Jordan Herrera, Laredo United vs. Laredo Johnson, 2014​
19 -- Mike Clark, Olney vs. Anson, 2013​
19 -- Yzerick Oliver, Houston Worthing vs. Sweeny, 2013​
19 – Darrion Pollard, Gilmer vs. Argyle, 2011
19 – Colby Rucker, Van vs. Gilmer, 2011
19 – Blake Jumonville, Richardson Pearce v. Carrollton Smith, 2009
19 – Kyle Guinyard, Ennis vs. Kilgore, 2008
19 – Stephen Ortiz, Austin Akins vs. Austin Travis, 2005
19 – Keith Talbert, Lumberton vs. Jasper, 2001
19 – Kenneth Shelton, PA Jefferson vs. PA Lincoln, 1999
​19 – Garrett Mulkey, Arlington vs. DeSoto, 1998
19 – Jeremy Robinson, Palmer vs. Kerens, 1991
19 – Labron Cornell, Midlothian vs. Waxahachie, 1990
​18 -- Juan Davis, Everman vs Poteet, 2020
18 -- Blake Burke, Alamo Heights vs. Lockhart, 2019​
18 -- Oliver Yu, Round Rock Westwood vs. RR Cedar Ridge, 2019​
18 -- Michael Woods, Magnolia vs. Tomball, 2016​
18 -- Dawson Chumley, Groveton vs. San Augustine, 2015​
18 -- Jordan Herrera, Laredo United vs. Converse Judson, 2014​
18 -- Jordan Herrera, Laredo United vs. Sharyland, 2014​
​18 – Darian Gray, Huffman Hargrave vs. Shepherd, 2013
18 – Ricky Cantu, LaVilla vs. Marine Academy, 2010
18 – Trey Metoyer, Whitehouse vs. Sulphur Springs, 2010
18 – Kyle Ingraham, SA Clark vs. Calallen, 2001
18 -- Corland Henderson, Livingston vs. Hardin-Jefferson, 1997​
18 – Jeremy Robinson, Palmer vs. Crandall, 1990
18 – Kevin Beirne, The Woodlands v. Spring Westfield, 1989
​17 -- Brady Boyd, Southlake Carroll vs Euless Trinity, 2020
17 -- Zion Mercer, Panhandle vs. Eastland, 2020
17 -- Jonah Villanueva, West Texas High vs. Panhandle, 2019​
17 -- Saul Chavez, Groveton vs. West Hardin, 2017​
17 -- Naveon Mitchell, FB Travis vs. Katy, 2017​
17 -- Kerrion Fields, Midlothian Heritage vs. Kennedale, 2016​
17 -- Derek Luna, Laredo United vs. Sharyland, 2015​
​17 – Jason Garcia, Hale Center vs. Panhandle, 2013
17 – Darian Gray, Huffman Hargrave vs. Tarkington, 2013
17 -- Marc Lozoya, Laredo Alexander vs. Eagle Pass Winn, 2013​
17 – Orlando Cervantes, Laredo United vs. C.C. King, 2011
17 – Jake Oliver, Dallas Jesuit vs. Flower Mound, 2011
17 – Andre Alaniz, Ben Bolt vs. Shiner, 2010
17 – Cayleb Jones, Austin vs. Austin Westlake, 2009
17 – Darius Terrell, DeSoto vs. Flower Mound, 2009
17 – Carlos Laurel, Laredo Alexander v. Laredo Cigarro, 2007
17 – Jonathan Silvey, Springtown vs. Saginaw, 2006
17 – Josh Riley, Sulphur Springs vs. Paris, 2005
17 – Ty Smith, Pasadena Rayburn vs. Clear Lake, 1993
17 – Paul Gonzales, Lazbuddie vs. Nazareth, 1985​
​16 -- Conner Eulenfeld, Orange Grove vs San Diego, 2020
16 -- Samuel Agajanian, Duncanville vs. Richardson Berkner, 2019
16 -- ​BJ Hawkins, Waxahachie vs. Cedar Hill, 2019
16 -- ​Zavion Taylor, Justin Northwest vs. McKinney North, 20199
16 -- Jonah Villanueva, West Texas High vs. Panhandle, 2019​
16 -- Jahrad Taylor, FW Brewer vs. FW Arlington Heights, 2018​
16 -- Jeremiah Brown, Austin Akins vs. Kyle Lehman, 2017​
16 -- Ashton Williams, Lubbock Estacado vs. Amarillo Caprock, 2017​
16 -- Octavious Evans, Center vs. Kilgore, 2016​
16 -- Landry Gilpin, Mission Veterans vs. Rio Grande City, 2016
16 -- Landon Le, Richland Hills vs. FW South Hills, 2016​​
16 -- Aaron Fuller, Lucas Lovejoy vs. Frisco Wakeland, 2015​​
16 -- Isaiah Patterson, C.C. Moody vs. Laredo Cigarroa, 2013​
16 – Casey Coleman, Richardson Pearce v. Rockwall Heath, 2011
16 – Torre Daniel, South Houston vs. PA Memorial, 2011
16 – Jake Oliver, Dallas Jesuit vs. Coppell, 2011
16 – Landon Sherman, Colleyville Heritage v. Euless Trinity, 2011
16 – Ricky Cantu, LaVilla vs. Kenedy, 2010
16 – Heath Harris, West vs. Troy, 2010
16 – Kadeem Satchel, Princeton vs. Emory Rains, 2009
16 – Shaney Wilkinson, Lubbock Coronado vs. Midland, 2008
16 – Carlos Laurel, Laredo Alexander v. Eagle Pass Winn, 2007
16 – Jarvis Moore, Baytown Lee vs. Cypress Creek, 2006
16 – Philip Beck, Crosby vs. LaMarque, 2003
16 – Andrew Novak, Ennis vs. Highland Park, 2003
16 – Jacob Dyer, Mansfield vs. Haltom, 1993
16 – Jeff Venghaus, Spring vs. Spring Westfield, 1992
16 – Cedric Taylor, Grand Prairie vs. Hurst Bell, 1992
16 – Corey Overstreet, Nederland vs. Houston King, 1988
16 – Steve Alaniz, Edinburg vs. Gregory-Portland, 1984
16 – Blake Bryant, Dublin vs. Ranger, 1980
16 – Mike Coomer, McCamey vs. Coahoma, 1970
15 -- Cameron O'Banon, Dripping Springs vs Timberview , 2020
15 -- Cameron O'Banon, Dripping Springs vs Seguin , 2020
15 -- Rhenden Lopez, Cibolo Steele vs Converse Judson , 2020
15 -- Zyion Martin, Lubbock Monterey vs Caprock , 2020
15 -- Eli Martinez, Lubbock Coronado vs Frenship, 2020
15 -- Zach Wood, Panhandle vs Eastland, 2020​
15 – Mykal Blanco, EP Hanks vs. WF Rider, 2019
​15 -- Joseph Manjack, Tomball Memorial vs. CP Vista Ridge, 2019
15 -- ​Daryn McKnight, Cibolo Steele vs. Schertz Clemens, 2019​
15 -- Jaxson Smith-Njigba, Rockwall vs. Allen, 2019
15 -- Blaine Burkhalter, Burnet vs. Fredericksburg, 2018
15 -- ​Damonte Francois, Pflugerville Connally vs. Cedar Park, 2018
15 -- Jordan Nevarez, China Spring vs. Brownwood, 2018​
​15 -- Rashee Rice, Richland Hills vs. Frisco Lone Star, 2018
15 -- Karson Valverde, Kerrville Tivy vs. Port Lavaca Calhoun, 2018​
15 -- Ke'Von Ahmad, Colleyville Heritage vs. Frisco Heritage, 2017​
​15 – David Clayton, Grapevine vs. Aledo, 2017
15 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Valley View, 2017​
15 -- Naveon Mitchell, FB Travis vs. FB Bush, 2017​
15 -- Cameron Thomas, RR Westwood vs. Round Rock, 2017​
15 -- Braxton Ashcraft, Robinson vs. Salado, 2016​​
15 -- Beau Corrales, Georgetown vs. FW Brewer, 2016​
15 -- Arjei Henderson, FB Travis vs. FB Austin, 2016​
15 -- Myles Mitchusson, Pottsboro vs. Gunter, 2016​
15 -- Nik Proctor, Alamo Heights vs. Boerne Champion, 2016​
15 -- Sharay Ratliffe, Elysian Fields vs. Arp, 2016
15 -- T.J. Rogers, New Diana vs. Hooks, 2016​​
15 -- Eli Strickland, Bells vs. Celeste, 2016​
15 -- Derek Luna, Laredo United vs. Schertz Clemens, 2015​
15 -- Eric Ovalle, Laredo Alexander vs. Laredo Johnson, 2015​
15 -- Eric Ovalle, Laredo Alexander vs. San Benito, 2015​
15 -- Travis Allen, Laredo Alexander vs. Sharyland, 2014​
15 -- Cole Brunet, Whitney vs. Kirbyville, 2014​
​15 – Eric Corona, Laredo United vs. Converse Judson, 2014
15 -- Landon Etzel, Clear Creek vs. FB Ridge Point, 2014​
15 -- Tyler Fauver, Grandview vs. Glen Rose, 2014​
15 -- Isaiah Francis, Rusk vs. Mexia, 2014​
15 -- Luke Mayock, FB Clements vs. FB Austin, 2014​
15 -- Ethan Sanford, Bells vs. Wolfe City, 2014​
15 -- Carson Williams, Gruver vs. Texhoma, OK., 2014​
15 -- Brian Gillette, Bushland vs. Pampa, 2013​
15 -- Ryan Parker, Keller Fossil Ridge vs. Southlake Carroll, 2013​
​15 – Jared Reagan, Booker vs. Ralls, 2013
15 – Kase Spears, Salado vs. Lorena, 2013
15 -- Matthew Barnes, Groesbeck vs. Robinson, 2012​
15 -- Terry Dalehite, Laredo United vs. Smithson Valley, 2012
15 -- Dalton Doyle, Little Cypress-Mauriceville vs. Vidor, 2012​
15 -- Spencer Jarzombek, Boerne Champion v. New Braunfels, 2012​
15 -- Michael Moloney, Boerne Champion vs. Marble Falls, 2012​​
15 -- Jake Oliver, Dallas Jesuit vs. Lake Highlands, 2012​
​15 – Andrew Perez, Odessa Permian vs. Abilene Cooper, 2012
15 -- Jared Reagan, Booker vs. Claude, 2012​
15 – Dylan Cantrell, Whitehouse vs. Nacogdoches, 2011
15 – Cayleb Jones, Austin vs. RR Westwood, 2011
15 – Jake Oliver, Dallas Jesuit vs. Lake Highlands, 2011
15 – Colin Sullivan, Midland Greenwood vs. Andrews, 2011
15 – Andre Anderson, Cedar Hill vs. Odessa Permian, 2010
15 – Trey Metoyer, Whitehouse vs. Mesquite Poteet, 2010
15 – Jacob Garcia, EP Riverside vs. Clint Horizon, 2009
15 – Jacob Hillyer, Somerset vs. Luling, 2009
15 – Caleb Jones, Austin vs. Pflugerville Connally, 2009
15 – Trey Metoyer, Whitehouse vs. Garland Naaman, 2009
15 – Trey Metoyer, Whitehouse vs. Red Oak, 2009
15 – Adriane Rocha, Georgetown vs. SA Southwest, 2008
15 – Logan Vick, Kerrville vs. Schertz Steele, 2008
15 – D.J. Beshears, Denton Ryan v. Keller Fossil Ridge, 2007
15 – Alphonse Coleman, Frisco vs. Highland Park, 2007
15 – Carlos Laurel, Laredo Alexander v. C.C. Carroll, 2007
15 – Trey Crain, C.C. Ray vs. Laredo United, 2005
15 – Jeremy Brent, Haltom vs. Southlake Carroll, 2004
15 – James Stewart, Waco vs. Pflugerville, 1996
15 – Chad Mackey, Spring Hill vs. Gilmer, 1990
15 – Erik Hovda, Tuloso-Midway vs. Gregory-Portland, 1988
15 – Eric Herring, Houston Yates, vs. Houston Jones, 1985
15 – Scott Clements, Hardin vs. Anahuac, 1984
15 -- Herman West, Daingerfield vs. Vernon, 1984​
15 – Bobby Burns, North Garland vs. Lake Highlands, 1974
14 -- Monaray Baldwin, Killeen Shoemaker vs Harker Heights , 2020
14 -- Donny Bishop, Crane vs Denver City , 2020
14 -- Billy Bowman, Denton Ryan vs Lone Star , 2020
14 -- Conner Eulenfeld, Orange Grove vs Palacios , 2020
14 -- Dylan Goffney, Bridgeland vs DeKaney , 2020
14 -- Kyle Harrison, Buffalo vs. Franklin , 2020
14 -- Kwade Hegtvedt, CP Vista Ridge vs Buda Hays, 2020
14 -- Keithron Lee, Bryan Rudder vs. Lockhart , 2020
​14 – Ja’Vion Matthews, FB Marshall vs. Crosby, 2020
14 -- Callen McCasland, Archer City vs Stamford , 2020
14 -- Payton McClain, Eastland vs Comanche , 2020
14 -- Tristan Moreno, Seguin vs Pflugerville Hendrickson, 2020
14 -- Kason O'Shields, Hawley vs Goldthwaite , 2020
14 -- Ryheem Smith, Stamford vs Cisco , 2020
14 -- Cayden Stout, Pampa vs Dalhart , 2020
14 -- Decarlton Wilson, Whitehouse vs Forney , 2020
​14 -- Donny Bishop, Crane vs. Ozona, 2019
14 -- Trace Bruckler, Frisco Lone Star vs. Highland Park, 2019​
14 -- Corban Cleveland, Rockwall Heath vs. Longview, 2019​
14 -- Jarrell Farr, Fort Bend Travis vs. Fort Bend Ridge Point, 2019​
14 -- Robbie Jeng, Round Rock Westwood vs. RR Cedar Ridge, 2019​
14 -- ​Markeese Lawrence, Andrews vs. Levelland, 2019
14 -- Luke Saenz, Dimmitt vs. Shamrock, 2019
14 -- Keyjun Thomas, Chapel Hill vs. Pleasant Grove, 2019​​​
14 -- Beau Bedford, Decatur vs. Burkburnett, 2018
14 -- Blair Conwright, Lubbock Coronado vs. Azle, 2018​
14 -- ​Carson Neel, Cedar Park vs. RR Cedar Ridge, 2018
14 -- Vontae Shenault, DeSoto vs. Waxahachie, 2018​
14 -- Jaxon Smith-Njigba, Rockwall vs. Allen, 2018​
14 -- Sawyer Berry, Austin vs. Austin Akins, 2017​
14 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Windthorst, 2017
14 -- Arjei Henderson, FB Travis vs. Katy, 2017​​
14 -- Dylan Rand, Groesbeck vs. Bullard, 2017​
14 -- Myller Royals, Abilene Cooper vs. Grapevine, 2017​
14 -- Henry Teeter, San Angelo vs. Amarillo Tascosa, 2017
14 -- Henry Teeter, San Angelo vs. EP Pebble Hills, 2017​​
14 -- Clayton Williams, Hewitt Midway vs. Cypress-Fairbanks, 2017​
14 -- Ja'Marzeyen Arvie, North Mesquite vs. Tyler Lee, 2016​
14 -- Chandler Boyd, Groesbeck vs. Rockdale, 2016
14 -- D'unte Brown, Hewitt Midway vs. Cedar Hill, 2016​​
14 -- Jonny Cleland, Fredericksburg vs. Lampasas, 2016​
14 -- Chance Cooper, Leander Rouse vs. RR Westwood, 2016​
14 -- Jaylen Dixon, Frisco Lone Star vs. Frisco Heritage, 2016​
14 -- Arvei Henderson, FB Travis vs. Katy Taylor, 2016​
14 -- Waydale Jones, Beeville Jones vs. SA Southside, 2016​
14 -- Cameron Moore, Plano East vs. Duncanville, 2016​
14 -- Rudy Pizana, Odem vs. Banquete, 2016​
14 -- Noah Weigant, Whitney vs. Hillsboro, 2016​
14 -- Christian Charbonnett, Houston Strake vs. Katy Seven Lakes, 2015​
14 -- Alex Cain, Flour Bluff vs. Victoria West, 2015​
14 -- Dawson Chumley, Groveton vs. West Hardin, 2015​
14 -- Josh Fink, Coppell vs. McKinney Boyd, 2015​
14 -- Derek Housler, Smithson Valley vs. Schertz Clemens, 2015​
14 -- Michael Malone, Willis vs. Houston Lee, 2015​
14 -- Gabriel Sanchez, Leander vs. Leander Rouse, 2015​
14 -- Cameron Shankle, FB Travis vs. Katy Seven Lakes, 2015​
14 -- Andrew Taylor, McGregor vs. Glen Rose, 2015​
14 -- Xavier Castille, Rockwall vs. Spring Westfield, 2014​
14 -- Keenan Holdman, Bridgeport vs. Ferris, 2014​
14 -- Ethan Sanford, Bells vs. Chisum, 2014​
14 -- Garrett Syrus, Windthorst vs. WF City View, 2014​
14 -- Phillip Baptiste, Copperas Cove vs. Hewitt Midway, 2013​
14 -- Kadarrius (KD) Cannon, Mount Pleasant vs. Marshall, 2013​
14 -- Garrett Gray, Marble Falls vs. Burnet, 2013​
14 -- Mark Lozoya, Laredo Alexander vs. SA Johnson, 2013​
14 -- Jared Reagan, Booker vs. Brock, 2013​
14 -- Addison Bustos, Amarillo Caprock vs. Snyder, 2012​
​14 – Kaddarius Cannon, Mount Pleasant vs. Hallsville, 2012
14 -- Kaddarius Cannon, Mount Pleasant vs. Sulphur Springs, 2012​
14 -- Torre Daniel, South Houston vs. Humble Summer Creek, 2012​​
14 -- Ryan Garza, Lamesa vs. Kermit, 2012​
​14 – Jake Oliver, Dallas Jesuit, vs. Chicago, Ill., Loyola, 2012
14 -- Jared Reagan, Booker vs. Spearman, 2012​
14 -- Jared Reagan, Booker vs. Sudan, 2012​
14 -- Logan Sepanek, Flower Mound Marcus vs. Plano West, 2012​
​14 – JaBryce Tyler, Lufkin vs. A&M Consolidated, 2012
14 – Cayleb Jones, Austin vs. Round Rock Westwood, 2011
14 – Dalton King, Wills Point vs. Athens, 2010
14 – Trey Metoyer, Whitehouse vs. Marshall, 2010
14 – Ryan Riekeita, Bremond vs. Falls City, 2010
14 – Diondre Singleton, Wichita Falls vs. Lake Dallas, 2010
14 – Steven West, Keller Fossil Ridge vs. Grapevine, 2009
14 – D.J. Beshears, Denton Ryan vs. Frenship, 2008
14 – James Logan, Spring Westfield vs. Klein Forest, 2008
14 – Preston Streight, C.C. Ray vs. SA Warren, 2007
14 – Logan Lawrence, Lindale vs. Gladewater, 2007
14 – Lance Luchnick, SA O’Connor vs. SA Reagan, 2006
14 – Luis Burns, Plano West vs. Richardson Berkner, 2006
14 – Tariekus Ellis, Allen vs. Plano West, 2006
14 – Gabrael Ediae, Austin Crockett vs. Marble Falls, 2005
14 – Josh Marshall, Arlington Martin v. Arlington Lamar, 2005
14 – Raimond Pendleton, South Garland v. Plano West, 2004
14 – Octavio Cantu, Roma vs. Mercedes, 1999
14 – Tarron Brooks, Austin McCallum vs. Austin, 1996
14 – Ryan Read, Austin Westlake vs. Austin Bowie, 1996
14 -- Henry Marin, Sharyland vs. Edcouch-Elsa, 1993
14 – Kevin Beirne, The Woodlands vs. New Caney, 1989
14 – Troy Taylor, Aldine Eisenhower vs. New Caney, 1989
14 – Nati Valdez, McAllen vs. McAllen Memorial, 1988
14 – Rodney Blackshear, Houston Reagan v. Houston Scarborough, 1985
14 – Randy Boone, Chillicothe vs. Aspermont, 1984
14 – Ira Gray, Refugio vs. Goliad, 1979
14 – Hector Gandaria, LaJoya vs. LaFeria, 1974
14 – Jimmy Cones, Eagle Pass vs. SA Edgewood, 1972
14 – James Clark, Barbers Hill vs. Hardin 1968
14 -- Bobby Smith, Austin Travis vs. Austin Reagan, 1967​


BY CLASSIFICATIONS
---current through 2020
CLASS 6A (originally 4A, then 5A)

20 – Aldo Hernandez, Laredo Alexander v. Laredo Martin, 2008
19 -- Jordan Herrera, Laredo United vs. Laredo Johnson, 2014​
19 – Stephen Ortiz, Austin Akins vs. Austin Travis, 2005
19 – Kenneth Shelton, PA Jefferson vs. PA Lincoln, 1999
​19 – Garrett Mulkey, Arlington vs. DeSoto, 1998
18 -- Oliver Yu, Round Rock Westwood vs. RR Cedar Ridge, 2019
18 -- Jordan Herrera, Laredo United vs. Sharyland, 2014​
18 -- Darian Gray, Huffman Hargrave vs. Shepherd, 2013​
18 – Kyle Ingraham, SA Clark vs. Calallen, 2001
18 – Kevin Beirne, The Woodlands v. Spring Westfield, 1989
​17 -- ​Brady Boyd, Southlake Carroll vs Euless Trinity​​ , 2020
17 -- Naveon Mitchell, FB Travis vs. Katy, 2017​
17 -- Derek Luna, Laredo United vs. Sharyland, 2015​
17 -- Jordan Herrera, Laredo United vs. Converse Judson, 2014​
17 -- Jason Garcia, Hale Center vs. Panhandle, 2013​
17 -- Darian Gray, Huffman Hargrave vs. Tarkington, 2013​
17 -- Marc Lozoya, Laredo Alexander vs. Eagle Pass Winn, 2013​
17 – Orlando Cervantes, Laredo United vs. C.C. King, 2011
17 – Jake Oliver, Dallas Jesuit vs. Flower Mound, 2011
17 – Cayleb Jones, Austin vs. Austin Westlake, 2009
17 – Darius Terrell, DeSoto vs. Flower Mound, 2009
17 – Carlos Laurel, Laredo Alexander v. Laredo Cigarro, 2007
17 – Ty Smith, Pasadena Rayburn vs. Clear Lake, 1993
16 -- Samuel Agajanian, Duncanville vs. Richardson Berkner, 2019​
16 -- BJ Hawkins, Waxahachie vs. Cedar Hill, 2019​
​16 – Jeremiah Brown, Austin Akins vs. Kyle Lehman, 2017
16 – Torre Daniel, South Houston vs. PA Memorial, 2011
16 – Jake Oliver, Dallas Jesuit vs. Coppell, 2011
16 – Landon Sherman, Colleville Heritage v. Euless Trinity, 2011
16 – Shaney Wilkinson, Lubbock Coronado vs. Midland, 2008
16 – Carlos Laurel, Laredo Alexander v. Eagle Pass Winn, 2007
16 – Jarvis Moore, Baytown Lee vs. Cypress Creek, 2006
16 – Jacob Dyer, Mansfield vs. Haltom, 1993
16 – Jeff Venghaus, Spring vs. Spring Westfield, 1992
16 – Cedric Taylor, Grand Prairie vs. Hurst Bell, 1992
16 – Steve Alaniz, Edinburg vs. Gregory-Portland, 1984

CLASS 5A (originally 3A, then 4A)

24 -- Matthew Jones, El Paso Eastlake vs. Lubbock Monterey, 2019
​21 -- Chayce Bolli, Boerne Champion vs. Alamo Heights, 2016
​20 – Rene Garza, PSJA Memorial vs. Raymondvile, 2000
19 – Blake Jumonville, Richardson Pearce v. Carrollton Smith,2009
19 – Kyle Guinyard, Ennis vs. Kilgore, 2008
19 – Keith Talbert, Lumberton vs. Jasper, 2001
19 – Labron Cornell, Midlothian vs. Waxahachie, 1990
18 -- Juan Davis, Everman vs Poteet , 2020
18 -- Blake Burke, Alamo Heights vs. Lockhart, 2019​
18 -- Michael Woods, Magnolia vs. Tomball, 2016​
18 – Trey Metoyer, Whitehouse vs. Sulphur Springs, 2010
18 -- Corland Henderson, Livingston vs. Hardin-Jefferson, 1997​
17 – Jonathan Silvey, Springtown vs. Saginaw, 2006
17 – Josh Riley, Sulphur Springs vs. Paris, 2005
16 -- Zavion Taylor, Justin Northwest vs. McKinney North, 2019​
​16 – Aaron Fuller, Lucas Lovejoy vs. Frisco Wakeland, 2015
16 -- Jahrad Taylor, FW Brewer vs. FW Arlington Heighs, 2018​
16 -- Jeremiah Brown, Austin Akins vs. Kyle Lehman, 2017​
16 -- Landry Gilpin, Mission Veterans vs. Rio Grande City, 2016​
16 -- Landon Le, Richland Hills vs. FW South Hills, 2016​
16 -- Isaiah Patterson, C.C. Moody vs. Laredo Cigarroa, 2013​
16 – Corey Coleman, Richardson Pearce v. Highland Park, 2011
16 – Philip Beck, Crosby vs. LaMarque, 2003
16 – Andrew Novak, Ennis vs. Highland Park, 2003
16 – Corey Overstreet, Nederland vs. Houston King, 1988
15 -- Cameron O'Banon, Dripping Springs vs Timberview​​ , 2020
15 -- Cameron O'Banon, Dripping Springs vs Seguin , 2020
15 -- ​Zyion Martin, Lubbock Monterey vs Caprock , 2020
15 -- Eli Martinez, Lubbock Coronado vs Frenship​, 2020
15 – Mykal Blanco, EP Hanks vs. WF Rider, 2019
15 – Diamonte Francois, Pflugerville Connally v. Cedar Park, 2018
15 -- Karson Valverde, Kerrville Tivy vs. Port Lavaca Calhoun, 2018​
15 -- Ke'Von Ahmad, Colleyville Heritage vs. Frisco Heritage, 2017​
​15 – David Clayton, Grapevine vs. Aledo, 2017
15 -- Beau Corrales, Georgetown vs. FW Brewer, 2016​
15 -- Nik Proctor, Alamo Heights vs. Boerne Champion, 2016​
15 -- Spencer Jarzombek, Boerne Champion v. New Braunfels, 2012
15 -- Michael Moloney, Boerne Champion vs. Marble Falls, 2012​​
15 – Trey Metoyer, Whitehouse vs. Mesquite Poteet, 2010
15 – Jacob Garcia, EP Riverside vs. Clint Horizon, 2009
15 – Trey Metoyer, Whitehouse vs. Garland Naaman, 2009
15 – Trey Metoyer, Whitehouse vs. Red Oak, 2009
15 – Logan Vick, Kerrville vs. Schertz Steele, 2008
15 – D.J. Beshears, Denton Ryan v. Keller Fossil Ridge, 2007
15 – Alphonse Coleman, Frisco vs. Highland Park, 2007
15 – Erik Hovda, Tuloso-Midway vs. Gregory-Portland, 1988

CLASS 4A (originally 2A, then 3A)

19 -- Yzerick Oliver, Houston Worthing vs. Sweeny, 2013​
19 – Colby Rucker, Van vs. Gilmer, 2011​
19 –  Darrion Pollard, Gilmer vs. Argyle, 2011
18 -- Darian Gray, Huffman Hargrave vs. Shepherd, 2013​
17 -- Kerrion Fields Midlothian Heritage vs. Kennedale, 2016​
17 -- Darian Gray, Huffman Hargrave vs. Tarkington, 2013​​
16 -- Ashton Williams, Lubbock Estacado vs. Amarillo Caprock, 2017​
16 -- Octavious Evans, Center vs. Kilgore, 2016​
16 -- Aaron Fuller, Lucas Lovejoy vs. Frisco Wakeland, 2015​
16 – Stephen Ruen, Groesbeck vs. Robinson, 2010
16 – Kadeem Satchel, Princeton vs. Emory Rains, 2009
16 – Mike Coomer, McCamey vs. Coahoma, 1970
15 -- Blaine Burkhalter, Burnet vs. Fredericksburg, 2018
15 -- Jordan Nevarez, China Spring vs. Brownwood, 2018​
15 -- Brandon Ashcraft, Robinson vs. Salado, 2016
15 -- Isaiah Francis, Rusk vs. Mexia, 2014​
15 -- Matthew Barnes, Groesbeck vs. Robinson, 2012​
15 – Colin Sullivan, Midland Greenwood vs. Andrews, 2011
15 – Heath Harris, West vs. Troy, 2010
15 – Jacob Hillyer, Somerset vs. Luling, 2009
15 – Chad Mackey, Spring Hill vs. Gilmer, 1990
15 – Scott Clements, Hardin vs. Anahuac, 1984
​15 – Herman West, Daingerfield vs. Vernon, 1984
15 – Mykal Blanco, EP Hanks vs. WF Rider, 2019
15 – Diamonte Francois, Pflugerville Connally v. Cedar Park, 2018
14 -- Cayden Stout, Pampa vs Dalhart, 2020
​14 -- Markeese Lawrence, Andrews vs. Levelland, 2019​
14 -- Keyjun Thomas, Chapel Hill vs. Pleasant Grove, 2019​
14 -- Beau Bedford, Decatur vs. Burkburnett, 2018​
14 -- Waydale Jones, Beeville Jones vs. SA Southside, 2016​
14 -- Keenan Holdman, Bridgeport vs. Ferris, 2014​
14 – Dalton King, Wills Point vs. Athens, 2010
14 – Andrew Delgado, Lyford vs. Sinton, 2008
14 – Jordan Hillyer, Somerset vs. Luling, 2008
14 – Ira Gray, Refugio vs. Goliad, 1979
14 – Hector Gandaria, LaJoya vs. LaFeria, 1974
​13 -- ​Markeese Lawrence, Andrews vs Dumas​ , 2020
13 – Max Mcada, Sunnyvale vs. Pleasant Grove, 2019
13 -- Xavi Rodriguez, Zapata vs. Robstown, 2019​
13 -- Beau Bedford, Decatur vs. Dumas, 2018
13 -- ​Beau Bedford, Decatur vs. Midlothian Heritage, 2018​
​13 – Beau Bedford, Decatur vs. Mineral Wells, 2018
13 -- Keondre McKnight, Wilmer-Hutchins vs. Alvarado, 2018​
13 -- Calion Baker, Gainesville vs. Pottsboro, 2017​
13 -- Ashton Williams, Lubbock Estacado vs. Dumas, 2017​
​13 – Brandon Ashcraft, Robinson vs. Gatesville, 2016
13 -- Zac Brown, Canton vs. Brownsboro, 2016​
13 -- E.J. Garcia, Pecos vs. Alpine, 2016​
13 -- Jacob Spivey, Lorena vs. Waco Connally, 2016​
13 -- Brandon Cobb, Nevada Community vs. Caddo Mills, 2015
13 -- Michael Lawrence, ​Sweetwater vs. Andrews, 2015​
13 -- Trenton Jones, Levelland vs. Lubbock Estacado, 2014​
13 -- Hunter Gantt, Bridgeport vs. Sanger, 2013​
13 -- Trey Hollins, Henderson vs. Gladewater, 2013​
13 -- Vince McNew, Henderson vs. Spring Hill, 2013​
13 -- Yzerick Oliver, Houston Worthing vs. Huffman Hargrave, 2013​
13 – Byron Brooks, Farmersville vs. Prosper, 2011
13 – Stephen Ruen, Groesbeck vs. Rogers, 2010
13 – Nathan DeHoyos, Marion vs. Poteet, 2009
13 – Jacob Hillyer, Somerset vs. SA Sam Houston, 2009
13 – Brandon Wilkerson, LaGrange vs. Needville, 2009
13 – Abel Prendez, Bridgeport vs. Bowie, 2006
13 – Alan Adkisson, Frisco vs. Forney, 1978
​12 – Lonnie Adkism, C.C. Miller vs. C.C. Memorial, 2020
12 – Lonnie Adkism, C.C. Miller vs. Port Lavaca, 2020
12 – Mark Fulkerson, Lake Worth vs. Sanger, 2020
12 – Nolan Hernandez, Bridgeport vs. Lake Worth, 2019
12 – Parker Priddy, Godley vs. Canton, 2019
12 – Derrick Baker, Gatesville vs. Liberty Hill, 2017
12 – Braxton Ashcraft, Robinson vs. Taylor, 2016
12 – Drew Estrada, Argyle vs. Celina, 2015
12 – Michael Lawrence, Sweetwater vs. Snyder 2015
12 – Tren’Davian Dickson, Navasota vs. Argyle, 2014 ( finals)
12 – Jayson Thomas, Pampa vs. Hereford, 2014
12 – Will Bailey, Brownsboro vs. Rusk, 2013
12 – Matteo Herrera, Springtown vs. Decatur, 2013
12 – Cain Lowe, Decatur vs. Sanger, 2013
12 – Heath Harris, West vs. Lake Worth, 2010
12 – Brandon Wilkerson, LaGrange vs. Needville, 2009
12 – Brady Brown, Argyle vs. Snyder, 2007
12 – Ckody Burton, Gonzales vs. Ingleside, 2007
12 – Tre Gray, Cuero vs. Wimberley, 2006
12 – Alan Adkisson, Frisco vs. Kaufman, 1978

CLASS 3A (originally 1A, then 2A)

22 – Sammy Taylor, Dublin vs. Ranger, 1980
20 – Shane Harris, Bullard vs. Grand Saline, 1990
19 – Jeremy Robinson, Palmer vs. Kerens, 1991
18 – Jeremy Robinson, Palmer vs. Crandall, 1990
​​16 -- Conner Eulenfeld, Orange Grove vs San Diego​ , 2020
16 – Blake Bryant, Dublin vs. Ranger, 1980
15 -- Myles Mitchusson, Pottsboro vs. Gunter, 2016​
15 -- Sharay Ratliffe, Elysian Fields vs. Arp, 2016
15 -- T.J. Rogers, New Diana vs. Hooks, 2016​​
15 -- Cole Brunet, Whitney vs. Kirbyville, 2014​
15 -- Tyler Fauver, Grandview vs. Glen Rose, 2014​
15 -- Brian Gillette, Bushland vs. Pampa, 2013​
15 -- Kase Spears, Salado vs. Lorena, 2013​
14 -- Donny Bishop, Crane vs Denver City, 2020
​14 -- ​Conner Eulenfeld, Orange Grove vs Palacios, 2020
14 -- Kyle Harrison, Buffalo vs. Franklin​ , 2020
​14 -- Payton McClain, Eastland vs Comanche​​, 2020
​14 -- Donny Bishop, Crane vs. Ozona, 2019​
14 -- Luke Saenz, Dimmitt vs. Shamrock, 2019​
14 -- Dylan Rand, Groesbeck vs. Bullard, 2017​
14 -- Chandler Boyd, Groesbeck vs. Rockdale, 2016​
14 -- Rudy Pizana, Odem vs. Banquete, 2016​
14 -- Noah Weigant, Whitney vs. Hillsboro, 2016​
14 -- Andrew Taylor, McGregor vs. Glen Rose, 2015​
14 – James Clark, Barbers Hill vs. Hardin, 1968
13 – Conner Eulenfeld, Orange Grove vs. Lago Vista, 2020
13 -- Jarel Lilly, Jourdanton vs. CC Calallen, 2020
​13 – Joshua Nash, Grandview vs. FW Christian, 2015
​13 -- Brandon Ashcraft, Robinson vs. Gatesville, 2016​
13 -- Mark Graham, Odem vs. Boling, 2016​
13 -- Lawson Ayo, Sunnyvale vs. W​hitesboro, 2014
13 -- Josh Quinn, Sunnyvale vs. Caddo Mills, 2013​
13 -- John Bauer, San Saba vs. Cisco, 2012​
13 – Michael Holub, Louise vs. East Bernard, 1963
12 -- D.J. Allen, Gladewater vs Sabine​, 2020
12 -- Donny Bishop, Crane vs. Wink, 2020
12 -- Connor Eulenfeld, Orange Grove vs. Goliad, 2020​
​12 -- Jake Marsh, Orange Grove vs Aransas Pass​, 2020
​12 – Jake Marsh, Orange Grove vs. Goliad, 2020
​12 -- John Savoy, Goliad vs Palacios​ , 2020
12 -- ​Xavier Vasquez, Natalia vs Poth , 2020
​12 -- Braeden Lilly, Lone Oak vs. Hempstead, 2019​
12 -- D. "Juice" Pullum, Winona vs. Lone Oak, 2017​
12 -- Clay Richters, Prairiland vs. Whitewright, 2016​
12 -- Jordan Smith, Grand Saline vs. Quitman, 2016​
12 -- Iverson Westbrook, Cameron Yoe vs. Franklin, 2016​
12 -- Lawson Ayo, Sunnyvale vs. Van Alstyne, 2015​
12 -- Cole Brunet, Whitney vs. Wilmer-Hutchins, 2014
​​12 -- Hayden Holder, Glen Rose vs. Carrollton Ranchview, 2014
12 -- Colby Lee, Grandview vs. Whitney, 2013
12 -- Anthony Pando, Tulia vs. Abernathy, 2013​​
12 -- Colby Lee, Grandview vs. Lago Vista, 2012​
12 – Cody Ballard, Early vs. Jim Ned, 2008
12 – Tyler Holder, Childress vs. Canadian, 2004
12 – Noe Chavez, Sonora vs. Forney, 1966

CLASS 2A (formerly B, then 1A)
​​
21 -- Ethan Sanford, Bells vs. Clarksville, 2014
2​0 -- Jared Reagan, Booker vs. Texhoma, OK., 2013
19 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Celeste, 2016​
19 -- Ethan Sanford, Bells vs. Paris Chisum, 2015​
​19 -- Mike Clark, Olney vs. Anson, 2013
18 -- Dawson Chumley, Groveton vs. San Augustine, 2015​
​18 – Ricky Cantu, LaVilla vs. Marine Academy, 2010
​17 -- Zion Mercer, Panhandle vs. Eastland, 2020
17 -- Jonah Villanueva, West Texas High vs. Panhandle, 2019​
17 -- Saul Chavez, Groveton vs. West Hardin, 2017​
​17 – Jason Garcia, Hale Center vs. Panhandle, 2013
17 – Andre Alaniz, Ben Bolt vs. Shiner, 2010
17 -- Jason Garcia, Hale Center vs. Panhandle, 2013​
17 – Paul Gonzales, Lazbuddie vs. Nazareth, 1985
16 -- Jonah Villanueva, West Texas High vs. Panhandle, 2019​
16 – Ricky Cantu, LaVilla vs. Kenedy, 2010
15 -- Zach Wood, Panhandle vs Eastland, 2020
​15 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Valley View, 2017​
15 -- Eli Strickland, Bells vs. Celeste, 2016​
15 -- Ethan Sanford, Bells vs. Wolfe City, 2014​
15 -- Carson Williams, Gruver vs. Texhoma, OK., 2014​
15 -- Jared Reagan, Booker vs. Ralls, 2013​
15 -- Jared Reagan, Booker vs. Claude, 2012
14 -- Callen McCasland, Archer City vs Stamford, 2020
​14 -- ​Kason O'Shields, Hawley vs Goldthwaite, 2020
14 -- ​Ryheem Smith, Stamford vs Cisco , 2020
​14 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Windthorst, 2017​
14 -- Dawson Chumley, Groveton vs. West Hardin, 2015​​
14 -- Ethan Sanford, Bells vs. Chisum, 2014​
14 -- Garrett Syrus, Windthorst vs. WF City View, 2014​
14 -- Jared Reagan, Booker vs. Spearman, 2012
14 -- Jared Reagan, Booker vs. Sudan, 2012​​
14 – Ryan Riekeita, Bremond vs. Falls City, 2010
14 – Randy Boone, Chillicothe vs. Aspermont, 1984
​13 – Zach Wood, Panhandle vs. Sundown, 2019
13 -- Nathan Bales, Windthorst vs. Seymour, 2018​
13 -- Trace Edwards, Stamford vs. Hawley, 2018​
13 -- Saul Chavez, Groveton vs. Carlisle, 2017​
13 -- Jake Edgemon, Petrolia vs. Santo, 2016​
13 -- Luis Escajeda, Van Horn vs. Kermit, 2016​
13 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Chico, 2016​
13 -- Dawson Chumley, Groveton vs. Centerville, 2015​
13 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Como-Pickton, 2015​
13 -- Garrett Syrus, Windthorst vs. Seymour, 2015​
13 -- Jared Reagan, Booker vs. Texhoma, OK., 2014​
13 -- Ethan Sanford, Bells vs. Trenton, 2014​
13 -- Drew Hayes, Bosqueville vs. Bremond, 2013​
13 – Tarrington Rivers, Seymour vs. Stamford, 2010
13 – David Young, D’Hanis vs. Mason, 2009
13 – Dustin Findley, Bosqueville vs. Hubbard, 2003
13 – Chad Finch Sabine Pass vs. Apple Springs, 1983
12 -- Tyson Cornett, Leon vs Hamilton, 2020
​12 -- Colt Hanks, Lindsay vs Collinsville​ , 2020
​12 -- Callen McCasland, Archer City vs Henrietta, 2020
​12 -- Caleb McKinney, Lindsay vs Trenton​ , 2020
​12 -- Bryson Ramage, Olton vs. Sudan, 2020
​12 -- Cody Fite, Seymour vs. West Texas High, 2019​
12 -- Seth Foster, Lindsay vs. Seymour, 2019​
12 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Honey Grove, 2017​
12 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Collinsville, 2016​
12 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Tom Bean, 2016
12 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Windthorst, 2016​​
​12 – Braeden Lilly, Little River Academy vs. Hempstead, 2019
12 -- Ethan Sanford, Bells vs. Chico, 2015​
12 -- Saul Chavez, Groveton vs. Joaquin, 2015​
12 -- Alex Faith, Albany vs. Anson, 2015​
12 -- Hunter Hawthorne, Bells vs. Chico, 2015​
12 -- Seth Parker, Christoval vs. Crane, 2015​
12 -- Ethan Sanford, Bells vs. Petrolia, 2015​
12 -- Jared Reagan, Booker vs. Amarillo "B", 2014​
12 -- Ethan Sanford, Bells vs. Valley View, 2014​
​12 – James Washington, Stamford vs. New Deal, 2013
12 – Miguel Hernandez, Olton vs. Springlake-Earth, 2011
12 – Jacob Wright, Hawkins vs. Mount Enterprise, 2009
12 – Aaron Raymond, Sunray vs. Sudan, 2004
12 – Dustin Findley, Bosqueville vs. Axtell, 2003
12 -- Jeff Ashburn, Plains vs. White Deer, 1988​

























​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​


TOUCHDOWN RECEPTIONS
​--- CAREER ---

---current through 2020
​​​76 – TREN’DAVIAN DICKSON, Navasota, 2013-15 (4A record)
73 -- JORDAN SHIPLEY, Rotan, 2000; Burnet, 2001-03
​63 – JAXON SMITH-NJIGBA, Rockwall, 2016-19
61 – JAMES WASHINGTON, Stamford, 2010-13 (2A record)
60 – AARON MITCHELL, Teague, 2012-14 (3A record)
59 – MYKAL A. BLANCO, El Paso Hanks, 2017-19
59 – HUNTER HAWTHORNE, Bells, 2014-17
58 – MARVIN MIMS, Frisco Lone Star, 2017-19
57 – GARRETT WILSON, Lake Travis, 2015-18
56 – DE’MONDERICK WINTERS, Burton, 2015-18
55 – JARED REAGAN, Booker, 2011-14
55 -- BRODERIC JONES, Ennis, 2000-01 (5A record)
54 – JAKE OLIVER, Dallas Jesuit, 2010-12 (6A record)
53 – KEEGAN BREWER, Lake Dallas, 2013-15
52 – LAWSON AYO, Sunnyvale, 2012-15
52 – TREY METOYER, Whitehouse, 2008-10
​51 – COLE KIRKPATRICK, Argyle, 2017-20
51 – MYKAL A. BLANCO, El Paso Hanks, 2017-19
51 – KADARRIUS (KD) CANNON, Mount Pleasant, 2011-13
50 – SICORY SMITH, Cameron Yoe, 2013-16
50 – BRIAN CHRISTIAN, Decatur, 2002-04
50 – JARVIS WOODSON, Ennis, 2002-03
​48 – ERIC McALISTER, Azle, 2018-20
48 – GABRIEL DOUGLAS, Denton Ryan, 2015-17
48 – CEEDERIAN LAMB, Richmond Foster, 2014-16
48 – RASHAAD SAMPLES, Dallas Skyline, 2010-12
48 – CODY CARDWELL, Stephenville, 1996-98
​47 – MARKEESE LAWRENCE, Andrews, 2018-20
47 – TRAI GARDNER, Tenaha, 2015-17
47 – BRAIDEN GALLA, Canadian, 2011-14
47 – TRENTON McGEE, Hallettsville, 2011-14 (Inc)
47 – BRANDON WILKERSON, LaGrange, 2008-10
47 – JASON MARTINSON, Birdville, 2004-06
​46 – JAREL LILLY, Jourdanton, 2017-20
46 – DALTON HOBBS, Pleasanton, 2016-19
46 – DAMARKUS LODGE, Cedar Hill, 2012-14
46 – CEDRIC PATT, Detroit, 1997-99
45 – JAY WILKERSON, Midlothian Heritage, 2016-19
45 – CASH GOODHART, Sunnyvale, 2013-16
45 – TERIAN (TEE) GOREE, Carthage, 2013
45 – JESSIE RAMOS, Stamford, 2008-11
45 – BRANDON J. JOHNSON, South Grand Prairie, 1997-99
45 – SHAYNE BOYD, New Deal (2A), 1985-87
44 – KE'VON AHMAD, Colleyville Heritage, 2015-17
44 – SAUL CHAVEZ, Groveton, 2015-17
44 – A.J. DUGAT, Dayton, 2006-08
44 – FRED ROBINSON, Lake Travis, 2003-05
44 – FRANK HERNANDEZ, Mission, 1985-87
43 -- KOBE CLARK, Sweetwater, 2015-17
43 – JASON FLOREZ, Muleshoe, 2014-16
43 – JARED WYATT, Wylie East, 2013-15
43 – BOSTON HUDSON, Canadian, 2011-13
43 – JOSH QUINN, Sunnyvale, 2011-13
43 – MARCELL ATEMAN, Wylie East, 2010-12
43 – JAROD ADAMS, Seminole, 2009-11
43 – MAURICE (MJ) McFARLAND, Grand Prairie, 2008-10
43 – JAXON SHIPLEY, Coppell, 2008; Brownwood, 2009-10
43 – JARED VILLANUEVA, Roscoe, 2005-08
​42 – CODY JACKSON, Richmond Foster, 2018-20
42 – BYRON DANIELS, SA Madison, 2011-13
42 – MIKE HICKS, China Spring, 2005-08
42 – ANDRE NOVAK, Ennis, 2002-05
41 – MASON MANGUM, Austin Westlake, 2017-19
41 – TREVON WEST, Arlington Lamar, 2017-19
41 – CAMERON COPLEY, Canadian, 2014-16
41 – AARON FULLER, 2013-15
41 – BRAY AMOS, Sweetwater, 2012-14
41 – ERIC CORONA, Laredo United, 2012-14
41 – AUSTIN COLLINS, Navasota, 2011-12
41 – DAVID McHUGH, Ingleside, 2009-11
41 – MIKE DAVIS, Dallas Skyline, 2007-09
41 – JUAN COMACHO, Laredo United, 2005-06
41 – CAM HOLSON, Jim Ned, 2002-04
41 – DONTE HAWKINS, Round Rock, 1992-94
41 – RUSSELL SMITHEY, Iola, 1992-94
​40 – JOSEPH (JoJo) EARLE, Aledo, 2018-20
40 – LOIC FOUONJI, Midland Lee, 2017-19
40 – JORDAN WHITTINGTON, Cuero, 2016-18
40 – AARON SIMS, Cameron Yoe, 2012-14
40 – J.F. THOMAS, South Oak Cliff, 2013-14
40 – ARTIE ELLIS, Spring Westfield, 1996-98
40 – PERCY WADDLE, Columbus, 1983-85
39 – MYLES MITCHUSSON, Pottsboro, 2014-16
39 – COURTNEY LARK, Houston Bellaire, 2013-15
39 – RICHIE RODRIGUEZ, EP Eastwood, 2013-15
39 – FRED ROSS, Tyler, 2010-12
39 – BARRY VANNOY, Collinsville, 1991-94
38 – JORDAN DUCKETT, Mineral Wells, 2014-16
38 – WAYDALE JONES, Beeville, 2014-16
38 – KEKE COUTEE, Lufkin, 2012-14
38 – JANSEN McCURDY, White Oak, 2012-13
38 – MATT BARRETT, Valley Consolidated, 1983-86
38 – ROY CHAPMAN, Temple, 1950-52
​37 – TY PRUETT, Wimberley, 2018-20
37 -- KAMERON BROWN, Colleyville Heritage, 2016-18
37 – KERRION FIELDS, Midlothian Heritage, 2016-17
37 – ALEX FAITH, Albany, 2013-15
37 – A.J. PHILLIPS, Crockett, 2013-15
37 – XAVIER CASTILLE, Rockwall, 2012-14
37 – BUSTOS ADDISON, Amarillo Caprock, 2010-12
37 – SOLOMON McGINTY, Navasota, 2010-12
37 – TRENT TERMIN, Canton, 2007-10
37 – DEZ BRYANT, Lufkin, 2005-06
37 – CLIFF TUCKER, EP Chapin, 2005-06
37 – NATI VALDEZ, Mission, 1986-88
​36 – DARIAN CARR, Sweetwater, 2018-20
36 – QUENTYVIAN BORDERS, San Augustine, 2015-17
36 – BRANNON BULLITT, EP Chavez, 2013-15
36 – DEVIN DUVERNAY, Garland Sachse, 2013-15
36 – LANDON ETZEL, Clear Creek, 2013-15
36 – BUBBA OGBEBOR, Frisco Heritage, 2014-15
36 – PAXTON SEGINA, Leander Vandegrift, 2013-15
36 – COLE BRUNET, Whitney, 2012-14
36 – IAN SADLER, Argyle, 2013
36 – DYLAN CANTRELL, Whitehouse, 2011-12
36 – GRIFFIN GILBERT, Lake Travis, 2009-11
36 – LYNX HAWTHORNE, Weimar, 2008-10; Refugio, 2011
36 – HEATH HARRIS, West, 2008-10
36 – OMARIUS HINES, Corsicana, 2006-07
​35 – DARYL DULAK, LaVernia, 2018-20
35 – JACK McKAY, Canyon, 2018-20
35 -- DAX NEECE, Albany, 2015-17
35 – CADE GREEN, Lake Travis, 2014-16
35 – ANDRES ALANIZ, Ben Bolt, 2009-11
35 – JONATHAN ALDRIDGE, Whitehouse, 2010-11
35 – ANDREW HERNANDEZ, EP Riverside, 2009-11
35 – GARRETT MULLINS, Bridgeport, 2009-11
35 – GARRETT GRAY, Marble Falls, 2012-13
35 – JUSTIN FENTY, Denton Ryan, 2003-05
35 – JOHN WASHINGTON, Dallas Roosevelt, 1971-73


TOUCHDOWN RECEPTIONS -- GAME
---current through 2020

8 – ROBBIE RHODES, FW Southwest vs. Arlington Heights, 2011
7 -- BRAXTON ASHCRAFT, Robinson vs. Taylor, 2016​
​6 -- CAMERON O'BANAN, Dripping Springs vs Seguin , 2020
6 -- REID WESTERVELT, Lucas Lovejoy vs. Timberview, 2020
6 -- ZAVION TAYLOR, Justin Northwest vs. McKinney North, 2019​
6 -- MAX WIPPLER, Cumby vs. Era, 2018​
6 -- JACQUAY CROSS, Brenham vs. Liberty Hill, 2014​
6 -- CARSON WILLIAMS, Gruver vs. Texhoma, OK. 2014​
6 -- CAIN LOWE, Decatur vs. Sanger, 2013​
6 -- MARC LOZOYA, Laredo Alexander vs. Eagle Pass Winn, 2013​
6 – DYLAN CANTRELL, Whitehouse vs. Pine Tree, 2011
6 – BRIAN CHRISTIAN, Decatur vs. Little Elm, 2004
6 – RANDY BOONE, Chillicothe vs. Aspermont, 1984
6 – CLAY WARNER, Grand Saline vs. Whitesboro, 1966
5 -- D.J. ALLEN, Gladewater vs Tatum, 2020
5 -- DAVID JUAREZ, Decatur vs. Lake Worth, 2020​
​5 -- ERIC MCALISTER, JR., Azle vs Crowley, 2020
5 -- CJ NELSON, Richland Hills vs. Colleyville Heritage, 2020​
5 -- CAMERON O'BANAN, Dripping Springs vs. Lockhart, 2020​
​5 -- BRYAN SPOTWOOD, Abilene Cooper vs Azle , 2020
5 -- D’SHYBREON STEPHENS-DEARY, Permian vs Odessa , 2020
​5 -- BLAINE BURKHALTER, Burnet vs. Sonora, 2019
5 -- DARIAN CARR, Sweetwater vs. Monahans, 2019​
5 -- COLE KIRKPATRICK, Argyle vs. Stephenville, 2019
5 -- ​MARKEESE LAWRENCE, Andrews vs. Levelland, 2019
5 -- DARYN McKNIGHT, Cibolo Steele vs. NB Canyon, 2019​
5 -- JAXSON SMITH-NJIGBA, Rockwall vs. Allen, 2019
5 -- ​KHIYON WAFER, Frisco Independence vs. Ri Pearce, 2019​
5 -- BLAINE BURKHALTER, Burnet vs. Fredericksburg, 2018​
5 -- TYREESE ANDRUS, EP Montwood vs. Midland, 2017​
5 -- BRANDON CHATMAN, Saginaw Boswell vs. Northwest, 2017​​
5 -- KOBE CLARK, Sweetwater vs. Lake View, 2017​
5 -- CURTIS FISHER, Waller vs. Magnolia, 2017​
5 -- NIC PROCTOR, Alamo Heights vs. Boerne Champion, 2017​
5 -- GARRETT WILSON, Lake Travis vs. Buda Hays, 2017​
5 -- MAURICE FRANK, FB Dulles vs. FB Hightower, 2016​
5 -- CEDERIAN LAMB, Richmond Foster v. Dripping Springs, 2016​
5 -- REESE MASON, Magnolia vs. Tomball, 2016​
5 -- LAWSON AYO, Sunnyvale vs. Van Alstyne, 2015​
5 -- JERRY DICKENS, Alvin vs. Pasadena Memorial, 2015​
​5 – CURTIS FISHER, Waller vs. Magnolia, 2015
5 -- TREN'DAVION DICKSON, Navasota vs. Houston Furr, 2015​
5 -- MATEO HERRERA, Springtown vs. WF Hirschi, 2015​
5 -- LOGAN MANN, SA Stevens vs. Boerne Champion, 2015​
5 -- DAVID SANCHEZ, Laredo United vs. C.C. Carroll, 2015​
5 -- EMMANUEL MOORE, Justin Northwest vs. Fossil Ridge, 2014​
5 -- TYLER FAUVER, Grandview vs. Maypearl, 2014​
5 -- JARRISON STEWART, Mesquite Horn vs. N. Mesquite, 2014​
5 -- GARRETT GRAY, Marble Falls vs. Burnet, 2013​
5 -- KADARRIUS (KD) CANNON, Mount Pleasant vs. Terrell, 2013​
5 -- MARCELL ATEMAN, Wylie East vs. Sulphur Springs, 2012​
5 -- ADDISON BUSTOS, Amarillo Caprock vs. Snyder, 2012​
5 -- GARRETT GRAY, Marble Falls vs. Boerne Champion, 2012​
5 -- TRENTON McGEE, Hallettsville vs. Shiner, 2012​
​5 – GARY MOORE, Clarksville vs. Jacksboro, 2012
5 – TREY METOYER, Whitehouse vs. Marshall, 2010
5 – TREY METOYER, Whitehouse vs. Nacogdoches, 2010
5 – TREY METOYER, Whitehouse vs. Jacksonville, 2009
5 – DEXTON FIELDS, South Oak Cliff vs. Dallas Wilson, 2003
5 – JARVIS WOODSON, Ennis vs. South Oak Cliff, 2003
5 – JARVIS WOODSON, Ennis vs. Red Oak, 2003
5 – PHILIP BECK, Crosby vs. Dickinson, 2003
5 – PHILIP BECK, Crosby vs. Houston Jeff Davis, 2003
5 – KELBY KEMPNER, Coahoma vs. Seagraves, 2003
5 – SAM HURD, SA Brackenridge vs. SA Highlands, 2001
5 – SETH EDWARDS, Spring vs. Pasadena Dobie, 2000
5 – JASON RUPLE, Charlotte vs. Bruni, 1998
5 – FRANK HERNANDEZ, Mission vs. McAllen, 1987
5 – BOBBY TOLENTINO, Hebbronville vs. Premont, 1986
5 – ERIC COOK, Crosby vs. Liberty, 1986
5 – CHARLES GONCE, Hamilton vs. Hico, 1985
5 – TIM SHERMAN, Brownsboro vs. Mabank, 1985
5 – ARTHUR HALTER, Sabine Pass vs. Evadale, 1973
5 – JOHN WASHINGTON, Dallas Roosevelt v. Dallas Wilson, 1973
5 – STEVE BIGHAM, New Deal vs. Lorenzo, 1971
5 -- BILL GREEN, Buda vs. Blanco, 1965​
5 – JERRY WHEELER, Vidor vs. Little Cypress, 1964
5 – BILL BURNS, Paducah vs. Henrietta, 1934
5 – GENE HODGE, Honey Grove vs. Farmersville, 1934


Texas High School
Football History​
      TOUCHDOWN
​      RECEPTIONS
      --- SEASON ---
---current through 2020
39 – TREN’DAVIAN DAVIDSON, Navasota, 2014   (4A record)
37 – BRANDON ASHCRAFT, Robinson, 2016 
35 – JAXON SMITH-NJIGBA, Rockwall, 2019  (6A record)
33 – CEEDERIAN LAMB, Richmond Foster, 2016 (5A record)
32 – MARVIN MIMS, Frisco Lone Star, 2019
​30 – REID WESTERVELT, Lucas Lovejoy, 2020
30 – WAYDALE JONES, Beeville, 2016
30 – JORDAN SHIPLEY, Burnet, 2003
30 – BRODERIC JONES, Ennis, 2001
29 – COLE KIRKPATRICK, Argyle, 2019  
29 – GARRETT WILSON, Lake Travis, 2017
29 – JEFFREY ELLIOTT, Levelland, 2016
29 – JARVIS WOODSON, Ennis, 2003
28 – TERIAN (TEE) GOREE, Carthage, 2013
28 – AUSTIN COLLINS, Navasota, 2012
27 – JASON FLOREZ, Muleshoe, 2016 (3A record)
27 – MARCELL ATEMAN, Wylie East, 2012
27 – JAXON SHIPLEY, Brownwood, 2010
27 – FRANK HERNANDEZ, Mission, 1987 
26 – GABRIEL DOUGLAS, Denton Ryan, 2017
26 – J.F. THOMAS, South Oak Cliff, 2014
26 – JAMES WASHINGTON, Stamford, 2013 (2A record)
26 – LYNX HAWTHORNE, Refugio, 2011
26 – VICTOR VASQUEZ, Muleshoe, 2008
26 – KELBY KEMPER, Coahoma, 2003
26 – CEDRIC PATT, Detroit, 1998
26 – PERCY WADDLE, Columbus, 1984
25 -- BLAIR CONWRIGHT, Lubbock Coronado, 2017
25 -- DE'QUAN HENDERSON, EP Parkland, 2017
25 – CHARLESTON RAMBO, Cedar Hill, 2016
25 – DAVID SANCHEZ II, Laredo United, 2015
25 – DAMARKUS LODGE, Cedar Hill, 2014
25 – KADARRIS (K.D.) CANNON, Mount Pleasant, 2012
25 – MARCUS THOMPSON, Refugio, 2012
25 – KEYARRIS GARRETT, Daingerfield, 2010
25 – BRANDON WILKERSON, LaGrange, 2009
25 – TY TAYLOR, Glen Rose, 2009
25 – JASON BIRD, Lake Travis, 2007
25 – FRED ROBINSON, Lake Travis, 2005
25 – CODY CARDWELL, Stephenville, 1998
24 -- STEFAN COBBS, Keller Fossil Ridge, 2017
24 -- HUNTER HAWTHORNE, Bells, 2017
24 – LAWRENCE AYO, Sunnyvale, 2015
24 – KEEGAN BREWER, Lake Dallas, 2015
24 – BAILEY HORN, West, 2015
24 – AARON MITCHELL, Teague, 2012
24 – CADE McCRARY, Lake Travis, 2008
24 – BUD SASSER, Denton Ryan, 2008
24 – BRIAN CHRISTIAN, Decatur, 2004
24 – PHILIP BECK, Crosby, 2003
23 – MYKAL A. BLANCO, El Paso Hanks, 2019
23 – ERIC McALISTER, Azle, 2019
23 -- DEE BOWENS, Carthage, 2017
23 -- DAX NEECE, Albany, 2017
23 -- CLAYTON WILLIAMS, Hewitt Midway, 2017
23 – CAMERON COPLEY, Canadian, 2015
23 – JT LUPER, Sherman, 2012
23 – RASHAAD SAMPLES, Dallas Skyline, 2012
23 – DANIEL FOLSOM, Mildred, 2011
23 – CALEB HULLUM, Eastland, 2011
23 – JAKE OLIVER, Dallas Jesuit, 2011
23 – JESSIE RAMOS, Stamford, 2011
23 – TREY METOYER, Whitehouse, 2010
23 – ANTONIO ANDERSON, Denton Ryan, 2009
23 – BUD SASSER, Denton Ryan, 2009
23 – OMARIUS HINES, Corsicana, 2006
23 – CLINT RENFRO, Southlake Carroll, 2004
23 – ANDREW HANSEN, Southlake Carroll, 2002
23 – SAMUEL HURD, SA Brackenridge, 2001
23 – NOEL MORALES, Lamesa, 1999
23 – SCOTTIE JONES, Houston Elmore, 1969
​22 – CAMERON O’BANAN, Dripping Springs, 2020
22 – LOIC FOUONJI, Midland Lee, 2019
22 – MICHAEL PHOENIX, Conroe, 2019
22 -- TYREESE ANDRUS, EP Montwood, 2017
22 -- CADEN LEGGETT, Georgetown, 2017
22 -- NOAH LUJAN, Andrews, 2017
22 -- TJ ROGERS, New Diana, 2017
22 -- CADE SAUSTAD, Highland Park, 2017
22 – DYLAN PARKER, Elysian Fields, 2016
22 – BRANNON BULLITT, EP Chapin, 2015
22 – ERIC CORONA, Laredo United, 2014
22 – AARON FULLER, Lucas Lovejoy, 2014
22 – JALEN GUPTON, Allen, 2014
22 – CAIN LOWE, Decatur, 2013
22 – FRED ROSS, Tyler, 2012
22 – JAMES WASHINGTON, Stamford, 2012
22 – DARRIN TERRY, Daingerfield, 2011
22 – MIKE LIPKA, McKinney, 2009
22 – JUAN CAMACHO, Laredo United, 2006
22 – JESSE HODGE, Springtown, 2006
22 – ANDY BLOUNT, Bandera, 2000
22 – BRODERIC JONES, Ennis, 2000
22 – HUEY GARDNER, Cypress Springs, 1997
22 – MALCOLM McKENZIE, SA Holmes, 1992
22 – MATT BARRETT, Turkey Valley, 1986
​21 – ELI MARTINEZ, Lubbock Coronado, 2020
21 – ERIC McALISTER, Azle, 2020
21 – KRI’YON WAFER, Frisco Independence, 2019
21 – MICHAEL HERNANDEZ, SA Southside, 2018
21 – MATTHEW LYNCH, Canadian, 2017
21 – CODY PAYTON, New Diana, 2017
21 – ANDREW AMARO, Odem, 2016
21 – Q.T. BARKER, Malakoff, 2016
21 – JORDAN DUCKETT, Mineral Wells, 2016
21 – TRAI GARDNER, Tenaha, 2016
21 – MICHAEL WOODS, Magnolia, 2016
21 – RICHIE RODRIGUEZ, EP Eastwood, 2015
21 – COLE BRUNET, Whitney, 2014
21 – TRENTON McGEE, Hallettsville, 2014
21 – DEMARKUS LODGE, Cedar Hill, 2013
21 – AARON SIMS, Cameron Yoe, 2014
21 – DEZ RANDLE, San Augustine, 2013
21 – DYLAN CANTRELL, Whitehouse, 2011
21 – ROBBIE RHODES, FW Southwest, 2011
21 – D.J. BESHEARS, Denton Ryan, 2008
21 – A.J. DUGAT, Dayton, 2008
21 – ANDREW DELGADO, Lyford, 2007
21 – SETH GARDNER, Highland Park, 2007
21 – DANIEL MARSH, Hardin, 2007
21 – JEREMY WATSON, Lubbock Estacado, 2007
21 – DEZ BRYANT, Lufkin, 2006
21 – JORGE MATA, Los Fresnos, 2006
21 – TAY BOWSER, Gilmer, 2004
21 – CAM HOLSON, Jim Ned, 2004
21 – T.J. TILLER, Elysian Fields, 2003
21 – PHILLIP JONES, Denton Ryan, 2002
21 – JORDAN SHIPLEY, Burnet, 2002
21 – JAMAICA RECTOR, Celeste, 1999
21 – ANGEL ALVAREZ, Mission, 1990
21 – SHAYNE BOYD, New Deal, 1987
21 – GENE HODGE, Honey Grove, 1934
​20 – LONNIE ADKISM, Corpus Christi Miller, 2020
20 – NICK ANDERSON, Austin, 2020
20 – LUKE ARMENDARIZ, Andrews, 2020
20 – ZION MERCER, Panhandle, 2020
20 – KELVONTAY DIXON, Carthage, 2019
20 – RYAN LINDLEY, Austin Westlake, 2019
20 – JAYLON PORTER, Lampasas, 2019
20 – JAXON SMITH-NJIGBA, Rockwall, 2018
20 – NELSON BERMUDEZ, McCamey, 2017
20 – TRAI GARDNER, Tenaha, 2017
20 -- CAMERON THOMAS, Round Rock Westwood, 2017
20 – ERIK EZUKANAMA, Keller Timber Creek, 2016
20 – TYLER RUSSELL, Malakoff, 2016
20 – SICORY SMITH, Cameron Yoe, 2016
20 – COYE FAIRMAN, Humble Atascocita, 2015
20 – ALPHONSO J. PHILLIPS, Crockett, 2015
20 – TYLAN WALLACE, FW South Hills, 2015
20 – JOSEPH WARD, Hewitt Midway, 2015
20 – TRENTON JONES, Levelland, 2014
20 – PAXTON SEGINA, Leander Vandegrift, 2014
20 – JARRISON STEWART, McKinney Horn, 2014
20 – JANSEN McCURDY, White Oak, 2013
20 – GREG HOGAN, Humble Summer Creek, 2012
20 – SOLOMON McGINTY, Navasota, 2012
20 – CARLOS THOMPSON, Manvel, 2012
20 – JAROD ADAMS, Seminole, 2011
20 – AL LASKER, Carrollton Newman-Smith, 2009
20 – KYLE GUINYARD, Ennis, 2008
20 – DARIUS BOLDEN, Cypress Falls, 2007
20 – SAM DIBRELL, Alamo Heights, 2006
20 – ADAM VARNADO, Big Sandy, 2003
20 – JUSTIN MacGIBBON, China Spring, 2001
20 – BRANDON AUTRY, Boyd, 1999
20 – BRANDON J. JOHNSON, South Grand Prairie, 1998
20 – RYAN READ, Austin Westlake, 1996
20 – DANIEL (BO) ADAMS, Schulenburg, 1989
20 – GARY EARNEST, Jim Ned, 1978
​19 – JAREL LILLY, Jourdanton, 2020
19 – SETH MEADOR, Denton Guyer, 2019
19 – JAKE ORCUTT, Bushland, 2019
19 – MONTERREN PARKS, Aledo, 2019
19 – TYRIE TIPTON, Lubbock Monterey, 2019
19 – JAY WILKERSON, Midlothian Heritage, 2019
19 – LANGSTON ANDERSON, Midlothian Heritage, 2018
19 – DILLON CARTER, Argyle, 2018
19 – JALIN CONYERS, Gruver, 2018
19 – KAMERON BROWN, Colleyville Heritage, 2017
19 – DEVIN MORRISON, Lubbock Coronado, 2017
19 – PRESTON RIGGS, Port Neches-Groves, 2017
19 – DEMONDERICK WINTERS, Burton, 2017
19 – CASH GOODHART, Sunnyvale, 2016
19 – NOAH SIFRIT, Lubbock Coronado, 2016
19 – ZACH FARRAR, Southlake Carroll, 2015
19 – EDDIE GABALDON, Andrews, 2015
19 – CASH GOODHART, Sunnyvale, 2015
19 – DAVID HARVEY, New Caney, 2015
19 – MICHAEL LAWRENCE, Sweetwater, 2015
19 – LAWSON AYO, Sunnyvale, 2014
19 – CORY BODINE, Quanah, 2014
19 – XAVIER CASTILLE, Rockwall, 2014
19 – EMMANUEL MOORE, Justin Northwest, 2014
19 – BUBBA OBEBOR, Frisco Heritage, 2014
19 – BRAY AMOS, Sweetwater, 2013
19 – TRENT McGEE, Hallettsville, 2013
19 – AARON MITCHELL, Teague, 2013
19 – JARED REAGAN, Booker, 2013
19 – BEN BROOKS, C.C. Ray, 2012
19 – GARRETT GRAY, Marble Falls, 2012
19 – TRAVIS HAMMER, Panhandle, 2012
19 – SAUL ELIZALDE, Muleshoe, 2011
19 – TRENT SCHUETT, Bridgeport, 2011
19 – MANNY MENDOZA, McAllen, 2010
19 – MIKE DAVIS, Dallas Skyline, 2009
19 – JACE JACKSON, Sulphur Springs, 2008
19 – BREECE JOHNSON, Colleyville Heritage, 2006
19 – JASON MARTINSON, Birdville, 2006
19 – CLIFF TUCKER, EP Chapin, 2006
19 – MICHAEL FUDA, Katy, 2005
19 – McKAY JACOBSON, Southlake Carroll, 2005
19 – JASON MARTINSON, Birdville, 2005
19 – ANDREW NOVAK, Ennis, 2005
19 – PAUL QUIJANO, Poteet, 2005
19 – FRED ROBINSON, Lake Travis, 2004
19 – DUSTIN FINDLEY, Bosqueville, 2003
19 – EARVIN TAYLOR, Mission, 2002
19 – JARVIS WOODSON, Ennis, 2002
19 – ERIC WOODRUFF, Rosebud-Lott, 2002
19 – BRANDON J. JOHNSON, South Grand Prairie, 1999
19 – CEDRIC PATT, Detroit, 1999
19 – BOBBY LOSOYA, Sharyland, 1993
19 – JASON POSTON, Stephenville, 1990
​18 – BRADY BOYD, Southlake Carroll, 2020
18 – DONTA HAYES, El Paso Parkland, 2019
18 – JOEY HILL, Pampa, 2019
18 – CHRISTIAN MARSHALL, Wimberley, 2019
18 – DWIGHT McGLOTHERN, Klein Oak, 2019
18 – LUKE PADILLA, Sharyland Pioneer, 2019
18 – BRODY RAY, Midland Greenwood, 2019
18 – TREVON WEST, Arlington Lamar, 2019
18 – MARKEESE LAWRENCE, Andrews, 2018
18 -- CALVIN MARTIN, DeLeon, 2018
18 – ETHAN ROBINSON, Van, 2018
18 – JULIAN ORTEGA-JONES, North Crowley, 2017
18 – CEDRIC PATTERSON iii, Crosby, 2017
18 – SAUL CHAVEZ, Groveton, 2016
18 – O’SHEA CLARK, Cypress Springs, 2016
18 – KERRION FIELDS, Midlothian Heritage, 2016
18 – JACOB GUERRERO, Mission Veterans, 2016
18 – ARJEI HENDERSON, Fort Bend Travis, 2016
18 – MAX KUTCH, White Oak, 2016
18 – ROBERT MINJAREZ, EP Eastwood, 2016
18 – TYSHUN MITCHELL, Paul Pewitt, 2016
18 – DE’MONDERICK WINTERS, Burton, 2016
18 – KE’VON AHMAD, Colleyville Heritage, 2015
18 – DREW ESTRADA, Argyle, 2015
18 – HUNTER HAWTHORNE, Bells, 2015
18 – GABE JIMERSON, Falls City, 2015
18 – MANNIE NETHERLY, Crosby, 2015
18 – C.J. ROMERO, Odem, 2015
18 – STEVEN WAGONER, Denison, 2015
18 – GARRETT AMY, Dallas Jesuit, 2014
18 – COLTEN AUSTIN, Thorndale, 2014
18 – KEEGAN BREWER, Lake Dallas, 2014
18 – JAQUAY CROSS, Brenham, 2014
18 – DAVIAN DAVIS, Hutto, 2014
18 – EONZALE DAVIS, South Oak Cliff, 2013
18 – ALEX FAITH, Albany, 2014
18 – BRAIDEN GALLA, Canadian, 2014
18 – JARED REAGAN, Booker, 2014
18 – BRAIDEN GALLA, Canadian, 2013
18 – STEPHEN MENKE, Bushland, 2013
18 – RYAN PARKER, Keller Fossil Ridge, 2013
18 – BUSTOS ADDISON, Amarillo Caprock, 2012
18 – MATT BARNES, Groesbeck, 2012
18 – BRICE GUNTER, Stephenville, 2012
18 – CHASE HARRELL, Huffman Hargrave, 2012
18 – JANSEN McCURDY, White Oak, 2012
18 – BRADY MONTGOMERY, Wellington, 2012
18 – JAKE OLIVER, Dallas Jesuit, 2012
18 – ANDRES ALANIZ, Ben Bolt, 2011
18 – JONATHAN ALDRIDGE, Whitehouse, 2011
18 – GRIFFIN GILBERT, Lake Travis, 2011
18 – DAVID McHUGH, Ingleside, 2011
18 – TREMUND MOORE, Brenham, 2011
18 – ANDREW RODRIGUEZ, Allen, 2011
18 – JOSH BLAKE, Flower Mound, 2010
18 – JALEN CLAIBORNE, Carthage, 2010
18 – HEATH HARRIS, West, 2010
18 – JACOB HILLYER, Somerset, 2010
18 – MAURICE (MJ) McFARLAND, EP Eldorado, 2010
18 – DANIEL SPENCER, Grandview, 2010
18 – DEANDRE TAYLOR, Brownsboro, 2010
18 – DYLAN FULFORD, Graham, 2009
18 – ALDO HERNANDEZ, Laredo Alexander, 2008
18 – KEVIN MILLER, Pearland, 2008
18 – SHANE WILKINSON, Lubbock Coronado, 2008
18 – DWAINE GUYTON, FW Eastern Hills, 2007
18 – CARLOS LAUREL, Laredo Alexander, 2007
18 – BRIK BRINKER, Frenship, 2005
18 – HOUSTON TUMINELLO, Canton, 2005
18 – JON BAUER, Corsicana, 2004
18 – DAVID NELSON, Wichita Falls Rider, 2004
18 – KIRBY PAREDES, Zapata, 2004
18 – NATHANIEL DUNN, C.C. Moody, 2003
18 – SCOTT CHANDLER, Southlake Carroll, 2002
18 – ANTHONY JENKINS, Ennis, 2002
18 – JUAN GAMEZ, Hull-Daisetta, 2001
18 – VINCENT MARSHALL, Ennis, 2001
18 – JAMAICA RECTOR, Celeste, 2000
18 – ARTIE ELLIS, Spring Westfield, 1997
18 – DAMON CARROLL, San Angelo, 1991
18 – TROY TAYLOR, Aldine Eisenhower, 1989